Laurencia

11915 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

11915 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

L'Artisan Parfumeur Noir Exquis

L'Artisan Parfumeur Noir Exquis
2017. december 5.

Nagyon szeretem a L'Artisan illatokat, több mint 20 év barátság után a saját bőrömön viszont mindösszesen 2-3-at tartok viselésre alkalmasnak, magasan kiemelkedik a kínálatból e parfüm.
Késő nyári, kora őszi őszi beszerzés volt, amit pillatantok alatt megszerettem és észrevétlenül kúszott fel a legbecsesebb darabjaim közé. Bertrand Ducauhfour 2015-ös ében-szantál ódája, ami tartósságban, extremitásban, egyediségben és nagyjából mindenben felülemelkedik az jelenlegi L'Artisan range-en.

Gourmand illatként van ő a nagykönyvben képfestve, hát a fenét, ő egy igazi fás hömpölygő folyó, kísérteties hasonlósággal bír érzetre az Opium Oriental-al ( limitált darab volt, sehol nem fellelhető, igazi ritkaság) ugyanolyan érzés viselni, pedig semmi közük egymáshoz illatjegyileg.
Szerencsére én nagyon kevés édességet találok ebben az illatban, száraz, fás, szenes törmelék, a gesztenyés tejszínhab csak ősszel ugatott bele a harmóniába, ilyen hidegben, az összes édes faktor megdöglik benne hála Istennek.
A keserű érzetet a jól adagolt narancsvirág szolgáltatja, ami nem átgondolt mennyiségben tud ám gusztustalan lenni. Bertrand bácsi ismer mértéket, én azt mondanám hogy ez a mértanilag kiszámolt, a molekulák pontosságának illata.
Semmit, egy mikrogrammnyit nem adnék hozzá vagy vennék el belőle.
A fekete érzet nekem nincs meg, ennél sokkal nagyobb bölényekre akasztom e jelzőt, komfortos, ágyba-őszi ködökbe-csikorgó hidegbe való lötty, férfiaknak is kitűnő választás, bátran lehet vele kísérletezni bárkinek.

Vakrendelést viszont semmiképp nem ajánlanék, prüszkölni fog ennyi fától az aki nem esik extázisba a szantál-ében-narancsvirág kesernyés csábításától, nem édes illat, ne menjetek bele ebbe az utcába tesztelés nélkül.

Carner Barcelona El Born EDP

Carner Barcelona El Born EDP
2017. december 5.

Sarah Carner méltatlanul kevés figyelmet kapó és a parfümvilág rejtett ékszere az El Born 2014-ből.
Az én ítéletem szerint ez a gourmand illatok királya, nem volt elsőre szerelem, sok tesztelés, a teljes méret beszerzése és különböző alkalmak és lélekállapotok hozták meg vele az áttörést.Ez végül annyira jól sikerült, hogy soha többet nem engedem el őt, lerobbanthatatlan, ragaszkodó, de nem tolakodó illat, amely előhoz az emberből valamiféle mélyre ásott érzékenységet.

Dohány, alkohol és cukrászdai illat, ízletes szőlős-vaníliás fagylalt, méz, vanília, pont egy török édességbazár lenne, amennyiben a dohány és pézsma nem adna neki egy kis férfias jelleget is
Nagyon gyönyörű öntögetés ez, a benzoin és a peru balzsam gyantáz egyet a fenti jegyeken, szép, lineáris, okos, egyedi, ez a niche az én orrom szerint, ezt kell megtalálni, ami a te bőrödre így teszi fel a koronát, olyan érzéseket generálva,amelyekre nem is gondolnál.
Nem sorolnám tovább a jegyeit ennek a melengető, balzsamos édességbombának, sokkal inkább hangulati képfestést adnék hozzá.
Novemberi vasárnap délután. Kopogó eső,szürkeség, köd az utcán, köd a lelkeken is.
Kávéház, kávéillat, süteményillat, békebeli enteriőr, jazz szól a háttérben.Befele forduló lélek, tűnődések, sóhajok, a múlt, nosztalgia, jófajta szomorúság.

Neked való illat ha ebben a rohanó világban érted még az effajta dolgokat.

Juliette Has a Gun Another Oud

Juliette Has a Gun Another Oud
2017. december 4.

