Loona

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Balea Sternfrucht & Melone Tusfürdő

Balea Sternfrucht & Melone Tusfürdő
2019. szeptember 10.

Szeretem a dinnyés dolgokat, ezért került ez is a kosaramba. A flakonba szagolva dominánsabban érződött a dinnye illata, használat közben viszont ebből semmi nem marad, csak a csillaggyümölcs émelyítő édessége dominál, amit már kevésbé szeretek, ráadásul elég erőteljes illata van. Szerencsére fürdés után nem marad meg a bőrön. Az illatán kívül nincs vele semmi gond, jól adagolható állaga van, kellő mértékben habzik, nem szárít, nem okoz semmiféle irritációt, így el fogom használni, de nem kedveltem meg, és biztosan nem venném újra.

Balea Men Szemkörnyék Ápoló Lift Effect

Balea Men Szemkörnyék Ápoló Lift Effect
2019. július 9.

Nagyon megörültem, amikor megláttam ezt a krémet, könnyen elérhető és jó árú drogériás krémhez képest ez egy tök jó összetevőlista - lenne, sajnos nekem azonban nem vált be.

A kiszerelése a légmentes zárás miatt jó, azonban nem szeretem, hogy nem látszik, mennyi van még benne, így utazásra egy idő után nem merném magammal vinni. A pumpa jól adagolja a krémet, könnyű részben lenyomni, ha kevesebb krémet szeretnénk kinyerni belőle, és csak olyankor jön belőle krém, amikor nyomom. A krém maga könnyű, könnyen oszlatható, de nekem sajnos valahogy nem ivódik be rendesen: érzésre nem hagy különösebben zsíros érzetet, viszont érezhetően nehéz lesz a szemem délutánra, ha ezt használom. Először nem voltam benne biztos, hogy ez a krém a ludas, ezért kíváncsiságból felváltva csak az egyik szememen használtam pár napig, a másikon pedig másik szemkrémet, és ekkor már biztos lett... Én szintén nem szerettem az eveartstar által említett enyhe bizsergetést sem, amit én is éreztem (bár nem mindig), azonban én ezt nem pozitívumként, hanem irritációként éltem meg, szerintem egy szemkrém (meg szinte semmilyen más krém se) ne csináljon ilyesmit... amit viszont csinálhatna (de nem teszi), az némi tekintetébresztés, ez a krém viszont semmi észrevehetőt nem tesz a szememmel. Ezek miatt én sajnos biztosan nem fogom újravenni, és az elhasználással is gondban vagyok, nem szívesen nyúlok érte. Próbáltam éjszakára is, azonban itt is gondot okozott a teljes beszívódás hiánya: reggelre zsíros szemhéjakkal ébredek, és ha nem jutok el időben az arcmosásig, akkor ez a zsíros réteg a szemembe folyva csíp is. Lehet, hogy elteszem most egy időre, és előveszem hidegebb időben, ha pedig úgy sem lesz jobb, akkor kipróbálom arcra, hidratálóként - éjszakára, mert a beszívódás hiánya a zsíros arcbőrömön nappal ugyanúgy problémás lenne.

Mad Hippie Eye Cream (régi)

Mad Hippie Eye Cream (régi)
2019. július 9.

Az ígéretes összetevők és a márka szimpatikussága (két terméküket is kipróbáltam már korábban) kettőse miatt került a kosaramba ez a termék 2017 nyarán. Az első komolyabb szemkrém volt, amit kipróbáltam, így kíváncsi voltam, hogy mennyivel nyújt majd többet a magasabb ár és a kombinált hatékony összetevők. 33 éves voltam akkor, szerencsére szemkörnyéki ráncaim nem voltak, így elsősorban "szemfelébresztésre", hidratálásra és megelőzésre volt szükségem.

