LegallyBlonde

Regisztráció dátuma: 2016. október 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. október 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Loton Face Oil Hialuronic Acid

Loton Face Oil Hialuronic Acid
2016. október 14.

Tavaly télen teljesen véletlenül láttam meg az egyik biobolt polcán, és mivel a bőröm száraz-vízhiányos és a ráncoktól pedig rettegek és harcolok ellenük amivel csak lehet, gondoltam ez az olaj szérum, tekintve a hialuronsav ismert ránctalanító hatását, és ismerve az argánolaj, mandulaolaj, makadámdió hidratáló hatását megoldás lesz minden problémámra. Sajnos nem lett. A 80%-át elhasználtam múlt télen - minden nap használtam szinte, szóval kiadós arra nem lehet panasz - és valószínű azért a maradékot is elfogom, mert ártani nem ártott, de azon kívül, hogy talán kevésbé voltak a bőrömön száraz-hámló részek, más jót nem tudok elmondani róla. Ragacsos az állaga, nem tudok annyira keveset kenni, hogy felszívódjon...másnap reggel ugyanolyan olajos az arcom szinte, mint ha 1 órával előtte kentem volna be ( mínusz amit a párna leszed belőle alvás közben ) , ránctalanító hatása nyilván 0 ( most, hogy megnéztem a hialuronsav kb az utolsó előtti összetevő az INCI-jében már nem is várom, hogy segítsen a ráncaimon ) amit még meg is bocsájtanék, de igazából hidratálás szintjén se kaptam meg azt a wow érzést, amit vártam volna. Adok egy 3-ast, mert ártani nem ártott és szépek az összetevői ( és mert pumpás kiszerelésű szép csomagolású, bár nekem most a vége fele már kezd ereszteni az illesztés mentén ), de szerintem ennyiért, vagy max nagyon kicsit többért fogok találni olyan olajat, ami ha másban nem is, de állagban, felszívódásban és hidratálásában eredményesebb lesz. Nem hiszem, hogy újra venném bármikor is.

Venita Salon Professional Hair Conditioner With Macadamia Oil+Argan Oil

Venita Salon Professional Hair Conditioner With Macadamia Oil+Argan Oil
2016. október 13.

Nagyon jó kis balzsam! Véletlenül bukkantam rá, abszolút nem ezért indultam el, de mivel kb fél éve a hajam megunta a Kallos Keratinos csodáját ( amit imádtam ) és azóta kutatom az új hajbalzsam szerelmem, így kb egy csak egy barkácsáruházban nem nézek körbe, nincs e valami olyan balzsamjuk/hajpakolásuk amit még nem próbáltam :D . De mivel ez egy Bio bolt volt, itt szerencsére volt hajápolási szekció. A hajam szőke, hosszú, vékony szálú, száraz, töredezésre hajlamos. Az argánolaj nekem olyan hívószó, amire nem tudok nemet mondani...eddig nekem nagyon jól teljesít. Puha, fényes és selymes a hajam tőle. Tényleg nem is tudom mikor volt utoljára ennyire finom tapintású a hajam.
Az egyetlen eddigi negatívuma az a csomagolása. Ugyanis kicsit folyik, ott ahol a tubus és a kupak találkozik. Nem ömlik, de az edzős táskámban hordom és a neszeszerben a mellette lévő egyéb dolgokat azért kissé összekente...de csomagolás miatt a legritkább esetben vonok le pontot, mivel ezt gondolom egy hajápolási/arcápolási terméket a tudásáért veszek meg, nem a csomagolás miatt ( ergo ha valami használ, az se nagyon érdekel, ha befőttes üvegben árulják ) és mivel ez az első tubusom, amúgy is fenntartom a lehetőséget, hogy csak ez az egy darab volt ilyen szempontból gyártás hibás.
Most kinéztem még 1-2 balzsamot ami érdekel, de ha azokat is kipróbáltam és nem válnának be, akkor tudom, hogy létezik ez és újra veszem.

Borotalco Fresh Tusfürdő

Borotalco Fresh Tusfürdő
2016. október 13.

