Laurencia

11915 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

11915 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Michael Kors Michael

Michael Kors Michael
2018. március 22.

Nishane tubarózsájánál írtam Mihály bá' első illatáról egy fél mondatot, most úgy gondolom megérdemel egy teljes véleményt, mert ez egy gyönyörű tubarózsika, bizony.
Pár éve hánytam én itten betűket a Kors témáról, egy jó velőset, fél köcsögnyi mértékegységben és örülök, hogy nincsenek itt már az akkori soraim.
Az idők ugyanis változnak, én is változom: ez a márka mára rendelkezik valamivel amit úgy hívnak igényességre való törekvés. A jó Kors Mihály ugyanis a tavalyi évben felvásárolta a Jimmy Choo vállalatot, ez okozza a fentieket, de már 2015. óta megfigyelhető, hogy egészen új szelek kezdenek fújni a háza táján.A logók kisebbek, nem orosz katonai plecsni virít mindenütt amit szívből gyűlölök, a bőrök , a textilek minősége kifogástalan, a formák egyre letisztultabbak s kijött a branden belül a Kors Collection is, ami aztán mindenhol szembe jön csak az utcán nem.

Az, hogy Magyarországon ennyire rossz a megítélése azt maximálisan megértem, kétféle ember hordja: boldog és boldogtalan.A gond az, hogy a stílust tartalommal kéne megtölteni meg önmagunk egyéniségével, ami ma már hiányzik az emberekből, klónokat látunk és nem nőket.
Én a fent említett célcsoportból a boldogok közé tartozom, az újított designból számtalan táskával, gönccel és miegymással rendelkezem, még géppisztolyom, meg toronyórám lánccal nincsen, de ha kihoz egyet mondjuk Accorn vagy Navy színben, akkor lehet beszerzek azokból is.
A boldogságom fő oka, hogy a pénzemért azt kapom amit elvárok, a boldogságom legeslegfőbb oka, hogy Misi bácsinál vásárolni egy élmény, méghozzá e parfüm okán.
Ezzel végzik ugyanis az üzletek illatosítását, légtérbe permetezik, légkezelőbe, így kb. 10 méterről érezni már a tubarózsa, krémes, fehér édességét.
Egyszerű, tartós, különösebb transzformáció nélkül leledző szőnyegbomba, olyan hatósugárral, hogy a 6-os villamoson utazó gagyi táskáról még a hardware-t is lefújja.
Álom tubarózsa, ami nekem szívdobogást és izgalmat okoz ha megérzem, mert tudom, hogy valami széppel fogok távozni a kereskedelmi egységből, Mihály Uram ezzel a virágosbódéval 10/10-et lőtt az fix.
Lakásban, enteriőr illatosítóként egy csoda, tubarózsa imádóknak kötelező, Fracas és Narcotic Venus rajongók meg kérjenek a parfüm függőséget kezelő pszichomókustól receptet rá, hátha úgy van TB támogatás is.

Givenchy L'Interdit

Givenchy L'Interdit
2018. március 13.

1953-ban a Sabrina kapcsán találkoztak először, Hubert de Givenchy volt a jelmeztervezője a filmnek, a főszereplő pedig a fiatal Audrey Hepburn. "Kathrine Hepburnre számítottam, ehelyett megjelent ez a ragyogó szépségű, aprócska teremtés a szalonban, és nem tagadom csalódott voltam. Meghívott vacsorázni, hogy a ruhákról beszéljünk és ez teljesen szokatlan volt egy nőtől akkoriban, majd vacsora közben ért a felismerés, hogy egy angyallal találkoztam."
Így kezdődött mester és múzsájának életre szóló együttműködése,s meggyőződésem hogy Hepburn karrierje fele ennyire sem lett volna szárnyaló a reá tervezett haute couture ruhák, kiegészítők és illat nélkül, s oda-vissza játék ez, Audrey sítlusa szinte egyé vált Givenchy csodálatos ruhakölteményeivel.Amiben ő megjelent, az másnap címlapra került, a kor szépasszonyai pedig rohamozták a 3 Avenue George alatti üzletet, személye egyet jelentett a nőiséggel, az eleganciával, a bájjal és letisztult szépséggel.

