LegallyBlonde

Regisztráció dátuma: 2016. október 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. október 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Estrea Intenzív Szemránckrém

Estrea Intenzív Szemránckrém
2016. október 6.

Kb 2 hete vettem, újabb a csomagolása ( fehér kicsi 40ml-s tégely, sötét lila színű feliratok ), direkt megnéztem 2017. 12. havában fog lejárni, tehát gyártják még ezt szerintem, csak a csomagolás változott, ugyanúgy rá van írva, hogy E vitamin és kollagén...nyilván egy jó nagy adag szkepticizmussal vettem meg, tekintve, hogy 399Ft volt...de épp elfogyott az addig használt szemránckrémem ( amit szerettem, de nem voltam elájulva tőle, pedig ennél jelentősen drágább volt ) és úgy voltam vele, hogy amíg találok valami kedvemre valót, megveszem ezt, a semminél biztos jobb lesz...és azt kell mondjam, hogy sok más 1000-5000Ft közötti terméknél jobb, és hatásosabbnak találom! Jár érte az 5 csillag, mert bár nyilván nem csodaszer és nem veheti fel a versenyt a plasztikai sebésszel ránc eltüntetésben, de ennyi pénzért meglepően jól teljesít, ráadásul nincs tele mindenféle vacakkal, mint sok drágább, hangzatosabb nevű ( és szebb csomagolású ) ám tudásában semmivel se jobb társa...parabén mentes is, szóval jár az 5-ös.

Schüssler Natur Selection Nr. 11. (régi)

Schüssler Natur Selection Nr. 11. (régi)
2016. október 6.

Vegyesek az érzéseim ezzel a krémmel. Ha lehetne 3.5 csillagot adnék, de mivel nem lehet, ezért kerekítek 4-re , mert azért amikor nagy bajban volt a bőröm ( stressztől és nemtörődömségtől, plusz kevés ivástól ) vagyis nagyon száraz, húzódó és vízhiányosan ráncos volt, akkor viszonylag hamar rendbe szedte, legalábbis a hidratáltság tekintetében. Azonban a valós kisebb ráncokkal ( 29 vagyok, és azért egy-két kilengést tekintve, 18 éves korom óta nagyon odafigyelek a ráncok megelőzésére...tehát azért nem barázdákat kellett volna eltüntetnie ) szarkalábakkal ez sem tudott mit kezdeni. Persze lehet, hogy valahol ez nem is reális elvárás egy krémtől, de ha már egyszer ráírják én szeretném azt kapni, amit ígér. De nem kaptam. Plusz ami zavar, hogy mostanra sok lett a bőrömnek - de nyilván ezért nem vonok le, hisz ez nem feltétlenül a krém hibája, hanem az én bőröm sajátossága - ezért aztán 1 óra múlva se szívódik fel rendesen, sőt van, hogy lemorzsolódik a bőrömről akármennyire keveset teszek. Úgyhogy most félre rakom, talán a decemberi-januári nagy fagyok idején újra hasznos lesz, de nekem amikor épp normál állapotban van a bőröm, sajnos túl sok. (lett 1-2 pattanásom is, ami rám meg aztán abszolút nem jellemző, nem tudom, hogy ez a krém okozta vagy a vitamin amit kb egyszerre kezdtem szedni a krém használatával, szóval ezért nem hibáztatom a krémet, csak élek a gyanúval, hogy ő is ludas lehet benne ).
Sajnálom, mert az összetevői nagyon szépek és nagyon bíztam benne. Ha elfogy nem hiszem, hogy újra veszem. Azért lehet, hogy az 1-es számú változatával teszek egy próbát, hátha az jobban nekem való lesz.

Isana Gedankenreise Habzó Tusológél Mandulaolajjal

Isana Gedankenreise Habzó Tusológél Mandulaolajjal
2016. október 4.

