Laurencia

11925 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

11925 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Chopard Heaven

Chopard Heaven
2018. január 29.

Ha már Michel Almairac szóba jött a Bottega kapcsán.....
Nem is tudom van itt egyáltalán létjogosultságom/unk több éve kivont illatokról írni, egyrészt minek, hiszen egy jól összerakott pozitív véleménnyel és az illatjegyek megfelelő érzékeltetésével csak mélyen tátongó űrt lehet hagyni a vintage bányászok lelkében.Ugyanakkor ha nincsenek szavak, akkor az idő jótékony homálya egyszerűen feledésbe meríti örökre ezeket a parfümöket..

Mindegy is:ha módom lenne rá, a fehér férfi Rush mellett ő lenne a másik biztos darab melyet újra életre keltenék..Ez az 1994-es mennyei manna ugyanis teljes mértékben megfelel a nevének, valami ilyesmi illatot képzelek el a mennyországban üldögélő hímnemű szárnyas példányokon.
Markáns illat emlékét soha nem feledhetem: citrusos, balzsamos, fás csoda amelyben kellő mennyiségű virág szolgáltatta a 90-es évek szépfiú érzetét, abban az időben nem csak mi nők, hanem a fiúk is elég bolond mód öltözködtek a mai szemmel visszatekintve és ez bizony tökéletes kiegészítője volt az akkori divatnak.Nagyon virágos, nagyon feminin oldalát szépen egyensúlyba hozta a fű-fa-erdő-mező tűpontos adagolása.

Némi ráncfelvarrással és újra kiadásával akkorát dobhatna a Chopard mint ide Lacháza, talán egyszer megjön valakinek ott az esze és leporolják szépen, azt garantálom hölgyeim, hogy pezsgőt kell bontani azon napon, ugyanis ez női orr szerint fabrikált lötty volt, talán, talán, egyszer.....
A remény hal meg utoljára.

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP
2018. január 29.

Pénztárcabarát és nyugalmas életet élhetnék ha ez a fiú Örményországban maradt volna balett táncos és nem teszi be a lábát a parfümiparba.
Amit Tom Ford Fucking Fabulous illatánál írtam az kétszeresen érvényes itt: ez vagy valami olyan vicc amit én nem értek, vagy csak én maradtam az utca túloldalán.Aztán rájöttem ez ugyanaz a történet: a parfümös nagyfiúk jóízű köpködését csodálhatjuk a tömegtermelés porcukor galaxisa felé, Kurkdjian jön, körülnéz, feltűri az inge ujját és oktat: feleim, ha már zucker, akkor ezt így kéne.
Na de milyen cukor ez? Pörkölt karamella, sáfrányos méz, egy kis fával meg amalgám fogtöméssel. Fémes, savanyú víz és ezüst tisztító por a mellékzöngéje. (ha valamit igazán rühellek az az ékszereim glancolásakor keletkező buké, undormány egy meló ez na... ) Erőtlen, és eltűnik, így az első teszteléskor csak néztem mint a hal szatyorban, hogy ez meg mi a tök ,vettem néhány mintát hátha lesz jobb. Persze, hogy lett.
Francis jelenleg a parfümvilág egyik legdetermináltabb figurája, egy modernkori Edmond Rudnitska, el kell egy kicsit szakadni a valóságtól, hogy beléphess a világába.

UP: el kell vegyek egy csillagot, "megettem" a mintáimat s au revoir Baccarat. Túl savanyú a mellékszál benne ami 10 fok felett konkrétan ki nem mosott uborkásüveg. Inkább Francis oud-jainál maradok, vagy ha formában van még, akkor jöhet mondjuk egy Kalóz pas de deux, de ki kell ugorjak ebből a hintából.

Dior Fahrenheit Le Parfum

Dior Fahrenheit Le Parfum
2018. január 29.

A ház fenegyereke s egyben az ős Fahrenheit orientálisabb újragondolása, Francois Demachy ledobta ugyanis az atomot ezzel az illattal, szezonálisnak szánták Dior-ék őt 2014-ben, de akkora sikere lett, hogy megtartották őkelmét zászlóshajónak, teljesen jogosan.
Nagyjából a motorolaj-benzinkút-gázolaj alapjegy ami az eredeti Fahrenheit lelkét adja, itt csak másodhegedűs szerepet kap, helyette rum,dohány és fűszeres vanília dominál.Nem akarok illatjegyeket sorolni, melengető téli nagyvad, ki kell próbálni bőrön és a hatás nem marad el.Ha bátor nő vagy és a testesebb illatok kedvelője, akkor meg végképp.