Nem véletlenül írtam, hogy illata és nem illatai, a L'Interdit ugyanis neki készült 1957-ben és nem is került piacra egészen 1960-ig.
Neve sem volt, a legenda szerint mikor a tervező elmondta a művésznőnek, hogy kiadják e parfümöt kereskedelmi forgalomba, Audrey egészen felháborodott és csak ennyit mondott: megtiltom, hát innen a névválasztás.
Aldehid, citrus, virág bomba, mint az akkori kor legnagyobb illatai, púderes, vintage leszáradás, nem a mai kor illata és nem a mai orrok számára alkotott parfüm.Van viszont ezeknek a vintage daraboknak egy sajátja: a parfümőr munkáját nem a piac határozta meg, hanem a tervező, akinek volt kellő ízlése, elképzelése és kifinomultsága ahhoz, hogy el tudja egy személyben dönteni annak milyenségét.
Ízlés és ötlet, így igaz, és megint szegényebbek lettünk egy ikonnal, 2018. március 10-én elhunyt Hubert de Givenchy, 91 éves volt, ezért írtam ma meg az Interdit történetét.

Au revoir Monsiuer, repose en paix!

Chanel Coco Mademoiselle Intense

Chanel Coco Mademoiselle Intense
2018. március 13.

Rendben van ez az illat, Coco Noir és Mademoiselle mix, mindkettőt szeretem és a Gabrielle után én sokkal rosszabbra számítottam.
Úriember biztosra nem fogad, tartja a mondás, e parfüm ennek a tökéletes cáfolata.
Ötlet, újító szellem, eredetiség az nincs: a Jacques Polge által járt útra került friss aszfalt réteg, pacsuli nélkül.
Értékelem, hogy nem egy értelmetlen gányolás vagy metil-vanilin turbózás történt, elég szomorú ha a mai világban ez már érdem.

Marad az eredeti EDP a szívemben, a lehetőséget köszönöm, dráma híján engem nem fogtok meg.

Versace Bright Crystal Absolu

Versace Bright Crystal Absolu
2018. március 7.

A Bright Crystal születése egy igen fontos momentum volt a divatház történetében, Alberto Morillas 2006-ban mutatta meg a világnak, hogy ha tömegcikket és közízlést szolgáló darabot kell alkotni, akkor azt így érdemes: szépen, tisztán, akkor még előszele sem volt szerencsére a mostani gyümölcs-pacsuli-metil-vanilin trendnek.2013-ban jött a második széria, az Absolu amely a szívjegyek erősítésével és töményebb koncentrációval operált, és a Bright siker ma már megkérdőjelezhetetlen.

Mi a titka ennek az illatnak?Főleg egy olyan valaki számára mint én, s aki régóta olvas, biztos hangosan felröhög ha most leírom, hogy az egyik kedvencem az Absolu, pedig így van.
Nem fogom az anyaillatot és flankerét külön kezelni, szinte egy kaptafa a kettő, a kései huszas éveim boldogságillata volt az előbbi,megszámlálhatatlan emlék köt vele össze, az Absolu megjelenésekor váltottam és használom azóta is az EDP-t, mivel az tartósabb és koncentráltabb.
Szikrázó, nyálcsorgatóan friss yuzu-lótusz akármi, melyben az édesebb jegyek ( ámbra-pézsma) szájkosarat kaptak, és egy igazi üde, nyári, laza, nőies semmiség a végeredmény.
A Brightok sajátja, hogy az én bőröm produkálnak egy elég éles akkordot, amit meleg időben nagyon kedvelek, felfrissít, nekem ő ugyanaz az érzet mint az LB, könnyű szeretni, könnyű viselni.Míg az LB a petrezselyem szerű egyediségével fogott meg, a Crystal a jeges virágaival nyerte meg a szívem, azt hiszem a legnagyobb dózisban a calone okozza ezt, okos és ízléses mértékben van a bekeverve belőle, semmi tengervíz nem mutatkozik, csak a kraftja.
Most éppen nincs belőle készletem, s ahogy a beszerzési listámra tekintettem, fel kellett tennem magamnak a kérdést, hogy van e helye ott vagy nincs?
Annyira sok illatom van, amelyek ennél sokkal kifinomultabbak, egyedibbek, valósággal rám szabottak, ésatöbbi.....
Szerencsére ezen a ponton aztán kiosztottam magamnak két büdös nagy pofont és szégyenérzet nélkül nyomtam meg a rendelés gombot.

