Laurencia

11915 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

11915 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Montale Black Aoud EDP

Montale Black Aoud EDP
2018. január 18.

-Nagymama, nem láttad a tablettáimat?Az volt ráírva, hogy LSD.
-Kit érdekel most kisfiam a gyógyszered, nem láttad mekkora sárkány van a konyhában????

Hát kb,így.
Ha meg kellene egyetlen illatot neveznem ami 48 órát van bőrön, akkora hatósugárral, hogy a csuklós busz elejétől a végéig mindenki érzi azt, ha felszáll benne a viselője, egyértelműen ő lenne az.

Ez volt a Montale legelső illata még 2006-os kiadással, azóta nagyon sok a körülöttük keringő botrány, vádolják őket, hogy egyre szintetikusabb anyagokkal dolgoznak és Pierre Monatale nem is létező személy.A napokban utána olvastam ennek az egésznek, mert nagyon is érdekelt az igazság: nos a bácsi létezik, ő volt ugye a Comptoir Sud Pacifique alapítója a nővérével egyetemben, majd miután a céget értékesítették Qatarba ment valami főmufti házi parfümőreként tevékenykedni, ezt követően egy titokzatos arab befektetői csoporttal közreműködve létrehozta a Montale majd Mancera parfümházat.
Igen tudom, egyre furcsább szörnyszülöttek hagyják el mindkét istállót, csakhogy az európai piac ezt eszi meg, ezt el kell fogadni, a pénz beszél, a karaván halad.Ez az egyetlen amivel vádolni lehet őket s akkor ez most niche brand vagy nem, hiszen a lényegi kérdésben köpik magukat szemen.
Az én véleményem az, hogy igen s jómagam minőségi romlást nem érzékelek az illataikban, sőt az újszériás Intense Café-hoz tervezek majd írni egy hőskölteményt és ott kifejtem, de addig is:

A Black Aoud a fragi és több nagyokos véleménye szerint minden idők legjobb oud-os illata, osztom ezt, amennyiben az oud-ra mint összetevőre a Paks2 beindításhoz szükséges elemként tekintünk.Ez ugyanis egy hidrogén/atom/neutron bomba, rózsa-oud légkalapács olyan projekcióval, hogy nagyobb dózisban a levegőbe ontva fél Budapestet kipusztítaná.Ennél töményebb parfümmel én még életemben nem találkoztam, egy 2 ml-es mintát 2 év alatt szoktam elhasználni. Elmondhatom még, hogy a vége felé a cucc besűrűsödik és olyan színe lesz mint a motorolajnak, itt aztán nincs spórolás minőségi összetevőkkel, ha erre mondja valaki, hogy szintetikus oud-ot használnak, az inkább menjen el és egy kicsit képezze magát vagy fújja ki az orrát mert a hiba az ő készülékében van.
Alternatív felhasználási módot javasolnék elsősorban azoknak akik imádják, de viselni mégsem tudják ezt az illatot (nekem sem megy szinte soha másként)
-öblítőbe egy csepp, majd bele a mosógépbe
-illatlámpa, egyetlen csepp, de még az is sok olykor
-vastag, erős konzisztenciájú alig illatosított testvajba egyetlen cseppecske, majd azzal bekenekedni.
Én, ha parfümként támad rá gusztusom, akkor fél cseppet hagyok a minta pálcáján (pont úgy, ahogy a Scoville skála tetején elhelyezkedő csípős szószokkal kell eljárni ételbe adagoláskor) és azt oszlatom el a test bőrhöz közeli ereinél ( csukló és nyaki verőér) ennél több nem kell.Van hogy még így sok, ezért e felhasználási módhoz évente kb. 3-4x folyamodom, ha kint farkasordító hideg van.

Egyszóval ő a sárkány a konyhában, amit okosabb láncon tartani, különben felzabálja a teljes háztartást.
Az hogy az illat a maga nemében több mint zseniális és csúcsminőség, arról nem vagyok hajlandó vitát nyitni, mert a kérdés egyértelmű.

