lizavetta

Regisztráció dátuma: 2018. szeptember 5.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2018. szeptember 5.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Shay & Blue Salt Caramel

Shay & Blue Salt Caramel
2019. március 6.

5 csillagot adtam, habár valójában nem tudom, hányadán is állok ezzel az illattal. Kifújáskor kb 20 percig tart a csoda, de az a 20 perc olyan, hogy két lábon járó Győri Édes zacskós keksznek érzem magam (vagy még inkább: sós kekszes Milka csokoládénak), kérdés, hogy valaki szeretne-e ennyire ehető lenni - jó, ez az esetemben mondjuk nem kérdés, hát hogyne szeretnék... Sajnos a csoda elmúlik, leszáradáskor engem picit a régi Zara Black-re emlékeztet (nem a mostani felvizezett lepkepukis változatra), nagyon feminin és nagyon szexi, csak épp nem ezt vártam. Az én orromnak néha túlontúl édes, és sajnos rajtam nem elég tartós - ebben az árkategóriában ez nem épp egy bocsánatos bűn, legalábbis nekem. Amúgy szerintem ő egy nagyon simulékony, kedves illat, és a legtöbb ember számára kellemes élmény egy légtérben tartózkodni vele - szerintem ez sem utolsó szempont, legalábbis a heliotrópos csodáim viselésekor kapott megvető pillantások után felüdülés volt ilyesmit is viselni. Szóval élménynek élmény. nem bántam meg, hogy lecsaptam a fújósra, aztán ki tudja, lehet, hogy hiányozni fog, ha elfogy.
update: az utóbbi időben elég sokat használtam, s nagyon összeszoktunk:) hamarosan elfogy a fújos, de valószínűleg fogok újat beszerezni belőle. kifejezetten sok pozitív visszajelzést kaptam rá, és érdekes, hogy legutóbb pont a fent említett Zara Black váltott ki hasonló bókáradatot az ismerőseimből. "sajnos" kénytelen vagyok arra következtetni, hogy valószínűleg jól működik a kémiámmal ez a vonal. :)

Morphe The Jaclyn Hill Eyeshadow Palette

Morphe The Jaclyn Hill Eyeshadow Palette
2019. február 1.

Hogy őszinte legyek, mivel rejtett szemhéjam van, sokáig nem igazán érdekeltek a szemhéjfestékek - helyesebben szólva, nem tudtam velük mit kezdeni, ugyanis a) nem sikerült normálisan felkenni őket, hiszen a normál szemformákra kitalált technikák rajtam nem működtek b) mivel súrlódik a két bőrfelület, ráadásul olajos bőrtípusom van, ha sikerült is valamit összehozni, az pár óra múlva kis csíkokban állt össze. Valamiért mégsem hagyott nyugodni a dolog, úgyhogy elkezdtem primereket használni (Catrice, Essence, Maybelline, Art deco, Milani alapokkal van eddig tapasztalatom, mind közül az utóbbi vált be leginkább és a maybelline), illetve feltúrtam az internetet hooded eye videók után kutatva - Wayne Goss, Lisa Elridge illetve Stephanie Lange videói elég sokat segítettek ezügyben. Végül szerettem volna magamnak egy normális palettát is: a Soft Glam, a Nabla Dreamy és eközött vacilláltam, végül a Nablát vásároltam meg, de fájó szívvel hamarosan túl is adtam rajta, mert - habár kiváló minőségű festékek voltak benne - úgy éreztem, ezt jobban ki tudnám használni a sok tutorial meg nagyobb színválaszték miatt, még annak ellenére is, hogy van benne néhány olyan festék, amit akkor se kennék a fejemre, ha fizetnének érte (pool party, twerk, creamscicle). Kalandos körülmények után végül sikerült megszerezni a palettát (rögtön kettőt is:)). Kezdjük ott, hogy a doboz hátulján virító Jaclyn Hill képe megtestesít kb. mindent, amit én sminkelés területén szeretnék állati messziről elkerülni (viaszbabává kontúrozott-highlighterezett arc, instaszemöldök stb). Ha túlteszi magát az ember az első sokkon, illetve azon, hogy nem jár tükör a palettához, akkor viszont ez egy remek paletta: többségében alap natúr barnás és rózsás árnyalatok, kiegészítve néhány extrémebb színnel a kísérletezőknek. Szerintem nagyon el van találva az arány mind a színeket, mind a finiseket illetően. A két első szín highlighterként is szuper. A 3 kedvencem a kis triumvirátus a jobb felső sarokban (arany-rózsaszín árnyalatok), de eszméletlen az alattuk lévő arany is (ujjal feltapogatva fóliás hatású). A legnagyobb meglepetés a két zöld árnyalat volt - illetve, hogy ezek működnek rajtam:D Egyedül egy hidegebb tónusú semleges barna színt hiányolok belőle. Amúgy könnyen satírozhatóak és pigmentáltak a festékek, bár színenként van némi eltérés. Megfelelő alappal gyakorlatilag 10-12 órát is kibír mozdulatlanul, ami az én szememen azért elég nagy szó - ahogy írtam, silányabb minőségű festékek gyakorlatilag 1-2 óra után eltűntek róla. Szerintem szuper döntés volt a részemről, hogy végül ezt választottam (ezen kívül még egy too faced palettám van, ami hasonló minőséget képvisel), és már bánom, hogy a sok drogériás pénzszórás helyett rögtön nem ezzel kezdtem :(

