lolkabolka

Regisztráció dátuma: 2011. március 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. március 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Yves Rocher So Elixir EDP

Yves Rocher So Elixir EDP
2022. július 6.

2022. 07.06.
Update:
Megint érzelmi oldalról tudok csak írni egy illatról (lsd. Lalique) Van az ember életében úgy, hogy olyan élethelyzetbe kerül ami felkavaró, vissza nem vonható és mindent megváltoztató. Lehet ilyen egy új szerelem, egy marcangoló válás, egy szerettünk elvesztésének a végigkísérése és a gyász megélése...stb. Minden ilyen helyzet felkavaró, elsöprő és végzetes. Elhagyott a szerelmem sok-sok év után és a gyászom, veszteségem feldolgozása után új világ kezd kibontakozni számomra. Ez az illat jön velem, ez az illat kísér és a részem. Velem volt jóban, rosszban. Meg tudom élni úgy az illatot és tudom úgy viselni, hogy nem érzést társítok hozzá, hanem önmagamat. Újra előkerült a régi énem. A zöldszemű, vörös-barna hajú NŐ, aki játszik a szemével, a mosolyával és betalál ott ahol kell...mindezt kíséri ez az illat, ami megbújik, de hirtelen a másikhoz ér....

2021. augusztus 24.:
Nagyon szeretem ezt az illatot. Nagyon úgy tűnik, hogy lassan-lassan meg fogja a gyártó szüntetni, így betankoltam belőle pár üveggel. Régen is volt már többször ilyen illatom, de akkor nagyon tartósnak tűnt. Ez az mostani széria gyengébb, mint az előzőekben megszokottak, bár még így is a tartós kategóriába tartozik. Sajnálom ha megszüntetik, ha lehet rendszeresen fogom pótolni, amíg lehet.

Balea Med Szappan

Balea Med Szappan
2022. július 5.

2022. 07. 05.
Update: Nagyon szeretem, isteni és tiszta illata van. A hatása nagyon jó. Ilyenkor nyáron kifejezetten jól esik a nyári hőségben egy gyors zuhanyzás szappannal. Ajánlom mindenkinek, aki:
-környezettudatosság (nincsen felesleges flakon)
-természetesség (egész jó összetevők, ennyi illat nekem belefér, sőt kell is)
-kíméletesség (pl.: szappanmentes)
-praktikusság (pl. utazás, repülő)
-kiadósság (elég nagy viszonylag, 150 gramm)
miatt keres egy jó kis terméket

MARAD AZ 5 CSILLAG

2021. május 11.
Jó kis termék, a csomagolása olyan retro hatású, számomra. Igényesebb, érzékenyebb bőrre ajánlják, illata tipikus Balea, használat során csökkent. Jó kis termék, sajnos az ára túlárazott - ez vissza tarthat jó pár embert a megvételétől, illetve a csomagolása is ódivatú számomra. Összességében elégedett vagyok vele, tényleg kevésbé hagy lerakódást a mosdón és a fürdőkádon.

Dove Deeply Nourishing Bőrtápláló Krémtusfürdő

Dove Deeply Nourishing Bőrtápláló Krémtusfürdő
2022. május 23.

2021. június 30.
Sajnos ennek a tusfürdőnek jó pár tíz éve megváltoztatták az illatát. Kamasz korom nagy szerelme és kuriózuma volt ez a tusfürdő. Még ajándéknak is megállta a helyét...jó 20 évvel ez előtti történet. Akkor ez az illat teljesen már volt, sokkal letisztultabb. Nagy natur és bio kozmetikum rajongóként jó pár éve nem használok kommersz cuccokat, de ez alól kivétel a Dove beauty bar kék szappan és most a tusfürdők is. Ezt a tusfürdőt és az aloe verásat vettem meg a nagy nyári hőségben. Döbbenten tapasztaltam az aloés után ennek egy borzasztó émelyítő tutti-frutti jellegű illat. Nagy csalódást okozott, mert valahol a régi, kamaszkorom Dove illatát kerestem. A hatásával meg vagyok elégedve, nem bántja a bőrömet.

Update:
Persze elcsábulok gyakran a Dove tusfürdőkre és szappanokra. Ez is bekerült a kosaramba ismételten, meg még mellé pár kisebb flakon is. Ami zavar benne az a fura sűrű állaga. Az illata nagyon jó, de ez a sűrű, puding szerű cucc nem tetszik - maradok az aloéésnál. Amúgy mindig az a hiánycikk a helyi DM-ben....szerintem nem hiába. Az illata még csak-csak, mintha kezdeném megszeretni, de ez fajta továbbra sem lesz a kedvenc. Aloés a nagy kedvenc meg az érzékeny bőrre való - amit most kivezettek a DM-ből, mert kiárusításban vagy 3-4 flakonnal elhoztam. Nyáron viszont a kék beauty bar szappan továbbra is kedvenc, utazáshoz, nyaraláshoz szuper. Reméltem egy feljebb pontozást, de nem.

Balea Med Pumpás Dezodor

Balea Med Pumpás Dezodor
2022. április 2.

Remekkis deo. Nem csúcsszuper, de otthoni használatra, edzésre tökéletes. Akkor szoktam használni, ha tehermentesíteni akarom magamat. Isteni nivea illata van. Nekem ár-érték arányban nagyon jó! 5*

Weleda Skin Food Testvaj

Weleda Skin Food Testvaj
2022. március 17.

