LegallyBlonde

Regisztráció dátuma: 2016. október 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. október 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Kallos Placenta Hajpakoló Krém Növényi Kivonattal

Kallos Placenta Hajpakoló Krém Növényi Kivonattal
2017. január 8.

Egy sima jónál sokkal jobb, a tökéletes azért nekem nem ő, szóval szívem szerint 4.5 adnék, de azt nem lehet, így 4 csillagos. Nagyon sokáig a Keratinos Kallost használtam. Na nekem az volt a nagy Ő, az 5 csillagos ( vagy talán 6 is ) de sajnos a közel 2 éves használat után megunta a hajam, így jött egy év keresgélés új szerelem után. Kipróbáltam a sok pozitív vélemény hatására a Pro-tox-ot, de sajnos az nekem nagyon nem vált be. Így került a pocomra a Placentás, ami az előbb említetthez képest maga volt a csoda. Úgy érzem ez a termék hozza amit ígér. Könnyen kifésülhető tőle a hajam, szép selymes és fényes másnap is. Amit hiányolok - és pl a keratinosnál megvolt - hogy azért éreztem táplálja, erősíti, vastagítja a hajamat. Szóval összességében jó és örülök, hogy kipróbáltam, egy biztos bázis lesz - tehát biztos fogok még venni belőle - hogy amikor megunom a kísérletezgetést akkor tudom, ez egy jól működő hajpakolás, ami ráadásul szuper árban van.

Kallos Hair Pro-Tox Hajpakoló Krém Keratinnal, Kollagénnel és Hialuronsavval

Kallos Hair Pro-Tox Hajpakoló Krém Keratinnal, Kollagénnel és Hialuronsavval
2017. január 8.

Jó pár Kallos terméket szerettem meg az évek során, hát ő nem lesz köztük. Pedig annyira akartam szeretni, egyrészt az itteni jó vélemények miatt vettem meg, másrészt minden hívogató szó a nevében van amire én ugrok...hialuronsav, kollagén, keratin...és mégse jó nekem. Persze ettől még biztos sokaknak beválik, de az én hosszú száraz szőke - egyébként viszonylag könnyen kezelhető - hajam gubancolódik tőle. Különösebben szebbé se válik, ráadásul ha nem fújok után GlissKur Hair Expresszt, akkor szanaszét törhetem a fésülködéssel hajam. Így GlissKurral egynek elmegy, kidobni sajnálom, lassacskán majd elhasználódik, de annyira nem vált be, hogy azóta vettem másik balzsamot ( szintén Kallost ) és azt használom, erre meg majd nagy ritkán rábeszélem magam, hogy mégse a kád szélén menjen tönkre...

Rimmel Kate Lipstick Nude

Rimmel Kate Lipstick Nude
2017. január 6.

Nagyon rég kerestem a tökéletes nude ( abból is a világosabb árnyalatot ) színű rúzst és benne megtaláltam ( 40-es árnyalat ). Számomra tényleg a legszebb nude szín, ami létezik. Jól pigmentált. A tartósságán volna mit még javítani ( bár én alapvetően nem hiszek az evést/ivást kibíró rúzsok létezésében, de ez az én egyéni szociális problémám ) , de ezért se tudok haragudni rá, mert egyenletesen kopik, szóval a smink összképén nem ront.
Ami miatt levonok 1 pontot az az, hogy nagyon szárít. Múltkor már pici olajat kentem alá, hátha azzal jobb lesz, de bizony így is szárít.

Catrice HD Liquid Coverage Alapozó

Catrice HD Liquid Coverage Alapozó
2017. január 6.

