lolkabolka

Regisztráció dátuma: 2011. március 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. március 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Alpecin C1 Koffeines Sampon

Alpecin C1 Koffeines Sampon
2021. április 30.

Nagy natur-bio kozmetikum rajongóként, sajnos eljött az életemben az a pillanat amikor fel kellett adnom minden elvemet a jó cél érdekében. Férjemmel elég komoly szinten megbetegedtünk a coviddal, és a betegséget követő kb. 2 hónap után iszonyatos mennyiségben kezdett el kihullani a hajunk. A mérték már olyan szintű volt, hogy kopasz foltjaink voltak a fejtetőn mindkettőnknek és a bőrünk csillogott fényesen több helyen is. Komoly vitamin kúra és Alpecin sampon+Varga sampon kombinációja hozta nekünk az áttörést. 2-3 hónap használat után megállt a hullás és elkezdett helyre állni minden. Nagyon látványos és sok mennyiségű babahajaink lettek, a fodrász is rácsodálkozott, hogy ilyen mértékű babahaj növekedést még nem látott. A Varga samponnál fejbőr szárazságot tapasztaltam, de ennél nem. Számunkra egy csodaszer kategória, nem kicsit bizonyított (+ a vitaminok).

Varga Gyógynövényes Sampon

Varga Gyógynövényes Sampon
2021. április 30.

A covidot követően, kb. 2 hónap után nekem is és páromnak is nagyon durván elkezdett hullani a hajunk. (Mindketten elég komolyan betegek voltunk) Konkrétan a sírás kerülgetett és elkeseredettségemben csak annyit mondtam a hajmosós napokon a kollégáimnak, hogy lassan egyszerűbb parókára gyűjtenem a sok vitamin és hajápolón túl. (Nyilván keserédes irónia volt) Mindkettőnknek már olyan mértékű volt a fejtetőn a hiány, hogy a fejbőrünk sok helyen kilátszott és a bőr erősen csillogott, kitűnt. Nagy mértékű vitamin kúra (GAL vitaminok) és Alpecin sima sampon +ez a Varga sampon felváltva való használata volt mindkettőnknek az áttörés. Körülbelül 2 hónap után vettük észre, hogy elkezdett megállni a hullás. Tele vagyok babahajakkal, amelyek most olyan 5-7 cm nagyságúak. Körülbelül semmilyen frizurát nem tudok csinálni, mindenhol babahajaim vannak, még a fodrász is rácsodálkozott, hogy ilyen mennyiségűt nem látott még. (Büszkén tűröm a kócos-idétlen babahajaimat :D ) Férjem haja rövid, így neki nagyon szépen besűrűsödött, a gyakori vágástól nem tűnik ki az ő babahaja. Azt vettem észre, hogy ez a sampon viszont iszonyatosan szárítja a fejbőrömet, konkrétan mosás után hullik az apró korpa szerű hámlás. Sose volt korpás a hajam, a sampon felfüggesztésével a probléma megszűnt. Emiatt Alpecin jobb nekem, de nem pontozom le annyira, lehet egyéni érzékenységem van ennek az összetevőire.

Drop of Nature Szappan

Drop of Nature Szappan
2021. március 31.

Ajándékba kapott (ajándékcsomag része volt) termék! Borzasztó, használhatatlan, szappannak nem nevezhető, ha jól emlékszem made in China...kkhhhmmmmm.

Dove Beauty Cream Bar Szappan

Dove Beauty Cream Bar Szappan
2021. március 30.

Natur kozmetikum rajongóként van pár "kommersz" termék amihez vissza-vissza térek. Ilyen ez a termék is, egyszerűen nagyon jó hatású a bőrön, az illatát szeretem, és tetszik, hogy műanyag mentes. Nagyon jó érzés fürödni/tusolni vele. Négyes pakkban szoktam vásárolni, de mindig ajándékozok el belőle anyukámnak, hogy nehogy hozzá szokjak :D Csak ez az illat és összetevő lista jöhet számításba, a többi illat már sok nekem. Egyébként Amerikában benne van a bőrgyógyászok ajánlásában az ekcémás, érzékeny, problémás bőr gyógyításának "protokolljában".