Chanel Coco Mademoiselle EDP

Chanel Coco Mademoiselle EDP
2018. január 17.

Közhelyes?Mindenki viseli, boldog, boldogtalan?Rengeteg belőle a hamisítvány?Tucatillat?
Igen tudom és értem is ezeket az érveket, de én ahogy öregszem, egészen más aspektusból kezdem az illatokat szemlélni.
Parfüm gardróbomban nincs még egy olyan darab, amely kisebb, vagy nagyobb szünetekkel, de 17 éve megtisztel a jelenlétével és vélhetően soha nem is fogok már megválni tőle.Nem véletlenül írtam azt, hogy megtisztel, a Kisasszony ugyanis pont olyan illattá válik a bőrön, amilyet megérdemlünk.

Életem minden egyes fázisában másként funkcionált : 2001-ben mikor megjelent, még csak huszonhárom éves voltam és e parfüm megtestesítette mindazt, ami csak szerettem volna lenni: okos, szép, elegáns, ellenállhatatlan.Kivételes alkalmakkor használtam ő volt a legizgalmasabb illatom, grandiózusnak éreztem, nagyviláginak, egy igazi különlegességnek amihez még kicsi voltam,mégsem volt rajtam disszonáns, a levegőben lógott a nővé válásom ígérete általa és ővele. Szerettem és viszont szeretett.
Huszonnyolc évesen egy volt a sok közül, a felfele induló karrierem, a butaságom, a túlzásba vitt drámai gesztusaim, az önfejűségem, megakadályozták azt, hogy szépnek lássam, ekkor hozakodtam elő azzal -saját magam önáltatására-hogy ez tucatillat és ennél én sokkal több vagyok.( megmosolyogtató nem igaz?)
Harminchárom évesen kaptam egy újabb impulzust, addigra már tudtam különbséget tenni jó és rossz közt, megnyugodtam, tudtam, hogy a túlkapásoknak semmi értelme, kezdtem érzékelni a saját határaimat, a drámakirálynő jelmezt ilyenkor már el lehet csomagolni. Édesanyám egyik barátnője adta újra a kezembe mondván Jacques Polge sosem téved és majd megértem.Nem bizony, nem téved és megértettem: akkor újra a nőiség, a virágos érzet, a szépség kvintesszenciája lett.
Harminchét évesen a niche orientálok megszállotjaként, immáron bolond kis világom nyári, kora őszi darabjává vált: a gyümölcsössége, a lágysága, a végtelen játékos oldala, a narancsvirág szúrása üdítő zuhanyként hullott rám a fenevad oudok és fűszerek melletti lazításképp.Elfogadtam az életem, a gyengeségeim, tudtam,hogy merre megyek előre, és már tudtam mire és kikre nincs szükségem.
Idén negyven leszek és nem vagyok ettől annyira kiborulva ( na jó DE:) Bárcsak visszakaphatnám a huszonnyolc éves külsőm a mostani eszemmel.Kő kövön nem maradna ebben az esetben anyukám szerint.
Mit tartogat nekem még a Coco Mademoiselle?Nem tudom, most egy csodálatos citrusos rózsa, amely maga a nyugalom megtestesülése.Férjem számára, ez az otthon, a stabilitás, az állandóság, ÉN.

Mondhat nekem mindenki amit akar: ez a Chanel ház legnagyobb dobása és az azóta nyudíjba vonult mester parfümőr Polge egyik legnagyobb alkotása, még saját maga szerint is: "A Coco Mademoiselle illattal egy új, modern azonosságot akartam adni az összetevőként felhasznált természetes anyagoknak. Ezáltal könnyedebbé tettem az összhangot, és kimondottan olyan jellemzőket választottam, amelyek engem is nagyon inspiráltak. Eltávolítottunk minden betolakodó illatot és csak az alapvetően szaglószervi elemeket hagytuk meg. Ezzel is megőriztük Chanel filozófiáját: elvettük mindazt, ami felesleges. A legjobbat viszont megtartottuk."

