Laurencia

11915 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

11915 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Amouage Epic Woman

Amouage Epic Woman
2018. augusztus 24.

Ha van miért várnom az őszt, az egymillió érvem közül az egyik legfontosabb most már az Epic, 40 fokban ugyanis ezt csak a sivatagban lehet viselni, sehol másutt, azt pediglen Európában találni igen bajos.
De nem csak ezért.....
Valamelyik kortárs szépirodalmárunk mondta egyszer, hogy onnan lehet tudni, hogy igazàn megöregedtél s a nosztalgiával cimborálsz, hogy véglegesen az ősz s tél bolondja lettèl.
Bizony az őszé.
Nem tudom hol voltam és mit csináltam 2009 óta, mikor e parfüm piacra került, csak azt tudom, hogy sokkal korábban kellett volna találkoznunk mert fèlek nem tudok elèg időt tölteni majd ővele.
A legszebb, legtökéletesebb fűszeres kelet a föld kerekèn, mindig is őt kerestem mióta az eszemet tudom, ez az érzet, óhhhhhh a rózsa tövise megszórva a bazàrok kvintesszenciájával, ez egészen csontig hatol.....

Sokfèle Amouage-t ismerek ès szeretek, de ez a kömènyes, fahéjas, elbűvölő török rózsa manifesztált egy általam elképzelt, csak a fejemben lètező illatot s ilyenfajta tökèletességet nem is tudom megérdemlek-e egyáltalán.
Mesterien felèpített parfüm egèszen elrejtett oud-al és tömjènnel a szívben, dallamos, csengő-bongó szantàlfa ès pacsuli ölelèsével.
Törèkeny, de erős, misztikus aurája talpig burokba vesz, véd engem, hogy tudjam: a vágyaim egy karnyújtásnyira vannak, csak tennem kell értük.Puccini Turandot-ja volt az inspiráció,egy hercegnőé aki halálba hajszolja furfangos kèrdéseivel ifjak sorát, s a végèn egyetlen marad csupàn.
Nem értek egyet, szerelem nekem nincs ebben az illatban, egyszerűen egy tökèletes lenyomata annak a világnak amit èn csak úgy hívok Kelet.Csak így összefoglalóan mert èrtik ezt mindenütt: Törökországban, Afganisztánban, Szíriában, Katarban, Irànban tudja az Amouage ház mi a dolga és ez a legjobb illata az èn európai, örökkè odavágyó lelkemnek, orromnak az Interlude előtt.
Hazaértem.

Nem hiszem, hogy fahèj-kömèny-rózsa témában lesz ettől jobb, különlegesebb, "Laurenciásabb" úgyhogy beült az Eccentrico-Another Oud duó mellè szignatúrának.
Ahol az Epic, ott èn vagyok.

Dolce & Gabbana The One

Dolce & Gabbana The One
2018. július 15.

Christine Nagel alkotàsa 2005-ből, igen-igen jól olvassàtok a dàtumot, ez az illat ugyanis egyedi megrendelèsre kèszült a Dolce hàzon keresztül egy szaudi sejk egy szem leànykàjànak, innen a nèvvàlasztàs.
2006-ban a kizàrólagossàg lejàrtàt követően Domenico ès Stefano a nagyközönsèg elè tárta ezt a csodálatos darabot, a parfüm mögé kreált üzenet pedig a nők egyedisègènek előtèrbe helyezèse volt, minden nő egyedi, egyetlen, azaz The One.

Túl sok újat nem tudok illatjegy tèmàban mondani e parfümről amit előttem ne mondatott volna el, Raymond Chandler Asszony a tóban című regènyèben szerepel egy exkluziv parfüm amelyet az író fantàziàja szült.Gillerlain Regal a neve (nyilvàn a Guerlainhez keresett hangutànzó szót) a gyönyörű, vad ès elszànt nő illata, a parfümök pezsgője, egyetlen csepp belőle, s úgy èrzed nyàri zàporkènt hullanak ràd a gyöngyszemek...

