leaseydoux

Regisztráció dátuma: 2018. január 3.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. január 3.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Le Labo Rose 31 EDP

Le Labo Rose 31 EDP
2021. november 4.

Tényleg nagyon szép, bár szerintem a legtávolabb van attól, amire az ember a neve alapján gondolna. Igazi Le Labo, vagyis hűvös, távolságtartó és elég indusztriális, ami számomra inkább jó, mint nem, viszont az én bőrömön a rózsa nagyon haloványan tűnik csak fel. Inkább ez egy földes, aromás-fás rózsaillat, ami előbb emlékeztet egy ködös októbervégi reggelre, mint egy tavaszi virágillatban úszó kertre. Amúgy abszolút a zsánerem lehetne, a vetiver/cédrus/pézsma/rózsa kvartettje általában csodásan működik együtt a bőrömmel, de sajnos van benne valami,ami rettenetesen zavar, és ami miatt egy-két óra múlva mindig szomorúan lemondok róla. Ez a valami nem más, mint a kömény, ami nagyon kiábrándítóan rondít bele ebbe szépséges nyirkos idillbe. Amúgy akit nem zavar az tényleg egy páratlan élményt kap, mert szerintem is elég különleges darab a rózsás illatok között, de rajtam a Baie 19 sokkal jobban működik.

Dries Van Noten par Frederic Malle

Dries Van Noten par Frederic Malle
2021. október 11.

Mennyire hálás vagyok nektek, hogy senki nem vette meg tőlem ezt a illatot! Most olvasom Fragranticán, hogy már nem gyártják, és nincsenek szavaim arra, hogy mennyire kár érte! A frissen kisült bagett reggeli találkozása a gyógyszeresdobozzal a konyhaasztalon. Mindezt a világ legkifinomultabb és legszerethetőbb fás-szantálos csavarával. Azt hiszem egy idegen civilizációnak ezzel az illattal ábrázolnám a mára kissé megtépázott niche parfüm fogalmát. (Vagy bárkinek, aki azt gondolja, hogy ez műfaj elsősorban az árazásról szól.) Nagyon kis kezdő voltam niche illatok terén, amikor először szagoltam, és azonnal elcsavarta a fejem rendesen. Soha semmi ehhez foghatót nem szagoltam azelőtt, és hiába telt el vagy 10 év, még mindig ott van a legkülönlegesebb illatok képzeletbeli polcán. (igazából külön helye van a hűtőben) Hogy mégis miért akartam eladni? Egy időben száműzni akartam midnent, amiben vanília van, de rá kellett jönnöm, a Dries van Notennek még ez az agyonhasznált és általam igazán gyűlölt illatjegy is tökéletesen áll. HIszen a frissen kisült péksütemény- párhuzam sem véletlen: Ebben az alkotásban Malle a tervezőről, a tervező szülővárosából, Antwerpenből és az észak -belgiumi (flamand) kultúrából/gasztronómiából merített ihletet. Okos, kényelmes, szexi, igazi luxus-illat. (még akkor is, ha sosem gondoltam volna, hogy ezt a jelzőt valaha leírom) Az egyik fragis véleményező nem véletlenül jellemezte úgy, hogy ha megtalálná azt a nőt, aki ezt viselni tudja, azonnal feleségül venné. :)

Marc-Antoine Barrois Paris Ganymede EDP

Marc-Antoine Barrois Paris Ganymede EDP
2021. szeptember 22.

Indokolatlanul sok időt töltöttem azzal, hogy rájöjjek, hogy lehet ezt a Baccarathoz hasonlítani. No offence, nyilván az én bőröm különcködik, de amíg az előbbit legszívesebben egy csiszolóval távolítanám el a csuklómról, addig a Ganymed maga a megtestesült zen a lelkemnek. Kicsit olyan ez az illat, mint egy kánikulai napon belépni egy hűvös, márványpadlós patikába. Vagy egy elhagyatott medencét találni a fák alatt a szürkületben. Hűvös, de nem hideg, frissítően ásványos, de csontszáraz. A Dries Van Noten óta nem éreztem ennyire jó értelemben vett medikális különlegességet ( aminél azért jóval futurisztikusabb). De nagyon természetes, ha szín lenne biztos, hogy sötétzöld lenne. Egyedül a leszáradás utolsó órái nem tetszenek, de majd még updatelek.

Creed Spice And Wood

Creed Spice And Wood
2021. szeptember 19.