Akkor fogod igazán megérteni, amikor már megszabadulsz minden feleslegtől, és maradsz pusztán TE, önmagad, a nő.

Tom Ford Sahara Noir

Tom Ford Sahara Noir
2018. január 17.

Ha a Cardinal, ahogy korábban írtam a tiszta, fehér, templomi tömjén, akkor ő a bazárok eldugott sarkaiban füstölgő koszos kis szenes kályha, Arábiai Lawrence legvadabb kalandjainak illata, a híres tömjénút Keleten....
Meggyőződésem, hogy Tom Ford ezt egyértelműen a keleti piacra szánta, röviden és velősen egy tömjénben áztatott frissen cserzett bőrkabát.
Ahhoz, hogy értékelni tudjam, máson kellett megéreznem a csodás füstös velejét, és kellett hozzá a sok-sok tapasztalat a vad, orientális illatokkal.
Sok összetevő és ennek ellenére minimális komplexitást kapunk: bőr és tömjén, ahogy fentebb mondtam, minden más illatjegy a háttérben vokálozik szépen és halkan, ha ők nem lennének, még ennyire sem, én nem is tudom mi történne e parfümmel. Nyilván ez is bőr kérdése, kin hogyan érvényesül, valahogy én úgy vagyok vele mint a muszlimok és indiaiak sufi zenéjével, két napnál tovább nem tudom hallgatni, pedig úgy tartják, hogy az az Istenhez/Allahhoz/Buddhához történő közelkerülés legrövidebb útja.Az elején megbabonáz és dimenziót váltok, de ki kell szállnom ebből a burokból rövid időn belül, mert az európai énem nem tud ennyi misztikumot befogadni sokáig.

A névválasztás telitalálat: sötét fekete sivatag éjjel, nem a nappali 50 Celsius fokos, hanem az esti, aki volt valaha éjszakai szafarin, érteni fogja miért mondom.Hideg, száraz, gyantás, orr és egyéb melléküregeket telefüstölő szemétláda.
Félelmetes illat, ordító projekcióval és kiterjedt hatósugárral, nyáron nekem eszembe sem jutna próbálkozni vele az öreg kontinensen, fagyos téli időjárásban érvényesül a legjobban.
A tényt, hogy nőknek szánta őt Ford, azt vszleg majd egy másik életemben fogom megérteni, ha egyszer huriként reinkarnálódom ( nem hiszek az ilyesmiben) de akkor ezt fogom viselni, addig maradnék Tom kevésbé ördögűző alkotásai mellett.
Nyomaiban emlékeztet a már megszüntetett Amber Absolute-ra, ő volt a Sahara Noir lágyabb elődje, ha hozzá hasonlót kerestek, csak kevésbé faltörő kost, az lenne a tökéletes.

Heeley Parfums Cardinal

Heeley Parfums Cardinal
2018. január 10.

Húsvèti mise, ahol a ministràns túl sokàig lóbàlta a tömjèn ègetőt, remèljük a pap bàcsi ad neki egy fülest a sekrestyèben.

Nyers, vegytiszta, karcos tömjèn, direkt azèrt datàltam a húsvèti időszakot, mert akkor màr tavaszodik vagy a levegőben lóg a tavasz ígèrete.A tèli tömjèn, a csodavàràs, a puhasàg, melegsèg az màs, az kèrem a Chambre Noir.
Mèlysèget, zubogó fűszereket itt ne vàrjunk,ami kifújàs utàn èrkezik: èles jelenlèt 2-3 óràt tartóan, igazi fehèr inges, karót nyelt, vaskalapos monotónia, leszàradàsàban puhul kissè, de alapvetően egy lineàris tömjèn az első perctől az utolsóig.
Erős szakràlis jellegèből adódóan èn viselèsre nem feltètlenül tartom alkalmasnak, viszont ha fèrfiak ruhatàràt ezzel illatosítjuk, az frenetikus hatàs: az öreg ördög sem merne útjàba àllni a hímnek, aki így vonul be bàrhova-akàrhova.
Illat èlmènynek tehàt több mint lenyűgöző, James Heeley sem ma kezdte az ipart, egèszen rendhagyó parfüm, aki teheti ismerkedjen vele, tömjèn kedvelők pedig feltétlenül tegyèk listàra.