Az első perctől a Veuve Clicquot, Louis Roederer,Taittinger, Krug vagy kis hazànkban a Kreinbacher illatàt tàrsítom vele s a jó pezsgő igaz szerelem akàrcsak az illatok.
Barackos-alkoholos, jàzminos gyümölcsös stiches bàrsonyfelhő a The One: niche màniàm egy időre elűzte a parfüm kèszletemből, tegnap viszont úgy èbredtem hogy hiànyzik.Pezsgős-vaníliàra vàgytam s ilyen esetben azonnal cselekedni kell.Így is tettem ès most boldog vagyok ha kinyitom a kis szekrènyem, ahova belült a többi közè kiràlynői arany ruhàjàban.

Mèg egy gondolat eszembe jutott, ezt is "lekörmölöm", mert ennèl jobban semmi nem jellemzi az illatot, Mirelle Guiliano a Veuve Clicquot egykori elnökasszonyànak sorai a pezsgőről:

"A pezsgő igazi varàzslat szàmomra, vègtelenül nőiesnek tartom, mindent szeretek benne:lenyűgöző mèz színèt, a hangulatàt, az èrzèst, amelyet egyetlen bor sem kèpes felkelteni, az ünnepèt, az èleterős èlvezetèt.Marlene Dietrich szokta mondani, hogy a pezsgőtől úgy èrezzük: minden nap vasàrnap van."

Ez a The One, vaníliás-jàzminos-èdes màmor.

Cartier La Panthere EDP

Cartier La Panthere EDP
2018. június 29.

Mathilde Laurent.Így hívjàk a francia parfümőr hölgyet aki rànk szabadította e pàrducot, s jó lesz bizony odafigyelni rà a jövőben, mert csoda törtènik a Cartier hàznàl az elmúlt èvekben mióta reà bíztàk az illat szekciót.(Baiser sorozat, L'Envol a fiúknak èsatöbbi...)

Olvassàtok el a vele kèszült interjút, mi inspiràlta, mi vezette a kezèt a La Panthere 2014-es megalkotàsakor.A fragrantica bölcs öregjei akkènt nyilatkoztak, hogy ez az EDP az èvtized parfümje, s magam is úgy vèlem hogy nem jàrnak túl messze az igazsàgtól.
Az 1986-os eredeti Panthere Alberto Morillas munkàja, èdes, aldehides civet erőmű, kevesen tudnànk ma màr bőrön elhordani, viszont az èkszerhàz nagystílű, grandiózus de ugyanakkor letisztult eleganciàjànak meglète igenis helyet kell kapjon a XXI.szàzad zivataros, illatos esőfelhős ègboltjàn.

"Csakazértis" parfüm, elmesèli hogyan legyünk nők szilikon, plasztikai sebèsz ès 50 kiló smink nèlkül, kinevet minden klisèt ès ostobasàgot amit az elmúlt 30 èvben a nyakunkba vettünk.A mostansàg divatos szèpsègideàl, a trendek, a pàrducnak csupàn egy kaparófát jelentenek, ahol megèlezheti a körmeit, majd elegànsan, bàrsony lèptekkel halad tovàbb

Erről szól a La Panthere. Semmi köze az anyaillathoz, de üzenetet hoz ami fontos: tömèny 80-as èvek modern ruhàban, mesteri keveréssel, gardènia ès tölgymoha felhő rebarbaràval làgyítva.Folyèkony, üvöltő luxusèrzet, aki szeretne vèrbeli eleganciàt magàènak tudni egy illat àltal, az meg is talàlja amit keresett.
Egyes niche versenyzők is bàtran kiönthetnèk sajàt magukat a lefolyóba, a pàrduc nagy ès sötèt àrnyèkàban ugyanis nem sok tér marad.
Végtelen, nosztalgikus csábítás, egy letűnt kor szèpsège, nekem ez az illat megtestesíti a kislànykori nőideàlt, anèlkül hogy testidegen vagy disszonàns lenne rajtam.Egy időutazás: 1986 a mai korba transzformàlva, de nem lebutítva, a korszellem minden értèkét közvetítve.
Csodàlatos parfüm, a megjelenèse óta hasznàlom ès bàrmennyire is gyűlölöm a közhelyes idèzeteket egy azért mègis ide kívànkozik:
'In a world full of Kardashians, be Princess Diana."
Hàt így.

