leaseydoux

Regisztráció dátuma: 2018. január 3.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. január 3.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Clinique Even Better Korrektor

Clinique Even Better Korrektor
2021. április 25.

Laurenciának nem tudok nem igazat adni, kicsit feleslegesnek is érzem ezt tovább ragozni, de ez a korrektor tényleg csodaszer. Évekig a Tarte korrektorát használtam, nagyon sokáig elég volt, de miután permanensen mellényúltam a színválasztásnál, Sephorát meg sajnos nem volt alkalmam látogatni, így elengedtem, és új alternatíva után néztem. Szemráncaim szerencsére nincsenek, cserébe szem alatti sötét karikák igen, szóval az elsődleges cél az ennek eltüntetése lenne. Nem vagyok a legjobb alvó, napi kb. 6 óra alvással elvagyok, és azért ez így a 30-as éveim derekán egyre fáradtabb tekintetet eredményez. Amit próbálok úgy eltüntetni, hogy közben a lehető legtermészetesebb maradjon. Nagyon sokáig válogattunk a szaküzlet munkatársával, akinek innen is köszönöm a türelmet és a hozzáértést, az volt a legnehezebb, hogy gyakorlatilag volt 3-4 árnyalat, ami semmilyen szinten nem ütött el a természetes bőrszínemtől, teljesen beleolvadt, észrevétlen hatást eredményezve. Szóval egyelőre minden megvan benne amit keresek egy korrektorban, remélem hosszútávon is beválik.

Tom Ford Rose Prick EDP

Tom Ford Rose Prick EDP
2021. április 20.

Az Oud Bouquet és a Sensuous Noir véletlenszerű találkozása a napfényes rózsalugasban. Vagyis egy meglepően komplex és izgalmas illat Tom Fordtól, amire őszintén szólva nem számítottam, pláne ebből a rózsaszín üvegből nem. ( ráadásul ami a webshopokon a Fucking Fabulous és a Lost Cherry között szokott büszkén feszíteni ) Egyelőre a bolti teszterekre járok rá, mert magam sem akarom elhinni, hogy nekem ez tetszik. Mit tetszik! Egyenesen bolondulok érte. A kifújás egy szédítően szexi rózsa-kavalkád sáfránnyal és pacsulival megdobva, amitől olyan rendesen, mocskosan földes lesz, majd jön a szecsuáni bors, ami még tovább fokozza az izgalmakat. Innentől a leszáradásig engem nagyon emlékeztet a már említett Sensuous Noir-ra, amit évekig használtam és nagyon szerettem, de annál sokkal frissebb és játékosabb. 2-3 óra múlva elég bőrközelivé válik, és a tonka is kezdi beédesíteni, (a szokásos..) de legalább nem az tömény, fejfájdító harsányság, amit megszoktam a ház illataitól. Ez a fázis az Oud Bouquet kevésbé pralinés verziója is lehetne akár, de még így is szépen egyensúlyoz a különc és a kedves oldala között. Remélem hamarosan megunom, és megállok egy fújósnál, mert az ára egy röhej, de meglátjuk. Addig is nem tudok nem 5 csillagot adni rá.

Le Labo Santal 33 EDP

Le Labo Santal 33 EDP
2021. április 13.

Elég ellentmondásos a viszonyunk, amikor először magamra fújtam egy mintából, azt hittem a világból kirohanok annyira levakarhatatlanul tömény volt, azt hiszem erre a műfajra mondják, hogy szillázs-szörny. :D De ha megérzem valakin, akkor nagyon tetszik, és mivel Budapest nem New York, ezért attól sem kell félnem, hogy ez a kelleténél gyakrabban következik be, szóval tényleg kellemes élmény belefutni. Ha kifújok egy zsebkendőre és finoman a bőrömhöz érintem, akkor még magamon is tetszik, de hosszútávon szerintem elég fárasztó. Egyébként egy nagyon mai, fás illat, mentes a kényszeres tetszeni vágyástól, legalábbis nem az jut eszembe róla, mint amikor pl. egy vaníliafelhő közelít, de tényleg el kell találni azt a mennyiséget, ami még nem zavaró.

Diptyque Orphéon EDP

Diptyque Orphéon EDP
2021. március 30.

