lolkabolka

Regisztráció dátuma: 2011. március 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. március 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Sonett Levendula Folyékony Szappan

Sonett Levendula Folyékony Szappan
2021. szeptember 9.

Finom levendula illata van! Folyékony szappan, ez tényleg felfőzött szappan folyékony formában. Használtam kézmosáshoz, tusoláshoz, intim lemosónak és arclemosónak is. Teljesen elégedett voltam vele. Online szoktam rendelni krémeket, akkor mindig teszek Sonett literes folyékony szappant a kosaramba. Olyan 3500.- forint körül van az ára a literes kiszerelésnek. Teljesen természetes főzött szappan, finom levendula illattal, szerettem.

Manna Virágesszenciás Zselé Hialuronsavval és Levendula Illóolajjal

Manna Virágesszenciás Zselé Hialuronsavval és Levendula Illóolajjal
2021. szeptember 5.

Hát, hogy is mondjam? Nagyon sok a glicerin tartalma, így felkenéskor nyúlik-csúszik kB. mintha tojásfehérjét próbálnék bemaszírozni a bőrömben. Aztán hirtelen eltűnik a bőrbe. Ami marad utána egy normál tapintású bőr. Ha párásabb az idő, vagy nedves a kezem egyből ragacsos érzet ami fullasztó kicsit. Nyáron emiatt ne nagyon tudtam használni. Most, hogy bejött a hűvösebb idő, az esti rutinomba próbálom beépíteni. Olyan közepes, de ez nem a márka hibája. Víz+glicerin+aloe+hyaluron kB mind ezt tudja. Több bio márkát próbáltam, egykaptafa. Ez a jobb kategóriába esik a többihez képest, de így is maximum és jóindulattal 4!!

CD Milde Seife Aloe Vera

CD Milde Seife Aloe Vera
2021. augusztus 26.

Nagyon szeretem ezt a szappant. Salzburgban nyaraltunk 10 éve, ott vettem meg az első aloés CD szappanomat. Egyszerűen imádom az illatát, frissítő tisztaság illata van, sokáig érződik a bőrőn. Azóta is vásárolom.

UPDATE: Azóta is vásárolom, és nagyon szeretem. NAgyon tetszik ez az átlátszó szerkezet. Az illata ami teljesen megfogott 5 csillag.

Love Beauty and Planet Tusfürdő Murumuru Vajjal & Rózsa Illattal

Love Beauty and Planet Tusfürdő Murumuru Vajjal & Rózsa Illattal
2021. augusztus 26.

Ajándékba kaptam egy hatalmas flakonnal. Mivel natur és mentes termékeket használok, az ilyen kozmetikumokat zsigerből tovább szoktam ajándékozni. Egy hirtelen felindultságból egyik reggel ezzel zuhanyoztam. Az állaga meglepően selymes, könnyen terülő és jól habzó. Tartós illata van, ami a bőrön sokáig megmarad. Igyekszem még a tél és a hideg beállta előtt elhasználni, mert a bőröm nehezen fogja akkor már tolerálni. Élménynek jó, az illata is remek, nem az a nagymamás rózsa illat. Inkább balzsamosabb, krémesebb az illata némi lágy rózsa jegyekkel. Összességében elégedett vagyok vele. Egy csillagot az összetevők miatt vonok le.

Alverde Ultra Sensitive Duschcreme

Alverde Ultra Sensitive Duschcreme
2021. augusztus 25.

Egy ilyen mindenmentes tusfürdővel kezdtem annak idején, amikor a bőröm besokallt a flinciflanci kemikáliáktól. Nem volt rossz, sőt szerette a bőröm. TÉny, hogy nem beteg a bőröm, így a benne lévő alkohol nem bántotta. Összességében nagyon jó volt a hatása. Aztán itteni vélemények alapján megvettem a Babylove dm sajátmárkás fehér flakonos, pumpás kiszerelésű ár-érték arányban klasszisokkal jobb babfürdetőt, amit azóta is újravettem számtalanszor már. ez is megérdemli az 5 csillagot, mert szerintem nagyon jó!

Yves Rocher So Elixir EDP

Yves Rocher So Elixir EDP
2021. augusztus 24.

Nagyon szeretem ezt az illatot. Nagyon úgy tűnik, hogy lassan-lassan meg fogja a gyártó szüntetni, így betankoltam belőle pár üveggel. Régen is volt már többször ilyen illatom, de akkor nagyon tartósnak tűnt. Ez az mostani széria gyengébb, mint az előzőekben megszokottak, bár még így is a tartós kategóriába tartozik. Sajnálom ha megszüntetik, ha lehet rendszeresen fogom pótolni, amíg lehet.