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light
2019. január 31.

Kombinált bőrrel megáldott delikvensként azt hiszem bátran állíthatom, hogy gyakorlatilag minden lehetséges dolgot próbáltam már bevetni az arcomon a cinktől kezdve az akneroxidon és teafaolajon át a különböző kémiai hámlasztókig, többnyire sikertelenül. Furcsamód épp az öregedésgátló, vízmegkötő tulajdonságairól ismert hialuron produkálja a legnagyobb sikereket a bőrképemet illetően: bár magam sem tudom, hogyan, hiszen nem sok olyan cikket olvastam, amiben kifejezetten arról lett volna szó, hogy segít a pattanásokon vagy mitesszereken. Akkor is ugyanezt éreztem, mikor elkezdtem használni a LRP hialuronos hidratálóját, és most, hogy elpöttyintgettem ebből is egy fél üveggel, hasonlóak a benyomásaim -noha teljesen nyilván nem szüntette meg a problémákat, és ezt már nem is várom egyetlen terméktől sem... főleg, hogy ez nem is erre van - ellentétben pl. a G&G bha savas hámlasztóval, ami egyáltalán nem vált be, sőt, mitesszereket és pattanásokat okozott. Mindenesetre nekem nagyon furi, hogy azok a hatóanyagok, amik tipikusan az én bőrömre lennének kitalálva/promózva, nem működnek rajtam, viszont a hialuron remekel. Plíz help, ha valaki tud erre magyarázatot, ne legyen rest megosztani velem!
Maga a termék szerintem ár-érték arányban verhetetlen, de kacérkodok a gondolattal, hogy picit drágább szérumot is kipróbálnék, ha ez elfogy.

Artdeco Szemhéjalapozó

Artdeco Szemhéjalapozó
2019. január 28.

Sminktermékkel én így még nem jártam... eleinte sem volt nagy öröm a használata, azonban néhány hónap után megváltozott az állaga és a szaga is (borzalmas, átható aftershave ?!). Az 500 forintos essence szemhéjalapom jobban muzsikált, mint ez.

