leaseydoux

Regisztráció dátuma: 2018. január 3.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. január 3.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

The Body Shop White Musk EDT

The Body Shop White Musk EDT
2021. február 24.

A termék, ami indokolja számomra a Body Shop létezését. Egyszerű, tiszta fehér pézsma, nem szappanos, nem édes, és nem szintetikus. Többször újravettem már, meglepően tartós és a bőrömön a hatósugara is elég jó.

Olfactive Studio Violet Shot Extrait de Parfum

Olfactive Studio Violet Shot Extrait de Parfum
2021. február 17.

A Lumiére Blanche szépségén felbuzdulva szerettem volna tovább mélyíteni a kapcsolatom a branddel, és amikor láttam, hogy kijött a Sepia sorozatuk 6 új illattal, egyből rendeltem 2 ígéretesnek tűnő mintát, a Violet, illetve az Iris Shot-ból. Az Iris, amire a legnagyobb esélyt láttam hogy az új kedvenc lesz, szóra sem érdemes kategória lett, (cukrozott mandulás süti, semmi más) viszont a Violet levett a lábamról teljesen. Eddig az ibolya volt az az illatjegy, ami valamiért nagyon retró hatást keltett a bőrömön, Dominique Ropion új alkotása azonban teljesen új dimenzióba helyezte ezt a szépséges virágot. Számomra ez egy nagyon friss, mai megfogalmazása az ibolyának, és az ilyesmiért én nagyon tudok lelkesedni.
Orrbavágóan nyers, frissen vágott fűvel keveredett ibolya akkorddal nyit, tényleg nagyon realisztikus, ezt a frissességet a mandarin még tovább fokozza minimális szintetikus érzet nélkül, a pacsuli és a sáfrány pedig szépen mélyíti, kissé földessé téve a következő fázist. Majd jön a vanília, és majdnem elrontja a partit. Általában ez az a pillanat, mikor reménytelenül lemondok az adott illatról, itt is erre számítottam, de csodák csodájára a Violet Shot nem akart lemondani rólam: kedvesen és kitartóan tovább illatozott a bőrömön, néha meg-megcsapva az orrom a legjobb értelemben vett Guerlain-féle száraz porossággal. Kb. egy hétig tartott a mintám, gyermeki énemet felszínre hozva mindenhová magammal vittem, és nagyon szorongtam a pillanattól, amikor elfogy. Vaciláltam, hogy beruházzak -e egy kisebb verzióba, majd az élet úgy hozta, hogy kitartó és keserves munkámat meglepő siker koronázta, szóval pár napja szívemben az “ezt most megérdemlem” diadalittas érzésével, táskámban a Violet Shot-tal hagytam el Zólyomi kis boltját. Szillázsa és tartóssága üvegből fújva még határozottabb. (a Byredoval ellentétben itt sikerült értelmezni az extrait de parfüm fogalmát.) Amióta először megéreztem, nem is nagyon hordtam más illatot, szóval a szerelem töretlen. End of the story:)

Chanel Vitalumière Compact Douceur Púder Alapozó SPF10

Chanel Vitalumière Compact Douceur Púder Alapozó SPF10
2021. február 9.

Én sajnos az a típus vagyok, aki évekig használja a drágább sminkcuccait (a szempillaspirált kivéve) és a Chanel darabokkal ezt minden további nélkül megtehetem szerencsére. Ezen a púder alapozón kívül van még két szemhéjpúder palettám, és 2 colour stickem, esküszöm, meg sem kottyan nekik 3-4 év. Itt szereztem be őket, szóval nem is újak voltak valószínűleg, de sem színben, sem állagban, sem illatban nincs az égvilágon semmi elváltozás, még egy minimális irritációt sem tapasztaltam még soha. Szóval a minőségükön kívül ezt is lenyűgözőnek találom, mert a gondolattól is rosszul vagyok, hogy ki kéne dobnom őket 12-18 hónap használat után, úgy, hogy alig látszik, hogy fogytak volna!
Visszatérve erre a termékre, sajnos ez a tél és az állandó maszkhasználat totál kicsinálta az amúgy nem túl problémás bőröm, egyszerűen bármit próbáltam a vörös, hámló foltok és pattanások eltakarására, minden csak rontott a helyzeten. Egészen addig, amíg a fürdőszobafiókom mélyén rátaláltam egy régi teszter utolsó kis maradványaira, és miután meggyőződtem, hogy ez sem romlott meg, felapplikáltam, és döbbenetes volt, h ezt az én arcomból most ki lehet hozni. Feszes, friss, hibátlannak (!!) tűnő bőr, semmi maszkhatás, alig látszik, hogy van rajta valami. Nem hittem a szememnek. Azóta is boldogan használom minden probléma nélkül, úgyhogy éljen a tudatos fogyasztás, a drogériák továbbra sem rajtam fognak meggazdagodni.