Tom Ford Vanille Fatale EDP

Tom Ford Vanille Fatale EDP
2018. június 23.

Jàààj, mà' megin' egy Ford amitől kinőnek a kis ördögszarvaim, sőt lassan patàs ördög pólót fogok ölteni ha erről az illathàzról kell bàrmit is mondanom.
Nem fogom ismét leírni azt az elfogult rajongàst melyet a màrka irànt tanusítok, aki olvas az tudja, a vèlemènyeim önmagukèrt beszèlnek azt hiszem e kèrdèskörben.
2017-es darab, vanília-sárfàny-bőr triásza ami dominàns ebben az illatban, vèrbeli hideg èvszakos testet-lelket àtmelegítő illèkony radiàtor.
Kifújàskor orrbagyűrős alkohol ès koriander emeli a kalapjàt köszönèskènt, de utàna ahogy puhul a törtènet, àtveszi a stafètàt a keleties, konyakos, bőrös èdessèg.Tipikus Ford fèle varàzsszőnyeg, ahol most az illatszabàsz bőkezűbben füstösített a mirhàval mint alapesetben a brand illataitól megszokhattuk.

Szèp ès okos darab bàrki is követte el, nagyon làtszik hogy nem ma kezdte az ipart, ez a vanília most viszont màs mint amit eddig èreztem valaha Tomnàl.Nagyon tiszta, èteri èdessèg az alap, eddig is vilàgos volt hogy minősègi anyaggal dolgoznak, de most igazàn azt szimatolom hogy ez valami igazàn termèszetes alapból előàllított összetevő lehet, semmi metiles èrzet nincs, Armani Eccentricojàban is ilyesmi az extrakt.

35 fokban teszteltem ami biztosan nem volt megfelelő időpont, de mikor menjen az ember lànya garàzdàlkodni ha nem az èves pènzügyi kompenzàció és fizetésemelés realizàlásànak napjàn?
A fentiek okàn sem szórtam ki azt a kisebb vagyont, melyet e parfümért kèrnek, óvatos duhaj módjàra majd október környèkèn ismét közelítek.
Addig is megadom a max pontot, mert a csuklóm az orromra nőtt a nap tovàbbi felèben s bizony a nagy parfüm bajok mindig így kezdődnek....

Creed Aventus for Her

Creed Aventus for Her
2018. május 10.

Àt kell írnom a koràbban bepötyögött soraimat, ez az illat a korai, màjusi nyàr beköszöntèvel szívem kizàrólagos trónkövetelője lett.

Ez kèrem ugyanis az arab Light Blue, citrusos-almás alap rózsàval, viràgszőnyeggel felütve, fruichouli-và alakulva, szenzàciós balance-ban művèszettel, ízlèssel, csodàkkal megtöltve.
Megosztó, kevesekhez beszèl szèpen Olivier Creed bàcsi mesterműve: engem kivàlasztott, kipècèzett magànak mèg januàrban, azóta elvette az eszem ès ez most màr így is marad míg világ a vilàg, nincs menekvès.
Ennèl a parfümnèl hiszek abban igazàn, hogy nincs lehetetlen, s a szàmunkra utàlatos illatcsalàdból is jön majd egyszer egy igazi.
Egy 15 ève tartó kihívàst zàrok le az Aventussal, nincs is èrtelme többet szólnom ennèl.

Penhaligon's Sartorial

Penhaligon's Sartorial
2018. május 3.

