Lorna

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Uriage Baba Mineral Fényvédő Krém SPF50+

Uriage Baba Mineral Fényvédő Krém SPF50+
2022. július 3.

Tudom, hogy babára való, de szerintem sajnos itthon jelenleg még nincs túl nagy választék használható fizikai fényvédőkből, amit nem rendelni kell, úgyhogy kipróbáltam.
Szóval. Fehér, sűrű krém, nem könnyű eldogozni, kicsit nehéz a bőrön. Igen, Gésa, Meszelt fal, Szellem kinézet garantált. Csak a legvilágosabb bőrre ajánlanám, mert sötétebb bőrön valószínűleg túlságosan sápasztana.
Nem irritál, nem okoz pattanást, illatmentes, nem enged leégni a napon.
Mint egy rossz alapozó nagyon kiemeli a száraz részeket az arcon, viszont a szem köré kenve nem csípi.
Gyerekre, babára szerintem nem lehet rossz, de észrevettem , hogy ennek a fényvédőnek egy az egybe ugyanaz az összetevőlistája, mint az URIAGE BARIÉSUN MINERAL KRÉM SPF50+ fényvédőnek. Az dupla ennyi mennyiség, de nem szokott dupla ennyibe kerülni. Ha valakinek esetleg bevált ez már, akkor lehet érdemesebb a nagyobb mennyiséget venni, feltéve ha egy év alatt elkeni a gyerkőcre.
(Még fizikai amiről tudok, ha valakit érdekel: Paula's Choice: defense, Paula's Choice: calm; Clinique mineral, Bioderma: mineral fluide, mineral spray ; Niod: Survival 30, Kiehl's: Daily UV, Tinamuról: Isntree Natural, Ren: clean, Notinoról - onnét nem merek fényvédőt rendelni lol a Heliocare mineral, pediatrics- meg a Neostrata Defend. Nagy részüket nem próbáltam)

Hada Labo Tokyo Absolute Smoothing & Moisturising Cream

Hada Labo Tokyo Absolute Smoothing & Moisturising Cream
2022. június 30.

Mint halottnak a csók. Géles állaga van, önmagában nekem semmit nem hidratált. Kínomban kvázi szérumként használtam, felé kellett kennem egy másik hidratálót.
Pattanást, mitesszert, irritációt nem okozott. Illatanyag és színezésmentes ennek örülök. És szép a doboza: olyan mintha üveg lenne, elegáns, biztos megtartom.
Kombinált, zsíros bőrre jó választás lehet, könnyű nyári hidratálónak. Száraz bőrre nem elég.

Bioderma Photoderm Mineral SPF50+ Spray

Bioderma Photoderm Mineral SPF50+ Spray
2022. június 30.

Hát igen. Elég használhatatlan hosszú távon. Féláron vettem, így kevésbé vagyok mérges rá, de tényleg nyomon lehet követni merre járok, mint ahogy egy kollegina itt írta. Mivel sose szívódik be, így nehéz nem összefogni vele valamit. Mindig van egy félelemem, hogy az olajos állaga összeolajozza a kedvenc ruháimat.
Elég csúnya pattanásos lett a dekoltázsom, amíg használtam, ami nekem gyanús, hiszen eddig ott sose voltak pattanásaim és mást nem használok oda, de aláírom, hogy ez lehet mástól is.
Arcra elviselném az olajos állagát, ha nem szárítana. Tényleg nagyon-nagyon-nagyon kiszárít. Oda csak úgy lehet használni, ha váltogatom mással, ha nem folyamatosan használom.
Kinek ajánlanám? Hát. Gyereknek, babának, mert azt valószínűleg nem zavarja az állaga, vagy annak aki össze-vissza cserélgeti a fényvédőét, és nem használja elég sok ideig, hogy nagyon kikészítse a bőrét, az hogy mennyire szárít. Karra, lábra mehet, de igen akkor vigyázni kell, hogy ne fogjunk össze semmit ha leülünk.
Ahhoz képest, hogy teljes áron lassan 8 ezer Ft. elég sok kompromisszum van benne.
Ha már fizikai fényvédő, akkor Uriage mineral fényvédője nekem sokkal jobban bejött.
Hogy ne legyek ilyen negatív: a nap ellen jól véd, 100 ml, nekem bejön, hogy tiszta gésa vagyok, a pumpája se olyan rossz.
Most kijött egy arcra való Bioderma mineral fluid, más összetevőkkel, most az piszkája a fantáziámat, remélem, azt egy fokkal kellemesebbre, vagy legalább használhatóbbra formulázták.