Creed Aventus

Creed Aventus
2018. január 10.

Gyümölcsös, bőrös, fàs, Iso E-re alapozott eszmèletlen csodalötty, a legegyedibb Creed amit Uraknak valaha elgondoltak ès megvalósítottak.

Tartós, intenzív, fèrfi bőrön virággà nyíló illat, amely orruknál fogva tudja vezetni mèg a legvàlytorrúbb hölgyeket is.Ezt tèlen-nyáron, esőben-napsütèsben is 5 mèterről kiszúrom ha viselik: nyàlocsorgatóan zamatos aromàja aurakènt lebeg szétcsaphatatlanul.
Tipikus ambrette, akinek a bőrèn van, ha megszokja màr nem érzi, a környezet viszont mèg egy ajtóval arrèbb is.
Összessègèben azt mondanàm: költői óda az ananàszhoz, ez a jegy legdominànsabb benne, de a közèp fàzis is tartogat melepetèst: fűszeres, kissè fèmes, amolyan igazi faszagyerek illattà kerekedik a szó nem pejoratív èrtelmèben.
Szerencsère van női pàrjai is, vele a hölgyek is àtèlhetik ezt a fèmes, markàns alpha dog èrzèst, de arról majd kicsit kèsőbb.

Parfums de Marly Layton

Parfums de Marly Layton
2018. január 10.

A Layton parfüm a pont a mondat végén, a fagylalt tejszínhabján a cseresznye, cukorszórás a fánkon, egyszóval mindazon dolgok megfelelnek neki amivel befejezettnek tekinthetünk egy tökéletes végeredményt.

Édesbús, fűszeres fás és friss illat, kifújáskor először az ős Boss Bottled érzet nyit ajtót (amit a reformulálás ki is végzett) pár perc után dőlni kezd a Marlyk-ra jellemző illatorkán, amely olyan mint egy Mozart opera.Alma, levendula, fák és fűszerek isteni káosza, tökéletes rendszerben megalkotva.
"A papíron semminek nézett ki! A kezdete egyszerű, majdnem komikus. Csak egy pulzus. Fagottok, kürtök, mint egy rozsdás harmonika. És akkor, hirtelen, magasan fenn, egy oboa. Egyetlen, rendíthetetlen, magasan ívelő hang. Amíg egy klarinét át nem veszi, s át nem varázsolja egy fenséges dallammá. Ezt nem egy cirkuszi majom komponálta. Ilyen zenét még nem hallottam. Tele vággyal, valami végtelen vággyal. Úgy éreztem, a teremtő Isten hangját hallom."

A fenti és a következő idézet is Milos Forman Amadeus című filmjéből való, nem tudom ennél jobban visszaadni az illat élményt.

"Valóban hihetetlen volt. Első és egyetlen kották minden belejavítgatás nélkül. Egyetlen egy sem volt bennük! Ez az ember egyszerűen leírta a fejében már megszületett zenét. Lapot lap után, mintha csak diktálná neki valaki. És a mű vége, mint semmilyen más műé!
Vegyen el egyetlen hangjegyet, és kárt szenved az egész mű! Egy szólammal kevesebb, és összeomlana a szerkezet! Világos volt előttem, hogy a hercegprímás palotájában hallott zene nem a véletlen műve volt. Megint a teremtő Isten hangját hallottam! A gondosan húzott vonalkák bűvös rabságában a tökéletes szépséget csodáltam."