Annyi közhelyes mondás született már az "igazi férfi" témakörben, szerintem amúgy is egy relatív fogalom, hiszen mindenkinek mást jelent ennek mibenléte.
Kénytelen leszek a legbutább, "gyökkettes" szabópéter-oravecz-coelhoi mélységeket megjárni és idehányni az alábbit, hogyaszongya':
"A nők nem szeretik a bólogató kiskutyákat és az ordító majmokat, hanem azt szeretik, ha csendben lépked mellettük az oroszlán."
Bármennyire is nevetséges egy frázis ez, egyben bölcs gondolat is, főleg ha nőként volt már dolgunk a fent említett állatfajok első és másodikként említett típusával, akkor fogjuk igazán megérteni a lényegét.
Tudom ám még fokozni és puffogtatni ezt, szabadfordításban így hangzik:"Egy nap majd valaki belép az életedbe és megvilágosodsz, hogy az előtte levőkkel miért nem működött igazán."

Na, ez illat pontosan ugyanilyen unalomig lerágott csont is lehetne, hiszen megjelenít mindent amit egy klasszikus, konzervatív, régivágású illattól elvárunk, úri szabóság, borbélyüzlet, élre vasalt nadrág, fehér ing, elvek és mértékletesség, amikor a férfiak tudtak és mertek lovagként viselkedni, egyszóval egy letűnt kor ismérvei lettek itten üvegbe zárva.Hála Istennek, a teljesen uniformizált és a gender elmélet szakadéka felé rohanó társadalmi rémségeket nem mindenki tekinti értéknek és kívánatosnak, e parfüm nekik szól, csak nekik.

Bertrand Duchaufour egy fantasztikus, megfoghatatlan intuíciókkal rendelkező illatszabász, modern de egyben az 1970-es 80-as évek köntösében tolja az orrunk alá a fentieket, friss, fémes, majd krémes bársonnyá váló öntögetése egy férfias, becsvágó, gáncs nélküli lovag illata,az én ítéletem szerint.
A fragranticán minden második hozzászólás aként jegyzi őt, hogy Brut arcszesz.Bizony ám, de még milyen szépen feljavítva azt, van némi ócska kemikália érzete is a méhviasz édessége okán, ami ebben a keverésben nem zavaró, sőt, csak mélyíti az illat jellegét.
Az összhatás frenetikus, egy igen furcsa fougere ő, ahol az elején a tölgymoha és a zöldes, friss, fás jegyek tombolnak a levendula vezényletével, az édességek, ürmök, csak a zenekari árok legkevésbé hallható pontján húzzák a hegedűt, leszáradásában aztán minden más illatjegy már csak őket szolgálja, hogy a megfelelő bőrre kerülve jól felrobbanjanak.
A mai világban szerintem ilyen illatot csakis olyan példányok választanak, akik a fenti erényeket 100%-ig magukénak mondhatják, a puhap..k Mekkáig fognak szaladni előle, ami igen örvendetes történés.

Hölgyeim, amíg a Sartorial létezik, bizony van remény.

Shay & Blue Black Tulip

Shay & Blue Black Tulip
2018. április 29.

Hóvirág, fás jegyek, kicsit csípős, mézes szilvalekvárban megfőzve.

Az én ízlésem szerint így kell egy geil jegyekből álló illatot prezentálni még akkor is, ha nem lesz ő az én óriási nagy kedvencem. Ahhoz nem elég fekete és vad,szillázs ügyben sem kapta meg tőle az aranyérmet, de annyi potenciált láttam benne, hogy hazavigyek 30 ml-t míg ki nem rámolják a Nerolit a rajongói.
A megjelenését követően ugyanis rekord sebességgel elfogyott, ő lesz a niche paletta valamelyik cukorgyárosa, de ízléssel, köptetős érzet nélkül. Bőrbe simulóan, mindenféle szintetikus zönge nélkül van velünk 4-5 órán át, a férfiakat biztosan az őrületbe lehet majd hajszolni ővele. (Birtokolt hím bújik, szimatol és nyúlkàl, mindjárt elzavarom innen, mert az írást óhajtanàm befejezni, hagyjuk a szexualitást a hanyatló Nyugat ópiumànak.)

Összegezve ez egy trendkövető és könnyen emészthető lötty, de valahogy mégsem, ez benne a művészet, rajtam a ciklàmen és a hóvirág eltiporja az édesség monoton szájízét. A parfümőr Julie Masse pedig oktat: így kell ezt, ennyire pontos mértani arányokkal kell játszani ahhoz hogy ne forduljak el utálkozva a középszer fenyegető csokis, pralinés ijesztgetésétől.
Rafinált, ígéretes, el fogom használni a ház urának legnagyobb örömére.