Zólyomi Zsolt kb. másfél évvel ezelőtti védhetetlen 11-ese, amit egy kora tavaszi esten rakott fel rám.
Azóta a szerelem betege lettem, ez vitt el a maszkulinok erdejébe, ott kezdődött el az én igazi fa-füst-keserű mániám, előtte sem tartottam magam átlagos és könnyen kezelhető parfüm választónak, ettől számítva viszont minden egyre csak romlott a szó minőségi és mások számára viselhetetlen jelző irányába.
Jó ez így nekem és köszönöm Romano Riccinek, hogy van ez az illat, más ember lettem.

Sokan nem szeretik, a vélemények bizonyítják is, hogy inkább a negatív irányba mozdul a megítélése, rajtam viszont csodálatosan működik.
Ciános, szalakális, Iso E Superrel felütött oud, bárzongorista a háttérben a málna és az ámbra édessége.
Ültek már el mellőlem tömegközlekedésen és konferencián amikor őt viseltem, ugyanakkor soha az életben ennyi bókot nem kaptam még, mint őt viselve ez is csak megosztó mivoltját bizonyítja.
Nem szaporítom a szót feleslegesen, csakúgy mint az Eccentrico, ez egy olyan drog ami nekem van kitalálva.
Ezzel balzsamozzanak életem végén. End of story.

Armani Privé Ambre Eccentrico

Armani Privé Ambre Eccentrico
2017. december 4.

1 év alatt a seggére vertem a 100 ml-nek, a második üveget fogyasztom, ez már önmagában egy kinyilatkoztatás mennyire fél ember lennék nélküle.Annyit fújtam ezt az illatot, hogy szerintem a bőröm pórusaiból is ez árad már, akár használom,akár nem.Legszívesebben átcímkézném és ráírnám hogy Ambre Laurencia.
Bársony ámbra hercegnő, iszonyatos puhasággal, tökéletes arányokkal, nincs is annyi pozitív jelző a szókincsemben amit rá tudnék akasztani.

Calice Becker egy zseni, ez nem lehet kérdés, továbbra is fenntartom, hogy ez egy ciános mandulás ámbrás és alkoholmentes valami.Nem parfüm, csodatévő elixír. Kifújáskor sem érezni a vivőanyagot, egyből jön a veleje, nincs fej, szív ,sem alapillat, kinyitja az ajtót és jelen van ugyanazzal az intenzitással és különösebb transzformáció nélkül uszkve 12 órát.Egy igazi varázsló, elbűvöl, de nem tolakodik, nem ormótlan, csak árad szépen, lágyan mégis erőteljesen.
Erős rokoni kapcsolatot érzek még a Frapin 1270-el és az El Born-al, na nem illatjegyek tekintetében, hanem hatásában: kisimult idegrendszert okoz és megnyugvást. Mióta ezek a delikvensek a a birtokomban vannak az édes, gourmand illatok listája nálam kezd bezárulni.

Nagyon nőies, nagyon lágy, nagyon csábító és nagyon drága. Ezért a pénzért nagyjából pont azt a minőséget kapjuk ami elvárható, 12-14 órás bőrön való jelenlét a garantált.
Ábrás édesség kedvelőknek etalon illat, ez nem evilági édesség. Mint ahogy nincs olyan szakma, hogy gombfocista, hát kb. ennyire valós ez a fekete üveg s mégis létezik.
Signore Armani nyitott egy ajtót a tökéletességre, aki megteheti fogja meg a kilincset és lépjen be.

Tom Ford Plum Japonais

Tom Ford Plum Japonais
2017. december 2.

Jaaaaaaj én gyönyörűségem!
Szeretem a szilvát mint illatjegyet, általában orientálokban, sok fűszerrel, fával, füsttel öntögetve, etalon ebben a kérdéskörben nekem a Byredo leveskéje (Buillon) illetve a Comme de Garçons Florientálja.Persze most már múltidőben.
Ez a Ford nagy szerelem volt első szippantásra, de az életemben két fontos helyen levő hím párhuzamban pfújolta, az egyik szerint olyan rajtam mintha egy perverz vén mammer lennék aki fiatal fiúkákat inzultál, a másik szerint meg szimplán öreglányos.
Jóvanna. Pihenjetek már.