Egy 15 milis kiszerelésű szemkrém nálam szokásosan pont egy évig elég, ez ezzel a krémmel is így volt, ami több szempontból jó jel: amikor jól működött az adagolója*, mindig pont annyit tudtam belőle kinyomni, amennyi kellett, és az adagolást sem kellett szokni, mert a máskor, más krémeknél megszokott mennyiség ebből is passzolt, szépen beitta a bőröm. Amikor elfogyott, úgy éreztem, hogy nem rossz termék, de igaziból nekem semmi extrát nem nyújtott, ami igazolta volna az árát. Azóta viszont kipróbáltam más krémeket, amik ráébresztettek, hogy sok olyan tulajdonsága volt, ami nem alap: az, hogy nem irritált, hogy nem könnyeztem tőle (pedig használtam szemhéjra is, hogy őszinte legyek, először észre sem vettem a dobozon ezt az ellenjavallatot, az online leírásban nem szerepelt, csak a dobozon. Abszolút rejtett szemhéjam van, nem tudok nem krémezni szemhéjon, emellett szeretem is, ha egy krém ott is feszesít picit, mert akkor nem olyan nehéz a szemhéjam), hogy könnyű állaga volt és könnyen kenhető volt, hogy gyorsan beivódott... és talán az is jó jel, hogy szemkörnyéki ráncaim azóta sincsenek :)

*Két dolog volt, amit kifejezetten nem szerettem benne, az egyik pont a kiszerelése és az adagolója volt. Mivel nem látni, mennyi van még benne, és a súly alapján se nagyon lőhető be a mennyiség, utazásra nem a legjobb választás, emellett rendszeresen megcsinálta, hogy kb. egy adagnyi krém belekötött a pumpába. Egy év alatt sem sikerült rájönnöm, hogy ez mitől függött, abszolút random dolog volt, volt, hogy naponta megtörtént, és volt, hogy hetekig nem. Különösebb problémát ez igaziból nem okozott, a pupa lenyomásával eltávolítható volt a megszilárdult cucc, inkább az zavart, hogy az így a pumpába szilárdult termék természetesen nem volt már felhasználható, kárba veszett. A másik problémám az volt vele, hogy napközben átfényesedett, a korábban használt krémeknél gyorsabban zsírosította, estére pedig elnehezítette a szemhéjamat. Ezek miatt esett azóta kétszer is más krémre a választásom ennek az újravásárlása helyett, viszont látom, hogy időközben megújult, és bár INCI alapján nem minden szempontból gondolom, hogy előnyére vált a változás, a jövőben simán lehet, hogy kipróbálom a megújult változatot, hátha változott ez a két dolog :)

Jessa Intim Törlőkendő

Jessa Intim Törlőkendő
2019. július 8.

Csalódás sajnos... egyszerűen nem tudok róla pozitívat mondani. Évek óta elégedetten használom a Rossmann sajátmárkás intim törlőkendőjét, azonban egy ideje gondolkodtam azon, hogy kipróbálom ezt, csak kíváncsiságból. Mondhati kapóra jött (bár ne tette volna :P ), amikor a múlt héten, utazásra készülődve szembesültem azzal a ténnyel, hogy az utolsó csomag Rossmannos kendőt használom épp, pár darab maradt csak benne, és nincs már idő elmenni újért. Nem gond, a célországban van dm, majd ott veszek egy ilyet.

Az első számomra kényelmetlen pont, amivel szembesültem, az az, hogy nincs belőle kis kiszerelés (ott legalábbis, ahol én vettem, nem volt, és az eladó hölgy nem tudott róla, hogy amúgy lenne). A Rossmannosból a kis csomagot használom, az (ezzel ellentétben) kényelmesen elfér mindenhol, és abban a kendők is kisebbek - nekem nincs is szükségem nagyobbra. Ezek a kendők számomra feleslegesen nagyok, pazarlásnak érzem a használatukat. Nekem is szakadnak... A zavaróan erős illaton túl (minek egy ilyen terméknek illat?) számomra a kendők tapintása is kellemetlen, rossz értelemben vett "selymes" (inkább műanyagos), a nedvszívó képességük sem az igazi, és számomra nem is eléggé nedvesek - ma használtam el az utolsó megmaradt Facelle kendőt, a hónapok óta hurcolt, sokszor nyitogatott csomagban sokkal-sokkal nedvesebb kendő lapult, mint ebben a legeslegelső. A legrosszabb viszont, hogy használatkor azonnal enyhe irritációt okoz - eleve irritált bőrön nem is annyira enyhét. Ez pár perc után elmúlik, de ezt akkor sem tudom enyhítő körülményként kezelni...