Montale Sweet Peony EDP

Montale Sweet Peony EDP
2018. április 26.

Soha az életemben nem választottam volna magamnak, kaptam én ezt az Édes Bazsarózsát és néhány nap után kezdem megérteni mit is akar itten Pierre Montale bácsi magyarázni nekünk.

Ez kérem az 1986-os év La Vie est Belle-je, ahol szerencsére nincs jelen cukor, nincs metil-vanilin, meg gyümölcsös-pacsulis ACC köptető sem.
Lássuk be, a fenti történés egyszerű paradox és nem is igazán lett volna létjogosult egy olyan korban ahol a nők parfüm igénye az Opium-Charlie-Poison-L'air du Temps-Magie Noir tengelyen indult.
Mégis, ebben az illatban van valamiféle nosztalgia, valami olyasmi amit egy ilyen típusú parfümben mindig is keresek és ritkán találok, az a fajta könnyedség és erőlködésmentes szépség amit ma már csak nagyon kevesen tudnak, ha klasszikusan NŐI illatról beszélünk.
Az én parfüm gardróbom sötét, mély, férfias és fekete, a Sweet Peony pont annyira illik bele mintha a patás ördög egy rózsaszín flamingoval a vállán sétálgatna.
Öreg vagyok hozzá, kislányos, egyszerű és nem is viselek ilyenformán szabott illatokat, mert barackos, rózsás, virágos púderfelhő ő, nem kiabál, nem hívja fel magára a figyelmet, de jelen van és kápráztat.

Ahogy Szerb Antal írja az Utas és Holdvilágban- "A szerelem mindvégig megőriz egy pillanatot, azt a pillanatot,
amikor született; és akit szeretnek, sosem öregszik meg, szerelmese szemében mindig tizenhét
éves marad, és kócos haját, könnyű, nyári ruháját ugyanaz a barátságos szél borzolja egy életen
át, ami akkor fújt, abban a végzetes pillanatban."

Szabad vagyok ettől az illattól és újra 26 éves, mondanom sem kell, hogy az ajándékozó sosem fog másként látni, pont ahogy a fenti sorok írják, e parfüm nekem csak segít elhinni, hogy rajtam nem fog a kor, és létezik öröklét valaki szívében.

Chanel Egoiste EDT

Chanel Egoiste EDT
2018. április 24.

Írtam én anno az Egoiste-ról egy személyes vallomást, újraalkotni nem fogom, de az üzenete örök.

Ez az illat számomra megidéz valamiféle homályos ködképet arról, ahogy az én fejemben az ideális férfi megtestesült a 20-as éveim elején.Vannak ilyen klisék, amelyeket édesapjukból, idősebb fiú testvérből, családtagokból, televízióban látottakból, olvasott könyvekből, nagy tudású padagógusokból, főnökökből vagy bármely őt ért impulzusból épít fel magában egy leánygyermek és attól kezdve ez lesz valahogyan a mérce, kvázi ideál.
Az enyém valahol az apukám-Robert Palmer-Dobó István-James Bond- Trócsányi professzor alkotta quintettben ragadt.
Vannak még ilyen példányok a földön csak negyven éves kor alatt nem nagyon találsz belőle, jellemzőit végtelenségig lehetne sorolni, kezdve attól a felelősségvállalási szándéktól amely a mai fiatalokból hiányzik (tisztelet a kivételnek) folytatva azon apró és természetes udvariassági gesztusokon át amelyet a gyerekszoba megléte garantál, mondjuk csak ki: von Haus hozza.
(Lásd még Boszi Yatagan sorait, össze van ott szedve ez a kérdéskör az utolsó betűig.)