Mondanám rá, hogy kifinomult, ha ennek a szónak nem lenne manapság olyan penetráns szájíze, nem megyek bele micsoda téves elképzelés él az emberek fejében ennek mibenlétéről. Az Le Parfum verzió ugyanis egy EQ és IQ gazdag művészlélek, aki jól szabott öltönyben besétál a sznob társaságba, több érzékenységgel és stílussal bír, mint a teremben résztvevők többsége együttesen, ezzel ugyan nem szokása kérkedni, de pont ez a varázsa.
Amolyan James Bond, aki kifogástalanul tud viselkedni ha akar, majd a következő pillanatban beveri a képed ha rászolgáltál arra.

Egy titka van: ne szórjuk magunkra mint bolond a lisztet, fontos őt mértékkel használni, mert nagyon tömény, főleg ha nőként operálunk ezzel a fűszeres disznóval.Túladagolva keserű lesz és "donjózsis", óvatosan tehát, a kevesebb több.

UP:mégis kivonják Diorék, fene a gusztusukat, aki teheti még most végezze el a beszerzést/beszerzéseket.

L'Artisan Parfumeur Batucada

L'Artisan Parfumeur Batucada
2018. január 26.

Ennél mélyebb könnyedség nincs a parfümériák polcain, ez szent meggyőződésem. ( A képen még a régi üveg látható, most már fekete ruhát kapott, akárcsak a többi a háznál.)

Tudom sokszor elmondtam, hogy pici a repertoárom könnyed, nyári, kánikula illatokból, egy kezem is sok hozzá megszámolni, éppen ezért mindig nagy kedvet érzek válogatni ebből a szekcióból, ahol aztán 10-ből 9-szer semmit sem találok.
A Batucada egy 2014-es találkozás, L'Artisan Discovery Box-ból volt mintám először, majd notórius módon járkáltam a Neroliba tesztelgetni, ( amíg még tartottak L'Artisanokat) de valami mindig visszatartott.Volt egy csodálatos vélemény is a Fragranticán amit nagyon magaménak éreztem, sajnos már nincs ott, de az emlékét nem feledhetem: a nyáresti illat a tengerparton, forró homok, kókuszos, naptej , gin, Schweppes bitter orange..... "and you probably in love with someone you shouldn't be...."
Tűpontos képfestés, tele van ez az illat vágyakozással, forró lüktetéssel, én érzek benne egy kis izzadt köményt is ,ami ugye nincs is jelen, a cukornád-lime-kókusz viselkedhet így kisértetisesen. Nem ismerem a két néni munkásságát ( Karine Vinchon és Elizabeth Maier) de ilyen öntögetés nem terem minden bokorban.Mindenféle feminista lózungot mellőzve, azért kimondom: ilyen illatot csak nők tudnak, nőknek, olyan egyedek, akik három lábbal rendelkeznek nem értékelik az efféle példányokat.
Kifújáskor igen harsogó, ropog mint egy frissen keményített lepedő,aztán az édes jegyek puhítanak rajta és a közepe a legszebb, kókuszos, lime-os testillat a szó legjobb értelmében.Sokáig én sem éreztem tartósnak, de a titka-ahogy Kodi is írja, éppen itt alattam- hogy este jó igazán használni és bőven kell hidratálni a bőrt ahova fújjuk.A legjobb erre a célra a TBS Mojito testvaja, amely csodálatosan passzol őhozzá és elég zsíros a textúrája ahhoz, hogy a megtartsa.

A tavalyi évem egyik legjobb ár-érték arányú beszerzése volt, csak azt bánom már, hogy nem rögtön 100 ml-t zsákmányoltam, csak 50-et.
Most, hogy már a könyökömön jön ki a tél meg a január, megyek is és megsimogatom őt a szekrényben, hamarosan eljön az ideje, én már csak erre várok.

Parfum d'Empire Ambre Russe

Parfum d'Empire Ambre Russe
2018. január 26.

Négy éves küzdelem mélységeit és magasságait úgysem tudom húsz mondatban összefoglalni, kvázi mindegy mit írok. 2013 óta se veled se nélküled kapcsolatom van ezzel a konyakos, harcos-karcos, ugyanakkor bőrbe simuló érzéki kutyulmánnyal.Marc-Antoine Cortichiatto a D'Empire házi parfümistája nevét nagyjából először hallottam az illattal történő találkozáskor, semmit sem tudok a bácsiról, neve alapján olasz.

