Lorna

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Clarins Kék Orchidea Arcápoló Olaj

Clarins Kék Orchidea Arcápoló Olaj
2020. február 7.

Most fogyasztottam el az üveget végül. Nem lettünk olyan nagy barátok. Kombinált vízhiányos bőrre használtam. Hiába az a trendi manapság, hogy mindegy milyen a bőrtípusod, akár aknés, akár kombinált, az olaj jó rá, kezdek ezzel a trenddel nagyon nem egyetérteni.
Semmit, abszolút semmit nem használnak nekem az olajok. Önmagában nem elég bőr hidratálásban mint ezt ezen a télen sokszor bizonyította. Krémbe keverve se dobott annyit a kevésbé hatékony hidratálókrémen, hogy ne húzódjon a bőröm.
Kombinált bőrre azért mégis rizikós szerintem kenni mindegy mint mondanak a CsajosMagazinok, hiszen ahogy elhagytam az olajokat kevesebb miteszerem lett. Csak úgy általánosságban mondva az olajakról, nekem még hajra se működik - próbáltam oda kókuszolajat, argánolajat, olivaolajat.
Passz. Immunis vagyok.
Ez meg önmagában azért elég drága. És bírom a Clarins márkát, főleg az arclemosóikat, de itt... 10 összetevőből 5 illatanyag? Aucs.
De ez én vagyok. Ha másnak bejön, nyugodtan használja. :)

CeraVe Hydrating Cleanser

CeraVe Hydrating Cleanser
2020. február 7.

Anno a La Roche Posaynek volt egy fiziológiás Arctisztító gél névre hallgató arclemosója - vagy még van, csak mostanában nem láttam patikákban - engem arra emlékeztet. Géles állag, könnyű reggeli arclemosónak érzem. Pozitív, hogy illatanyagmentes, ceramidokat tartalmaz, szép összetevőlista, nem okoz pattanást, nem irritál. Bevallom nem emlékszem, hogyan bírkózott meg a sminkkel. Évek óta kíméletes arclemosókat használok, úgyhogy nekem nem volt akkora élmény erre váltani, de nem tudok róla rosszat mondani. Van már pár kedvencem, úgyhogy nem fogok rohanni, hogy újravegyem, de el tudnám képzelni nyárra vagy kisebb verzióját utazni vigyem.

Clinique Chubby Stick Moisturizing Lip Colour Balm Hidratáló Rúzs

Clinique Chubby Stick Moisturizing Lip Colour Balm Hidratáló Rúzs
2020. január 30.