Kifújáskor maga a mennyország ahogy a púderes tonka keveredik a fás jegyekkel. Van valami tompán füstös jellege is, ami tényleg eszembe juttathatná az Orphéont, ha jártam volna ott valaha, majd kicsit bátortalanul, de csatlakozik a jázmin, ez a kedvenc részem. Sajnos ez nem tart sokáig, és leszáradáskor egy egyszerű cédrusos-borókás, kicsit vetiveres (vagy arra emlékeztető) puha komfortillattá válik. Fűszerességet én egyáltalán nem érzek benne szerencsére, se Fleur de Peau-t se Gris Diort. Viszont azt vettem észre, hogy valahogy bekúszott az agyamba, és nem hagy nyugodni, napközben a legváltozatosabb tevékenységek közben jut eszembe, hogy érezni akarom, egyébként érzem is, mert elég jó lett a szillázsa. Egy kis mintát fújkálok nagy örömmel, szóval eddig egy jóindulatú 5 pont részemről, mert nagyon kifinomult darab, de lehetne kevésbé "komfortos".

Parfums de Marly Delina La Rosée

Parfums de Marly Delina La Rosée
2021. március 22.

Egyáltalán nem szeretem a Delinát semennyire, jogosan adódhatna a kérdés, hogy akkor minek fújtam magamra, igazából nem is ezt feszegetném, hanem hogy lehet valami ennyire lerobbanthatatlan? Mivel lehet ezt lemosni? Sosem tapasztaltam még azt, hogy fél deci alkoholos kézfertőtlenítő, szappanos kézmosások, majd testápolók rétegei után ugyanúgy ontja a csuklóm az illatot magából. Akinek ez bejön, megfogta az Isten lábát, egy 10 ml-s fújóssal egy életet le lehetne élni.

Comme Des Garcons 2 EDP

Comme Des Garcons 2 EDP
2021. március 21.

A képzeletbeli "10 év/10 top illat" listám stabil szereplője. Nem egy jókislány illat az biztos. De ízig-vérig uniszex, a tartalom és forma tökéletes elegye, ami a japán kalligráfia illatának megragadására született. Egy nagyon absztrakt, kortárs darab a virágos aldehidek hűvös távolságtartásával, aminél jobb kategória számomra nem létezik. Az én bőrömön nyáron, főleg kánikulában teljesedik ki igazán. Elég pontosan sikerült ezt a szikrázó ezüst üveget illatban manifesztálni. Ennél persze sokkal többrétűbb, texturáltabb illat, az aldehid/tinta duója hozza ezt a fémszerű stichet, de úgy, hogy közben semmi szintetikus érzet nem terheli, a magnólia (vagy valamilyen fehérvirág) találkozása a szerecsendióval pedig szatén fátyolként hat az egész csodás kompozíción. Valószínűleg elég meghatározó volt az első találkozásunk egy forró augusztusi úton az Alpokban a fehér hegyek, áttetszően tiszta tavak, már-már fenyegetően makulátlan városok, és egy egyre közeledő, elkerülhetetlen csapás között. Akkor még csak 10 ml-s fújósban birtokoltam, az utolsó cseppig ki is fújtam azokban a hetekben. Később, amikor már üvegesen is megvolt, a rárakódott emlékek miatt sokáig nehéz volt viselnem, de most már újra egyre jobban szeretem.

Tom Ford Black Orchid EDP

Tom Ford Black Orchid EDP
2021. március 19.

Valamilyen perverz okból kifolyólag nekem nagyon bejött ez az illat mindig is, de hordani sajnos nagyon ritkán tudom. Semmi kifinomultságot nem érzek benne egyébként, inkább valami dekadens harsányság az, ami jellemzi, de mégis működik. Mondanám, hogy ismerek olyan személyt, akin csodaszép, de még a zeneiparban dolgozó, és számomra elég kaotikus életű barátnőmön is inkább fura. Ma egy óvatos csepp után is masszív émelygés lett úrrá rajtam, pár óra es jópár kézmosás elteltével viszont ahogy tompul kicsit, már kifejezetten jó érzés ahogy megcsapja az orrom. Egyébként azon ritka illatok egyike, amihez tudok egy nagyon konkrét hangulatot is társítani, és a vele töltött ritka emlékeket is szépen visszahozza. Huzamosabb ideig nagyon fárasztó lenne, és egyébként is nekem ez túl “warm spicy” kategória, de nagyon érdekes kísérlet a -számomra- kicsit érdektelen Tom Ford illat-univerzimban.

update: engem lep meg a legjobban de az utóbbi napokban egyre többször nyúltam a mintámért.. Talán ez összefüggésben lehet azzal a kiábrándultsággal, amit ez a covid szitu okoz bennem, de kicsit olyan, mintha segítene tartani bennem a lelket, pedig amúgy nagyon nem az én világom. Jah és lehet, hogy egyesek számára megrázó lehet, de elkezdtem felfedezni a Dzinget benne, (amit évekig használtam) legalábbis a bőröm most ezt hozza ki. A környezetem amúgy nem rajong érte különösebben, amit megértek, mert először én is mindig rosszul leszek ha újra előveszem, de most ez sem tántorít el :D

Frederic Malle Iris Poudre

Frederic Malle Iris Poudre
2021. március 7.