Teljes mértékben egyetértek auberginecat véleményével, szerintem is simán uniszex illat. A Super Cedar döbbentett rá, hogy mennyire rajongok a cédrusfa illatáért, de mivel rajtam a Byredo változat szokás szerint egy órán belül bőrközelivé szelídül, ( Valamiért szigorúan csak a szeretett B. illatok nem képesek normális szillázst produkálni rajtam) elnavigáltam magam a Creed verziójához. Amikor utánalolvastam Fragranticán, javarészt csak férfi kommentelők tucatjai panaszkodnak a tartóssága hiányára, szóval elég maszkulin illatként él a köztudatban, másrészt ebben az árkategóriában ez tényleg több, mint hogy bosszantó. Főleg azért, mert, ez az illat maga a magtestesüt stílus és jóízlés. Észvesztően kifinomult és előkelő, már-már tökéletesen kiegyensúlyozott illatélmény. Semmi aftershave-érzet, vagy bármi, ami számomra a férfi-illat tartományba mozdítaná, bár az is igaz, hogy az utóbbi időben én teljesen kiábrándultam az úgynevezett "nőes"i illatokból. (Mintha nőként illatozni manapság annyit jelentene, hogy fulladj bele egy vaníliáscukor zacskóba a konyhában.. Na mindegy.) Hűvös fás gyönyör számomra, megfelelően adagolt fűszerességgel és természetességgel. (Úgy tudom, semmilyen szintetikus összetevőt nem tartalmaz) Nincs valakinek egy fújósa estleg?

Byredo Super Cedar

Byredo Super Cedar
2021. szeptember 8.

Nekem ez a hűvös, minimalista irány tetszett a legjobban a Byredonál, nem nagyon tudok mit kezdeni a mostani fullasztó felhozatallal sajnos. Az igazi magazinpapír illat hegyezett ceruzaforgáccsal! Egyszerű, tiszta, légies, és nagyon fás. A Le Labonak is van egy hasonlója, amit szintén nagyon szeretek, az Another 13, de ez sokkal kevésbé szintetikus, jobban a bőrbe simul. Nem egy nagyon ambíciózus illat, de kifinomult és tartós. Ezer százalékig uniszex, nagyon jól áll szerintem férfiakon, nőkön egyaránt. A koraőszi idő tökéletes hozzá.

Olfactive Studio Still Life

Olfactive Studio Still Life
2021. augusztus 27.

Szerintem is egy kiemelkedő alkotás a citrusos illatok között, főleg hogy ez a kategória alapvetően teljesen hidegen hagy, de mégis van benne valami, ami az első pillanattól kezdve ellenálhatatlanná tette számomra, és ami a környezetemben lévőknek is azonnal feltűnt. (Konkrétan amikor ezt viselem, mindig megkérdezi valaki, hogy mi ez, főleg a viselése első óráiban.) Nemrég esett le, hogy ez a legjobb értelemben vett 90-es évek vibe, amit személy szerint én nagyon szeretek, főleg hogy kamaszkorom kedvenc illatára, a L'Eau de Kookai-ra hasonlít, nem is kicsit. Mit megadtam volna az elmúlt években, hogy újra érezzem! Érezném még sokkal tovább is, emiatt egy csillag mínusz, de attól még a sárga szín és a 90-es évek tökéletes illat-manifesztációja számomra.

Narciso Rodriguez Narciso EDP

Narciso Rodriguez Narciso EDP
2021. augusztus 25.

Amellett, hogy szerintem az egyik legalulértékeltebb drogériás illat, a fehér szín tökéletes szinesztéziája a Puredistance White es a Lumière Blanche mellet a dobogón. Nagyon sok niche parfümöt kenterbe ver tartósságban és kifinomultságban egyaránt, ráadásul én annyira odavagyok a gardénia illatáért, és ezen kívül nem ismerek olyan kreációt ami hordható formában prezentálná számomra ezt a szépséges virágot. ( beleértve a Guerlain és a Chanel exkluzív kiadásait is.) Imádom, hogy úgy ad egy egész napos komfortérzetet, hogy közben nem nyom agyon, és nem fulladok bele a töménységébe, de még este 7-kor is érzem a reggeli 2 fújást. Minden összetevőjéért egyenként rajongok egyébként, a rózsát, a vetivert, a cédrust és a pézsmát is imádom, és szerintem nagyon jól is állnak egymásnak. Ha az Iris Poudre a szürke kasmírpulóver, akkor ez egy nagyon jól szabott fehér pamutpóló, ami ugyanúgy jól áll a kedvenc farmeremhez, mint a legelegánsabb élére vasalt fekete nadrágomhoz. Annak ellenére, hogy sosem voltam egy Narciso fan, az üvegei mindig nagyon tetszettek, de azt hiszem ez a legszebb a fehér minimalizmusával. A dolgos mindennapok tökéletes illata számomra.

Les Liquides Imaginaires Ile Pourpre

Les Liquides Imaginaires Ile Pourpre
2021. július 18.