Van nálam otthon minden lány alapfelszereléséből a rúzsból; minden lány alapfelszereltségénél kicsit több szín. Kicsit sokkal több szín.
De mégis ez az egyetlen rúzsfajta, amit a kollekciómból el is használtam az utolsó cseppig? színdarabkáig. Nagyon sokszor nyúlok érte reggel. És van egy a táskámban is- nekem aki kb. semmi sminket nem hord magánál.
Ad egy kis szín, hidratál, kellemes textúra. Nem tartós az tény, de nagyon egyszerű újra kenni. Nem kell bemenni miatta a mosdóba. Tükör nélkül (akár a buszon) egy nagy filctussal sminkelek. Poén, és teljesen elronthatatlan.
Egy Whopping Watermelon nevű árnyalatot használtam el, ami nem lett a kedvencem a szín, de ismerkedésnek a Chubby legendával jó volt.
És volt egy piros Chunky Cherry nevű árnyalat. A nagy Ő. Őt tartottam a táskában. Imádtam hogy kiköszübölte a - számomra a piros rúzs imádónak, a piros rúzs legnagyobb hibáját - hogy olyan macerásnak tartom az újrakenését. Bármikor tükör nélkül előkaptam, adott egy kis szint, pont annyit, hogy feldobja a sápadt ábrázatomat.
Belőle is elhasználtam egy egészet.
És tudom, hogy létezik olcsóbb, hasonló tudású Chubby "inspirálta" verzió - Catrices verziót próbáltam, azt nem éreztem ilyen kellemesnek/hidratálónak nem is használtam annyit. Szóval biztos van másik jó a többi koppintásából, és tényleg drága, de végülis ő volt az eredeti, a többi másolat nélküle nem is létezne. :)
Update : A félig őrült csajszi AZAZ Én:) tavaly karácsonyi különkiadásban megvette a 20 darabos mini kollekciót díszcsomagolásban, és ahogy Edith Piaf énekli franciául : Je ne regrette rien vagyis Semmit se bánok. Úgyhogy ha néha van pár verzió ami különösebben belopná magát a szívembe jövök írni róla.
Nagy kedvencekké lett eddig a Richer Raisin - ilyen olaszos Dolce Vitás sötétebb barna árnyalat, egyetlen hátránya, hogy tükör ezt nélkül nem vinném fel mert néha foltosan megy fel az ajkakra, amit persze 10 mp alatt tud korrigálni az ember - ha látja.
A Fuller Fig barnás beütésű My Lips But Better szín. Egy fokkal merészebb mint a sima My Lips But Better a sötét épp most ettem csokit, és csak ilyen a szám magától - Milka Csokis Gyárilag beütésű színe miatt. (Richer Raisinnél ez világosabb) Ezt is szívesen megvenném nagy verzióban.
A Curviest Caramel intense verziót tartom még egy nagyon szép nude-nak az ilyen sápadt bőrű, világosabb barnahajú egyéneknek, min Moi (Én) .

Paula's Choice Skin Recovery Super Antioxidant Concentrate Serum

Paula's Choice Skin Recovery Super Antioxidant Concentrate Serum
2020. január 26.

Wow. Mindig meglepődök milyen jó kis összetevő listája van ennek a terméknek, amikor egy idő után ide vándorolok rákukkantani. Tele van vitaminnal, antioxidánssal, gyulladáscsökkentőkkel. Használat közben ezt viszont annyira nem érzem. Használat közben azt érzem, hogy jó és nem bántja a börömet.
Ez egy sárgás színű olajos szilikonos szérum ami nagyon terül, ezért nagyon kevés kell belőle. Mivel retinol van benne és fényérzékenyít ezért nyáron nem használtam.
Ezt a 2-3 hónap kihagyást beleszámolva nagyjából egy éve használom, ami azért elég hosszú idő, ezért egész jól megéri.
Inkább a hormonális pattanások miatt vettem, nem az anti-aging hatásért, bár akkor gondoltam lehet két legyet egy csapásra is.
Na pattanásra nem jött be, tudom nem ez a dolga hivatalosan. Paulás livechaten hallgattam, hogy hivatalosan nem írhatják rá erre a termékre, de erre is jó ez az összetevő. (nekem az azelainsavas termékeik jöttek be végül ilyen célra.)
Anti-agingnek viszont meglepően bejött. Úgy éreztem néha kisimultabban ébredtem. Persze csodákat nem tesz.
Az állagát nem kedveltem anniyra. Nincs semmi bizonyított baj a szilikonnal. Orvosok használják égési sérülés elleni krémekben. De dehidratált bőrre jobban kedvelem a vizes állagú dolgokat, mert az az én börömet úgy érzem jobban hidratálja.

Babylove Sampon Mályvakivonattal és Panthenollal

Babylove Sampon Mályvakivonattal és Panthenollal
2020. január 22.

Magamra használtam, nem babára. Jól tisztít, nem lettem korpás tőle, az illata nem a kedvencem, de nem zavaró sem. A hátközépig érő hajat gubancolja, szárítja, de elképzelhető azért, mert babákra lett tervezve, akiknél valamilyen különös oknál fogva szokatlanul ritka a hátközépig érő haj.:) De most látom a leírásban, hogy felnőttek is használhatják.
Amikor a hajat előtte és utána is kondicionáltam kicsit jobbnak éreztem a helyzetet. Lehet egyszer adok még neki egy esélyt, de elég kösépszerűnek éreztem h használtam, a hajamat meg gubancosnak, és száraznak.

