Lorna

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Schwarzkopf Professional Bonacure Hyaluronic Moisture Kick Spray Conditioner

Schwarzkopf Professional Bonacure Hyaluronic Moisture Kick Spray Conditioner
2022. január 20.

Barátnőm ajánlotta amikor arra panaszkodtam, hogy odáig fajult a hajam, hogy már nem tudom kifésülni. Végül megrendeltem Notinoról de azóta láttam fodrászkellékesnél is.
Nagyon hasznos számomra. Segít bontani a hajat, nem nehezíti el, a finom illata van.
Amire nekem szükségem volt, az valami, ami segít bontani. A hajbontásra meg nagy szükségem van, tehát sokszor kell fújnom, de könnyen le is lapul a hajam, ez meg olyasmi amiből jó sokat lehet fújni anélkül hogy a hajam lelapulna.
A már derékig érő hajamra (fodrász elment szülni úgyhogy egy ideje nem láttam.) úgy használom hogy kb 6 részre osztom a hajamat és mindegyik részre 3+at fújok ami szerintem elég sok mégse nehezül el a haj. Segít a bontásban, kicsit puhít.
Nem csodatévő az ilyen fairy knot mikróhajszálgubacokkal nem tud mit kezdeni azt én azt sebészi pontossággal elizolálom a hajam többi részétől és függőleges irányban ollóval szétvágom. Barbárság vagy bátorság ki tudja?
Az egyetlen kivetnivalóm benne hogy nem biztos hogy jót tesz nekem ha belélegzem. Arra azt a megoldást találtam, hogy néha a kezembe fújom, hogy ne a levegőben porladjon szét.
Egyébként az illata kellemes, nem túlédes, nem tolakodó.
Tuti újraveszem mert ezt az én hajtípusomnak találták ki, könnyen gubancolódik de könnyen lelapul, és ebből eleget tudok fújni, hogy kezelhető legyen a hajam, és mégis maradjon tartása.

Cremor Aquosus Gyógyszertári Alapkrém

Cremor Aquosus Gyógyszertári Alapkrém
2022. január 20.

Száraz pattanásra hajlamos bőrre használtam. Miteszert, pattanást, érzékenységet nem okozott.
A legvonzóbb tulajdonsága az ára:
100 ml 600 ft-ért az nem rossz.
Engem a La Roche Posay toleriane vonalára emlékeztetett a minimalista, színezék és illatanyagmentességével. Az illatmentességet külön kell kérni, én úgyis tettem, mivel volt egy meglehetősen traumatikus élményem egy citromízű itallal lol, és azóta a szagát se bírom elviselni. Ennek eredetileg citromos illata van.
Szóval a drága francia patikai márkára emlékeztet csak ugye ez 100 ml 600 ft, az meg 40 ml lassan 6000 ft.
Ami kivetnivalót találok benne az a sls de nem vagyok kémikus, orvosok meg írják fel ekcémásoknak is, akikból itt sokaknak bejött, így gondolom nem lehet olyan rossz (vagy csak kevés/ vagy tartósítószernek használják? logikázok laikusként.)
Meg hát a doboza kicsit fapados, de át lehet rakni másba.
Nem tartható el olyan nagyon sokáig de én el tudtam használni időben.
Szerintem megéri kipróbálni ha nem jön be máshova is el lehet kenni. Testre nyakra.
Nekem kézkrémnek nem jött be oda nem hidratált eléggé. Néha az arcomon is volt száraz folt, de az mostanában állandó lakója az arcomnak. (már olajjal is próbálkoztam és az se rakta rendbe) viszont nem húzódik az arcom utána meg egész nap.
Az Altruist 30-as fényvédővel jól működött nem kukacosodott.
A kísérletező mániám mindig más kipróbálására hajt, de azért ezt újravenném.

Hada Labo Tokyo Lotion No.1 Super Hidratáló Arcápoló

Hada Labo Tokyo Lotion No.1 Super Hidratáló Arcápoló
2022. január 16.