Ami szép, az szép, és ezen a saját retail fasiszta attitude-öm sem tud felülemelkedni....

Orto Parisi Terroni

Orto Parisi Terroni
2018. március 5.

Nem szagoltam még közelről kitörő vulkáni hamut, sem friss állati vért, ennek ellenére elképesztő a képfestés: Alessandro Gualtieri meséje túlmutat minden képzeleten és pontosan tudom mit akar kifejezni a Terroni.
A Black Afgano és az Interlude Man perverz házassága, száraz, robbanásszerű földes jegyek, égett fűszerek és gyümölcsök, elsősorban bogyós gyümölcsök, és kit tudja még mi mindent hajigált bele a jóember e lőrébe.
Nem akarok most note-okat elemezni, az érzet az, ami e parfümöt iszonyatosan magasra viszi, és igen ahogy alattam írják a fiúk, nyers szexualitás, gourmand pacsulis füst, szintetikus érzetű,ordító minőségű, percenként változó, ellentmondást nem tűrő, letaglózó, gyönyörű szörnyszülött.

Az ominózus szürke árnyalat sorozat félelmetes nagy kárt csinált a fejekben a BDSM-el kapcsolatban: egy hozzá nem értő, unatkozó, magát írónak való háziasszony tálalta fel azt fogyasztható formában és mosta össze némi romantikus mamipornóval a valójában szexuális bántalmazást kimerítő irományát a nagyközönségnek.
A BDSM azonban nem erről szól: ezen kapcsolatokban mindkét fél számára megfelelő a testi kapcsolat választott, kölcsönös beleegyezésen alapuló, szabályozott formája, uralkodó és alávetett szerepek kialakítása.A hangsúly a mindkét félen van.
A szürke másodsorban azért egy ordenáré nagy baromság, mert azt sugallja, hogy bizonyos szexuális preferenciával rendelkező férfiakat meg kell menteni, meg lehet változtatni.

Ugyan már....
Miért is írtam ezt le?
Mert ez egy valódi dom illat, és nem feltétlenül a kiszolgáltatottságra vagy perverzióra gondolok, sokkal inkább egyfajta személyiség és gondolkodásmód ami az ilyen férfiakat jellemzi. Nyers és megváltoztathatatlan erő, nem is tudok jobb szót rá, egy igazi powerhouse parfüm, amit nőknek is a legjobb szívvel ajánlok kipróbálásra.
Az én bőrömön előbújik egy kis oud szerű jegy is, ami aztán végképp padlóra küld ebben a keverésben, ha valaha 12 centis tűsarkúban, férfitesteken óhajtok sétálni, akkor gondolkodás nélkül őt választom majd.
Addig is meghagyom a legjobb ízléssel rendelkező hímeknek, kell hozzá intelligencia is, ennyire szókimondó és konkrét parfümöt máshogyan nem is lehet viselni.

Frapin 1270

Frapin 1270
2018. március 5.

