lilla9292

Regisztráció dátuma: 2016. február 2.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. február 2.
Bőrprobléma: Vízhiány

MAC Rúzs

MAC Rúzs
2018. május 1.

A Velvet Teddy árnyalatra vágytam elég régóta. Próbálkoztam drogériás dupe-okkal de nem sikerült megtalálnom az igazit. Végül megvásároltam a VT-t, az öt csillag azonban elmarad. A színe tökéletes, a textúrája meglepően krémes, viszont irtózatosan szárít. Próbáltam már mindent: radírozás, aláhidratálás, szájceruza de sajnos így is szárítja a számat ami pár óra után nagyon csúnya. A szájceruzával úgy ahogy működik, de a sok macera miatt nem mindennapi rúzs, estére abszolút felejtős számomra.

A Faux-ot vettem meg másodiknak. A satin finish már sokkal kellemesebb viselet számomra, ugyanakkor meglepően tartós. A Satin illetve a Cremesheen vonalon igyekszem beszerezni valami hétköznapi, iroda kompatibilis árnyalatot.

Értékelésem így négy csillag a szín választéknak, a tartós formulának és pigmentációnak köszönhetően. A mínusz egy csillag pedig a matt finish miatt, ami számomra plusz előkészületeket jelent és így sem garancia a tökéletes végeredmény.

Update:

Ujabb arnyalatokat sikerult beszereznem:

Twig: Satin finish es jelentem, hogy ez a kedvencem. Nagyon szep rozsaszines barnas szin, idealis hetkoznapokra es estere is.

Modesty: Cremesheen finish, nagyon szep vilagos rozsaszin ruzs. Sajnos nem annyira tartos mint a Twig, de egyenletesen kopik.

Smoked Salmon: Cremesheen finish, akit a Velvet Teddy tulsagosan szarit annak ajanlom! Nem ugyanaz a szin, de hasonlitanak.

Partyline: Nagyon szep bordos pirosas szin, de talan a Cremesheen finish miatt nem eppen a legjobb, mert kicsit csuszkal. Persze ez elkerulheto szajceruzaval.

Max Factor Colour Elixir Rúzs

Max Factor Colour Elixir Rúzs
2016. május 13.

Az egyetlen rúzs ami tökéletes számomra! Bármilyen esti program van a Rosewood árnyalatot veszem elő! Könnyű felvinni, nem csúszik el, nem szárít - sőt szerintem kicsit hidratál is - és emelett nagyon tartós.Konkrétan egy 3 fogásos vacsorát is kibír és egész este csak egyszer kellett átkennem. A Glamour napokon szoktam beszerezni, de szerintem teljes áron is megéri. Egyetlen bánatom, hogy számomra a színválaszték nem elég meggyőző, pedig szerettem volna más árnyalatokat is kipróbálni. És megsúgom, nekem sokkal jobban bevált mint a MAC.

Uriage Termálvíz Spray

Uriage Termálvíz Spray
2016. május 11.

Egyet fizet kettőt kap akció keretén belül jutottam hozzá és milyen jól tettem! Sokrétű termék:
- nagyon kellemes érzés edzés után az arcomra fújni
- mielőtt felkenem este a mandulaolajat ezzel nedvesítem be a bőröm
- az elkészült sminkre ráfújom és szinte összeolvasztja a különböző termékeket az arcomon, egyszerűen csodás a végeredmény!

A nagy kiszerelés nem utazó barát, de szerencsére kapható kisebb méretben. Nem annyira finoman fújja ki a termálvízt, így amikor az elkészült sminkre fújom azért óvatosabban szoktam lenyomni, illetve messzebbről, nehogy lefolyjon az egész smink az arcomról.

Igaz, hogy "csak" víz, de szerintem az ára is baráti.

Nyáron biztos fogom használni, ha megkap a nap.

Maybelline Color Tattoo Szemhéjfesték

Maybelline Color Tattoo Szemhéjfesték
2016. május 11.