Szívem szerint 4.5 csillagot adnék, mert már-már tökéletes, de azért a teljes 5 csillagot meg azért mégse tudom megadni, mert azért van némi problémám vele.
A lényeg, hogy bátran ajánlom, mert ár-érték arányban fantasztikus, és simán ver sok 5-6 ezres alapozót is a maga 2300Ft-jával. A másik hatalmas előnye, hogy még az én hóka, tejföl fehér bőrömhöz is van megfelelő árnyalat ( nyilván a legvilágosabb 010 Light Beige ), fantasztikusan passzol, szépen fed ( igaz nekem nagy bőrhibáim szerencsére nincsenek, inkább csak az egységes arcszín miatt szoktam alapozót/bb krémet használni, mert viszont kipirosodásra hajlamos a bőröm ), egyáltalán nem maszk szerű és nem fényesedik gyorsan.
Ami viszont hiba számomra, hogy az én igen száraz-vízhiányos bőrömet eléggé szárítja, úgyhogy aki hasonló bőrrel rendelkezik, az ne féljen bőven alá hidratálni ( néha konkrétan azt érzem, hogy ez esetben nem létezik az az opció, hogy túl sok krémet kenek fel előtte hidratálásért ), különben hajlamos beleülni az apróbb ráncokba, azokat felnagyítva. Ez utóbbi az amiért fél csillagot azért levonnék ( mivel ez technikailag nem lehetséges, ezért az 1 mínusz pont ) illetve vonok is, de amúgy tényleg a tökéletesség határát súrolja, nagyon jó árban!

Schüssler Natur Selection Nr. 1. (régi)

Schüssler Natur Selection Nr. 1. (régi)
2016. december 16.

Nem csodaszer, de jó kis krém. Sűrű állagú, ennek ellenére könnyen beszívódó - nem hagy maga után extra fényes/zsíros felületet, tehát azokon a napokon amikor nem akarok sminkelni, simán vállalható arcképet ad az utcára is akár - és bár önmagában nem bíznám rá a ránctalanítást, mint feladatot, de egyértelműen tömörebb, üdébb tőle az arcbőröm. Mivel az összetevői is szépek, szívesen megadnám neki az 5 pontot, de egyet levonok, amiért morzsolódik ( és ezt más schüssler krémnél is tapasztaltam már ). Önmagában nem , de akármi más alá/fölé kerül ( éjjelre pluszba olaj vagy nappalra némi bb krém/alapozó ) morzsolódik, ami értelemszerűen számomra a nappali használatát nem teszi lehetővé ( max olyan napokon amikor nem akarok sminkelni ) illetve este sincs mindig kedvem hozzá, mert azért az én száraz-vízhiányos bőrömnek ilyenkor télen nagy szüksége van olajokra is pluszba, és hát este se annyira kellemes, hogy ha hozzá érek az arcomhoz vagy a párom hozzá ér morzsolódik. Szóval jó krém, megéri az árát, de azért volna mit változtatni rajta szerintem.

Isana Intensiv Ajakápoló (régi)

Isana Intensiv Ajakápoló (régi)
2016. december 13.

Szerintem teljesen jó! Nem vagyok egy nagy ajakápoló szakértő, mivel szerencsére az év 99%-ban puha és selymes a szám mindenféle ápolás nélkül. Ám amikor 1-1.5 évente nagyon megfázom, úgy kiszárad, reped/szakad a szám, hogy nem tudok semmire koncentrálni a fájdalomtól. Szóval ilyenkor szoktam ajakápolót venni, viszont pont azért is, mert borzasztó ritkán van rá szükségem és, mert azért azt gondolom nem ez a kozmetikumok alfája és omegája ( egy szemránckrémre pl gondolkodás nélkül kiadok több tízezer forintot, ha hatásos lehet ) így 500Ft a lélektani a határom ( azért is, mert szinte mindegyiket elhagyom 1 héten belül ).
Jó az állaga, ápol, segített amikor tényleg egy pohár víz megivásához is fájt kinyitni a számat ( mert azonnal repedt és olyan mélyen, hogy vérzett ), jó az állaga, nem érzem, hogy bármilyen íze is lenne, 5-6 nap alatt teljesen helyre hozta az ajkaimon a bőrt, és mindezt 270Ft-ért tudja. Lehet, hogy van ajakápoló ami ezt még gyorsabban teljesíti, de ebben az árkategóriában nem találkoztam jobbal, úgyhogy jár neki az 5 csillag részemről.

Avon Solutions Body Bust Sculpt Mellápoló és Feszesítő Krém

Avon Solutions Body Bust Sculpt Mellápoló és Feszesítő Krém
2016. december 4.