No, akkor ideje lesz írnom róla is, az 1270-es Frapin ugyanis egy jól bejáratott parfümöm amit évek óta viselek szünet nélkül: biztonsági, bármilyen alkalomra felvehető illat nekem, amely tökéletes harmóniában működik a saját testillatommal.
Zsolt féle testreszabás ez is, s a tény, hogy az ő egyik kedvenc illata is, sok érdeklődőt vonz felé és úgy tapasztalom, hogy az első találkozást követően általában csalódottak a tesztelők, mert nem azt kapják mint amire számítanak.
Menjünk picit vissza a gyökerekhez.....
A Frapin család 1270 óta készít konyakot a leghíresebb francia konyaktermelő vidék szívében, a Grande Champagne régióban, s a parfümiparban úgy 15 éve vannak jelen. A család egyik hölgy leszármazottja indította útjára a kis parfüm manufaktúrát, amely mára 13 illattal büszkélkedhet s olyan orrokkal dolgoznak együtt mint Bertrand Duchaufour, Jerome Epinett ( Atlier ház) vagy Sidonie Lancesseur ( By Kilian)
Egy ilyen háztól mit is vár el az ember fia/lánya? Nyilván konyakos, likőrös, ajtócsapkodós szeszkazánt, óriás hatósugárral, tűzgyújtotta fákkal és füsttel?
Igen de az 1270 nem ilyen darab.

Ő csak gerincnek használja a szőlő-szilva-istentudja milyen alkohol párlat szerű note-okat, és erre építkezik a többi finomító alkotóelem.Nagyon test és bőrbarát illat, alkoholos érzet meg csak egészen minimális benne, gyümölcsös, édes, kicsit fűszeres,de egészen magával ragadó mixtúra.
Ez az őszi napsütötte szőlőhegy, még meleg az idő, csalóka napsugár táncol a présház ablakán, hervadó virágok, édes, őszi gyümölcsök illata leng a széna-szalma felett, kávé kortyolgatunk amelyben kerül egy kupica párlat is, vagy valami ilyesmi.

Gourmand varázslat félelmetes tradícióval a háta mögött, szinte kortól és nemtől függetlenül működik sokféle bőrön, ne közelítsünk elvárásokkal felé és úgy fog talán igazán célba érni.
Nagyon különleges érzéseket generál bennem, elvarázsol minden egyes nap és miért vásárolunk parfümöt ha nem ezért?
10/10 mindenféle buktatók nélkül.

Nasomatto Black Afgano

Nasomatto Black Afgano
2018. február 26.

Na kérem, ha van sperma utánzat parfüm, akkor miért is ne legyen fű illatú?
Alessandro Gualtieri ennek is az elkövetője, és nem a trivertanol vagy aldehid C-6 (Hexanal) féle friss zöldes vagy frissen vágott fű illatot kell itten elképzelni, ez bizony vadkender, némi édes jegyekkel szelidítve.
Iszonyatos ereje van ennek a parfümnek, nagyon zöld, cistus labdanum szerű orrbagyűrés a nyitánya, utána puhul, de nem eleget ahhoz, könnyen viselhető legyen.Gyantás, földes,dohányos, oudos katyvasz.

Meggyőződésem, hogy ez is férfi bőrön működik igazán, ott viszont felrobban, belőlem egy számító, hideg, frigíd imádkozó sáskát csinál, aki megvacsorálja a hím fejét aktus után.
Nagyon tartós, szinte lemoshatatlan, ahogy alább írják a hölgyek, én is örültem mikor megszabadultam tőle, viszont ahány kannak eddig mutattam őt, szinte mindenkinél betaláltam vele, így kiosztom szépen és biztosan az öt csillagot.
Igen uniszex, igen biztos van olyan női bőr ahol ragyogóan teljesít, én egyetlen felhasználást tudok magamnak elképzelni: odabújást követően amennyi rajtam maradt az untig ölég', nem óhajtok harmadik lábat magamnak.

Orto Parisi Seminalis

Orto Parisi Seminalis
2018. február 26.