Kicsit vegyesek az érzéseim ezzel a termékkel kapcsolatban, de azért inkább pozitív.
Eredetileg nem az alapvető funkciójáért vettem, tehát , hogy fürdésnél tusfürdőként használjam, hanem arcmosáshoz. A bőröm ( főleg az arcom esetében ) száraz, vízhiányos, és sok arclemosónál volt ez probléma, hogy a használatuk után húzódott, viszketett, nagyon száradt a bőröm, pedig tényleg sok félét kipróbáltam. Ajánlották az arctejeket tisztításra, hogy azzal ilyen problémáim nem lesznek és tényleg nem is voltak, csak épp közben nem éreztem azt az igazán "tisztaság" érzést. Úgyhogy gondoltam egy merészet és megvettem arctisztításhoz ezt, gondolván a habos állag nagyobb tisztító érzést ad majd, mint a tej állagú termékek, a mandulaolajtól pedig a puha, hidratált arcbőrt vártam és ezt is kaptam! Nagyon örültem neki! Ha a használata első hetében értékelem, tutira 5 pont! De néhány napja gondoltam egyet zuhanyzás közben és tusfürdőként kezdtem használni, ha már ez az alapvető funkciója. És ekkor ért a meglepetés...csíp az intim területeken, szinte égető érzés. Soha nem tapasztaltam még ilyet egy tusfürdőnél sem, úgyhogy pár nappal később újra próbáltam, és megint ezt tapasztaltam. Továbbra sem tapasztalok ilyet semmilyen más tusfürdővel, szóval ezért levonok 1 pontot, mert azért ha eredetileg azért vettem volna meg, amire valójában hívatott, tehát fürdéshez, akkor nem tudnám konkrétan elhasználni, - akkor maximum 2 csillagot tudnék adni- viszont mivel az arcomra bevált, és végül is nekem ez volt a fő cél ennek a terméknek a megvásárlásakor, így azért megadom a 4 csillagot.

Garnier Essentials Sensitive Nyugtató Tonik Vitaminnal

Garnier Essentials Sensitive Nyugtató Tonik Vitaminnal
2016. október 4.

Szépek az összetevői és nem is drága a többi tonikhoz viszonyítva. Megszerettem és csak azért nem adok 5 csillagot, mert a wow érzés elmaradt. Szóval még bennem van, hogy keresgélek kicsit tovább, de ha nem találok jobbat biztos újra veszem, és örömmel fogom tenni. Néha - nagyon néha - picit szárít ( és igazából ezt sem a tonik hibájának veszem, mert mivel tényleg ritkán történik ez, így inkább arra gondolok, hogy a bőröm van olyankor kicsit másabb/rosszabb állapotban az átlagoshoz képest), de a többi eddig használt tonikhoz képest, ez tényleg nagyon ritkán és minimális előjövő probléma, márpedig nekem ez volt a legfőbb szempont, hogy a száraz, vízhiányos bőrömet ne szárítsa, ne húzódjon tőle és ezt 90%-osan hozza is, úgyhogy nagyrészt elégedett vagyok vele. Jó kis termék.

Gliss Kur Total Repair Express Hajregeneráló Balzsam (régi)

Gliss Kur Total Repair Express Hajregeneráló Balzsam (régi)
2016. október 4.

Amióta csak létezik, nekem mindig van itthon belőle. Nagyon szeretem. Samponozás és balzsamozás/pakolás után szoktam fújni a törülköző száraz hajra, igazából már sokszor csak megszokásból is, mert azért akad olyan balzsam szerencsére ami után gond nélkül siklik a hajkefe a hajamban, de azért mindig használom. Ha pedig néha mellé nyúlok egy-egy balzsam vásárlással, vagy épp kifogy itthon a balzsam és elfelejtem időben pótolni, ez a kis csodaszer mindig megment, hogy kitudjam bontani a hajamat és szép fényes, egészséges hatása legyen. A többi verzióját is kipróbáltam, hatásukban nagy különbséget nem találtam, de azért az esetek 90%-ban ezt veszem le a boltban a polcról.

Imperity Gourmet Jad Argán Olajos és Keratinos Kondícionáló

Imperity Gourmet Jad Argán Olajos és Keratinos Kondícionáló
2016. október 4.

Én nagyon ritkán mondok ilyet, de ez a termék egy tragikomédia. Inkább tragédia. Csak azért nem mondom, hogy ne vegye meg senki,mert tényleg nevetséges áron lehet nagy adagot kapni, és hát az a bizonyos 1% esély mindig ott lebeg, hogy valakinek épp ez fog beválni, de kizárt dolognak tartom.
A Kallos Keratinosa után kerestem valami újat ( azt 1.5 évig használtam és nagyon szerettem, de sajnos arra gyanakszom, hogy aztán attól kezdett hullani a hajam, ezért kényszerültem váltásra ).
Ami ezt a terméket illeti, nyilván a nagy betűkkel feltüntetett keratin és argán olaj miatt vettem meg, remélve a jótékony, puhító, regeneráló hatásait. Ezekből semmit nem teljesített.Nagy adag, a pumpás csomagolás nagyon praktikus, olcsó és ez minden amit pozitívat mondani tudok róla. Az állaga közepesen sűrű, ezzel se lenne gond, viszont semmi pozitív hatása nincs. Sőt! Konkrétan kenem a hajamra, ami mintha szívná-szívná magába, aztán miután leöblítem, nem tudom kibontani a hajam.Kicsit se!
Ha nem lett volna itthon GlissKur Total Repair balzsam spray, nem is tudom mit csináltam volna. Valószínű vizes hajjal mehettem volna le a drogériába, venni valami olyan balzsamot, ami után nem marad száraz, kezelhetetlen, gubancos a hajam. Én hülye vagy 5-ször nekifutottam a használatának, és mindig ez lett a vége. Szerintem nem nagyon csináltam még ilyet, de ez a balzsam már hetek óta ácsorog a kádam szélén használatlanul, és maximum lustaságból nem dobtam ki, de így fogja végezni, mert ez még arra se jó, hogy "egynek jó" alapon legalább elhasználjam.Hatalmas mellényúlás volt. Kizárt dolog, hogy valaha újra vegyem.