Trend It Up N°1 Körömlakk

Trend It Up N°1 Körömlakk
2019. január 22.

szeretem ezeket a lakkokat, nekem sokkal jobban beváltak, mint az Essence hasonló árkategóriájú lakkjai. az ecset preferencia kérdése, a tartóssága átlagos, gondolom színtől is függ. én egy élénkpirosat, egy padlizsánlilát meg egy duokróm halvány rózsaszínt birtoklok - a Sally Hansen lakkjaim közül van olyan, ami kevesebb ideig bírja. amúgy tök jó, hogy van néhány különlegesebb színű-finisű darab is köztük.

Geek & Gorgeous Cheer Up

Geek & Gorgeous Cheer Up
2019. január 22.

A legjobb dolog ami történt mostansága a bőrömmel, az...
az, hogy végre abbahagytam ennek a terméknek a használatát. Sokáig gondolkodtam, írjam-e, vagy ne, de miután láttam, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki így járt, hát megosztom én is a tapasztaltaim: olajos bőröm van, mitesszerekre és pattikra hajlamos, tehát elvileg pont én lennék a célközönsége ennek a terméknek. A jól bevált La Roche-rutinomba próbáltam beilleszteni a hyaluronos tesójával együtt. Az első hét után mintha valóban csökkent volna a mitesszereim száma, azonban kb. 2-3 hét után brutál, gyulladt pattanások jelentek meg az arcomon. Elhagytam a rutinomból mindkét terméket, és a pattanások is eltűntek, majd adtam neki még egy esélyt: már csak kétnaponta használtam. Megint visszatértek a problémák, ezen a ponton döntöttem úgy, hogy inkább továbbadok a terméken.. Sajnos biztos vagyok benne, hogy ő volt a ludas, bár kezdetben alig akartam elhinni róla. A light hyaluronos szérumot továbbra is használom a hidratálás előtt. Ami pedig a kémiai hámlasztást illeti: manapság a csapból is az folyik, hogy a fizikai hámlasztás az ördögtől való, ehhez képest nekem még egy ilyen savas kezelés sem vált be (Ordinary termékekkel próbálkoztam), ellenben a Bioderma mikroszemcsés radírját vígan használom heti 1-2 alkalommal, a bőröm legnagyobb megelégedésére.

L'Oreal False Lash Wings Sculpt Szempillaspirál

L'Oreal False Lash Wings Sculpt Szempillaspirál
2019. január 20.

Röviden: borzalmas. Hosszabban: használhatatlan és túlárazott. Tök véletlenül vettem meg még Glamour napokon, mert kinéztek magamnak az eredeti tesóját, és mivel az már kifogyott az üzletben, egyébként meg csak neten láttam róla fotót, simán elhittem, hogy ez az a termék.
A keféje használhatatlan. Nincs ennek semmi titka, egyszerűen csak nem képes betölteni a funkcióját. Másik spirál keféjével használtam egy ideig, egészen elviselhető volt úgy, bár körülményes. Nem tudom, hogy a festék ugyanaz-e, mint a másikban...sajnos egy idő után borzalmasan elkezdett csomósodni. És az eredeti ára vagy 5000 forint...sírni tudnék az ilyentől. :(

Balea Calm Down Bőrradírozó Tusfürdő

Balea Calm Down Bőrradírozó Tusfürdő
2019. január 17.

Szerintem a narancsvirág nagyon is határozottan érezhető benne - ezért aki hozzám hasonlóan bolondul érte, annak erősen ajánlott kategória:) a vanília kicsit szintetikusra sikeredett. A radírozó szemcsék mennyisége valóban nem épp optimálisan van eloszlatva, akkor már inkább bele se rakták volna... Viszont az átlag baleás tusfürdőknél tovább megmarad az illata a bőrön. Nem szárít. szerintem érdemes vele tenni egy próbát.

Jessup 15 Pcs Brushes Set

Jessup 15 Pcs Brushes Set
2019. január 9.

