lolkabolka

Regisztráció dátuma: 2011. március 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. március 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Love Beauty and Planet Tusfürdő Murumuru Vajjal & Rózsa Illattal

Love Beauty and Planet Tusfürdő Murumuru Vajjal & Rózsa Illattal
2021. augusztus 26.

Ajándékba kaptam egy hatalmas flakonnal. Mivel natur és mentes termékeket használok, az ilyen kozmetikumokat zsigerből tovább szoktam ajándékozni. Egy hirtelen felindultságból egyik reggel ezzel zuhanyoztam. Az állaga meglepően selymes, könnyen terülő és jól habzó. Tartós illata van, ami a bőrön sokáig megmarad. Igyekszem még a tél és a hideg beállta előtt elhasználni, mert a bőröm nehezen fogja akkor már tolerálni. Élménynek jó, az illata is remek, nem az a nagymamás rózsa illat. Inkább balzsamosabb, krémesebb az illata némi lágy rózsa jegyekkel. Összességében elégedett vagyok vele. Egy csillagot az összetevők miatt vonok le.

Balea After Sun Tusfürdő

Balea After Sun Tusfürdő
2021. augusztus 4.

Néha belekerül egy-kettő Balea tusfürdő a kosaramba. Nem leszek most népszerű, de szerintem folytó, nehéz kókuszdióra emlékeztető illata van. A hatása semmilyen, ellenben mindenféle mű cucc van benne. Egy irritált, napozás után leégett bőrre nem jó választás.
APROPÓ: Egyik nyáron nyaraláson leégett a férjem, a nyaralás alatt használt tusfürdő elfogyott még a szállodában. Hazaérkezve Balea tusfürdővel tusolt a hosszú nap után. Este az orvosi ügyeleten kötött ki, mert a leégett (akkor már 2-3 napos volt a leégése) bőre olyan mértékben fájt, irritálódott, elkezdett hólyagosodni. Az ügyeletes doki nem nagyon tudott mit kezdeni vele, az asszisztenssel tüzetesen átnézték az összetevőket és mondta, hogy nagy ívben kerüljük ezt a fajtát, részesítse előnybe a mindenmentes, természetes összetevőjű tusfürdőket, vagy a drogériákban kapható sajátmárkás BABA termékeket, mert azok mindenféle teszteken átmennek és nincsenek telenyomva mindenféle vacak színes-szagos mű cuccokkal. A doki szerint nem kell/ene túlgondolni a mosakodást/fürdést, az egyszerű funkciót kellene figyelembe venni, hogy a test le legyen tisztítva, minél egyszerűbb anyaggal.

Dove Hydrating Care Tusfürdő

Dove Hydrating Care Tusfürdő
2021. június 30.

A klasszikus, eredeti kék kupakos tusfürdő nagy csalódása után ez egy igazi finom, frissítő és tisztaságot árasztó tusfürdő. Nagy bio, natur kozmetikum rajongó vagyok hosszú évek óta, ez alól a nivea natur vonala meg a Dove kék termékei a kivételek. Azt hiszem most már csak ez a tusfürdő marad a Dove tusfürdők közül kizárólag meg a kék beauty bar szappan. Ez a termék így a nyári melegben igazi felüdülés, és a hosszú évek natur vonala után kiböjtöltem rendesen a szintetikus illatok utáni vágyat. Ez minden szempontból megfelelő, illata tökéletes, hatása is jó, nem szárít. Hosszasan érződik még órák múlva is az illata. Kedvenc lett!!

Alverde Ultra Sensitive Krémtusfürdő Jojobaolajjal

Alverde Ultra Sensitive Krémtusfürdő Jojobaolajjal
2021. június 3.