Számomra a legtökéletesebb parfüm, amit valaha alkottak. Ha egy 10-es listán, amin az elmúlt 10 év 10 legjobb illatát kellene osztályoznom, az Iris Poudre lenne kiütéssel az első. Egyébként nagyjából pont 10 éve találkoztam az első niche illattal ami elindított a lejtőn. Régen sokkal rosszabb volt, mostanra ez a megszállottság azért sokat csillapodott, és ma már stabilan megvan az a 3-4 üveg, amik tökéletesen hozzám illenek szerencsére. Az Iris Poudre az egyik. Nem is egy illat, inkább egy aura, a jobbik énem. Nem tudnám semmihez hasonlítani, a legkevésbé a Chanel 5-hoz. Hűvös és aldehides persze, és én imádom a hűvös aldehideket, de onnan is kilóg a krémes puhasága miatt. Ez az illat egy kristálytiszta levegőjű, borongós tavaszi reggel. Vagy egy finom, nagyon drága szürke kasmírpulóver. Ami tartást ad, de mégis kényelmes. Egyébként a másfél napos tartóssága tényleg nem vicc, mégsem lesz sosem harsány. Intenzitása miatt igazán csak télen tudom élvezni, de akkor nagyon. Sok mindent végigkalandoztunk már együtt, vicces, hogy mindig emlékszem arra az időszakra, amikor ezt viseltem. És amikor magamra fújom, még mindig ugyanazzal a töretlen lelkesedéssel rajongok érte, mint az első nap, amikor rátaláltam.
update: kiadtak egy Bauhaus-által inspirált, minimalista, fekete henger formájú, 30 ml-s formátumot, és őrületesen tetszik! Mondjuk sem a jelenlegi euróárfolyam, sem ezek a siralmas hónapok nem szólnak a megrendelése mellett, de azért ezt itt hagyom magamnak, hátha egyszer..

Comme Des Garcons Blackpepper

Comme Des Garcons Blackpepper
2021. március 3.

Az Al Oudh-nél olvastam egy véleményt évekkel ezelőtt, aminek egy mondata nagy hatással volt rám, miszerint "úristen, mit meg nem tudna velem tenni egy olyan férfi, aki tudja ezt viselni" Nem maga a parfüm indította be a fantáziám, hanem a gondolat, hogy milyen lehet megtalálni a tökéletes férfit a tökéletes illattal. Vagy valami ilyesmi, már nem emlékszem pontosan :) Szerencsére az illatmániám nem korlátozódik a csak a saját igényeimre, szuperelfoglalt férjem is előszeretettel kér meg arra, hogy szerezzek be neki valamit új illatot, ami tetszene nekem rajta. Mivel az ízlésünk (is) nagyon hasonló, örömmel vetem bele magam a "feladatba". Sok mindent találtam már neki is, de amikor a gondosan odakészített Blackpepper mintát megéreztem rajta, hirtelen bevillant az évekkel ezelőtti gondolatom az Al Oudh kapcsán: úgy éreztem magam, mint aki megütötte a jackpotot, annyira ellenállhatatlan volt az összhatás. Egyszerűen ez az illat olyan, mintha a férjemre találták volna ki. Perfect Match. Friss bors, száraz fa, mély és elragadó egyszerre, és pont annyira sötét, dörzsölt és rejtélyes amennyire kell. Sosem lesz egy elborult illat, mert a fás jegyek nagyon vibrálóvá teszik, de van benne valami szexisen megközelíthetetlen. A fekete egy nagyon kreatív szinesztéziája, egyedül a hatósugarával van bajom, ezt még tesztelem, mielőtt a fürdőszobapolcon csodálom majd ezt a gyönyörűen lesztisztult üveget. De lehet, hogy csak a telhetetlenség beszél belőlem. Sőt, biztos..

Diptyque Philosykos EDP

Diptyque Philosykos EDP
2021. február 25.

Napsütés + Philosykos = instant boldogság. Olivia Giacobetti nem csak azért egy zseni, mert megalkotta ezt az illatot, hanem azért is, ahogy eladta nagy sikerrel háromszor is ezt a koncepciót. Respect:))
ui.: én a reggeli fújást elég masszívan érzem egész nap.