Louis Vuitton Les Sables Roses EDP

Louis Vuitton Les Sables Roses EDP
2021. február 5.

Ez a legrózsább rózsaillat, amit volt szerencsém viselni. Szerencsére az én bőrömön semmi köze Jo Malone fullasztóan édes verziójához. Nagyon természetes, ugyanakkor mély és sötét. Egy 10 ml-es fújóst birtoklok, de szerintem életem végéig elég lesz. Még soha nem fújtam belőle, hanem lecsavarom a fójókáját, és azzal applikálok pár cseppet a bőrömre. Extrém intenzív így is, és amiben még egyedülálló, az az, hogy folyton kapom a bókokat, amikor ezt viselem. Egyetlen dolgot hiányolok belőle, az eredetiséget, nagyon klasszik oud/rózsa felállás, én várnék már valami csavart a műfajtól.

MAC Extended Play Lash Szempillaspirál

MAC Extended Play Lash Szempillaspirál
2021. február 5.

Csodálatos termék. Nagyon örülök, hogy rátaláltam, mert én pont ennyit várok egy spiráltól: válassza szét a szempilláimat, és hosszítsa meg szépen. Nem várok sem extrém dúsítást, sem göndörítést, műszempilla hatást meg végképp nem. Nem szeretem továbbá a szilikon, görbített, extrém/giga vastag, agyonvariált keféket, és azt is utálom, ha képtelen vagyok este hullafáradtan lemosni. Ez könnyen lejön, de semmit sem maszatolódik napközben. Max akkor váltanék másra, ha valami tudná ugyanezt olcsóbban.

Byredo Reine de Nuit Extrait de Parfum

Byredo Reine de Nuit Extrait de Parfum
2021. február 2.

“Amikor az utolsó napsugarak is eltűnnek, a virágok legintenzívebb illatai áradnak szét az éjszakában A rejtélyes virágillatban úszó éjjeli órák ihlette Night Veil kollekció egy új parfüm rituálét ígér.”

Nem állítom, hogy a mindig egyértelmű volt a rajongásom a márka iránt, és bár az utóbbi évek produktumai már az érdektelenül émelyítő/fullasztó kategóriájába esnek nálam, azért még így is van 2 stabil kedvencem tőlük. (Ami azért nem kis dolog, mert az Iris Poudre és a Fleur de Peau-n kívül nem igazán ütötte át az ingerküszöböm annyira illat, hogy többször is újravegyem üveges verzióban.) A Reine de Nuit is esélyesnek tűnt elsőre hogy vele frissítsem az évek óta stabil repertoárom, ha nem láttam volna meg az árát, amit azért elég nehéz komolyan venni. És ami nyilvánvalóan nem a mostani apolkaliptikus időkhöz lett igazítva, hogy a perfume extract exkluzív (kamu) kategóriájával es az éjszakai virágillatban úszó kert víziójával egy utolsó csapást mérjen a kreatívabb parfüm-élményre vágyók bankszámlájára (vagy a reménytelen sznobokéra -kinek mi-) A sorozat többi illata látatlanban is hidegen hagy, de a Reine de Nuit igazan korrektül összerakott füstös-feketeribizlis gótikus rózsa, szóval valami azért átjött a koncepcióból. Amúgy semmi extra, félúton a L'Ombre Dans L'Eau és az Oliver Peoples sorozat között. Ettől függetlenül nagyon tetszik, de azért az árát továbbra sem indokolja semmi: sem a kompozíció, sem a tartóssága nem lett annyira egetrengető, hogy akár az eszembe jusson tovább mélyíteni a kapcsolatunkat. Elfújkálnám szívesen, ha kapnék egy üveggel, és a kis fújósom is örömmel használom, de igazán a marketingesek teljesítményét tudom őszintén értékelni jelenleg.

Olfactive Studio Lumière Blanche

Olfactive Studio Lumière Blanche
2021. január 28.