Imádom! Fantasztikus! Az eddigi legjobb tusfürdő amit az elmúlt 29 évem alatt használtam! Mindent tud amit elvárok egy tusfürdőtől. Finom, tartós, egyértelmű frissesség-tisztaság illat, amit még órákkal később is érzek magamon, ráadásul egyáltalán nem szárítja a bőröm.
Az egyik Spárban ahova napi szinten járok találtam 389 Ft-ért és mivel azelőtt soha nem hallottam a márkáról, na meg lássuk be a csomagolása azért nem egy csúcsminőséget idéző design, azt hittem valami kis gagyiság lesz, de gondoltam ennyi pénzért teszek egy próbát, mert már flakonban is nagyon tetszett az illata. Aztán itthon szembesültem vele, hogy valójában ez abszolút nem egy gagyi márka, maga a tusfürdő is fantasztikus és, hogy szimplán mázlim volt, mert alapvetően nem egy olcsó kategóriájú tusfürdő ez ( 800-900 Ft az eredeti ára). Azóta a másik fajtáját is látom a Spárban ( egyébként annak is tetszik az illata, de azért ez a Fresh nekem jelenleg felülmúlhatatlannak látszik ) amit 899Ft-ért árulnak, ez a Fresh verzió meg még mindig 389Ft ( nem értem miért, nincs kint se akciós tábla se semmi ilyesmi, ráadásul vagy 2 hónapja ennyiért adják, ilyen hosszú ideig meg egy akció se szokott tartani...komolyan arra gyanakodom, hogy elárazták véletlenül ), de úgy vagyok vele, hogy ha felemelik ezt is 899-re még akkor is simán megéri majd az árát. 389-ért pedig egy ilyen minőségű tusfürdő konkrétan ajándék! Ha lehetne 6 csillagot adnék rá ! :)

L'Oreal Skin Perfection Szérum

L'Oreal Skin Perfection Szérum
2016. október 12.

Impulzus vásárlás volt. Alapvetően az elmúlt 1.5-2 évben igyekszem egyre inkább olyan termékeket választani krémek tekintetében ami minél szebb összetevőlistával rendelkezik...nos ez a márka ugye pont nem a bio/natúr oldaláról híres, de épp akciós volt a drogériában, mindent ígért amire nekem szükségem van/volna ( főleg a pórusokra vonatkozóan ) ráadásul gyönyörű a csomagolása, úgyhogy megvettem...de végül nem lettünk barátok. Olyannyira nem, hogy az utolsó egy harmadát oda adtam Anyumnak, aki szintén nem tapasztalt semmi pozitív változást, de az ő bőrének legalább hidratálás szintjén jó volt, nekem az se. Azok közül amiket ígért, számomra semmit nem tartott be ez a termék, konkrétan rosszabbnak láttam már a végén a bőröm összképét, mint mielőtt elkezdtem használni...a 2 csillag mindösszesen azért jár, mert nem teljes áron vettem, tehát azért nem volt annyira nagy pénzkidobás, és mert a csomagolása rendkívül szép és higiénikus, amit szerencsére fogok tudni a továbbiakban is használni ( nagyobb kiszerelésű natúr kozmetikumokból szeretek kisebb kiszerelést magamnál hordani a táskámban, erre tökéletes lesz a pumpás üvegcséje...mégis jobb egy ilyen szépséget nézni nap,mint nap, mint a gyógyszertárban/kozmetikai nagykerben beszerezhető fehér műanyag flakonokat ).

Benton Snail Bee High Content Steam Cream (régi)

Benton Snail Bee High Content Steam Cream (régi)
2016. október 10.