Az itteni sok pozitív vélemény után nagyon vágytam erre a krémre. Nekem sajnos azért nem lett ennyire mindent elsöprően jó a véleményem erről a termékről.

Megmondom őszintén én elsősorban szemránckrémnek vettem - miután itt olvastam, hogy valaki arra alkalmazza - és úgy voltam vele, ha a mellett megtudja kicsit emelni illetve az ottani bőrt, akkor lehet realitása, hogy a szemkörnyéki vékony bőrrel is tud majd mit kezdeni. És tud. Nem csodaszer azért, de tényleg javít rajta, azt kell mondjam, hogy jóval többet mint más, egyébként sokkal kisebb, de kifejezetten szemránckrémként árult drogériás termék 1000-2000Ft--os kategóriában. (Ezt meg ugye 1500Ft-ért vettem egy Avonos boltban és akkora mennyiség, hogy 4-5 hónapra tuti elég lesz, pedig én aztán pancsolok a krémekben ). Meg egyébként alapkrémnek is tökéletes szemkörnyék ápoláshoz, ha pluszban szeretnék még E vagy A vitamint hozzátenni. De természetesen mivel enyhén mentolos, ezt nem biztos, hogy mindenkinek a szemkörnyéke jól tolerálná ( vagy épp az orra ugye ) , nem is merném erre másnak kifejezetten ajánlani, mindenesetre én kipróbáltam és nekem erre bevált.
Szóval ekkora mennyiségben, ár-érték-hatás tekintetében megérte megvenni.

A mellemre illetve a mellkasomra meg a nyakamra kenve viszont kipattogtam tőle...nyilván emiatt még pontot nem vonnék le, hiszen ez valószínűleg egyéni érzékenység, szóval van ilyen...az már nem személyes érzékenység, hogy mikor felkentem hagyott a felszívódás után egy réteget ami folyamatosan dörzsölődött le, mint amikor nyáron az ember a tengerparton hentereg a homokban és utána állandóan morzsolódik le róla a homok, közben meg az embernek olyan érzése van, mint ha koszos lenne...brr. Persze ez a ledörzsölhetőség a szemkörnyéken is megvan, de kisebb felületen egy fokkal jobban elviselem, ugyanakkor nyilván ez a tulajdonsága kizárja a napközbeni használatot - szemkörnyéknél rá sminkelést - számomra. Szóval még ha nem is okozna a mellkasomon kiütést, akkor se használnám el,mert nagyon zavar ez a "hámlás" nagy felületen.
Szóval összességében nem pénzkidobás, vannak pozitív hatásai, de azért picit többet reméltem tőle.

Médea Sampon Kéntartalmú Kivonatokkal

Médea Sampon Kéntartalmú Kivonatokkal
2016. december 1.

Alapvetően zsíros tövű, száraz végű hajam van. Jó pár éve a sok sikertelen próbálkozás után ( kismillió zsíros hajra való sampon ) beletörődtem, hogy az én hajam ilyen, 2 naponta hajat kell mosni és slussz...Ugyan hosszú, lapocka alá érő hajam van, de mivel mindig zuhanyzom, én nem éreztem akkora tragédiának, hogy minden másnap megmossam, beépült az életembe ez a plusz 15 perces kis procedúra. Azonban pár hónapja nagyon elkezdett hullani a hajam, amire találtam egy szuper hajszeszt, amitől nem csak, hogy megállt a hajhullásom, de annyi babahajam lett, mint még soha. Hátulütőjeként viszont olyan szinten kezdett zsírosodni a hajam, hogy gyakorlatilag 24 órát nem bírt ki a hajam, már 1 nap után olyan zsíros volt, hogy maximum itthonra összekötve bírtam elviselni a látványt, de emberek közé még így copfban se mentem szívesen. A látványon túl pedig nyilván tisztában vagyok vele én is, hogy azért a minden napos illetve túl sűrű hajmosás sem a legjobb ami a hajjal történhet.
Na szóval erre kellett valami megoldás, és a kén, mint összetevő erre a problémára nagyon hívogató volt...most már túl vagyok a flakon több, mint felén, és szerintem nem sokat ér. Pedig nem nagy dolgokat akartam elérni vele. Sokszor olvasom, hogy sokan azt várják el egy sampontól, hogy akár 6-7 napig se kelljen hajat mosniuk ( amit mondjuk már azért nem értek, mert ha még van is ilyen szuper sampon, ami ennyire gátolja a zsírosodást, attól nekem még hiányozna a tisztaság érzet 3-4 nap után a fejemen is, de nyilván ez egyéni ízlés meg igény kérdése ). Szóval én nem ilyen maratoni célokat tűztem ki, csak azt, hogy újra vissza állhassak a 2 napig normális a hajam rendbe, de ezt se sikerült megugrani ezzel a samponnal.
El fogom használni, ha már megvettem, mert ártani nem árt, drága se volt, úgyhogy pénzkidobás tekintetében sem akkora dolog, de újra nem fogom venni ( hirtelen felindulásból valamelyik nap egy erősen mentholos tusfürdőmmel mostam hajat sampon helyett + balzsamoztam... és konkrétan jobb hatása van - holott ugye egy tusfürdőt nagyon nem erre találtak ki- mint ennek a samponnak, ami elvileg pont ezt a problémát kezelné ) .