Előre is elnézést, ez most hosszú lesz de leírom a sztorim, hátha másnak is tanulságos: 4-5 éve kezdtem sminkelni magam, és - ahogy szerintem sokan mások- beleestem abba a hibába, amit úgy hívnak: drogériás ecsetek. Ezek kínálatából szemezgetve vásároltam néha egy-egy ecsetet, néha beleakadtam egy-két kiemelkedően jó példányba (pl az essence ferde ecsete), de valahogy megállapodtam azzal a helyzettel, hogy béna vagyok a sminkeléshez (kiváltképp a szemhéjpúderekhez és az azzal való precíz munkához). Egy-két satírozó meg blending ecsetem volt, amit rendszeresen használtam, az alapozó felviteléhez pedig általában blendert vagy az ujjaimat. Bemagyaráztam magamnak, hogy én ilyen naturális kisleány vagyok, aki az ujjával maszatolja a high-end alapozót is, és hogy ez menyire jól van így - abban csak megerősített az a rengeteg Violette videó is, és mindig elvarázsolva néztem, hogy ütögeti a klasszikus hanyag eleganciával a makulátlan arcára az alapozót. Egyszóval, megállapodtam a középszerű helyzetemmel.
Aztán elkezdtem beruházni kicsit drágább szemhéjpúderekbe, és mindig szomorkodtam, hogyha megfeszülök, akkor sem lesz olyan a végeredmény, mint amilyet elképzeltem, hiába a jó minőség - mondjuk azzal a 4 ecsettel amit birtokoltam, nehéz is lett volna... Nagyjából ekkor jött az elhatározás, hogy mégis kellene nekem pár normális ecset, az elhatározás után pedig jött a szomorú kiábrándulás, mikor láttam, hogy egy-egy ilyen ecsetkészlet mennyibe kerül. Heteken keresztül nézegettem a Zoeva, MAC, Sigma, Bősz ecseteket, és egyre inkább az a kellemetlen benyomásom volt, hogy nem engedhetem meg őket magamnak - nyilván alacsonyabb kategóriából meg az eddigi tapasztalok miatt nem akartam választani. Valami gyengébb pillanatomban mégis ráakadtam a Jessup ecseteire, és hirtelen felindulásból megrendeltem az egyik 15 darabos készletet- nem a fenti leírásnak megfelelőt, hanem a t242-est...éshát, áldom az eszem érte. Konkrétan, a felhasználói élmény egészen új szintjét sikerült megtapasztalni velük, mert tényleg, a legjobb szó, azaz, hogy élmény velük a sminkelés és a (ha nem túlzás azt mondani) alkotás.
Habár nekem a rendeléskor nem tűnt fel, de egytől egyig ZOEVA dupe-ok. nekem ez hatalmas pluszt jelent abból a szempontból, hogy az ecsetek számozása is megfelel a Zoeva ecsetek számozásának, így számtalan leírást meg tutorialt tudok találni, hogy mi mire való pontosan. Nem mellesleg, jól néznek ki, puhák, és ami a legfontosabb, teszik a dolgukat, úgy, ahogy azt egy ecsettől elvárná az ember...
Csak hogy párat kiemeljek: nagy kedvencem a 110-es face shape alapozásra - csuklóból letaszít a trónról minden általam eddig használt blendert, az ujjal való maszatolást pedig főleg (utólag találtam rá, hogy a Zoevás megfelelőjét Lisa Elridge is ajánlja erre!!!). A 234-es árnyékoló gyakorlatilag úgy oszlatja el a por állagú szemhéjpúdert, hogy helyettem dolgozik, és gyakorlatilag erőfeszítés nélkül sikerült elérnem vele azt a hatást, amit évek óta sikertelenül próbálok más ecsetekkel (amik, hogy őszinte legyek, inkább tűnnek szőrös botoknak innen nézve). Szintén szuper a 230-as pencil - ezt én pl. mélyítő árnyék precíz eloszlatására használom, nagyon bevált. 322-es szemöldökecsetről szintén jó, szemöldökpomádéval jól kijönnek.
És mindezt potom 8ezerért ... (ez gyakorlatilag egyetlen MAC ecset ára). Nyilván a véleményem elfogult, mert felfelé hasonlítási alapom nincs, viszont azt el tudom mondani, hogy minden eddig általam próbált alacsony kategóriás ecsetemet kenterbe verte ez a szett, ezért bátran ajánlom mindenkinek, aki szintet szeretne lépni, de nincs rá túl nagy anyagi keret. Illetve, a másik dolog, ahol megcsúszhat majd a dolog, az nyilván az élettartamuk/szőrhullatásuk lesz, erről egyelőre nem tudok nyilatkozni. Alapvetően elhatárolódtam ettől a márkától - valószínűleg amiatt, mert hozzászoktam ahhoz, hogy az 500 ft/ecset árpozíció nem képviselhet túl magas minőséget - valamiért mégis beadtam a derekam rá, és nagyon kellemesen csalódtam.