Weleda Skinfood Bőrtápláló Krém

Weleda Skinfood Bőrtápláló Krém
2020. január 21.

Eszembe sem jutott az állaga - a be nem szívodó ragacsos zsírosság - miatt arckrémnek használni, csak itt olvasva láttam, hogy van aki annak használja. :)
Chrissy véleménye egyékbként annyira alapos és annyira egyértértek vele, hogy nincs is mást nagyon hozzátenem, csak bólogatnom, hogy igen engem is ARRA emlékeztet az illata, igen én se raknám krémbe ezt az illlatot, igen a hajszál - nekem a kutyaszőr, mert kutyám van - beleragad rendszeresen.
Én kézkrémnek használtam, télre jó volt annak, nyárra annak is sok. Az illata miatt nem venném újra, az állaga miatt, nappalra sok még kézkrémnek is, nem szívódik be, éjszakára macerás, és az ára miatt - szerintem a mezei Neutrogena is megállja a helyét (jobban) ilyen téren.

Neutrogena Hydro Boost City Protect Feuchtigkeitsfluid LSF25

Neutrogena Hydro Boost City Protect Feuchtigkeitsfluid LSF25
2020. január 20.

Most fogyasztottam el egy tubussal. Világoskék folyékony állagú krém. Nekem magában nem hidratált eléggé télen, más hidratálókrémmel pedig kukacosodott. Persze ez nem feltétlenül az ő hibája, azt olvastam a kukacosodás azért szokott történni ha két krém, amit egymásra rakunk szilikonos és a rétegek csúszkálnak egymáson. Szóval van olyan krém, amivel kukacosodik, de biztos találtam volna olyat amivel nem. Az illatanyag zavart benne a legjobban, kicsit erősnek éreztem, ezért nem venném újra, szerintem próbálok egy illatanyagmenteset keresni. A Cerave nappali fényédőjével szemezek éppen.

Uriage Age Protect Peeling Éjszakai Ránctalanító Krém

Uriage Age Protect Peeling Éjszakai Ránctalanító Krém
2020. január 13.

Nekem is pár napra elegendő mintám volt. Vagy nagyon mázlis napokon teszteltem - bőrügyileg, vagy nagyon hat. A tejsav szerintem szépen dolgozik az arcon, másnapra láthatóan kisimultabban ébredtem, bőr textúráján segített. Magában hidratálásban télen nem elég, a bőröm feszült volt utána, kell egy külön hidratálókrém mellé. De nekem nagyon bejött hatásügyileg. Mondjuk ha én lennék az Uriage PR-osa én inkább ezt egy jó hámlasztónak reklámoznám.
Szívesen kipróbálnám a teljes verziót is. (2020 jan 2.)
2020 jan. 13. Nem tudom hogyan, de még mindig van benne egy kicsi, lehet újratöltödik az 5 ml és szerintem elképesztően jó, konkrétan látszik reggel, ha este felkentem. Még más is észrevette, hogy szép az arcom - pedig alapból nem az, a tinédzserkori akné háborús csatateret hagyott maga után. Nálam a szívesen kipróbálnámból, az egyszer ezt tuti kipróbálom kategóriába lépett át.

Missha M Signature Real Complete BB Krém SPF25

Missha M Signature Real Complete BB Krém SPF25
2020. január 3.