Weleda Bio körömvirágos pelenkakiütés elleni natúr popsikrém

Weleda Bio körömvirágos pelenkakiütés elleni natúr popsikrém
2021. február 28.

A legjobb, legtisztább ápoló-védő kenőcs, szuper gyulladás csökkentő! Nem vagyok lanolin párti ami a krémeket /kenőcsöket illeti, de a hihetetlen szuper hatását kompenzálja nekem. Újra vevős már vagy 10 éve!!!!

Alverde Füge-Méz Ajakápoló

Alverde Füge-Méz Ajakápoló
2021. február 9.

Nagyon jó kis termék! Sajnos ami jó azt vagy kivonják, vagy csak limitált ideig elérhető :(

Alaya Kecsketej Levendulás Szappan

Alaya Kecsketej Levendulás Szappan
2021. február 8.

Meglepően jó kis szappan ez. Kevésbé habzik, de az állaga jó, nem mállik. Arra azért figyelni kell, hogy ne egy öblös zárt tartóban álljon egész nap. Az illata enyhén levendulás, lehetne intenzívebb, de megfelelő. A bőröm szerette, összességében ajánlom.

Update: Kiábrándultam teljesen. Egyik alkalommal sós fürdőt vettem, ez a szappan volt kéznél, így ezzel fejeztem be a fürdést. Elkezdett szétválni a szappan. A zsír és a fehérje (kecsketej) külön-külön elkezdett rátapadni a bőrömre, mintha zsírral kentem volna be. Borzasztó volt, győztem lemosni.
Ezt követően is próbáltam használni, sómentes közegben,normál zuhanyozásnál. Sajnos több napos kibontott állapotban elkezdett lecsökkenni az illata, a felénél szinte teljesen illatmentessé vált, nagyon nehezen habzott fel.

Mivel nem extra érzékeny a bőröm, így tudom mellőzni ezt a szappant, de soha többet nem fogom megvenni. Annyira azét nem pontozom le, mert csupa jó az összetevőlistája, és biztosan van akinek jót tesz a bőrével, de nekem nem vált be. Jóindulattal 3 csillag.

Babylove Mama Ápoló Olaj

Babylove Mama Ápoló Olaj
2021. február 1.

Na, de ebben a termékben hol van a mandula olaj? -költői kérdés... Így elég kiábrándító, hogy a leírás és az összetevőlista nem egyezik.

Das Gesunde Plus Venen Gel

Das Gesunde Plus Venen Gel
2021. január 18.

Nagyon jó hatású készítmény. Egyre több helyen és egyre jobban visszeres a lábam, családi örökség. Anyukán is több évtizede küzd ezzel a problémával. Sokféle patikai készítményt kipróbáltunk mindketten, de egy csak kúra szerűen, rövid ideig lehet használni a patikai szereket, mert bőrirritációt okoznak. Ez a készítmény kivétel, szépen teszi a dolgát, kellemesen és hosszasan hűsít, zselés-géles állagú, ami könnyíti a felszívódást. Nagyon szeretjük, ár-érték arányban verhetetlen! Állandó újravevős anyukának és nekem is!!!

Alverde Wohlfühl Winter Kézkrém

Alverde Wohlfühl Winter Kézkrém
2021. január 6.

Nagyon szeretem ezt a szettet. Isteni vaníliás, lágy illata van. A tusfürdő nem habzik olyan intenzíven viszont nagyon jó terül szuper jó használni. A testápoló sűrű, krémes, állaga ellenére jól beszívódik. A kézkrém hasonló, talán egy kicsit könnyebb állagú. Összességében nagyon jók a termékek, szép a csomagolás, kimondottan téli hangulatot árasztó, a doboza natur papír csomagolás - figyelve a környezettudatosságra is.