Ez egy nagyon jó kis tusfürdő. Sajnos sokan az alkohol tartalma ellen vannak, ami nagyon gyorsan elillan, vagy lemosódik a bőrről. Ettől függetlenül egyéni érzékenység lehet rá. Nagyon kímélő az összetétele, arcmosáshoz is bátran merem használni. Nagyon jól esik az illatsemlegessége, nem kell mindig illatfelhőben úszni, főleg, ha besokall valakinek a bőre. Nem használom állandó jelleggel, csakis időszakosan, amikor pihentetni akarom a bőrömet. Feltételezhetem, jól fogyó termék, mert Alverde kilistázza egyből ami nem fogy gyorsan. Sajnáltam a tengervizes sorozatot, ha volt valami szuper extra szenzitív bőrre való , na az az volt!! Az egész család használta azt a sorozatot, kár érte...

Babylove Mildes Shampoo Sensitive

Babylove Mildes Shampoo Sensitive
2021. május 25.

Nyári samponként szoktam használni. A hőség miatt és a rendszeres edzések miatt ilyenkor extra gyorsan koszosodik, zsírosodik a hajam. A termék B5 provitamint tartalmaz, ami nagyon jó puhító és hajnövekedést elősegítő hatóanyag. Jól tisztít és ápol, de a sampon hajlamos a sok ápoló olajoktól elnehezíteni a hajat, ezért nagyon alaposan ki kell mosni. Úgy szoktam ellenőrizni, hogy kimosás után kicsit megdörzsölöm a hajamat - ha habosodik egy kicsit is, akkor még kell az öblítés. Összességében jó kis sampon, a proylene glycol nem tetszik benne - emiatt adok neki 4 csillagot. Sajnáltam, amikor bele tették ezt az anyagot

Babylove Jó Éjt Nyugtató Hatású Szenzitív Babafürdető Levendula Olajjal és Panthenollal

2021. május 25.

Nagyon szeretjük ezt az erős tisztító hatástól mentes és káros anyagoktól mentes fürdetőt. Nincsen kisgyermek a családban, csak felnőttek vagyunk,de rendszeresen újra vásároljuk. Nálunk fontos szempont, hogy amilyen módon csak lehet, védjük természetes módon a bőrünket. Az illatanyag nagy része is természetes összetevő, persze parfümöt is tartalmaz, de az illatmentes változatból is van otthon, mindenki megtalálja a neki valót.

Update: Most már jó ideje, hogy használjuk rendszeresen a Babylove termékeket. Az egész termékcsaládot bátran merem ajánlani mindenkinek. A krémeikből csak az illatmentes tubusos, ami nagyon bevált nekünk. Viszont fürdésre, arctisztításra, intim tisztítónak, samponnak az összes Babylove fürdetőt tudom ajánlani- nyilván aki nyitott ezekre a termékekre, próbálni kell, kinek mi válik be. Konkrétan ez a termék: Színfolt a levendulás illat a "standard" Babylove illat mellett, persze ez is lehet megosztó, ha valaki nem szereti. Próbálni kell mindet, aztán használni őket bátran!!

Babylove Ultra Sensitive Waschbalsam

Babylove Ultra Sensitive Waschbalsam
2021. május 25.

Itteni jó vélemények hatására vettem meg. Nagyon tetszik ez az illatsemlegesség...kimondottan. Kézmosónak nagyon bevált, a folyamatos fertőtlenítést, kézmosást és a hidegebb időt nagyon megérzi a bőröm. Kipróbáltam már arclemosónak is, de maradok a beváltnál. Tusfürdő helyett és intim mosakodónak is szuper. Nagyon ajánlom gyerekeknek, érzékeny bőrű felnőtteknek, vagy annak akinek besokall a bőre egy-egy vacak kozmetikum után.

