LegallyBlonde

Regisztráció dátuma: 2016. október 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. október 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Alterra Hydro Nappali Krém Szőlő és Fehér Tea

Alterra Hydro Nappali Krém Szőlő és Fehér Tea
2016. november 10.

Az éjszakai változatát használva - ami szerintem egy szuper hidratáló, az árához képest meg aztán tényleg az egyik legjobb ebben a kategóriában - buzdultam fel, hogy na akkor a nappali változatát is kipróbálom. Nem mondom, hogy pénz kidobás volt, mert nem rossz krém ez azért annyira, de annyira meg abszolút nem jó, hogy újra vegyem (ellentétben az éjszakai változatával, amiről most azt gondolom amíg csak gyártják mindig újra veszem majd ).
Ennek a nappali változatnak is szépek az összetevői, jó, hogy praktikus tubusos a kiszerelése ( nem szeretem amikor egy krém tégelyes és bele kell nyúlkálni ), de kb ennyi amit teljes pozitívumként eltudok mondani róla.

Amit én egy nappali krémtől várnék az két dolog. Az egyik a fényvédelem , a másik a könnyű-gyors felszívódás és jó hidratálás. Nyilván az első kritériumnak tudtam, hogy nem fog megfelelni ( bár szerintem 2016-ban illene már minden nappali krémnek is ezt tudnia) és ez végül is még nem zárná ki az 5 csillagot, tekintve, hogy a fényvédelmet megoldom más termékkel...de gyors beszívódásról se tudok beszámolni, ellenben a felkenése után még jó fel-egy órán át úgy érzem mint ha valami réteg lenne az arcomon. Ráadásul szerintem a hidratálásban sem egy világbajnok. Nyárra lehet elegendő, de nekem ez a hidratálás itt a hűvösebb időkben sajnos már kevés.

Igazából nem is értem a dolgot, mert bevallom én az éjszakai változatát is volt, hogy nappalra használtam. És annak ellenére, hogy éjszakai krémről van szó, az hiper gyorsan felszívódik és remekül hidratál. Nem értem, a nappali változat miért nem tudja ezt. Elfogom használgatni, de többet nem fogom megvenni szerintem.

Aden Cosmetics Ecsetes Tus

Aden Cosmetics Ecsetes Tus
2016. november 9.

Jó kis tus. 4 csillagot adok rá, mert azért vannak hibái, de ár-érték arányban szerintem tényleg jó termék. Amit nagyon szeretek benne, az a hihetetlen szép fényes fekete színe, ami 6-8 órán át ugyanolyan egyenletes marad. Nem kenődik, nem "túrósodik", nem kenődik. Amiben lehetne jobb, az annyi, hogy ha egész napos sminket készítek vele, akkor kb a 10-11 óra magasságában olyan, mint ha "kiszáradna" látványában a szememen, és elkezd kopni teljesen random, pl a szempilla vonalam közepén is akár ( nyilván ha pl a külső szemzugomban lekopik ennyi idő elteltével, ahol még ugye akarva-akaratlanul akár kézzel is oda nyúlkálhatok, az teljesen rendben van, de hogy a szemem közepén hogy tud így elkezdeni kopni foltokban az nekem rejtély :D ) , de eddigi tapasztalataim alapján ennél jóval drágább tusok is 10-12 óra elteltével valamilyen szempontból kezdik "megadni magukat" , úgyhogy én azt mondom összességében, tudását és árát tekintve megfelelő termék.

Lady Stella Teafaolaj Anti-Akne Maszk

Lady Stella Teafaolaj Anti-Akne Maszk
2016. november 6.

Hol is kezdjem? Csak azért nem adok 1 csillagot, mert azért azt nem állíthatom, hogy semmit nem csinált, valamennyire összehúzta a pórusaimat. Ugye tisztító hatást ígér, meg pórus összehúzást. Tény, hogy valamennyit összehúzott a pórusaimon, - arctisztítás után használtam, gondoltam mennyire jót fog tenni a szétnyomkodott arcomnak...hát nem - de pont annyit, amennyit bármelyik más ezt ígérő maszk is, még a 15 éves korom óta használatos lehúzhatós uborkás arcpakolásom is. Viszont utóbbit felkenem, miután egy mozdulattal kinyomom a tubusából, kb 20 perc alatt megszárad és tényleg egy az egyben letudom húzni, az eredmény pedig összehúzott pórusok és puha-hidratált bőr. Na ehhez képest ez a Lady förtelem amit tud, az minimális összehúzó hatás ( messze nem ájultam el az eredménytől ) e mellé szárít ( nem győztem utána kenni a hidratálót, de még ez lenne a legkisebb gond ) és másnapra is még hosszan tartó pirosságot garantált.