A mozdulat ahogy életed szerelme felhajtja az inge ujját, a gesztus ahogy megsimogatja az arcod,egy pillantás, egy mosoly, nem kell fokoznom, a nők ezt úgyis értik....
Egyszerűen tökéletes férfiillat, ha ezt mi viseljük az otromba kasztráció, el a kezekkel, hagyjuk meg nekik,úgyis nekünk szól minden molekulája.

Up:Van belőle egy koncentràlt verzió is, a nők szívèhez vezető út asszem' ezzel van kikövezve.
Csoda, csoda, sokadszor is leírom.

Nishane Pasión Choco

Nishane Pasión Choco
2017. december 15.

A Nishane viszonylag friss hús a piacon, török niche ház 2012-es indulással és ha valaha volt/van mércétek csokoládés-gyümölcsös témában, e lötty úgy száguld át felette, hogy még csíkot sincs ideje húzni.
Nem barátom nekem a csokoládé, külsőleg sem belsőleg történő fogyasztással ( na jó az igazság az, hogy imádom,csak hízok tőle mint a disznó, tehát nem eszem) illatjegyben pedig utoljára még az ős Angel dobbantott akkorát, hogy parfümként értékelni tudjam.Mostanság csak közönséges csokik beszerezhetőek, elég kinyitni bármelyik drogéria ajtaját és dől a fülig érő butaság, inkább olcsó nugát mint csokoládé formájában, példát nem mondok, aki tudja az úgyis tudja.....

Jó-jó vannak persze az igazira hajazó parfümök, amelyek kiemelkedőek lásd pl. CSP, Montale, Un Nuit a Bali de ott más jegyek elviszik a balhét.

Ez valami más.A homogén csábító gyümölcsök, nem szúrnak, nem orrba marós ACC érzetűek, pacsulival öntözve ahogy mostanság szokás, ez maga a hedonizmus illata.
Tiszta, gőzölgő, sűrű csokoládé, kávés felhangokkal a backstage-ben, először érkezik a passiógyümölcs tánca, majd rögtön a kávé, s ahogy szárad egyre porosabb, egyre inkább érezzük hogy ebbe a csokiba bizony belehajigáltak két kilónyi fűszert, s addig főzték míg az eszük elment, ezáltal mély, sötét,aromás és ellenállhatatlan.
A tömegtermelés=Kajla csoki a gulyáskommunizmusból, Pasión Choco=Debauve & Gallais, hát valahogy így.
Magamutogató, érett és túlcsorduló:életveszélyes az arra megfelelő bőrön.

UP: Ősz, az az ő évszaka. A téli hideg kitekeri a nyakát és a gyümölcsök eltűnnek, ne mínuszban kezdjetek vele ismerkedni.

Tom Ford Tobacco Vanille EDP

Tom Ford Tobacco Vanille EDP
2017. december 15.

Nem szeretek már korhatárosítani illatokat, ezt korábban többször is elmondtam, viszont egyszerűen vannak olyan darabok, amihez meg kell érni, fel kell nőni, tudni kell viselni az adott parfümöt, különben nincs hatása.
A Tobacco Vanille képi világa egy klasszikus szombat este New Yorkban, nagyon elegáns koktélbár, gyönyörűen felöltözött nők, férfiak, gyöngyöző kacajok, hideg téli este, jazz, vörös rúzs,cicaszemek, amolyan old Hollywood glamour, suit & tie,folyik az alkohol, minden letisztult és elegáns, csak semmi bóvli, az 15 sarokkal odébb van, ez az Upper East Side.