Ilyenkor tudni szoktam hogy az irány nagyon jó, csak zsenge vagyok még a storyhoz vagy nem megfelelő időben tesztelek. (általában a női ciklus harmadik fázisában érdemes kerülni a keserű nagyvadakat mert csúnyát tudnak marni, ha már megszokjuk, az persze más kàposzta)
Maga az illat egészen simplexnek tűnik, kellemeske fűszeres szilva meg egy adag oud a fertőtlenítős fogorvosi fajtából.Rossz pillanataiban undorító ez az erőszakosság.
Ennek az illatnak kell a hideg, nem az őszi, hanem a kopogós mínuszok meg úgy negyed óra a csillapodásra, így egy igazi floriental lett. Virágos,dallamos,fűszeres opera. Pillangó kisasszony mi más.
Body Shop szilvás testvajjal kiegészítve egyszerűen királynői, ki kell húzni magunkat egy ilyen illatfelhőben, nem tűri a rendetlenkedést.

A Ford mániám köszöni jól van, ásom a gödröt egyre mélyebbre.

Tom Ford Fucking Fabulous EDP

Tom Ford Fucking Fabulous EDP
2017. december 1.

Hehe, na menjapicsába'
Ennél a Tom gyereknél, bolondabb, pofátlanabb, idiótább illat látnokot keveset hord hátán a föld, Serge Lutens vitt véghez valami hasonlót a 2000-es évek elején.Sokan el sem tudják képzelni micsoda komoly meló van ám abban, hogy nem parfümőrként, a fejedben levő elképzelést láttatni és éreztetni tudd a kezed alá dolgozó illat mágussal, oly módon hogy a végeredmény egy csoda legyen, pont azon a módon ahogy azt te megálmodtad. A Lutens-Sheldrake páros munkásságát nyilván senkinek nem kell bemutatni, nagyon kíváncsi lennék ki ebben a történetben Ford "operatőre" aki a végeredményt prezentálta.

Ugorjunk.
Tom Ford egy olyan fickó, aki már megteheti, hogy kiad egy parfümöt ilyen névvel és pont nem érdekli, hogy akkor ő most megítéltetik vagy sem.Aki komoly dolgokat letett az asztalra, annak ebben az iparágban már mindent szabad.Viccelni is.
Azt nem tudom még eldönteni, hogy mennyire vegyem komolyan ezt a parfümöt, érzetem szerint ez a tucat cukorkaillatok paródiája ès egyben javított iskolapèldàja, a ki...@szott mesés elnevezés sem utalhat másra.Ha meg Tom komolyan gondolta ezt az egészet, akkor nem normális és röhög a markába.Így könyveltem el a történetet magamban.

És jön a csavar.
Mert ha erről bolond pasiról van szó, az mindenképp be szokott következni.

Egyszerre azon kapom magam, hogy ez a közönséges, kissè geil, tonka-levendula-haribo illatú akármi nem megy ki a fejemből.Éjjel, szégyenkezve, és tolvajmód közelítek a mintám felé és magamnak sem merem bevallani hogy mit művelek.Pont olyan mint beleszeretni egy közönséges, nőcsábász playboyba, nagyon jó, de hamis.
Kicsit Kylian majmolás, kicsit a tucatillatokból próbált niche-t csinálni ès valahogyan mègis sikerült, 19-re húz lapot ès bejön.Fel nem tudom ezt fogni mi törtènik, micsoda metamorfózison esik át mindegy egyes próbàval e parfüm.
Van benne egy löket 1990 meg az a faktor ami Tomot nagyon magasra vitte, de hogy én ezt nyilvános helyen nem viselném az fix.De màr ebben sem vagyok biztos, 24 óra alatt hàromszor fordultam 180 fokot.
Az egèsz tonkababos-törökmèzes édessèg bőrös alapokon nyugszik, érthetetlen, hogy tudtak ennyi egymással inverz jegyet egy üvegbe gyömöszölni, az a nyomorult zsàlya meg jól megkavarja az egèsz kulimászt, a vègeredmènyre nem tudok szavakat talàlni.

Ford-nak meg üzenem, hogy menjen és kezeltesse magát.Ráfér.

Tom Ford Noir Extreme EDP

Tom Ford Noir Extreme EDP
2017. december 1.

Így, hogy elfogyott a női verzióm már tudom, rögtön ezzel kellett volna kezdeni, én ostoba.
Az előző és hullára strapált felhasználói accountomon volt a női párjára vonatkozó véleményem, már nem tom' mit írtam ott, csak arra emlékszem, hogy sokan szerettétek és e parfümöt is sokan szeretitek.
No kérem, aki szintet és tartósságot kíván ugrani a Noir Pour Femme kapcsán, kézremegés nélkül nyúljon 20 centivel mellé legközelebbi beszerzéskor a display-en vagy ha netes rendelés a történet, akkor szabad egy klikkel arrébb a csók.