Alapvetően nem vagyok oda azért sem, hogy kutyulgatni kell mielőtt felviszi az ember lánya az arcára, de boldogan véghez vinném ezt a plusz pár perces macerát, ha kapnék érte, valamiféle extra hatást , de nem, hogy extra hatás nem volt, de még egy jó átlagos közepes sem! ... Ráadásul mindent az előírásnak megfelelően csináltam, mégis egy nehezen kikeverhető csomósodó kencét kaptam, amit egyenletesen felvinni az arcbőrre lehetetlenség volt, mindenhol ilyen csomók voltak a fejemen. Lehúzhatós meg pont semennyire nem volt, konkrétan 5-6db nedves törlőkendővel vakartam le a fejemről kb 1.5 cm-es darabokban ( talán, ha a kikeverést optimálisan csináltam volna, nem pedig az előírásnak megfelelően, akkor lehet, hogy a megszilárdulás-leszedés egy fokkal könnyebb lett volna ),

Ha valaki mégis úgy dönt, hogy megpróbálkozik vele, akkor azt ajánlanám, hogy az előírással ellentétben a 15-20ml langyos vízhez ne az egész tasaknyi port öntse hozzá, hanem kb a fele port 15 vagy annál picit kevesebb vízzel, akkor talán lehet olyan állagú kencét kikeverni, amivel dolgozni is lehet, plusz a másik felét nem kell kidobni ( én ugye az egész zacskót bekevertem, lehetetlenség volt az egészet felvinni,de ha akartam se tudtam volna, mert mire mondjuk második rétegként felvihettem volna, összeállt egy nagy darab zselévé). Biztos, hogy nem veszem meg újra.

Gillette Venus Original Borotvafej

Gillette Venus Original Borotvafej
2016. november 6.

Szuper termék! Szerintem a legjobb a piacon. Nyilván az ára nem a legjobb, főleg az eldobhatósokhoz mérten, viszont ezzel az elmúlt 15 évben soha,de soha nem vágtam meg magam! Ezzel akkor se félek borotválkozni, ha tényleg rohanásban vagyok, tudom, hogy kb fizikai képtelenség megvágni magam, míg sok eldobhatós borotva esetében, kisebb-nagyobb vágás akkor is garantált, ha ráérősen-óvatosan csinálja az ember.
Kipróbáltam amúgy ennek a Vénusznak minden változatát, jók azok is, de valahogy még mindig ezt érzem a legjobbnak ( talán csak megszokásból és nosztalgiából , mert amúgy tényleg a többivel sincs semmi negatív tapasztalatom ) és ha lehet inkább ezt vásárolom, nem pedig valamelyik más színű változatát.

Lady Stella Argireline Botox-Hatású Lehúzható Alginát Pormaszk

Lady Stella Argireline Botox-Hatású Lehúzható Alginát Pormaszk
2016. november 6.

Nagyon-nagyon jó! Pedig a teafa olajos testvérkéje után ( ami szerintem egy förtelmes rettenet ) félve álltam neki a használatának, de úgy voltam vele, ha már megvettem, ne a fiókban járjon le a szavatossága. És milyen jó, hogy rávettem magam! Ennél a terméknél tényleg azt tudom mondani, hogy megéri az a némi plusz macera amivel a kikevergetése jár ( meg utána a tálka elmosása, stb stb ). Egyébként egy tasakhoz ír az útmutató 15-20 ml langyos vizet, de ebből nagyon nagy adag lesz...még én is ezt mondom, aki egyébként tényleg mindent nagyon bőségesen szeret felvinni ( a hajbalzsamtól kezdve a hidratálóig mindent ) . Egyszerűen olyan sok lett, hogy ha 5 rétegbe kenem fel, akkor is maradt volna a tálkába, úgyhogy én azt mondom két kellemesen tápláló, bőséges adag jön ki egy zacskóból ( természetesen így a hozzáadott víz mennyiséget is érdemes csökkenteni a kikeveréskor ) , így pedig aztán tényleg jutányos az ára, főleg a hatását tekintve.

Bár a zacskó azt írja szemkörnyékre ne vigyük fel, na de hát nekem pont ott kezdődnek a szarkalábak ( meg néhány kezdődő csík van a homlokomon is ) úgyhogy én felkentem oda is. Nem csípett, nem irritált. Egymás utáni két napon használtam és azt kell mondjam - beleértve, mindenféle szemránckrémet, ránctalanító kencét - hogy ennyire egy terméknél sem tapasztaltam, hogy ránctalanít. Tényleg rengeteget halványított a ráncokon. Nyilván, hogy ez tartós legyen szükséges lesz a heti 2-3 kezelés, de ezért a hatásért nekem ez bőven megéri!

Ha valami negatívumot kell mondanom, akkor talán annyi, hogy van valami olyan összetevője - de ez a teafaolajos változatra is igaz volt, csak ott fokozottabban - ami miatt mikor leszedem a maszkot, ki van pirulva a bőröm. De kenek rá utána a minden mentes Alterra hidratálómból és 10 perc múlva ez is megszűnik és csak a kisimult puha bőröm marad. Ha nem kéne kotyvasztgatni felvitel előtt ( mert azért szerintem kell futni ezzel pár kört, mire az ember kitapasztalja, hogy mennyi porhoz mennyi víz kell, hogy milyen gyorsan vigye fel és hogyan ahhoz, hogy ne kezdjen becsomósodni, stb ) akkor ez már nem is 5 hanem 6 csillagos termék lenne. :D

Isana Professional Hajbalzsam Oil Care

Isana Professional Hajbalzsam Oil Care
2016. november 4.