Az Ambre Russe-nak viszont a nevéből adódóan oroszos szájízt kellene prezentálnia és ezen a ponton cáfolok minden ezzel kapcsolatos elvárást. Aki nagy tajgát, tundrát meg elegáns dácsákat, gyévuskát, Anna Kareninát és barisnyát vár, csalódni fog.Én is így kezdetem a közelítést és ez vitt el egy mellékutcába.
Az illat egy ízig-vérig orientális melengető, keleti darab, libikókázik kicsit a gourmand irányba, nyitánya mint a frissen töltött Napóleon konyak-Cola kombó (pfúj!) ez nem hangzik jól és ez amit kevesen tudnak tolerálni, hovatovább az ámbra itt állatiasan és erőszakosan van az arcunkba tolva, nem úgy viselkedik ahogy a bársony ámbrák szoktak.Fűszeres alkohol, meg egy kis erőszakos és nem szintetikus ámbra nagyjából ez a lényegi mondanivalója.
Aztán elkezd puhulni, szelídülni, jön egy kis korianderes-köményes izzadtságszag a szó legizgatóbb értelmében és az egész homogénné és viselhetővé válik, de megőrzi a mocskos lényét.Férfiaknak (akik már kinőttek a pelenkából és a calone korszakból) nagyon javallt a viselése, bőrösebb, markánsabb rajtuk, csak tessenek légycsapót vinni a használatkor, mert a pimaszak ám az asszonyok ilyen szerelmi bájital hatására.

PS: Ájjjj de jó ez ebben a hidegben... ma reggel műszőrmék garmadában indultam útnak ( na jó van egy echte is rajtam) és most bejött az orosz gyévuska érzés. Ide egy vodkát hamar, mulatunk holnapig...

Amouage Interlude Woman

Amouage Interlude Woman
2018. január 25.

A minőségi együtt töltött idő illata, az állapot amikor semmi dolgunk sincs, úgy reggelizünk és kávézunk mintha nem is lenne holnap, csak számunkra vélt és fontos dolgokban járunk el, amit más valószínűleg kinevetne. Ha látsz két pávának öltözött idiótát hisztérikusan röhögni parfümériák környékén és egy szót sem értesz abból amit beszélnek, akkor bizony helyben vagyunk ès oda az incogntiom.
Egy emberi kapcsolat mélysége nem egy kiragadott életkép alapján mérhető, viszont bőven elég ha a külvilág csak a felszínt látja, erre a filozófiámra valahogyan ráerősít az Interlude. Mára nekem egy fogalom,amelyet nem én és nem egyedül építettem fel, ahol a kék az új fekete, s a szalmagyopár az új oud, mint ahogy a piros is az új szürke és a rózsa az új tömjén természetesen.Megtestesíti mindazt amit mindketten gondolunk az időtálló minőségről, egyéniségről, vagányságról. Mérföldkő a személyiségünk, stílusunk, és ízlésünk fejlődésének kalandos útján: ez az Interlude és egyben az "Interlude kék".
Az utóbbit lassan le kéne védetni azt hiszem, ennél szebb sötétkéket nem alkotott még a világ, s ha ez a szín visszaköszön valamely világmárka kínálatában, e parfüm hatására biztosan megtalálhatóak vagyunk mindketten valahol a kassza környékén.

Nem sokan értik az Interlude nyelvét, a szalmagyopár egy nehezen emészthető note. Amit az Opusban annyira karmolóssá alkotott az Amouage, itt valahogyan szelídebbé tették és nem annyira a sikoltozós, üvegrepesztős ereje a domináns, másként mutatkozik, annak ellenére hogy ebben is ő a fő motívum. Animális, oudos is kicsit, jóféle szúrósság ez bársony bőrkötésben, virágokkal beszórva.
Kék fátyolos éjszaka királynője, ezer összetevőből alkották, annyira komplex, hogy nem is tudom ízeire bontani, legalábbis nem jobban mint ahogy feljebb írtam, ami ritka történés.Az Immortelle nevét a különleges tartósságának köszönheti - hiszen virága soha, még leszedése után sem hervad el.

Az Interlude elpusztíthatatlan és örök, mint az emberi kapcsolat is amelyet átitat az ereje.

Montale Black Aoud Intense

Montale Black Aoud Intense
2018. január 23.