Volt pár éve egy amerikai cölöp ( nem tudom már melyik véglény volt az ) aki kijelentette egyszer, hogy lehet róla parfümöt csinálni, de az vér és sperma alkotóelemekből kell hogy álljon.Egészen megmosolyogtató kijelentés és a hozzá nem értését tökéletesen megmutatja, ugyanis valakinek a testillatát nem lehet ellopni, emberi exkrétumokat, váladékokat nem lehet használni, ez faktum. Az analitikai kémia ma már olyan fejlett szinten van viszont, hogy bárminek az illata szétboncolható és elemekkel tökéletesen leképezhető, amely elég erőteljes munka, nagy kérdés persze, hogy lesz-e közönsége.
Sex sells everything, tarja a mondás......

S akkor mindjárt jön a kérdés: kell a piacra egy olyan parfüm, amelynek fej és középfázisa egy az egyben két átizzadt test illatát árasztja egy kiadós hálószobai kanyar után?
Az én válaszom, igen, de nem így.
Próbálok úgy fogalmazni, hogy az nyomdafestéket tűrjön, csak hát ez nehéz, de mondjuk ki a valóst: e parfümöt a férfi örökítőanyag ihlette, a neve is azt jelenti, mag: trashmarketingről szerintem nincs szó, mivel a niche házak nem költenek erre, az üzenet viszont elég beteg.
Vannak egyébként ebben a mocskos szex utáni lepedő témában gyönyörű illatok: Aziyade, Declaration,Kouros ésatöbbi....melyek szerintem pasikon működnek nagyon jól, és az én orrom szerint a Seminalis ugyanez a történet.
A külcsín borzalmas, ezt mindenképp elmondom, olyan mint egy háborút túlélt flaska, ez mondjuk nem lenne baj, nem emiatt kell parfümöt venni.Üvegből illatozva és blatteren nagyon simuló, csábító, kacér valami, ha bőrre kerül akkor viszont...........
Nyitány, közép és leszáradás az alábbiak szerint:
1.,Nagyon éles, fűszeres, kömény+ fém,hamar túlesünk ezen, de akkor is zavaró
2.,Átviháncolt éjszaka utáni összeizzadt testek+ cukrozott sperma+ főtt, édes tej+ némi földes kumquat (minimális Le Feu hasonlóság) csak szarabbul
3.,Nyál, édes vaníliás parfüm mixtúrája leszáradva, meglehetősen közönséges tálalásban.

1 ml mintát teszteltem tegnap, majd az úrfi otthon nézett rám nagy szemekkel és gondolkodóba esett, hogy mi ez az izé amit érez rajtam, szerintem első körben azt hitte félredugtam és annyi eszem van mint egy gipszkacsának, hogy még nem is fürödtem eztán.Nem lett sikerem vele, gondolom ezt nem kell elmondanom.
Az 5 csillagot azért adom, mert Alessandro Gualtieri a Nasomatto varázslója egy zseni, a projekció több mint nagyszerű, amit el akar mondani, az sikerül és ez nem kis teljesítmény.Megtalálni azokat a note-okat, visszabontani és keverni úgy, hogy hozza a üzenetet, ezt nagyon nagyra értékelem.Lehet, hogy más bőrtípuson nagyon működik e parfüm, és csupán rajtam vérszegény szexillat, ez lehetséges.Én a hálószobám ajtaját inkább zárva tartom és nem viszem tisztítóba az ágyneműt, nem is viselném ennek a kipárolgását.Amennyiben megtenném, azt szebb kiadásban tenném, ez nekem nem parfüm, hanem egy öncélú szemfényvesztés.
Azért egy pacsit is kiosztok ennek az Alessandro bácsinak, mert ha valaki reprodukálni és eladni is tudja életem párjának testszagát egy kiadós thai box edzés után, az egészen konkrétan művészet, még ha öncélú is.
Rajta ez a Seminalis így viselkedik ugyanis, ő sem lett vevő rá na.
Ha valaki kéri a mintámat,írjon bátran, odaadom térítésmentesen, remélem még nem vittük ki a szemetet,rögvest kihalászom ha van rá igény.

Juliette Has a Gun Mad Madame

Juliette Has a Gun Mad Madame
2018. február 23.