Nem kápráztatott el, pedig valamiért sokat vártam tőle. Olyan jól hangzott amit ígért, főleg az argánolaj és a B5 vitamin miatt vettem meg, de hát azt kell mondjam, tipikusan az a balzsam, ami egynek elment, ha már megvettem, kidobni nem fogom ( mert ártani talán azért nem árt ) de újra venni sem, az is biztos.
Vékony szálú, száraz, hosszú szőke hajam van. Sokféle módon ápolom, úgyhogy azért nem katasztrofális a helyzet, de azért rá fér az ápolás, amit viszont ettől a balzsamtól nem érzek, hogy megkapnék. Nem is tudom a használata után teljesen kifésülni a hajam ( kell hozzá egy kis Gliss Kur expressz balzsam rásegítésnek ) aztán szárítás után kb 1 napot viszonylag puha a hajam ( azért nem az az elájulok kategória ) majd a második napra elkezd sprőddé válni.
Lehet másnak be fog válni, de nálam egy jó indulatú 3 csillagnál többre nem vitte.

Schauma Mirror Gloss 24H Tükörfény Hajbalzsam

Schauma Mirror Gloss 24H Tükörfény Hajbalzsam
2016. október 20.

Egész jó kis balzsam. Nem egy csodaszer, az tény. Meg az is, hogy azért táplálás szinten nem sokat nyújt a hajnak szerintem. Jobb szeretek olyan balzsamokat/pakolásokat használni amiben több a tápláló összetevő. De időnként újra veszem, mert van, hogy úgy alakul a konditeremben mosok hajat edzés után gyorsban és akkor jobb szeretek ilyen kisebb kiszerelésű balzsamot vinni az edzőtáskámban, nem pedig a nagy literes/fél literes vödröket :D cipelni, és alapvetően egy könnyen kifésülhető, nem lelapuló, fényes hajat eredményez, tehát nekem a végeredmény tekintetében pozitív a benyomásom vele, de azért ha a hajam plusz törődést igényel, egyértelműen másik balzsam/pakolás után nyúlok a polcon.

Isana Hair Professional Oil Care Hajpakolás Argán és Mandula Olajjal

Isana Hair Professional Oil Care Hajpakolás Argán és Mandula Olajjal
2016. október 17.

Nagy csalódás ez a pakolás. Először egy "sima" hajmosás után használtam, kvázi balzsam helyett, de azért a balzsam 2-3 perces hatóidejénél azért tovább fent hagyva ( kb 10 perc ). Olyan semmilyen lett tőle a hajam, a "wow" érzés abszolút elmaradt, helyenként kifésülni se volt egyszerű ( az egyik értékmérő nálam egy hajpakolás/balzsam esetében az, hogy utána siklik benne a fésű...hát ez esetben itt-ott azért megakadt ) majd mikor megszárítottam a hajam, utána is kicsit szálkás volt a hajam. Most második alkalommal szintén nyilván samponos hajmosás után raktam fel, azonban előtte már pácolódott a hajam 3.5 órát kókuszolajban ( ennél könnyebb helyzetből már tényleg nem tud szerintem indulni egy hajpakolás ) de az eredmény megint ugyanaz lett, mint elsőre.
Kidobni nem fogom, mert arra azért sajnálom, majd valamivel összekeverve elhasználom. Ártani végül is nem ártott, - így azért adok 3 csillagot- de , hogy semmit nem is segített az biztos, meg az is, hogy újra venni se fogom.

Shiseido Zen EDP

Shiseido Zen EDP
2016. október 17.

Nagyon szeretem! Az egyik stabil eleme a parfümös polcomnak vagy jó 8-9 éve. Egyszerre mindig több parfümöt használok ( mármint nem egy azon napszakban, de mást fújok egy megbeszélésre, mint mondjuk egy esti randira vagy épp egy barátnős délutáni sütizéshez ) nekem ő az egyik kedvenc randi illatom, mert bár eleinte fújtam napközben is, de annyiszor dicsérték és zömében férfiak, hogy inkább esti órákban szeretem már használni vagy még esetleg buliba. Szerintem egy nagyon különleges , egyáltalán nem tucat illat, de szerencsére ez a különlegesség nem vitte el, egy elborult irányba, mint ahogy az mostanság sokszor divatos ( abszolút nem tudok pl mit kezdeni azokkal az illatokkal amikben sós jegyek vannak... ).

X-Epil Gyantázás Utáni Nyugtató Gél

X-Epil Gyantázás Utáni Nyugtató Gél
2016. október 14.

Én nagyon szeretem. Hűsít, nyugtat és mióta használom szinte sosincs begyulladt szőrtüszőm, szőrbenövésem. Ráadásul az ára is nagyon baráti. Nekem újravevős mindenképp.