Glamour napokon szoktam beszerezni őket, fél áron jobban megéri. Még akkor is, ha amúgy több mint 1 évig is kitart és napi szinten használom őket. Négy árnyalat van meg:

On and on bronze - Azt hittem tusként jól fog mutatni rajtam, de sajnos nem. Így ritkán használom, alkalmakkor szemhéjfestékként.
Permanent taupe - Imádom ezt a színt, annyira természetes, hogy irodában és lusta hétvégékén is ezt használom.
Metallic pomegranate - Először féltem ettől az árnyalattól, hogy majd beteges tekintetem lesz, de a színe nagyon szépen kiemeli a zöldes barnás szememet és valahogy rajtam egy barnásabb árnyalatot vesz fel, így tusként még irodában is megállja a helyét.
Fekete - Lehet, hogy rossz darabot fogtam ki, de nagyon nem szeretem... Az elején túl krémes volt azért nem tudtam használni, utána pedig hetek alatt beszáradt akkor meg azért nem...

Nem szemhéjalapként használom őket és nem is szemfestékként. Szemhéjtusként szoktam felvinni, árnyalat függő ugyan de tökéletesen működnek.

Nivea Powerfruit Refresh Tusfürdő

Nivea Powerfruit Refresh Tusfürdő
2016. május 11.

Ez az a tusfürdő amit mindig újra és újra megveszek. Imádom az illatát és jól habzik. Emelett azon kevés tusfürdők közé tartozik, amik nem szárítják a bőrömet. Ez utóbbi számomra nagyon fontos szempont.

The Body Shop Kamillás Sminklemosó Vízálló Sminkek Eltávolításához

The Body Shop Kamillás Sminklemosó Vízálló Sminkek Eltávolításához
2016. május 11.

Nagyon szeretem ezt a lemosót. Számomra az árát is megéri, ugyanis fél évig tudom használni napi szinten. Felrázom, és a szemhéjamon tartom az átnedvesített vattát pár másodpercig és nagyon jól leviszi a szemsminket. A szemememt se irritálja, ami plusz pont. Sajnálom, hogy már jó ideje nincs készleten. :(

The Body Shop Camomile Gentle Eye Make-Up Remover

The Body Shop Camomile Gentle Eye Make-Up Remover
2016. május 11.

A kedvenc TBS sminklemosóm, a két fázisú lemosó már nem kapható jó ideje, nekem viszont sürgősen kellett egy megbízható lemosó. Ennyi pénzért ez a lemosó óriási csalódás. Nehezen távolítja el a szemsminket, ami csak szempillaspirálból áll és mútlkor is 4 szempilla volt a vattapamacson. Emelett nekem sajnos be is vörösödött a szemem tőle. Az illatával nekem nincs problémám. Jelenleg a Maybelline egyik szempillaspirálját használom, amiről tudom, hogy nagyon makacs, ezért majd váltok spirált és hátha azt könnyebben lehozza. Egy biztos: nem veszem újra.

Manufaktura Frissítő Tusfürdő Cseh Sörrel és Gabonakivonattal

Manufaktura Frissítő Tusfürdő Cseh Sörrel és Gabonakivonattal
2016. május 11.

Nagyon megtetszett a csomagolása, gondoltam ha már Prágában vagyok veszek belőle. Az illata isteni finom és nagyon jól habzik és tisztít. 5 csillagot azonban nem adnék rá, ugyanis ettől a tusfürdőtől is teljesen kiszárad a bőröm mint sok másiktól. Az ára sem épp baráti, de külön öröm volt számomra hogy 300 ml-s tusfürdőről van szó.

The Body Shop Banános Sampon

The Body Shop Banános Sampon
2016. május 11.

Többször újra vásároltam ezt a sampont. Inkább banánturmix illata van, ami nekem tetsztik, bár hajmosás után már egyáltalán nem érezhető. Kétszer mosok hajat, elsőre annyira nem habzik, második alkalommal már sokkal több hab képződik. Könnyen kiöblíthető és utána nekem finom, puha hajam lesz. Zsírosítani se zsírosit, ugyanúgy 3-4 naponta mososk hajat. Nekem szerencsére bevált.

The Body Shop Kamillás Sminklemosó Balzsam

The Body Shop Kamillás Sminklemosó Balzsam
2016. május 11.

Nagyon szeretem az őszi-téli hónapokban használni, amikor eléggé száraz a kombinált bőröm. Kis mennyiség is szépen eloszlik, szinte felolvasztja a sminket és puhítja a bőröm. Utána már a szemfestéklemosónak és a micellás víznek is könnyű dolga van. Inkább használok balzsamot vagy vajat arctisztításra mint zselét és tejet ami kiszívja az életet a bőrömből. A szememet se irritálja. Az ára elsőnek soknak tűnhet, de szerintem abszolút megéri, nekem több mint fél évig kitartott mert tényleg elég egy borsónyi mennyiség az egész arcra.