Penhaligon's Ostara EDT

Penhaligon's Ostara EDT
2019. január 2.

Nem tudom, más szokott-e filmen, zenén, festményen, vagy bármilyen más műalkotáson elpityeredni - velem gyakran megesik, de ma, életemben először történt az, hogy egy illat kevés híján megríkatott, és ez az illat az Ostara volt. És most jöjjön egy melléksztori: épp egy tanulmányt írogatok az egyetemen, aminek jelentős részét adja a XX-XXI. század testi fordulata a filozófiában és más tudományokban. Descartes óta uralja a nyugati gondolkodást, hogy a test és elme két külön dolog, elválasztható. A XX. század korporeális fordulata (amelynek legnagyobb hátszelét amúgy a feministák adták) hozta be a testiség gondolatát a tudományokba (divatos szóval élve, az embodimentet) azaz, hogy emelkedhetünk akármilyen szellemi magasságokba, végül akkor is csak hús-vér emberek vagyunk, érzéki, érző, és nagyon is testi lények. Sokféle módon érzékeljük azt a világot, ami körülöttünk van, sajnos a XXI. században legfőképp vizuálisan és auditorikusan, és hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról, hogy orrunk is van. Tudtátok, hogy a többi érzékleti modalitással szemben a szaglóideg az egyetlen, amely úgy szállít az agykéregbe információkat, hogy közben sehol sem történik átkapcsolás? Én hiszek abban, hogy a szaglás valami egészen elemi, ösztönös és ősi dolog, és mégis méltatlanul el van hanyagolva. Talán ezután a rövid felvezető után már nem is annyira ciki leírni, hogy megríkatott az 5 milis fújós mintám...:) Páran leírták előttem, hogy milyen is ez az illat, és mindegyikre csak hevesen bólogatni tudok. Csodálatos, hogy mennyire hasonló asszociációkat hív elő ennek a pár virágnak a kombinációja. nálam legfőképp mindent, ami jó volt régen, gyerekkoromban, és mára sajnos csak nyomokban maradt meg az életemben. Dédnagyanyám virágoskertjét, a sok-sok gyöngyvirágot, amin úgy kellett átgázolni, a ropogó leveleiket...a jácintot, a nárciszt, a tavaszt, és még sok más olyan dolgot, ami valójában nincs is ebben az illatban: orgonát, parlagi rózsát, az orgona bokor mellett száradó fehér lepedők illatát, a tavaszi szellőt, azt a nehéz, akácillattal telt levegőt amit csak a különösen meleg estéken lehet érezni (lehetőleg miközben lobogó hajjal biciklizik hazafelé az ember). Természetesen az itt leírt dolgokra egyébként is emlékeztem, de valami mégis hiányzott, hogy egész képpé álljon össze a dolog, ez a valami pedig az Ostara volt. Csodaszép ez az illat, édesen és fájóan nosztalgikus, és megdöbbent, hogy már nem gyártják. Szerencsésnek érzem magam, hogy birtokolhatom, amit ezúton is köszönök Bettinek:)