Nekem először a lotion volt meg, ami szerelem volt elsőre és mai napig is az. A lotion jótékony hatásain felbuzdulva és mert mikor tavaly az elkezdett kifogyni épp jött a tél ( az én bőröm pedig elég száraz, vízhiányos, hámlásra hajlamos ) gondoltam ide nekem a "testesebb" krém változatot is a hidegebb hónapokra, biztos jó lesz. Egyébként jó is volt, csak valahogy most itt a "hűha" érzés elmaradt, ami a lotion-nál megvolt. Persze szépen hidratált, csak valahogy azt a pluszt nem éreztem. Lehet az is belejátszik, hogy azért a pumpás kiszerelés nekem jobban tetszett, praktikusabb volt meg nyilván az is, hogy közvetlen a lotion kifogyását követően kezdem használni, nem volt szünet, ergo a lotion által kb tökéletes pofimat kellett ennek a krémnek tovább ápolnia, tehát nem is nagyon tudott olyan " wow" hatást létrehozni, hisz azt mindig könnyebb olyan esetben, amikor a bőr ramaty állapotban van és abból hozza fel egy termék jó/szép állapotúra. Itt meg ugye erre már nem volt szükség. Szóval lehúzni nem akarom semmiképp, csak valahogy nekem a lotion az újravásárolós... Ha a lotion-t nem használtam volna előtte, hanem ez lett volna az első, akkor valószínű ez lett volna a hidratáló krém csodám.

Benton Snail Bee High Content Lotion (régi)

Benton Snail Bee High Content Lotion (régi)
2016. október 10.

Nagyon jó krém! Örülök, hogy megismertem. A száraz-vízhiányos bőrömnek nagyon jót tett és kb életemben először ennél a krémnél értettem meg igazán azt , amit addig már olyan sokszor olvastam/ hallottam, vagyis, hogy " szebb összképet eredményezett az arcomnak ". Hámlásra, kipirosodásra hajlamos a bőröm, erre is szuperül működött megoldásként. Első blikkre talán drágábban tűnik illetve az is, mint sok drogériás hidratáló krém, de a hatásáért megéri, másrészt pedig nagyon sokáig elég, tehát gazdaságos, és ilyen viszonylatban meg már nem radikálisan drágább a drogériában kapható - fele ennyire sem jó hatású - hidratálók.

Paris Collection Filces Szemhéjtus

Paris Collection Filces Szemhéjtus
2016. október 10.

Nagyon szeretem! Vagy 10 éve használom. Persze időről-időre kipróbálok más tusokat is ( drágábbat is, hasonlóan olcsót is egyaránt ) de mindig van belőle egy itthon a polcomon és vissza szoktam térni hozzá. Nevetséges az ára, ahhoz képest, hogy milyen jó. Szép, erős színe van ( picit talán lehetne még fényesebb, de akkor az már 6 csillag lenne, és annyit meg úgyse lehet adni ) , nem kopik, és bár láttam, hogy sokak az ecsettel nincsenek benne kibékülve ( szivacsos filc ) én azt is nagyon szeretem benne. Sminklemosóval könnyen lejön, nem kell szétdörzsölni miatta a vékony szemhéjbőrt és ami külön öröm nekem , hogy ez soha nem pereg, nem áll össze ilyen ragacsos csíkká, mint sok más tus.Szeretem a minőségi, meg márkás dolgokat ( tipikus a fogyasztói társadalom gyermekeként a szép csomagolás/puccos megnevezés, látványos reklám hatni tud rám és megyek is a boltba megvenni a legújabb sminkeket/krémeket, stb ) de aztán mindig rájövök, hogy ennek a tusnak az ismeretében felesleges próbálkozni, mert minek vegyek meg 2-3 ezer forintos tusokat ( és nálam azért elég gyakran kell venni, mivel napi szinten húzom ki a szemem vele ), amikor ez is tudja ugyanazt 4-600 Ft-ért...azért, mert a drágábban jobban hangzik a neve, vagy szebb a csomagolása? Ennyire még én se vagyok szőke. :)

Missha B.B. Boomer

Missha B.B. Boomer
2016. október 10.