Engem a világból ki lehet kergetni az édes illatokkal, és bár főleg a vanília az, amit képtelen vagyok elviselni magamon, idővel már a fűszeres-gourmet vonal is tiltólistára került, emiatt sokáig ódzkodtam kipróbálni. Rajongok viszont minden olyan illatért, amihez a fehér színt vagy a tisztaságot társítom, (nem az öblítős-szappanos stichet értem ez alatt) szóval tudtam, hogy előbb-utóbb valamelyik rendelésem mellé kerül majd egy minta. Szerencsére itt ez a szinesztézia a finom légiesség miatt abszolút minden szakaszban jelen van. Egyébként ha csak az illatjegyeit nézném, katasztrofálisnak gondolnám, a végeredmény mégis maga a kifinomult frissesség. Ez a frissesség nem citrusos, inkább az eső utáni levegő könnyedsége. Közben mégis nagyon összetett, kezdetben a meleg fűszerek és a hideg tej közötti kontrasztot hozza, majd a leszáradásban nagyon krémes, puha és púderes lesz, fás alapon. Egyetlen problémám a tartóssága, mert az nem a legjobb sajnos. (emiatt próbáltam már -többek között-a nagyon hasonlónak mondott Tome 1 La Purete-vel helyettesíteni, de ti ne higgyetek a Fragranticának, közük nincs egymáshoz.) Nem is az a kérdés, hogy 5 csillag vagy 4, hanem tényleg annyira különleges, hogy egy hajszál választ el hogy rendeljek egy üveggel.

Juliette Has a Gun Romantina

Juliette Has a Gun Romantina
2021. január 12.

Az egyik legkedvesebb tavaszváró illatom. Sokféle rózsa-pacsuli kombót próbáltam már a Portrait of a Lady-től Gris Diorig, rajtam ez a legszebb. Egyszerre könnyed és összetett, puha melegséget áraszt, de egy pillanatra sem édesedik be. Tiszta, de nem szúrós vagy szappanos, szóval tényleg tökéletes. Az ára is baráti. (legalábbis a többi illatomhoz képest:)

Adrienne Feller Rose De Luxe Testápoló Krém

Adrienne Feller Rose De Luxe Testápoló Krém
2021. január 11.

Sosem szabadott volna elcsábulnom az itt olvasott vélemények hatására. "Damaszkuszi rózsa illóolaj megszólítja és felszínre hívja a bennünk élő női energiát" Hagyjuk már. Még egy közepes rózsaillatot sem képes produkálni legnagyobb szívfájdalmamra. Helyette egy átlagos hidratáló képességű testápoló, agresszív citromolaj illattal. (Esténként a férjem többször kérdezte, hogy minek van ilyen erős citromos illata, gondolom a benne lévő citromhéj olajtól és citronelloltól.) A luxus-érzetet max. a csomagolása és a űrmértéke adja a nevetséges 125 milijével. Ha valakinek ez számít és letisztult csomagolásokat szeretne látni a fürdőszobájában, inkább vegyen a Zara Home-ban egy flakont, és öntsön bele egy saját márkás dm-es cuccot, sokkal jobban jár. Számomra a legfeleslegesebb pénzkidobás amire emlékszem.

Byredo Mojave Ghost EDP

Byredo Mojave Ghost EDP
2021. január 11.

A kedvenc Byredom, és lehetne akár a kedvenc illatom is, ha nem lenne ilyen rettenetes a tartóssága. (emiatt egy csillag mínusz) Emlékszem, amikor megjelent kb. 6 éve, elég gyakran megfordultam a Madisonban, és a mindig szuperkedves Judit egyből megajándékozott egy mintával, mondván ez az illat annyira illene hozzám. Persze azonnal szerelembe estem, és hetekig semmi másra nem tudtam gondolni, csak hogy nekem muszáj vennem egy üveggel. (mintha az életem múlt volna rajta:) Viszonylag gyorsan a kedvenc parfümömmé vált, nagyon sokan megjegyezték, hogy mennyire illik hozzám, amit csak azért hozok fel, mert volt idő, amikor a tartóssága verhetetlen volt. Amikor újra eszembe jutott -évekkel később- már korántsem volt ekkora az összhang, az illatát ugyanúgy imádom, de eltűnik a bőrömről egy óra után. Sok praktikát bevetettem, hogy tartósabbá tegyem, vagy hogy helyettsítsem valamivel, eddig eredménytelenül.
Ami miatt mindig visszatérek hozzá azaz a rideg-luxushotel érzet, amit Andrea is említ. Ez a hűvösség, vagy inkább kortárs jelleg az, amit még sohasem éreztem parfümben. Amúgy elég megosztó, nem csak itt, hanem Fragranticán is, ennek ellenére nálam örök kedvenc.