Akárhányszor nem veszem újra, és kipróbálok valami más alapozót utána mindig erőteljesen megbánom ezt a döntést.
Gyönyörű természetes bőrfényű finishe van. Szerintem attól bukik le egy alapozó, bbkrém, áttól válik felismerhetóvé, hogy az emberen van valami, nem pedig egyszerűen a bőre egységes, ha a bbkrém
1. a száraz részeket kiemeli vagy
2. nagyon poros finishe van. Elnézést, de most kicsit áradozni fogok róla. :)
Ez a természetes smink iskolapéldája. Az emberek 99%-ban abszolút nem veszik észre hogy rajtam van. Mert az hagyján, hogy pasik nem, de amikor a Douglasben szemben ülök az eladó lánnyal, aki nyílvánvalóan ért hozzá, és ő mondja, hogy ugye nem szoktam sminkelni magam, mert nincs rajtam semmi, miközben ez van, azért az már mutatja milyen profi termék ez.
Nem emeli ki a száraz részeket, nem ül bele a ráncokba, vagy a pórusokba. Enyhe fedése is lehet, de építhetjük egy jó közepesig. A nagy kedvencem benne, pedig hogy olyan gyönyörűen kopik. Nem lesz foltos, nem lesz csúnya nap végére, egységesen tűnik el az arcról, mintha egybeolvadna a bőrrel, és mikor este leszedem látszik csak, hogy mégis volt valami a bőrön.
Színvilág: Akinek nagyon világos bőre van annak ismerős lehet a nehézség, hogy eltalálja, vagy egyáltalán találjon egyáltalán bőrhöz passzentos színt. A drogériában elég gyakran előforduló történet, amikor alapozót bbkrémet keresek, már tapasztalatból rögtön az Ivory, Alabaster, Elefántcsont, Világisabbnál Is Világosabb 01-es teszter színért nyúlok tesztelésre, és az a legvilágosabb szín is sárga/sötét.
Ennek a 21-es verziója pont passzol a világos hideg tónusú, inkább rózsaszín mint sárgás/meleg tónusú arcbőrömhöz.
Hogy Negatívumot is írjak:
1. Az igaz, hohgy kókadt arcot csinál a szürkés fényvédő beütése miatt. Én ezt pirósítóval szoktam ellenpontozni, és így nem olyan feltűnő, abszolút nem zavaró.
2. Mi az, hogy a mai világban egy ilyen nemzetközi szupersztárból csak három szín létezik? Mert hűdejó most nekem, hogy én találtam színt, na de mindenki más?
Tudom, hogy koreai bbkrém, de még a koreaik se esnek be 3 színbe szerintem. És úgy hogy meghódíotta ez a bbkrém a világot, úgy értem, hogy a kis magyar lány áradozik róla az bizonyíték erre, de még a missha usa oldalon is csak kemény 3 szín van a világ rengeteg gyönyörű sokszínűségére az gáz.
Én mondjuk megtaláltam benne az Igazit, és szerintem amíg gyártyák újraveszem.

Neutrogena Hydro Boost Water Gel

Neutrogena Hydro Boost Water Gel
2020. január 2.

Szegénynek az a legnagyobb bűne, hogy télen vettem meg. Ez télre rettenetesen kevés. Mondjuk már ősszel is rezgett alatta a léc. Sokszor húzódik az arcom napközben, úgy érzem, hogy kellene rá egy kis hidratálókrém, néha közvetlenül azután is megvan ez az érzés, hogy felkentem a krémet!
Hámló részek is vannak már az arcomon, ami nem igazán szokott lenni. Nem emiatt, de nem segít rajta.
Az zavar benne igazán, hogy tudom milyen nagyszerű tud lenni egy hialuronsavas termék, én jó megkönnyebbülés a bőrnek, és nagyon nem érzem vele ezt.
Ja, azt elfelejtettem említeni, hogy kombinált vízhiányos bőrre használom.
Van még egy kevés az alján el kellene rakni nyárra, hogy kicsit igazságosabb legyek vele, és visszajöjjek vélményezni.
Update: azóta elhasználtam az egészet, úgyhogy nem leszek vele igazságos nyáron, max az illatmentes verziójával. :)
A parfüm is eléggé zavart benne. Nem volt rossz illata, de kicsit túl intenzív, főleg úgy, hogy az illat nem tesz jót a bőrnek.
Ha újravenném akkor csak az illatmentes verziót és szigorúan csak nyárra.