Felelősség, szeretet, tartás, becsület.Az ideál. Ez az Egoiste 1990-ből.
Az illat maga?Menjetek és ismerkedjetek vele, bár a reformulált verzió sajnos már nem olyan ütős mint az egykori.
Vérbeli konzervatív férfiillat, Jacques Polge az alkotó személyes kedvence, ha úgy tetszik magáról mintázta ezt a bőrös, aldehides fahéjfelhőt, amit aztán a koriander szépen egyensúlyba hoz és a végeredmény nemhogy nem illeszthető be a mostani tesiöltöző-calone vonalba, ohh hagyjuk is,mainstream keresése vagy egy egyszerű hasonlítás bármihez is már sértő az Egoiste szellemiségéhez.
Szerencsés nő vagyok, két ilyen férfi is van az életemben aki az ideál közelében sétálgat, sőt megtestesítik azt: az egyiknek a lánya lehetek, a másiknak a felesége, az előbbi 28 éve viseli, az utóbbi még csak egy hónapja.
Szerencsére a Chanel ház nem az a megszüntetős fajta illatok tekintetében, amennyiben ez valaha mégis megtörténik, kiegyenesített kaszával indulok ellenük.

Ui: Robert Palmer Mercy Mercy Me átdolgozása szólt a fülemben míg e a sorokat írtam, ugyanott van e dal ahol az illat, mélyen a szívemben, régimódi csaj vagyok én már és ezt egyre büszkébben vállalom.

Guerlain Santal Royal

Guerlain Santal Royal
2018. március 22.

Szegény nagyanyám egész életében Mitsouko-t használt, ha most feltámadna 101 éves lenne.
Na de ebbe a világba, ugyan minek jönne vissza?
Mesélném mondjuk neki, hogy "Mama képzeld, az influencer (vélemény formáló) a content creator (tartalomgyártó) a life styler (életstiliszta?) traveller (utazó) visual communicator ( horribile dictu!) azok már fizetett munkák, amelyekből emberek megélnek egy instagram nevű alkalmazáson"???? A felét sem értené ,vagy ha mégis, közölné hogy ezek mind a napnál fűtők/gombfocisták/zoknihegesztők és küldené az összest rántást csinálni a konyhába vagy felsöpörni a gangot.( még szép hogy!)
Ha meglátná, hogyan viselkednek a mai lányok, képes lenne az esernyőjével odasózni a nyílt utca közepén.
Én kapnám az első pofont, ha túl rövid szoknyát vennék fel a feltámadás örömére.

Ezen gondolkodtam a minap.
Meg azon is, hogy milyen parfümöt adnék neki a Guerlain háztól, ami méltó az ős Mitsouko utódjának, a jelenlegi szétbarmolt friss kiadás helyett.
Az ősök közül (Jicky, L'Heure Bleue, Shalimar, Aprés L'Ondée) semmi nem kellett, néha egy-egy csepp Chanel 5, de csak sátoros ünnepekkor.
A mostani Chanel 5-öt szerintem a mosogatóba öntené, s bele sem merek gondolni mit kezdene mondjuk egy Gabrielle-el....

Tudom csak Guerlain lenne jó.
És a válaszom egyértelműen a Santal Royal. Az új kiadású illatok közt ő az egyetlen ami még megidézi a múltat, amiért még elhiszem, hogy palackba zárható valami, ami érték, amit értenének 100 évvel ezelőtt is.
"Egyszer rá kellene csapni az emberre az időt; ahogy rácsöppent a fenyőgyanta egy bogárra, alig néhány millió évvel ezelőtt. És odakövesednének az ember mellé a vágyai, és akkor néhány évszázad vagy akár évezred után megtekinthetnénk, tudományos szigorúsággal akár, hogy hát nini!, ez a szerencsétlen flótás éppen arról hitte, hogy nincsen, amiről én is hiszem, hogy nincsen, pedig nap mint nap elsétálok mellette."

Amire vágyunk itt van az orrunk előtt, csak észre kellene venni.

Nem írok illatjegyeket, mindent elmondtak előttem, csodálatos szantál. Thierry Wasser ilyen munkáinál tudom azt, hogy a jóember esze nem ment el teljesen, csak elvárások szerint dolgozik, ami valahol tragédia, mint ahogy az is az, ami egy ilyen nemes múltú parfümházzal történik.