Ha ezt a véleményt négy évvel ezelőtt írnám, akkor most biztosan füstös,dögös, férfi nadrág hajigáló hasonlattal élnék.
De nem.

Pontosan tudom mennyit változott az orrom/ízlésem, mára a Mad Madame nekem egy biztonsági rózsaillat, sőt a legszebben feltálalt rózsa ami mostanában elém járult.Rájöttem ugyanis, az én szájízem szerint a rózsa ha túl van füstölve-oudolva-édesítve, akkor lesz igazán Bulgária 1970 érzetem, ezért sem tudok Montale oud-rózsa erőműveire napi szinten rákívánni.Semmilyen édességet nem tartalmaz ez a lőre, ez neki a titka: piros gyümölcs, rózsával ISO-val, mértékkel megfüstölve, így a végeredmény inkább citrus-rózsa palást, mintsem a most jöttem a boszorkánykonyából üzenet.Nincs itt se üst, se varázslat, seprű meg végképp nem.
Mad?Őrület?
A fenét, az őrület az nem itt kezdődik, Romano Ricci ennél komolyabb vadakat is szabadított már a világra, lásd. unalomig hangoztatott Another Oud-om, amit pl. ma reggel a kávézóban két öltönyös szimatolt ki, és módfelett érdeklődtek az illat mibenlétéről.
Nem mondtam meg, gonosz vagyok.

A Mad Madame-ból vélhetően lesz egy kisebb mennyiségem, nem kell mindig végzet asszonya jelmezt ölteni, ő a tökéletes,viselhető, napi szintű rózsa: nekem.
Viszont ahhoz hogy ezt érezzük, pont annyira kell megöregedni mint én,teljesen megértem azt aki ultra nagy bombának gondolja most,ez egyszerűen ízlés és bőr kérdése.
Eszembe jutnak még gyönyörű olasz donnák, virágos nyári ruhában és kalapban, így én nyárra és tavaszra tervezem beiktatni a napjaim sorába, meglátjuk lesz e teljes méret.

Comme Des Garcons Floriental

Comme Des Garcons Floriental
2018. február 23.

Ford Plum Japonais illatánál szépen a sarokba térdeltettem őt egy adag kukoricára, ami teljesen felesleges történés, hiszen a Floriental szintén egy szilva királynő és ezt a trónt nem kell tőle elszedni, beszélek ám hülyeséget néha. ( ajj de még mennyit)
Szerencsére a minap a kis mintámat pötyögtetve mint egy atomvillanás érkezett az agyamba a felismerés, hogy mit lehet ezzel az illattal pótolni tökéletesen, fűszeresebben és kicsit élesebb jegyekkel: az eredeti Shiseido Feminité du Bois-t.
Illatoltam én a Lutens által kiadott verziót ezermilliószor, volt is belőle nekem, használtam is, de amit mostanság szagoltam, az több mint rettenetes.Vagy a teszter volt romlott, vagy újabb reformuláció történt ott is, nem tudom.Édes, jellegtelen, minden mélységet nélkülöző valami lett belőle.
Egy szó mint száz, a Floriental azt adja amit a neve állít: fás, fűszeres szilvabársony, éles indítással, virágos tónusokkal, a középfázisában köszön vissza nekem a Shiseido féle hangulat, ez egy olyan niche végre ami egyáltalán nincs túlárazva.

Most hogy már van egy teljes méretem belőle, ki tudom jelenteni, hogy ez a parfüm egy csodatevő elixír.
Ha ő nincs, ebben az elhúzódó, undormány, havas ,tavaszba nyúló télben teljesen magamba fordultam volna. Olyan mint egy csillagszoró a vaksötét éjszakában, fényt hoz, életkedvet, depressziót messze űz.
Éles, harsány, kifújás utáni 10 perces rendetlenkedést követően, orientál illatorgia, az a fajta, amire a legjobb szájízzel ragasztom a nyanyás jelzőt, mondjam inkább, hogy felhívás a keringőre? Az, ezt az illatot a legnagyobb butaság kikerülni és nem szeretni.