Volt szerencsém kipróbálni a klasszikus Welada Skin food-ot, az ami a tubusos, sötétebb csomagolású és ezt a Weleda Skin food body buttert is. A klasszikus tubusos nem jött be, zsíros, vaskos kenőcs-szerű volt, így elajándékoztam anyukámnak, aki szerette. Pár hete kaptam ajándékba a barátnőmtől egy ilyen tégelyes body buttert. Az első gondolatom az volt, hogy ha a klasszikus skin food ilyen vaskos, ragacsos és nehéz krém, akkor milyen lehet ez a body butter??? Mindenképpen ezt is anyukámnak szerettem volna adni. Aztán egyik este kissé viszketett a bőröm több helyen is és felnyitottam ezt a tégelyt. Hát ez valami álom!!! Össze sem hasonlítható a zsíros, erős réteget hagyó tubusos változatával. Egy titka van, hogy tényleg vékony rétegben kell felvinni és azt érzem, hogy megnyugtatja a bőrömet. Igen, ez is vaskos krém, de valahogyan más az állaga és máshogyan viselkedik a bőrömön, mint a klasszikus testvére. Ha kevésnek bizonyul valakinek inkább vigyen fel egy újabb réteget vagy próbálkozzon a klasszikus tubusossal. Feltölti a bőrömet, úgy érzem, hogy kellő nedvességet kap a krémezés után. Szóval a krém maradt, én meg elégedett vagyok. Nekem majdnem csodaszer kategória, de majd még jövök update. Bátran ajánlom, és tessék vékonyan kenni annak aki nem bírja a vaskos cuccokat...nyugi én sem bírom ha ragacsol, kenődik utána minden.

Palmolive Pure & Delight Pomegranate Tusfürdő

Palmolive Pure & Delight Pomegranate Tusfürdő
2022. március 16.

Alapjáraton minden gránátalmás kozmetikumnak szerintem savanyú, hányás szaga van. Ez alól ezt kivételnek találtam, sőt mondhatni kellemes. Jól tisztít és egy leárazás alkalmával szemtelenül olcsón jutottam hozzá, hogy nem hagytam a boltban. Összesen 3 nagy kiszerelésű flakon jött velem, így amire megkedveltem el is fogyott.

Palmolive Aroma Sensations So Relaxed Tusfürdő

Palmolive Aroma Sensations So Relaxed Tusfürdő
2022. március 16.

Nagyon szeretem az illatát. Régen sokat használtam, igazán tisztának és felfrissültnek éreztem magamat utána. Sajnos sok csúnyaságot is tartalmaz, így csak a nosztalgia miatt szoktam ritkán beszerezni.

Alverde Ultra Sensitive Duschcreme

Alverde Ultra Sensitive Duschcreme
2022. március 10.

Update: Több napomat is megmentette, mint intim lemosó, arctisztító és a dekoltázsomon megjelenő feketebors-cukorborsó nagyságú sebek (nem pattanás) óvatos tisztításával. Ápoló kell utána, főleg a sebes részeken, de nem irritál, sőt mondhatom, hogy nyugtató hatású. Marad az 5 csillag. Régen vettem már ezt a tusfürdőt, ezt konkrétan ajándékba kaptam, de továbbra is be fogom szerezni, hogy mindig legyen itthon.

Egy ilyen mindenmentes tusfürdővel kezdtem annak idején, amikor a bőröm besokallt a flinciflanci kemikáliáktól. Nem volt rossz, sőt szerette a bőröm. TÉny, hogy nem beteg a bőröm, így a benne lévő alkohol nem bántotta. Összességében nagyon jó volt a hatása. Aztán itteni vélemények alapján megvettem a Babylove dm sajátmárkás fehér flakonos, pumpás kiszerelésű ár-érték arányban klasszisokkal jobb babfürdetőt, amit azóta is újravettem számtalanszor már. ez is megérdemli az 5 csillagot, mert szerintem nagyon jó!

Babylove Babaszappan

Babylove Babaszappan
2022. március 10.

Nagyon jó ár-érték arányú ez a termék. Sokan hepciáskodnak ha valami illatanyagot tartalmaz, de szerintem egy kis illattal nincsen semmi gond, főleg ha az el van találva. Kiváló összetételű, tiszta alapanyagokból készült nulla illattal. Néha igazán jól esik, hogy mindenmentes, de azért egy kis illatot el tudnék viselni. Ettől függetlenül megadom az 5 csillagot. lehetne illatos és illatmentes változat, én bírnám mindkettőt.

Alverde Ajakápoló Avokádó és Karitévaj

Alverde Ajakápoló Avokádó és Karitévaj
2022. március 8.

Járt utat járatlanért el ne hagyj..... ugye tartja a mondás. Mindenféle Alverde újításra nyitott vagyok, így megvettem ezt az ajakápolót. Az állaga, az illata megfelelő, sőt a hatása is nagyon rendben van, mert nagy rövid idő alatt megpuhította a számat. Sajnos az első használatnál már mellékízét éreztem, így nekem nem kellemes használni. Nekem ebből a szempontból csalódás, mert a körömvirágos TOP számomra. Kettő csillagot kap csak azért, mert szépek az összetevői és jól puhít.