liababa

Regisztráció dátuma: 2016. január 24.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2016. január 24.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Kerastase Discipline Sampon

Kerastase Discipline Sampon
2021. július 1.

Szőkített, se nem göndör, se nem egyenes szénaboglya hajamra igazi csodaszer. Megregulázza a babahajakat és csodásan selymes a végeredmény.

Babé Pediatric Oil Soap

Babé Pediatric Oil Soap
2020. október 18.

Nagyon jó fürdető, az ára ugyan magas, de a minősége felér hozzá.

Douglas Stay & Care Gel Körömlakk

Douglas Stay & Care Gel Körömlakk
2020. július 3.

Biztos színtől is függ (mint szerintem a legtöbb körömlakk esetében), de nekem nagyon alulpigmentált. Két rétegben sem fed tökéletesen, nem ígéri, de nem is szárad gyorsan. Legalább tartós, 2-3 napot simán kibír, de nyilván ez egy körömlakk, nem gél-lakk, ezért nem lepattanás biztos. 60%-al olcsóbban vettem, így nem volt totális pénzkidobás, de a világos árnyalatokat nem ajánlom.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 SPF50

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 SPF50
2019. április 13.

Igazi univerzális kiskedvenc. Kenem a gyerekek arcára, magamra, a férjemre...minden helyzetben megállja a helyét.
A gyerekek ekcémás bőrét nem bántja, véd a napégéstől, jó rá sminkelni, nem fénylik utána az ember mint egy diszkógömb.
Persze ez nem naptej, ha sokat játszóterezünk vagy strandolunk nyáron Bioderma photoderm termékekre váltunk, de őssztől tavaszig sokat használjuk.
Minimálisan hidratál is, de inkább véd a kiszáradástól.

La Roche-Posay Lipikar Baume AP+

La Roche-Posay Lipikar Baume AP+
2019. április 13.

Újszülött kisbabám bőrére használom napi szinten és alkalmanként a nagyobbacska gyerekeimre is. Nagyon jó kis krém: elsőre ugyan sűrűnek és talán picit túl nehéznek is tűnik, de könnyű bemasszírozni és remekül védi a bőrt.
Bioderma atodermhez képest sokkal jobb: nekünk az nem vált be, a két nagyobb gyerek ekcémás bőrét csípte is. Ez egyáltalán nem okoz náluk sem irritációt, a 400ml-es kiszerelés adagoló pumpája pedig plusz pont.

Bioderma Atoderm Krém

Bioderma Atoderm Krém
2019. április 8.

Nagyon nem jött be. Hiába hipoallergén és atópiás bőrre kifejlesztett termék, a fiaim ekcémás bőrét csípte (elmondásuk szerint) és a bőrszárazságukat sem mérsékelte.
Elhasználom tusolás után, de mivel illatanyag mentes nekem nem a kedvencem (sztem enyhén savanyú szaga van), ráadásul így drága is.

Maybelline Brow Drama Szemöldökspirál

Maybelline Brow Drama Szemöldökspirál
2019. április 8.

Pompás kis cucc!
A reggeli rohanásban pillanatok alatt keretet kap az arcom, ráadásul matatás-biztos.
Festett, szőkített hajamhoz medium brown színben vettem meg, ami tökéletes “maci-barna”. Van egyébként szemöldököm: seszínű barna, színezni és feltölteni kell a szálak között hogy természetes hatású de dús legyen. A ceruzát soknak érzem a mindennapokra, helyette kerestem valami kevésbé látványos eredményt nyújtó, egyszerűbben használhatót. Erre a célra tökéletes!

Helia-D Professional Vadgesztenyés Éjszakai Krém

Helia-D Professional Vadgesztenyés Éjszakai Krém
2018. december 25.

Szuper krém többlépéses rutinba.
Nagyon jól eldolgozható, egyből nyugtat, kellemes réteget hagy, de reggelre nyomtalanul beszívódik.

Smashbox Full Exposure Palette

Smashbox Full Exposure Palette
2018. szeptember 12.

Nem sminkelem magam minden nap, de ezzel a palettával heteken át kedvem támadt minden reggel valami újat kipróbálni a szememen.
Rendkívül jól variálható, matt színek is szépek (alappal használom), nem potyog, nem fakul.
Drogériás termékekhez fölösleges is összehasonlítani, fényévekkel jobb, de a high-end sminkektől elmarad. Ár-érték arányban számomra szuper, ajánlom első palettának vagy hétköznapokra.

MAC Prep+Prime Folyékony BB Krém SPF35

MAC Prep+Prime Folyékony BB Krém SPF35
2018. március 27.

Nem volt gyors egymásra találás, de sikerült: tavasszal ez a kedvenc kencém. Télen kiemeli az arcomon a szárazabb részeket, nyáron gyorsan átfénylik, de tavasszal tökéletes. Tudom hogy egyéni probléma, de nekem 3 havonta színt kell váltanom, mert télen nagyon fehér vagyok, de az első napsugár lebarnít tavasszal. A zsírosodással ugyanez a helyzet: évszakonként változik, bár a rétegzős rutin segít kordában tartani a dolgot. Nyáron viszont a fényvédő fölé nehéz jó terméket találnom.
Ez a BB pont a púder és a cushion közti űrt tölti be nálam, blenderrel felvive pedig gyönyörű egységes börtónust varázsol. (Ecsettel botrányos, kézzel közepes)
Finishe természetes, nem teljesen matt, de nem is fényes.
Nyárra valószínűleg váltom egy kifejezetten oil-control termékre, mert ezt kevésnek érzem és úgyis új színt kellene belőle vennem. Apropó szín: egész jól adaptálódik, fedése mint egy BB krémé: gyenge közepes. Kiadós mennyiség, lassan fogy.