Babylove Ultra Sensitive Waschbalsam

Babylove Ultra Sensitive Waschbalsam
2022. június 30.

Kellemes, krémes, fehér, illatmentes (ami illatot lehet érezni az összetevők miatt az visszafogott, nem zavaró.) szívesen használom fürdéshez. Pumpás kiszerelés ideális, nagy adagot kapunk. Lassan fogy, nem irritál, talán minimálisan szárít (de elég száraz a bőröm)
Hajmosásra annyira nem vált be, hébe-hóba használni igen, de szerintem egy idő után nem érezném elégnek a tisztító hatását. Száraz, érzékeny fejbőrre jobban beválhat.
Újravenném ha pénztárcabarát, illatmentes tusfürdőt keresnék.

Cantu Curl Activator Cream

Cantu Curl Activator Cream
2022. május 27.

Tetszik az összetevőlista van benne minden földi jó, shea vaj, aloe vera, annyi féle olaj, ami hajra jó, hogy már követni se tudom (jojoba olaj, szőlőmag olaj , oliva olaj , avokádó olaj, argánolaj)
Sose fog elfogyni. 4 hónapja használom és most tartok ott h a felső címke tetetejét elérte a krém a(csurig volt az elején.) úgy hogy még rá is sóztam egy hullámos hajú barátnőmre. ha a fény felé tartom akkor látom mennyi van benne.
Az első ujjam percéig szoktam kinyomni úgy mint tubulsból a fogkrémet egy vonalat aztán jól összedörzsölöm a tenyerem. Az elég a derékig érő hajamra, ha többet rakok rá akkor összeesik/zsíros tűnik. Úgyhogy csínján kell bánni a mennyiséggel.
Elég erős ananászos illata van. Pina Colada koktél juttatja eszembe az a kókusztej ananászos - de nem marad meg túl sokáig úgyhogy szerintem nem zavaró/tolakodó.
Szeretem úgy érzem ápolja a hajamat és segít belőni hullámokat - bár nekem a hullámokat inkább a Sooliteint hajzselé tartja igazán.
Ha egyszer elfogy újravenném.

Babydream Extra Sensitive Dusche & Shampoo

Babydream Extra Sensitive Dusche & Shampoo
2022. május 27.

Megtetszett a sok szép vélemény, az ára, az összetevőlista a cuki rajz rajta.
Szép rövid összetevőlista illatmentes. Nyílvánvlóan babára lett karibrálva és sejtettem h samponnak nem lesz jó nekem de elcsábultam. Az illata/szaga tetszik olyan fura műanyagos szaga van. Nagyon lelapult vele a hajam. Persze nem rám tervezték és olvastam is előtte itt hogy lapít hajat, de hát azért kipróbáltam. Viszont egyáltalán nem viszketet hajnosás után a hajam ami nekem szinte mindig szokott.
Amire még bejött a végén, ha kétszer mosok hajat ezzel megmosom előzör, leöblítem a második mosással meg egy drágább jobban tisztító patika márkát használok.
Tusfürdőnek is bevált. Illatmentes, átlátszó géles állaga van és baráti áru.
Ha illatmentes géles állagú tusfürdőre vágynék újravennném.

Pflanzenkosmetik von Müller Jojoba-Öl

Pflanzenkosmetik von Müller Jojoba-Öl
2022. február 24.

Nekem nem volt olyan nagy szám.
Hidratálókrémhez vagy kézkrémhez adva nem adott elég plusszt, úgy éreztem semmivel sem lett hatékonyabb tőle a hidratálókrémem.
A haj könnyen zsírossá vállik tőle könnyű túltolni.
Testre tetszett. Borotválkozás után sem irritált/csípett, viszonylag gyorsan beszívodott.
Körömre is jó volt.
Nem érzem nagy késztetést újravenni, de nem csinált rosszat.

Neutrogena Deep Moisture Sensitive Skin Body Lotion

Neutrogena Deep Moisture Sensitive Skin Body Lotion
2022. február 1.