Rdel Young Rice Powder

Rdel Young Rice Powder
2019. május 29.

Kőpúderről váltottam, az első por állagú púder, amit kipróbáltam. Impulzusvásárlás volt: fogyóban volt otthon a mattító púder, de azért nem volt szupersürgős a vásárlás, nem ezért mentem be a boltba, de megláttam a kiárusítós fakkban, és gondoltam, teszek vele egy próbát. Valamiért az, hogy rizsből van, eléggé megpiszkálta a fantáriámat ahhoz, hogy figyelmen kívül hagyjam azt a tényt, hogy voltaképp semmi bajom nem volt a préselt púderrel, és alapból most is azt terveztem vásárolni. A kasszánál ugyan kiderült, hogy véletlen volt a fakkban, nem kifutó termék, de mivel nem volt vészes az ára - akciósan és kuponnal 600 forint alatt volt - és a rizs továbbra is eléggé piszkált :D gondoltam, egy próbát megér.

A használata nekem a préselt púder után picit macerás (kabuki ecsettel ütögetem az arcbőrömre/be a kupakba szórt terméket - amikor a cucc a kupakban van, onnantól ugyanolyan a dolog, viszont a kupak lecsavarás, puffni eltávolítás, kupakba szórás plusz lépések a "csak felpattintom a kupakot és felveszem az ecsettel a púdert"-porpúderhez szokott fejemnek, és persze többször kell utántölteni, mert több hónap alatt sem sikerült belőni, hogy mennyi kell egy alkalommal), de az eredménnyel elégedett vagyok: nem szárít, szépen mattít. Valamiért az elmúlt bő egy hónapban már kora délutánra átfényesedik/ragacsossá válik az arcom (az új C-viaminos szérumomra gyanakszom), ha viszont ezt is használom a fényvédő fölé, csak késő estére jelentkezik némi visszafogott ragacsosság. Sokat felvíve sem lesz fehér, maszkos hatása, szépen, színtelenül beleolvad a fényvédőbe, és a nap folyamán sem válik láthatóvá. Irritációt, pórus-eltömítést nem vettem észre.

Érdekes, hogy a doboz szerint csak 6 hónapig áll el - az ilyesmit ilyen típusú terméknél látható indok (pl. állag/szag megváltozása) hiányában nem nagyon szoktam komolyan venni, így kíváncsi vagyok, hogy észreveszek-e majd valami változást az állagában (talán azt tudom elképzelni, hogy a levegővel érintkezve, annak nedvességtartalma miatt idővel összeáll?), és tényleg ilyen kevés időt fog-e kibírni. Ha igen, akkor morcos leszek, mert elég nagy adag, alapból nekem ez évekig elég lenne...

Összességében kellemes meglepetés, de a macerás(abb) használata miatt egy csillagot levonok, és ha elfogyott, szerintem ismét visszatérek a préselt púderekhez.

Balea Mr. and Mrs. Panda Hygiene Handgel

Balea Mr. and Mrs. Panda Hygiene Handgel
2019. január 6.

Axolotl van a csomagolásán. AXOLOTL!!4!négy! *elájul* Olyannyira megvett kilóra, hogy az októberi berlini hétvégénken dm-ből dm-be rohangáltunk férjemmel, hogy találjunk belőle, mert ott addigra már minden üzletből elkapkodták. Amikor végre sikerült találni, egyből kettőt vettünk (erre tessék, azóta behozták hozzánk is, mindenhol ott van, és átváltva még az ára is jobb. Sebaj, nem is én lennék, lépjünk túl a dolgon :P ).