Nagyon rég tetszett ennyire valami. Mármint nem parfüm, hanem úgy bármi.. Maga a brand engem eddig nagyon más irányba tájolt valahogy az üvegeivel és a dizájnnal, de most csak kapkodom a fejem annyira jó volt szaglászni őket. Az L’Ile Pourpre-ből például én nem érzek ki egyáltalán semmilyen illatjegyet. Nem is tűnik parfümnek, lehetne egy nagyon különleges krém vagy sampon illata is, amibe véletlenül és elég szerencsésen belefut az ember egy jobb hotelben ( hogy aztán jól elvonja a figyelmét a napi teendőkről). Vagy egy júliusi délután illata a teraszon behűtött itallal és frissen mosott ruhákkal, miközben napszítta szénakazal illatát hozza a szél valahonnan. Egyébként tényleg egy üde, fás illatélmény, ahogy Aidanne írta lentebb, de van benne valami furcsa és szokatlan, kicsit maszkulin beütés is. A lehető legjobb értelemben persze, vagyis úgy maszkulin és friss, hogy közben meg nem az egyáltalán. (a férjemen pl. nem tudom elképzelni, pedig rajta elég jól állnak ezek az uniszex illatok ♥) Inkább egy olyan nőtípus ugrik be róla, mint pl. Charlotte Gainsbourg vagy Langley Fox Hemingway. A nő, aki pontosan tudja, hogy mire/kire nem akarja már pazarolni a drága idejét. Szóval amikor elfogytak a kedvenc üveges illataim, valahogy nem volt kedvem ugyanazokat megvenni sokadjára, és a Madisonban szaglászva bukkantam rá, ahol egyből magával ragadott az a fajta lüktető szabadság-érzet ami áradt belőle. Sajnos kevés vagyok ahhoz, hogy illatjegyeire szedjem, inkább élvezem a semmihez sem hasonlítható, furcsa, aromás-krémes szépségét.

Frederic Malle Carnal Flower

Frederic Malle Carnal Flower
2021. június 4.

A legszebb, legnaturálisabb fehérvirágos illat, amihez szerencsém volt. "A nyári este üvegbe zárva" ahogy a fragranticán írták. Évek óta stabilan ugyanaz a vízióm vele kapcsolatban: Egy nyitott tetejű autóban száguldozom fülledt kertek között, ahol krémes tubarózsák ontják az illatukat az éjszakába, miközben a naptej még párolog a bőrömről. Ez a tubarózsa nem fejfájdítóan éles, vagy rágógumis, vagy ami még rosszabb, vaníliás, hanem A tökéletesen komponált, elegáns nyár-illat: szexi, földes, friss, krémesen puha, de ugyanakkor erőteljes és mély. A tartóssága pedig verhetetlen.

Maison Francis Kurkdjian L'Eau À La Rose EDT

Maison Francis Kurkdjian L'Eau À La Rose EDT
2021. április 26.

update:
Bő egy hónappal az eredeti véleményem után újrafújva nekem hatalmas csalódás. Lehet, hogy a Prick Rose tolta feljebb az ingerküszöböm minden szinten, de most gyorsan meg kellett, hogy szabaduljak tőle, pedig az magától is eltűnt volna másfél óra alatt, de ezt sem volt kedvem megvárni: most egy jellegtelen, kicsit szappanos, citrusos rózsa próbált kibontakozni a bőrömön, ami inkább volt kellemetlenül szúrós, mint friss, pedig azt hittem a jó idő kifejezetten jót fog tenni neki.
Én valahogy úgy vagyok a MFK illatokkal, hogy vagy túl sok, vagy túl kevés. Hangsúlyozom, hogy az én bőrömön, de engem a Baccarattal vallatni lehetne, az oud-os sorozat elviselhetetlenül édes, a szappanos-citrusos, vagy akár a rózsás illatai pedig túl eseménytelenek...
ps.: Van egy fújósom, ha valakit érdekel :)

Az első Kurkdjian illat, ami tetszik. Még nem tudtam eldönteni egyébként hogy a "szép, de felejtsük el" vagy a "KELLl" kategória, de remélem a fújósom majd eldönti ezt a kérdést. Én amúgy rajongok a rózsaillatért, a szüleim kertjében csodálatos rózsabokrok nőnek, gyerekkoromtól a kamaszkoromig mindig elbűvölt az illatuk, talán emiatt volt mindig nagy elvárásom a rózsás parfümökkel szemben. Talán a Romantina az egyetlen, ami közel állt ahhoz, amit várok a műfajtól, de a bőrömön az is inkább a pacsulis tartományba billen. Nem mondom hogy egyszerű elvárásaim vannak, de én szeretem, ha egyszerre természetes, de nem túl realisztikus az illat ( mint a La Chasse aux Papillons) hanem van valami kontraszt, egy oda nem illő jegy, amitől úgy érzem, hogy valami eredeti dolog született a 150 euróért cserébe. A L'eau À la Rose kifújáskor egy az egyben a szeretett rózsabokor illat, friss, könnyed, természetes, később egy nagyon kellemes tisztaságillattá válik, nem mondom, hogy lerepíti a fejem az eredetiségével, de a körte és a pézsma határozottan jót tesz neki. Egyelőre tényleg nem tudom hányadán állunk, és félek, hogy a tartóssága sem az igazi, de majd még updatelek.