Tökéletes testápoló, annak aki illatmentes és hatékony testápolót keres. Baráti áru, nem zsíros, illatmentes, gyorsan beszívódik, rögtön fel tudok utána öltözni.
A dobozra rá is van írva azonnal megnyugtatja és hidratálja a bőrt. Teljesen tartja ezt. Nem húzódik utána a bőr. A hatása nem tart sokáig, naponta, kétnaponta újra kell kenni. Pumpa plusszpont.
Lehet ha valakinek nagyon száraz a bőre neki valami testesebb krém jön be én csak a túl sok illatozó tusfürdőt használok száraz bőrről tudok nyilatkozni.
Update: plusszpont, hogy borotválkozás után is lehet használni és nem csíp.

Schwarzkopf Professional Bonacure Hyaluronic Moisture Kick Spray Conditioner

Schwarzkopf Professional Bonacure Hyaluronic Moisture Kick Spray Conditioner
2022. január 20.

Barátnőm ajánlotta amikor arra panaszkodtam, hogy odáig fajult a hajam, hogy már nem tudom kifésülni. Végül megrendeltem Notinoról de azóta láttam fodrászkellékesnél is.
Nagyon hasznos számomra. Segít bontani a hajat, nem nehezíti el, a finom illata van.
Amire nekem szükségem volt, az valami, ami segít bontani. A hajbontásra meg nagy szükségem van, tehát sokszor kell fújnom, de könnyen le is lapul a hajam, ez meg olyasmi amiből jó sokat lehet fújni anélkül hogy a hajam lelapulna.
A már derékig érő hajamra (fodrász elment szülni úgyhogy egy ideje nem láttam.) úgy használom hogy kb 6 részre osztom a hajamat és mindegyik részre 3+at fújok ami szerintem elég sok mégse nehezül el a haj. Segít a bontásban, kicsit puhít.
Nem csodatévő az ilyen fairy knot mikróhajszálgubacokkal nem tud mit kezdeni azt én azt sebészi pontossággal elizolálom a hajam többi részétől és függőleges irányban ollóval szétvágom. Barbárság vagy bátorság ki tudja?
Az egyetlen kivetnivalóm benne hogy nem biztos hogy jót tesz nekem ha belélegzem. Arra azt a megoldást találtam, hogy néha a kezembe fújom, hogy ne a levegőben porladjon szét.
Egyébként az illata kellemes, nem túlédes, nem tolakodó.
Tuti újraveszem mert ezt az én hajtípusomnak találták ki, könnyen gubancolódik de könnyen lelapul, és ebből eleget tudok fújni, hogy kezelhető legyen a hajam, és mégis maradjon tartása.

Cremor Aquosus Gyógyszertári Alapkrém

Cremor Aquosus Gyógyszertári Alapkrém
2022. január 20.

Száraz pattanásra hajlamos bőrre használtam. Miteszert, pattanást, érzékenységet nem okozott.
A legvonzóbb tulajdonsága az ára:
100 ml 600 ft-ért az nem rossz.
Engem a La Roche Posay toleriane vonalára emlékeztetett a minimalista, színezék és illatanyagmentességével. Az illatmentességet külön kell kérni, én úgyis tettem, mivel volt egy meglehetősen traumatikus élményem egy citromízű itallal lol, és azóta a szagát se bírom elviselni. Ennek eredetileg citromos illata van.
Szóval a drága francia patikai márkára emlékeztet csak ugye ez 100 ml 600 ft, az meg 40 ml lassan 6000 ft.
Ami kivetnivalót találok benne az a sls de nem vagyok kémikus, orvosok meg írják fel ekcémásoknak is, akikból itt sokaknak bejött, így gondolom nem lehet olyan rossz (vagy csak kevés/ vagy tartósítószernek használják? logikázok laikusként.)
Meg hát a doboza kicsit fapados, de át lehet rakni másba.
Nem tartható el olyan nagyon sokáig de én el tudtam használni időben.
Szerintem megéri kipróbálni ha nem jön be máshova is el lehet kenni. Testre nyakra.
Nekem kézkrémnek nem jött be oda nem hidratált eléggé. Néha az arcomon is volt száraz folt, de az mostanában állandó lakója az arcomnak. (már olajjal is próbálkoztam és az se rakta rendbe) viszont nem húzódik az arcom utána meg egész nap.
Az Altruist 30-as fényvédővel jól működött nem kukacosodott.
A kísérletező mániám mindig más kipróbálására hajt, de azért ezt újravenném.