Ha lenne Budapesten ilyen hely (nincs, illetve csak próbálkozások vannak) akkor invesztálnék a saját a káromra és alattomos módon egy fél üvegnyit locsolnék szét a helységben, hogy mindenki érezze ezentúl aki csak beteszi a lábát.Lemaradni róla ugyanis kár: mélysötét bársony vanília,jóféle pipadohány, és szárított gyümölcsök keverése mesteri elgondolásban és projeckióban.
Nem kell semmilyen extra csavart, meg komplexitást várni tőle: ennyit kapunk amit fentebb felsoroltam. Titka a három-négy alkotóelem megoszlásában rejlik, abban ugyan nem vagyok biztos, hogy elég maszkulin -e a dohányos illatok palettáján, aki erre utazik, talál markánsabbat jóval.És olcsóbbat is ha dohány-vanília a téma: a MAC Velvet Teddy parfüm ennek a koppintása, csak abban van némi műanyag is ,ami ugye őbenne nincs és akkor megint vissza lehet kanyarodni a minőségre.
Mert ha abból nem akarunk engedni, akkor ő a tökéletes választás.Ennek okán az egyik legkedvesebb Ford-om évek óta, tartósság, szillázs, minden egyben van, rajtam brutális dohánybomba pici édességgel: keserű-édes, igazi vonulós, nagyasszonyos rohadt dög.
Kettősség, egyszerűség, nagyszerűség ha három szóban foglalnám össze, élek is sokat az erejével, ha már a cigarettáról leszoktam, legalább ő megmaradt nekem dohány úrnőnek.

Nishane Tuberóza

Nishane Tuberóza
2017. december 11.

A tubarózsa jegy az egyik legnagyobb kihívásom: másokon, blatteren, enteriőrben nagyon szeretem, saját bőrömön már nem annyira, de azért kitartóan keresem és próbálkozom a témában.Az eddigi legkedvesebb a legelső Kors parfüm,amivel az üzletek illatosítását is végzik, de magamon sajnos az sem működik.
A Nishane darabokkal most kezdtem az ismerkedést, ő a második a sorban és az az igazság, hogy bőrön viselést illetően, vélhetően tavasszal kellene végső véleményt alkotnom és lehet, hogy elhamarkodom a dolgot, de nem bánom.
A Narcotic Venus és a már emlitett Kors szerelemgyermeke ő, a legszebb és legmodernebb tálalásban.Virágos, krémes és ahogy fragin írja valaki "super blended" illat. Virágorgia, gardénia fúvósokkal, fehérvirágos rezesbandával de nagyon hormogén és nagyon szerethető, még azok számára is akik nem csípik a virágos jegyeket. Én magam is elsősorban az orientális darabokat preferálom és nem gondolnám, hogy ez az illat beköltözik hozzám teljes méretben, szinte biztos hogy a mintácskám lakás illatosítónak fog elfogyni.Amennyiben ez szentségtörés, ám legyen.

De most így december derekán, igenis ő a tubarózsa királynő ami becsempészi a tavaszt a szívembe és lelkembe.

Une Nuit A Bali Suma Oriental

Une Nuit A Bali Suma Oriental
2017. december 6.

Ha már a Nishane kapcsán csoki témát tettem terítékre, ott említettem a Suma Orientalt mint lehetséges variánst.Itt sem tiszta a csokoládé jegy, ez inkább orientális, kedves, röfögős kis vaddisznó.

Szűken csak annyit: aki Ambre Eccentrico, Fahrenheit EDP tengelyen Tom Ford vadjai közt sétál és szeretne egy kis cypriollal tuningolni magán és valami furcsa szúrósságot érezni, az ki ne hagyja.
Mély,dús és furcsa.
Én még augusztusban a 40 fokos gatyarohasztó melegben kezdtem meg a tesztelését, 2 db mintát kaptam Judittól a Madisonban, egyet elajándékoztam, egyet megtartottam és vélhetően soha nem fogom elhasználni.
Hideg időben mutatja ki a foga fehérét, van benne egy kis Gabi gyerekfogkrém érzet, amely ahogy csökken a hőmérséklet, egyre erősebb és egyre disszonánsabb az illatban.
Egy-egy alkalommal nagy örömmel fújom majd magamra, de a kapcsolatunk itt ki is merül sajnos.

Az 5 csillagot azért kapja, mert a birtokban levő hím bőrén viszont eszement varázslat, az én non-kompatibilitásom miatt nem lenne korrekt leminősíteni.
Érdekes, különc darabja a niche palettának, Madisonban tudtok vele randevúzni.