Update: Továbbra is nagyon szeretem!! Receptre kellene felírni mindenkinek a vacak patikai mosakodó, meg a felesleges vegyi cuccokat tartalmazó ilyen-olyan szagos tusfürdők helyett. Ápoló, tisztító hatása nagyon jó és kíméletes!!! Amolyan mindenre IS jó termék. Kézmosásra, zuhanyozásra rendszeresen használom, néha viszont sampon helyett és arctisztító helyett is jó szolgálatot tesz. Utazáshoz főnyeremény. Kiritkultak az ilyen-olyan tusfürdők, lemosók és samponok a fürdőszobából....jéééé kevesebb műanyag.

Babylove Waschgel Sensitive Kamillával és Panthenollal

Babylove Waschgel Sensitive Kamillával és Panthenollal
2021. május 7.

A fürdetőre írt értékelésem ennél a terméknél is igaz:

Apukám bőre nagyon érzékeny, volt olyan időszak amikor szteroidos kenőcs váltotta a szteroidos kenőcsöt annyira sebes, ekcémás volt a bőre és a hajlatai. Azóta sikerült normalizálni a bőrét, nincs szteroidos krém, viszont természetes, károsanyag mentes összetevőjű tusfürdőt használ, valamint rendszeresen krémezi a bőrét bio testápolóval/krémmel. Nyáron ő maga kérte, hogy ha találok jó összetételű nagy kiszerelésű babakozmetikumot kipróbálná. Nem a legtökéletesebb összetételű ez a termék, de egész jó, így próba szerencse alapon esett rá a választás. Na apukám beleszerelmesedett, azóta a levendulás fürdető is próbálta, mindkettőt imádja, azt mondta, hogy másfélét ne is vegyek már neki csak ilyet. Én is használom nagy elégedettséggel, kézmosónak rendszeresen, tusfürdőnek néha, ősztől must have.

Update: Továbbra is nagy kedvenc a családban, babalátogatóba is mindig van valamilyen Babylove termék a csomagban. Amolyan ALL IN ONE termék. Kézmosónak, arctisztítónak, tusfürdőnek, samponnak, intim lemosónak, ecseteim tisztítójának...stb. Én személy szerint ezt és az illatmentes verziót használom már hosszabb ideje. Azóta látványosan lecsökkentek az ilyen-olyan tusfürdők, szappanok, intim lemosó, sampon.. mennyisége a fürdőszobában. Nagy kiszerelés, ami gazdaságos és környezetvédelmi szempontból is jó, mert kevesebb kicsi flakon és kupak. Továbbra is nagyon ajánlom

Tangle Teezer The Wet Detangler

Tangle Teezer The Wet Detangler
2021. május 4.

Nagyon jó ez a hajkefe, már több éve használom ugyan azt az egy darabot. Nagyon megéri az árát, de féltem megvenni annak idején. Sokkal könnyebben ki tudom fésülni a hajamat, kevésbé húzza és roncsolja, a kefe könnyen tisztítható. Örök darab körülbelül.

Alpecin C1 Koffeines Sampon

Alpecin C1 Koffeines Sampon
2021. április 30.

Nagy natur-bio kozmetikum rajongóként, sajnos eljött az életemben az a pillanat amikor fel kellett adnom minden elvemet a jó cél érdekében. Férjemmel elég komoly szinten megbetegedtünk a coviddal, és a betegséget követő kb. 2 hónap után iszonyatos mennyiségben kezdett el kihullani a hajunk. A mérték már olyan szintű volt, hogy kopasz foltjaink voltak a fejtetőn mindkettőnknek és a bőrünk csillogott fényesen több helyen is. Komoly vitamin kúra és Alpecin sampon+Varga sampon kombinációja hozta nekünk az áttörést. 2-3 hónap használat után megállt a hullás és elkezdett helyre állni minden. Nagyon látványos és sok mennyiségű babahajaink lettek, a fodrász is rácsodálkozott, hogy ilyen mértékű babahaj növekedést még nem látott. A Varga samponnál fejbőr szárazságot tapasztaltam, de ennél nem. Számunkra egy csodaszer kategória, nem kicsit bizonyított (+ a vitaminok).