Szóval a csomagolása megacuki, viszont a kivitelezése a gyakorlatban elhasal. Ez az első ilyen szilikontokom, és bár praktikusnak tűnt fejjel lefelé a táskára akasztani, a gyakorlatban ha így, ebben a pozícióban kinyitjuk, csak úgy ontja magából a cuccot. Ha nem akarunk 10-15 adagnyi terméket egyszerre a kezünkben landolni látni, akkor előbb fel kell fordítani és jól lerázni az aljára a cuccost. Remélem, amikor kevesebb termék lesz a flakonban, ez a jelenség kicsit csitul majd. A belbecs már szerencsére teljesen rendben van, jól tisztít és (ha sikerül a megfelelő mennyiséget kinyomni belőle, akkor) gyorsan elillan, nem hagyva maga után ragacsos nyomot. Az illata tényleg pomelós, kicsit fanyar, citrusos, jól elnyomja az alkoholt, ami így egyáltalán nem érződik szerencsére a terméken, nem csak szagra nem, de szárítás-ügyileg sem (bár ehhez hozzátenném, hogy én ritkán használom, napi többszöri használatról pl. nem tudok nyilatkozni).

Összességében megadom neki az öt csillagot - bár az adagoló elég körülményes és bosszantó ahhoz, hogy levonjak miatta egyet, a vizuális cuteness overload miatt mégsem megy *gyenge* :D

Balea Dream Big Fésülést Könnyítő Spray

Balea Dream Big Fésülést Könnyítő Spray
2019. január 4.

Van bevált kifésüléskönnyítőm (ShiKai Color Reflect Mist&Go), de amikor megláttam ezt itt, a friss vélemények között, úrrá lett rajtam a kíváncsiság, mert örültem volna, ha sikerül olcsóbb, itthon is megvásárolható alternatívát találni (a ShiKai-t iHerbről rendelem). Összességében négy csillagot érdemel nálam, mert nem rossz termék ez, de az én hajamnak kevés, ezért miután elhasználtam, visszatérek a beválthoz.

Nedves hajon, hajmosás utáni kifésüléskönnyítésre használom, és mivel nagyon vékony szálú hajam van, és a tövekre nem kerül, én ilyen terméknél nem bánnám, ha kicsit nehezítene a hajon. Ez viszont vagy húsz spriccelésnyi használatnál sem tesz ilyet, és szárítás után sem marad belőle semmi a hajamon, nem érződik sem tapintásra, sem tartásra. Érezhetően könnyíti a kifésülést, de a ShiKaihoz képest sokkal gyakrabban akadok óvatosan kibontandó, nehezebben bontható kócba (az utazós flakonomban az van, így gyakran össze tudom hasonlítani a kettőt), így pedig több időt kell a bontogatással töltenem, ha nem akarom letörni a hajvégeimet. Már eleve az állaga is vizesebb és kevésbé selymes ennek, valószínűleg az, hogy a ShiKaiban van szilikon, ebben pedig nincs, sokat számít (én nem bánom a szilikont, sőt, ilyen célú termékekben szeretem, ha van, mert jók vele a tapasztalataim). A hajvégeimen nem vettem észre változást, nem töredezik jobban, de a fentiek miatt ha ezt használom, óvatosabban és lassabban is bontok.

A flakonját kifejezetten szeretem, szép is, a pumpa is jó, így biztosan megtartom és újrahasználom, ha kiürül :)

Essence Púderecset

Essence Púderecset
2019. január 3.