Imperity Gourmet Vie Argán Olajos és Keratinos Sampon

Imperity Gourmet Vie Argán Olajos és Keratinos Sampon
2016. október 4.

A balzsamja mellé vettem meg a keratin és argán olaj mellé nagy lelkesen. A balzsam az valami borzalom. Ez a sampon verziója egy fokkal jobb, de nekem semmi extra. Újra venni nem fogom, a jó árán és a pumpás kiszerelésen kívül semmivel sem fogott meg. De olcsó samponok között is vannak ennél jóval jobbak is.

Genera Balsamo Latte Di Mandorla

Genera Balsamo Latte Di Mandorla
2016. október 4.

Alapvetően nem rossz.De amit ígér, hogy regenerál, azt azért kétlem. Nem vagyok sem márka, sem ár mániákus...tehát simán kipróbálok és tudok szeretni olcsó vagy épp noname termékeket, ha jók. Nekem konkrétan hajbalzsam tekintetében az egyik etalon a Kallos Keratinosa volt, ami ugye azért nem egy drága termék...majdnem 1.5 évig használtam és az első termékem volt, aminél tényleg azt kaptam amit ígért, csak aztán sajnos hullani kezdett nagyon durván a hajam ( és eléggé élek a gyanúval, hogy miatta ). Ezért kerestem új balzsamot. Olcsót, drágát, bármit ami használ.
Ez nem az. Kissé híg, így elég gyorsan fogy , de ilyen árnál, még így is igen olcsónak mondható összességében. Pozitívum még, hogy nekem könnyű volt utána kifésülni a hajamat, viszont borzasztóan szállt is tőle és másnapra megint nagyon száraz lett a hajam. Ha egy drágább termékként tudna ennyit, akkor max 3 csillagot adnék. Így azért megadom a 4-et, mert rosszat nem tett, kellemes a használata és végül is az árához képest nem rossz. Újra nem venném.

3W Clinic Natural Bőrkiegyenlítő Áttetsző Fixáló Púder

3W Clinic Natural Bőrkiegyenlítő Áttetsző Fixáló Púder
2016. október 3.

Életem egyik legjobb smink termék vásárlása! Nagyon-nagyon-nagyon fehér bőröm van, úgyhogy igazán örültem, hogy végre találtam egy számomra megfelelő színű púdert ( a 21-es árnyalatot rendeltem ) ami még ráadásul tényleg nagyon szépen is oszlik el, és nem fényesedik át ( igaz én nem is vagyok zsíros bőrű,tehát ott nem tudom hogy teljesít, az én száraz, vízhiányos bőrömet egész napra jól fedi ). Az ára is szerintem kiváló, mert ugyan vannak olcsóbb púderek, na de nem is ilyen jó minőségűek és nem is ekkora adag ( szerintem nekem vagy 1.5 évre tuti elég lesz, igaz én nem használom csak heti 3-4 alkalommal ). Ha valamibe nagyon beleakarnék kötni, az a csomagolása, pontosabban az, hogy ugye nem kőpúder, hanem por, és rajta a pamacs a dobozban, hát már minden oldalán csupa púder, és én nem is tudok vele szépen dolgozni ( bár ez utóbbi nyilván inkább az én bénaságom ). De kabuki ecsettel szerintem fantasztikus használni!

Vital Plus Jal

Vital Plus Jal
2016. október 3.

Úgy látszik én leszek itt a kivétel, aki erősíti a szabályt. Nagy reményekkel vásároltam meg, de azon kívül, hogy ez a pipettás kiszerelés szerintem nem túl praktikus, az állaga pedig számomra zavaróan ragacsos ( reggelre is ugyanúgy ragacsos és fénylik tőle az arcom, mint ha semmi nem szívódna fel belőle ) semmi érdemit nem tudok elmondani róla. Nyilván ártani nem ártott, de, hogy az ígért eredményeket se hozta meg ( ennél jóval olcsóbb terméknél is több hatást éreztem, mint ennél) az is biztos. Elhasználtam, ártani nem ártott az biztos, allergiás reakciót nem okozott, úgyhogy azért adok 3 csillagot. De újra venni maximum akkor fogom, ha a világon minden más hialuronsavas szérum gyártását beszüntetik.