Alverde Arcápoló Olaj Vadrózsa

Alverde Arcápoló Olaj Vadrózsa
2016. november 29.

Itt találtam rá erre az olajra és a sok pozitív vélemény után már nagyon vártam, hogy megvegyem. Nagyon száraz, vízhiányos bőröm van, úgyhogy nekem a téli hidegben akármilyen jó is egy hidratálókrém, kell egy tápláló olaj is. Jó kis olaj, szép összetevők, több, mint baráti ár, és bár én imádom a krémeket igen nagy mennyiségben magamra kenni ( meg minden kozmetikumot...ami literes hajbalzsam másnak 3-4 hónapra elég, az nekem jó esetben is 1.5-ra ), de ezt felesleges nagy mennyiségben használni, ugyanis nehezen szívódik fel. Én épp ezért éjszakára használom csak. De így is tápláló, és egyértelműen puhább a bőröm tőle, szebb az összkép. Abban azért nem hiszek, hogy a ráncokkal bármit is kezdene. Mint írtam, mivel tényleg egyszerre nagyon picike is elég belőle, simán eltudom képzelni, hogy ezt a telet ki fogja bírni újra vásárlás nélkül is. Tavasszal meg már csak nagyon alkalmanként használok olajat ( nyáron meg egyszerűen képtelen vagyok, még ha kéne is, mert úgy érzem megfulladok alatta ), mindenesetre ha jövő télre nem találok valami olyan olajat ami megint nagyon felkelti az érdeklődésemet, akkor tudom, hogy van ez az olcsó és gazdag kis olaj, és akkor elképzelhető, hogy újra veszem.

Naturland Teafa Illóolaj

Naturland Teafa Illóolaj
2016. november 24.

Eddig Aromaxos teafaolajom volt. Most ez volt épp akciós a Rossmannban, gondoltam biztos nincs teafaolaj és teafaolaj között olyan nagy különbség, de ebben már nem vagyok olyan biztos. Nem olyan intenzív az illata, - bár ez annak jó lehet, akit zavar az illata, engem különösebben nem szokott, ellenben így, hogy nem olyan intenzív, bennem azt az érzést erősíti, hogy nem biztos olyan minőségű, mint kellene - és mikor ecsetelőként használom ( nagy ritkán van pattanásom, olyankor teafa olajjal szoktam 2 nap alatt leszárítani és eltüntetni ) nem látom olyan intenzívnek a hatást.
Azt meg hagyjuk is, hogy legnagyobb megdöbbenésemre az 5ml teafaolaj, egy 10ml-s üvegcsében van. Az árcédulán 5ml volt feltüntetve, szóval annyira is számítottam, nem rövidítettek meg, nem erről van szó, de elég gagyinak érzem, hogy veszek egy teljesen új, bontatlan terméket, amiben az üvegcse feléig lötyög a tartalom, mint, ha már használt lenne.
Elfogom használni, de újra venni nem ezt a márkát fogom.