Kinézetre ez a kedvencem ebből a kollekcióból: gyönyörű a hideg pasztell-lila alapszín és a fehér csipkés virágok kombinációja, olyannyira megvett kilóra, hogy annak idején úgy vásároltam meg, hogy azt se tudtam, mire fogom használni. Pirosítót azelőtt se, azóta se látott az arcom :D viszont végül highlighter-ecsetként mégis lett helye a rutinomban. Préselt állagúhoz annyira nem jó, abból nehéz vele úgy kiszedni a cuccost, hogy a végeredmény ne egy ujjnyi vastag, erős csík legyen, de Boriskajuliskához hasonlóan nekem is tökéletesen bevált a tégelyben gyöngyös kiszerelésű termékekhez (én a Catrie Victorian Poetry highlighter gyöngyeivel párosítva használom). A szálai puhák, nem szúrnak, és pont megfelőlen tömöttek ahhoz, hogy jól felvegye, de arcon mégis szépen és egyenletesen le is adja a csillogó port. Sem használat, sem tisztítás közben nem hullatja a szőrét, tisztítani könnyű. Utazáskor a kis tokjában könnyen szállítható. Bár ezt ritkábban használom, a kollekció más, évek óta naponta használt darabjai alapján remélem, ez is tartós lesz, és sokáig marad újszerű kinézetű is (a kabuki és ferde tusecseteken 3 év javarészt napi szintű használat mellett sem igazán látszik a használat sem nyél, sem szőr-tekintetben).

Essence Precíz Szemhéjtus Ecset

Essence Precíz Szemhéjtus Ecset
2019. január 3.

Na, én leszek a kakukktojás: én ezt konkrétan tégelyes korrektor felviteléhez használom, célirányosan ehhez is vásároltam még 2015-ben. A ferdesége értelemszerűen nem pont ehhez lett kitalálva, és eleinte szokni, tanulni kellett a használatát, de akkoriban gyorsan kellett valami, és drogériákban, "bemenős, polcról levevős" boltokban egyszerűen nem találtam olyan ecsetet, ami pici fejű ÉS rövid szőrű, az összes célirányosan korrektorhoz árult ecsetnek kétszer ilyen hosszú volt a szőre (és a java vastagabb is volt), én pedig olyat szerettem volna, ami használat közben nem nyeglik-nyaglik. Aztán mire észbe kaptam, hogy a hosszabb távú használatra rendelhetnék külföldről egy ilyet, addigra már megszoktam/kitanultam ezt, és nem éreztem szükségét. Azóta is ezt használom :)

Mivel rövid a szőre, nem hajlik sem akkor, amikor felveszem vele a kencét (így könnyen szabályozható a felvett mennyiség is), sem akkor, amikor az arcomra felviszem, így a korrektor csak oda kerül róla, ahova én szeretném. A tisztítása önmagában nem egyszerű, de Brush Egg-el abszolút jól tisztítható, és szárítani is könnyű. Szőrt a bő három év használat alatt még nem vesztett, és kinézetre is szép maradt, a mintáján sem látszik kopás. Bánom, hogy nem vettem belőle még egyet, mert azóta megváltoztatták a kinézetét/mintáját, így ha elhasználódna, ebben a formában már nem tudnám újravásárolni...

Essence Bloom Kabuki Ecset

Essence Bloom Kabuki Ecset
2019. január 3.

Még 2015 környékén vásároltam. Akkor még nem tudtam, mire fogom használni, de olyan szépnek találtam ezt a kollekciót, hogy késztetést éreztem beszerezni majd' minden darabból egyet. Tudatos vásárlás fail: van olyan darab, amit azóta se használtam... ennek viszont szerencsére nemsokára meglett a helye: mattító kompakt púder felviteléhez használom azóta is nagy megelégedéssel ugyanazt a darabot. Nem igazán tudok rá rosszat mondani: puha, nem szúr, jól felveszi és egyenletesen eloszlatja a púdert, és talán egy kihulló szőrre emlékszem a 3 év alatt. A felirat/minta az oldalán egyáltalán nem kopott, sőt, igaziból az egész ecseten nem látszik egyáltalán a használat, pedig hetente tisztítom (bár vigyázok is rá: az eredeti kis hengeres dobozkájában tárolom, és utazáskor is ebben viszem magammal. Na, ezen már látszik, hogy nem mai darab :D ). Még tisztítani is könnyű, és bár a szárítása az alakja miatt tényleg picit körülményes, ez valószínűleg általános kabuki-jelenség. Remélem, még sokáig bírja majd, mert azóta nem kapható már ebben a színben, így nem tudnám újravenni :(