Balea After Sun Tusfürdő

Balea After Sun Tusfürdő
2021. augusztus 4.

Néha belekerül egy-kettő Balea tusfürdő a kosaramba. Nem leszek most népszerű, de szerintem folytó, nehéz kókuszdióra emlékeztető illata van. A hatása semmilyen, ellenben mindenféle mű cucc van benne. Egy irritált, napozás után leégett bőrre nem jó választás.
APROPÓ: Egyik nyáron nyaraláson leégett a férjem, a nyaralás alatt használt tusfürdő elfogyott még a szállodában. Hazaérkezve Balea tusfürdővel tusolt a hosszú nap után. Este az orvosi ügyeleten kötött ki, mert a leégett (akkor már 2-3 napos volt a leégése) bőre olyan mértékben fájt, irritálódott, elkezdett hólyagosodni. Az ügyeletes doki nem nagyon tudott mit kezdeni vele, az asszisztenssel tüzetesen átnézték az összetevőket és mondta, hogy nagy ívben kerüljük ezt a fajtát, részesítse előnybe a mindenmentes, természetes összetevőjű tusfürdőket, vagy a drogériákban kapható sajátmárkás BABA termékeket, mert azok mindenféle teszteken átmennek és nincsenek telenyomva mindenféle vacak színes-szagos mű cuccokkal. A doki szerint nem kell/ene túlgondolni a mosakodást/fürdést, az egyszerű funkciót kellene figyelembe venni, hogy a test le legyen tisztítva, minél egyszerűbb anyaggal.

Dove Hydrating Care Tusfürdő

Dove Hydrating Care Tusfürdő
2021. június 30.

A klasszikus, eredeti kék kupakos tusfürdő nagy csalódása után ez egy igazi finom, frissítő és tisztaságot árasztó tusfürdő. Nagy bio, natur kozmetikum rajongó vagyok hosszú évek óta, ez alól a nivea natur vonala meg a Dove kék termékei a kivételek. Azt hiszem most már csak ez a tusfürdő marad a Dove tusfürdők közül kizárólag meg a kék beauty bar szappan. Ez a termék így a nyári melegben igazi felüdülés, és a hosszú évek natur vonala után kiböjtöltem rendesen a szintetikus illatok utáni vágyat. Ez minden szempontból megfelelő, illata tökéletes, hatása is jó, nem szárít. Hosszasan érződik még órák múlva is az illata. Kedvenc lett!!

Dove Deeply Nourishing Bőrtápláló Krémtusfürdő

Dove Deeply Nourishing Bőrtápláló Krémtusfürdő
2021. június 30.

Sajnos ennek a tusfürdőnek jó pár tíz éve megváltoztatták az illatát. Kamasz korom nagy szerelme és kuriózuma volt ez a tusfürdő. Még ajándéknak is megállta a helyét...jó 20 évvel ez előtti történet. Akkor ez az illat teljesen már volt, sokkal letisztultabb. Nagy natur és bio kozmetikum rajongóként jó pár éve nem használok kommersz cuccokat, de ez alól kivétel a Dove beauty bar kék szappan és most a tusfürdők is. Ezt a tusfürdőt és az aloe verásat vettem meg a nagy nyári hőségben. Döbbenten tapasztaltam az aloés után ennek egy borzasztó émelyítő tutti-frutti jellegű illat. Nagy csalódást okozott, mert valahol a régi, kamaszkorom Dove illatát kerestem. A hatásával meg vagyok elégedve, nem bántja a bőrömet.

Alverde Ultra Sensitive Krémtusfürdő Jojobaolajjal

Alverde Ultra Sensitive Krémtusfürdő Jojobaolajjal
2021. június 3.

Ez egy nagyon jó kis tusfürdő. Sajnos sokan az alkohol tartalma ellen vannak, ami nagyon gyorsan elillan, vagy lemosódik a bőrről. Ettől függetlenül egyéni érzékenység lehet rá. Nagyon kímélő az összetétele, arcmosáshoz is bátran merem használni. Nagyon jól esik az illatsemlegessége, nem kell mindig illatfelhőben úszni, főleg, ha besokall valakinek a bőre. Nem használom állandó jelleggel, csakis időszakosan, amikor pihentetni akarom a bőrömet. Feltételezhetem, jól fogyó termék, mert Alverde kilistázza egyből ami nem fogy gyorsan. Sajnáltam a tengervizes sorozatot, ha volt valami szuper extra szenzitív bőrre való , na az az volt!! Az egész család használta azt a sorozatot, kár érte...