Az Extreme ugyanis a női illat pepitában, csak kicsit mélyebb, fűszeresebb jegyekkel operál, ezáltal lesz tartósabb, egyedibb és jobb. Méghozzá sokkal.
Egészen pofátlanul fogalmazva nem mindegy, hogy teniszpálya vagy pénisz tája. Teljesen mindegy mi van az üvegre rajzolva, bácsiknak, néniknek, ezen a szinten ez senkit sem érdekel, tudja ezt minden jól nevelt elvakult parfümán. És semmi nóvumot nem is mondtam ezzel.
Míg a nőiről egy gyönyörű kis csipkebugyi hasonlat ver tanyát valahol az agytörzs mélyén, ez a verzió a módosított öntögetés által ad egy tökös kis gerincet a szinte megegyező illatnak, sokkal kevésbé reggeli kakaó érzet, amennyiben mégis, akkor abba a kakaóba került egy adag tesztoszteron.
Azt mondjuk nem annyira értem miért kellett két verziót kihozni belőle, Tom bácsi 2012-ben már öreg és rutinos róka volt a piacon, értem én van az a pénz, persze.Ez nem Private Blend, hanem retail termék, retail árazással, egyék, vegyék és csókolom.

A kis okvetlenkedésem persze semmit sem csorbít a történeten, ugyanis ez egy marha jó illat, aki most kezdi az ismerkedést Tom Ford hibbant és szürrealista világával, ezzel indítson. Stabil, csinos, nem lehet hibázni vele.Biztonsági illat ritkán tud ekkorát szólni, ezért zseni ez a fickó mert a középszerből is tud nagyszerűt alkotni, én biztosan elfelejtem a női verziót és az Extreme kerül most a fegyvertárba.

Tom Ford Noir De Noir

Tom Ford Noir De Noir
2017. november 3.

A fekete az fekete, nincs ezen mit ragozni, vagy mégis?
Ez a szín illatban,öltözködésben, egyéniségben meghatároz engem, évek óta elkísér, s ahogy öregszem egyre nagyobb a mélysége, minősége.Mondhatnám azt is hogy ha valaki feltalál egy ennél sötétebb színt, akkor majd azt fogom hordani.
Tom Ford Noir-ja egyetlen dolgot tesz: teljesíti és át is lép az általam fent írt sorokon.A Red Aoud csokoládé-rózsa párhuzam teljesen korrekt megfigyelés,de itt valami egészen más történik, ehhez nem elég egy blatteres teszt vagy egyszeri viselet, a sokadik alkalom után esik a tantusz.
Míg Montale általában oud erőműveket épít, és nem bonyolít túl sokat,csak bejön az ajtón mint egy részeg matróz, Ford szeret belemászni az ember pszichéjébe és ott rettenetes gaztetteket véghezvinni, ott nyílik ki az illat igazán. (megjegyezem a részeg matróz bejövetele is igen hatásos, csak nem mindig és mindenkor)
Már írtam, hogy mostanában férfias illatokat szeretek viselni, ő viszont a puha,selymes, bőrre simuló luxusával csak kivívta magának hogy kivételt tegyek és ne akarjak állandóan erdők felhőjében közlekedni .Ha a Noirt fújjuk, akkor Esterházy Pétert idézve "Egy bizonyos szint felett, nem süllyedünk egy bizonyos szint alá."
Ennyi a lényege.
Korábban millió parfümhöz írtam, hogy kéri a feketét, ez viszont mindenkit felülír ebben a kérdésben és kiköveteli azt.Méghozzá a minőségi feketét.Bőr,csipke,100% gyapjú,szatén, bársony.Tömény, éjsötét luxusillat szűken összefoglalva: földes sáfrány és rózsabársony, olyan szépen blendelve, olyan magas szintre hozva amit teljesen fölösleges itt unalomig ragoznom.
Tud pofátlanul minőségi lenni fekete Chelsea csizmával, neccharisnyával és pulóver ruhával, angol királynős talpig fekete selyemben, és elegáns fekete, bőr tűsarkúval és gyapjú kabáttal.Egy biztos, nem 3 forintos illat, 3 forintos nőknek.
2007-es darab ami számomra egészen meglepő, jóval kora előtt járt már a születésekor, én vélhetően most lettem korban már annyira konvenció és megfelelés kerülő valaki, hogy mindennapi viseletnek is játszi könnyedséggel el tudom képzelni, amennyiben az ember lánya nap mint nap a fentiek szerint óhajt ruházkodni.( én nem )
Az elegáns dekadencia öltözködésben az én ízlésem szerint jó nagy szinteket lépett az elmúlt években, ez az illat viszont 10 év múlva sem lesz kevesebb, így vélhetően a jövőbeli dolgaimhoz is remekül tudom majd illeszteni.
Tartós, különleges és kimondottan csábító darab, egyetlen oka a négy csillagnak, hogy nem ez a legszebb Ford, de az már egy másik történet.