Nagyon szeretem a koreai termékeket, legyen szó arcápolókról ( a Benton termékek az egyik legnagyobb találmányuk szerintem ) vagy épp bb krémről ( konkrétan évek óta Missha perfect covert használom ). Úgyhogy ebből kiindulva illetve az itteni pozitív vélemények alapján vettem meg, szerencsére csak egy kis kiszerelésűt. Eddig egyszer használtam, de akkor annyira nem azt hozta amit vártam volna, hogy azóta se bírtam rá szedni magam ( 3 hete ) , hogy újra próbálkozzak vele. Annak reményében vettem, hogy a tág pórusaimon ( amik azért nem medencék, tehát nem tragikus helyzetet kellett volna helyre hoznia, inkább csak én vagyok a visszajelzések alapján túlontúl maximalista és kritikus magammal ) javítson, mielőtt rá kerül a BB krém majd pedig a púder illetve, hogy a száraz bőrömet némileg pluszban hidratálja, így bízva abban, hogy a púder se tudja majd kiszárítani a bőröm a nap folyamán. Nos egyikben se bizonyult eredményesnek. Önmagában nekem a hidratálása nem sokat ért, a pórusaimat se finomította, talán még jobban beleült a púder, mint nélküle. Kidobni nem fogom, előbb - utóbb biztos elhasználgatom ( biztos lesznek olyan alkalmak, amikor nem lesz probléma, ha újra próbálkozom vele és megint nem lesz vele jó a végeredmény tökéletesen ), de biztos, hogy nem veszem újra. 3 csillagot adok, mert a bőrömnek rosszat nem tett, tehát haragudni nem tudok rá, de a sminkemet nem, hogy javította volna, de még rontott is rajta.

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++
2016. október 10.

Nagyon-nagyon szeretem! Évek óta visszatérek hozzá. Én a 21-es árnyalatot használom, mert tényleg eszméletlen világos a bőröm ( és mivel rettegek a pigmentfoltoktól meg a korai öregedéstől, ezért nyáron sem nagyon napozok, ergo akkor is kb Hófehérke vagyok ) és ez az egyik oka, amiért imádom. Ugyanis eddig egyetlen más BB krémet sem találtam, ami ennyire jól illeszkedett volna a bőrszínemhez. Többször elcsábultam drogériában kapható "nagy nevű" BB krémekhez, amik többnyire 1-2 használat után a kukában végezték , mert borzasztó színük volt, és a Missha-hoz képest a fedésük is nevetséges. Amin talán picit változtatnék, hogy jó lenne, ha kicsit kevésbé lenne fényes a textúrája. Ez nem azt jelenti, hogy diszkógömböt csinál az ember fejéből - legalábbis az enyémből nem - de az tény, hogy azért nem matt. De igazából ez is csak pár hónapja zavar, mióta néha púderezek is, de nyilván egy púderes fedést, hatást sosem lehet összehasonlítani egy "sima" bb krém/alapozó hatással. Ebayről nem szeretek rendelni, úgyhogy én itthon veszem, kicsit így drágább talán, de tényleg rengeteg időre elég. Ha valaha váltani is fogok róla, az is biztos, hogy max egy másik kóreai BB krém tudja majd elhódítani a szívem.

Sun Ozon Napkrém Kollagén SPF25

Sun Ozon Napkrém Kollagén SPF25
2016. október 10.

Azért nem pontozom le jobban, mert egyrészt 800 Ft körüli összegért vettem, tehát nem bizonyult nagy pénz kidobásnak ( és valamiért megbocsájtóbb vagyok, ha egy viszonylag olcsó termék nem tartja be az ígéreteit, mint amikor egy drága ) és mert végül is amíg használtam nem égett le a bőröm, tehát a fő funkcióját ellátta. Ami viszont nekem ellene szól, hogy a hangzatos angi-age , kollagén, E-vitamin felíratok hatására ( és mert kis kiszerelésű ) gondoltam jó lesz az arcomra. Azt ígéri, hogy könnyen beszívódik, zsíros érzetet nem hagyva maga után, ez is közre játszott benne, hogy gondoltam jó lesz az arcomra. Nos az én száraz, vízhiányos, minden krémet beszippantó bőröm se tudott mit kezdeni vele... értem én, hogy nem kifejezetten arcra kifejlesztett és nem is mattító hatást vártam, csak épp azért jó lett volna, ha nem csillog a fejem, mint a diszkógömb, bónuszként meg még rengeteg miteszert is okozott. Nem hiszem, hogy újra veszem .