Most erre mit mondjak?Jó viccei vannak Pierre Montale-nak komolyan, tuningolni a ciánon egy kis ciánnal a biztonság kedvéért?Ha eddig nem húztunk 100 m-es csíkot akkor ezzel garantált lesz a 200 m?
Kb. olyan mint az ős AK-47-es Kalasnyikov gépfegyver új verziója az AK-12-es:erősebb, pontosabb és pusztítóbb.
A minap olvastam, hogy az oroszok ebből vásároltak be (no nem a parfümből) a teljes hadsereg számára,nos ha Szpecnaz GRU katona lennék, vennék az AK-m mellé egy 100 ml-est ebből és ha az ellenséget kilőni nem tudom, majd jól lefújom, oszt' ott hódik' meg üstölést.

Tömény,idegtépő, földes kambodzsai oud, ordenáré erővel,gyengébb idegzetűek inkább kerüljék. Shams szerű nyálkahártya gyilkos, ha neki 5-öt adtam, egy szikrányival kevesebbet sem kaphat ez a fekete palástos drakula.

Ps: Egy frissen fújt blattert tettem ki az èjjeliszekrènyre, rózsàvà alakul úgy 5 óra utàn, de mèg milyennè.Földes rózsaolaj mostan, mondok magamnak: velem ugyan nem babràlsz ki te Montale legèny.
Hàt de!Ebből valami lesz!

Montale Intense Cafe

Montale Intense Cafe
2018. január 23.

Nagyon szeretem ezt az illatot, hosszas hezitálás és kínlódás után csak megszületett ez a roppant bonyolult kijelentés.
2014-ben az első találkozással azonnal meg is vásároltam, de meglehetősen zilált idegrendszerrel éltem akkoriban, így a hozzá kapcsolódó emlékek nem jó érzést okoztak.Sokáig nem tudtam viselni, eladtam az első üvegem,de aztán mint minden olyan dolog, aminek szerepe vagy jelentősége van az életben, elkezd hiányozni.
Nem tudom, hogy tudatos vagy véletlen Montale részéről a reformulálás, de a jelenlegi széria (ez már a üveg fején átfúrt csipeszes teszter) sokkal kávésabb mint a korábbi.Csak az üveg fújókájához dugtam az orrom és máris éreztem, hogy ez bizony változott, méghozzá előnyére.10 perc után már nem érzékelhető jelentősen a különbség, de a fejillat olyan lett mint a pörkölt kávé és az egész parfüm sokkal csalogatóbb, kevésbé traktorkodik a sokak által tapasztalt savanyú mellékzönge.
Mindettől függetlenül ő egy igazi rózsa autokrata, nagy hatósugarú, több napja leszedett és bomlásnak indult sziromtenger kissé édesítve és forró, frissen főzött feketével megöntözve.
A savanyú érzet rajtam csak télen jön elő, ennek okán én azt vallom hogy kora tavasszal, vagy késő ősszel jó viselni, a mínusz fokok beálltával bolgár rózsaolajat érzek és tartós utálkozást.
Valahogy így képzelem el én a törökök híres fekete Halfeti rózsáját, dús, bársonyos, utat tör magának a lélekig.Az előfordulási helyéről kapta a nevét, bár úgy tűnik, teljesen fekete, a maga valóságában nagyon mély bíbor színű. Csak itt él meg, mert egyedi talajviszonyokra van szüksége, és csak az Eufráteszből származó talajvíz felel meg a számára. Amikor tavasszal virágzik sötétvörös és majdnem fekete a nyári hónapokban.

Alig várom, hogy újra enyém lehessen az 50 ml minden egyes cseppje, most hogy már tudom miként kell bánni vele, elpazarolt idő volt eddig a múlt.

Montale Red Aoud

Montale Red Aoud
2018. január 18.

A pusztító a Black után egészen nagy felüdülés vele megismerkedni, bár a jó sorrend pont fordítva lenne: ő egy sokkal megengedőbb és lágyabb verzió az oud témára mint a nagytesó. 2008-as kiadás és én minden évben elcsodálkozom, hogy ez az illat mennyire szép és mennyire hangulati kérdés nálam a viselete.