Parfums de Marly Carlisle EDP

Parfums de Marly Carlisle EDP
2017. november 1.

Uniszex illat, nem tudok okosat mondani, egy orientàlis pacsulis, fűszeres làgy csók, némi dohos borospincével, birizgàlja mèg a hajhagymáimat is.
Veszélyes és bátor illat ez, minden èrzèkemet 10/10-re hozza, viselhetetlen fázisa az első pár perc amely furcsa gyógyszeres üveget idéz, mintha oud pofozkodna egy jól fertőtlenített fogorvosi köpenyben, pedig az nincs is benne, majd elindul a szerelmi rodeó, fàs,durván földes, pacsulis èdes falhoz csapdosós erőszakos orrba mászás.

Ahogy csitul, bíbor bársony lesz belőle, édes sáfrányos, erősen izgató erotizáló, nagy hatósugarú parfüm, védjegye lett nem mellesleg a Harrods áruháznak,ők ezzel enteriőr illatosítanak ami vagány és meglepő történés.

Ez eddig a legjobb Marley amihez szerencsèm volt, az Oajan-t le is taszította a trónjàról, pedig azt is nagyon kedvelem,de ez karakánabb, egyedibb, és váratlanabb ha nő viseli.
Teszteljètek, simogassàtok a folyèkony varàzslatot, minden cseppje arany.

Giorgio Armani Myrrhe Impériale for Women and Men

Giorgio Armani Myrrhe Impériale for Women and Men
2017. november 1.

Fàs, szàraz füst, ezt èrzi az óvatlan ember lànya, (èn) kezemben a törèkeny búràval, az illatositó fölè tapadok, pàrolog a displayről e parfüm, amely alattomosan, csendben ès vèdhetetlenül èrkezik, mèreg a vèrben, nincs esèly szabadulni, elvesztem, ennyi volt.
Az Eccentrico utàn azt gondoltam, hogy Calice Becker engem elvitt a falig, nincs tovàbb, szebb Privè nem terem az uborkafàn.
Hàt sajnos de ...
A mirha itt egy könnyed fàs, lebbenő fàtyol, bàzisa az èdes vanília-tonka, összahatàsàban egy arab ópiumos làzàlom.

Fèrfiasított Samsara, megcsúszott adagolàsú fàs jegyek, a sàfràny komèdiàja, az èdessègek làncon tartott ereje, tompítva ès kultúrsokkènt èrt ez fèrfias de mègis kifejező kelet, a mirha szakràlis jelenlète.
Szeretnèk e parfümben ropogósra vasalt fehèr XS slim fit Tom Ford fèrfi ingben Istanbul koszos utcàin sètàlni, belevinni annyi ellentètet, amennyit csak lehetsèges.

Kihozza belőlem Kelet irànt èrzett minden làtható ès làtens szerelmemet, a feloldhatatlan anomàliàk illata, vègtelen elegancia ès kosz, a levakarhatatlan fajtàból.
Török füstös bazàr, shisa ezt tudja az Imperiale megspékelve az európai niche sikoltozó tisztasàgàval ès nagyvilàgi luxus érzetèvel.
Botrànyosan gyönyörű darab, akárki csinàlta, tudja merre van előre.
Mostansàg a parfüm preferenciàm màr oly mèrtèkben maszkulin, ami nemhogy nehèzkessè teszi az illat viselèsèt, hanem szabàlyosan esengek èrte. Ennèl szebb füstös mirhàt nem szabadított a világra ember fia/lànya.

Bőr, sàfràny ès füst.Füst.Kaparjon, szúrjon majd szelidüljön hozzàm, legyek àltala különleges, szokatlan, újszerű, idegesítő ès felfoghatatlan.Ezt vàrom, ez a szint, alàbb nem megyek, ez vagyok èn, itt tartok.
Marly-tól a Carlisle ès ő harcol az első helyèrt, tudom, hogy az Imperiale-t nem tudom elengedni, így az idei őszöm-telem egyik abszolút befutójàról adtam nèmi kèpfestèst.