Csoki-rózsa-oud-szentjánoskenyér darálva vagy valami ilyesmi érzetet kell elgondolni.Az utóbbi nem tudom miért jött az agyamba, a belőle készült liszt illatát juttatja eszembe, a szantál viselkedhet így velem ebben a kombinációban.Nagy dózisban rózsa domináns parfüm, az oud jelenléte határozott, de nem mindent és mindenkit elnyomó és maga alá gyűrő önjelölt provokátor, ketrecbe zárta őt a mi Pierre-ünk és szájkosarat adott rá.Keleties egzotikus érzet, csípős is néha, a háttérben egy piszkavassal hadonászó vigyorgó chili és bors az oka,akik néha oda-oda döfködnek, de ez nem kellemetlen, és nem viselhetetlen szájízt hagy maga után, inkább csak egyensúlyba hozza e parfümöt.Sok helyen olvastam véleményként, hogy Montale mennyire elbénázta ezt az illatot és túl édes lett, értetlenül állok e frázis felett.Nyilván egy európai orrnak ez maga a keleti misztikum, a keletinek pedig egy lepkepuki, ezt az elvetemült Ajmalokkal tanultam meg illetve azon alkalmakkor mikor volt szerencsém márkajelzés nélküli, de tömény oud-ot szimatolni.Hát köszi, de inkább nem kérek egyikből sem.

Évek óta belőle is csak 2 ml illetve 5 ml-es gyári mintákat fogyasztok, őt fújni jó és átsétálni a levegőbe permetezett bársonypalástján. Simán tudom parfümként is használni, csak a mikor nem mindegy, ennek okán teljes méretet biztosan sosem szeretnék majd belőle.Nem fogyna el ugyanis, pazarolni pedig nem szeretek.
Tél és vörös rúzs, ezzel kínálom meg a Red Oud-ot mikor velem tart és nem marad hálátlan, a piros a mondavilágban megóv a tűztől, a rontástól és démonoktól eleink szerint.Éljetek vele, olyan hosszú és sötét ez a január, rózsa és agarfa kedvelők nem fogják megbánni.

Mancera So Blue EDP

Mancera So Blue EDP
2018. január 18.

Ha egyszer meghalok és Szent Péter megkérdezi, mi volt a földön véghezvitt legnagyobb jó cselekedetem, a listám tetején mindenképp szerepelni fog, hogy én voltam az első vásárló anno a Neroliban 2015-ben őt illetően, majd a tudomással ,hogy ez egy zseniális illat agyon fertőztem sokakat.

Ha kétszer körbefutom saját magam, akkor sem emlékszem már mit írtam a So Blue-val kapcsolatban, azt tudom elmondani mit éreztem akkor s mit érzek most.Tudni kell, hogy az illat 2 hetet volt polcon, majd Áron visszahívta egy rövid időre mert annyi volt az újdonság akkoriban az üzletben, hogy vártak kicsit az értékesítésével.Én azon szerencsések közé tartoztam, akik e rövid tesztidőszakban találkoztak vele, és ott, azon nyomban beleszerettem. Április volt, egyre erősödő meleg, és azonnal megértettem miért kék.A a citrusok, a gyönyörű virágok,a letompított erejű édességek teljes harmóniája, ne tengervízszerű calone kékséget várjunk, ez a cukrozott ibolya kékje, ahol a tenger csak a háttérben duruzsol.
Semmi köze semmihez, még csak hasonlót sem tudok mondani a jelenlegi piacról, ugyan a jegyek közt nincs oud, sokan érzik mégis, miért? A rózsával van itten valami manipuláció, s ha van is benne oudocska az valahol fent lett hagyva a padláson.
A calone-ról mint szintetikus vegyületről az a legfontosabb információ, hogy ez volt az első összetevő amivel leképezték a tengervíz illatát, a legtöbb ilyen jellegű parfüm ott szokott elvérezni, hogy nagyon férfias a végeredmény.Én nem tudom Monsieur Montale mit csinált és azt hogyan csinálta de itt , ha valaki lel is benne némi maszkulin érzetet, azt nem a calone okozza hanem a tölgymoha.
Összességében ez illat maga a harmónia, a nyári napsütés a kék égen, a virágok csodálatos éneke egy vanília-szantál erdőben, nem tudom, több mint egyedi.
Az első találkozást követően 1 hónapot kellett várnom a fentiek okán, arra hogy megvehessem.Kértem a Nerolit hívjanak, üzenjenek, küldjenek füstjeleket ahogy szabad a pálya, emlékszem naponta kétszer tövig lerágtam a karom a türelmetlenségtől.
Egy év múlva ővele tettem teljessé egy égszínkék szettet, amikor is a Le Parfum szeretetreméltó s a szó legpozitívabb értelmében igen fura Ura is megérezte rajtam.Ennyit fűzött hozzá: "Wow...ibolya, milyen kék, ez nagy poén."
Ennél több bók nekem nem is kell.