Kellemes szépen feltölt, mint minden jó Hialuronsav. Nem ragad. Hidratálása önmagában nem elég, mostanában kicsit kevésnek érzem a hialuronsavat a 20-as éveim elején pont elégnek bizonyult az összetevő, akkor nagyon imádtam.
Ahhoz képest hogy mennyit kapunk jó árban van. Egyszer kimatekoztam, hogy jobban megéri, mint a Geek&gorgeous hialuronsavja. 100 ml. Sose fogy el. Szerintem fél éve megvan és még van benne. Szép pumpás doboz jól néz ki a fürdőszobában.
Egy hibáját abból látom, hogy olyan sokáig elég, hogy kicsit ráunhat az ember és nem értékeli már annyira a végén pedig valszeg a cucc ugyanúgy teljesít, csak én vagyok, aki állandóan valami új krémet keres, hogy a lelkében lévő üres lyukat belöltse.
Nem tervezem újravenni mostanában.

La Roche-Posay Toleriane Arctisztító Krém

La Roche-Posay Toleriane Arctisztító Krém
2021. december 30.

Én már le se merem írni, mert itt mindenki imádja, beleértve engem is, lol, hiszen krémes, illatmentes, finom, kellemes érzés vele arcot mosni, el is fogytasztottam egy nagy pumpás 400 milliset akartam is jönni ide dícsérni, hogy ilyen jó meg olyan kíméletes, de ahogy abbahagytam és átváltottam a Naturland mosdókenőcsre egyszerre nem húzódott annyira az arcom.
Úgyhogy nehéz szívvel, Nagy La Roche Posay fangörlségem ide vagy oda, de be kell valljam, hogy engem még ez a csoda is szárított.
(nagyon száraz a bőröm mostanában szóval nem tudom mennyire a termék hibája de a Naturlanddal fokozatokkal komfortosabb az arcom, még így is száraz de nem olyan egész nap csak hidratálókrémre tudok gondolni szint.)

La Roche-Posay Effaclar Duo [+]

La Roche-Posay Effaclar Duo [+]
2021. december 30.

Nekem nagyon hasznos volt. Csak oda kenem ahol pattanásos szoktam lenni, az államra, de nemcsak a pattanásra hanem az egész területre. Az arcom többi része inkább száraz úgyhogy oda nem kenem. Minden reggel kentem, este retinol, tényleg kell neki jó pár hét amíg hat. Azt értem el vele (és retinollal) hogy a menzesz körül megjelenő pattanások 3-4 hét helyett 3-4 napig tartanak, és ha nem piszkálom őket nem is gyulladnak be. Azért nem tűntek el teljesen, de szerintem én kimaxoltam a lassan 20 éve pattanásos arcommal amit el tudok vele érni, úgyhogy elégedett vagyok. Elég drága de 4 hónapja megvan és egy kicsi még van benne. Érdemesebb körülnézni több gyógyszertárban hátha van különbség árban.
Tetszett benne, hogy 3 összetevő is dolgozik benne a niacinamid, a szalicilsav egy formája és a cink. A pattanás után maradó sötétebb foltok is egész szépen eltűntek a használatával.
Szívesen újravenném
Talán ami negatívum lehet a parfüm meg a krém állaga miatt nem minden napvédővel kompatibilis.

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5
2021. december 28.

Nem okozott irritációt, pedig rögtön napi szinten használtam. Nem okozott pattanást. Reméltem, hogy a pattanásosokban segít - ilyen hatása is lehet a retinolnak - de ezt nem éreztem. Néha önmagában is elég volt hidratálókrémnek. Egy barátnőm azért szerette, mert kipihenten ébredt vele, simábbnak érezte a bőrét reggel ezzel, én ezt nem éreztem. Most hogy így elfogyott nem érzem nagyon a hiányát, és hív a vadon szava, hogy kísérletezzek mással is. Nem is tudom, hogy újravenném. Előbb kipróbálnám az Ordinary retinoljait aztán lehet ha egy budget retinolhoz húz majd a szívem, akkor újra adok neki egy esélyt.
Update: azt írtam nem éreztem, hogy jó a pattanásosokra. Ez a - ha abbahagyod érzed csak milyen jó volt - tipikus esete. Dehogynem jó rá múltbeli énem. Ahogy leálltam vele, Armageddon lett az arcomon pattanások terén. Mostanra este ezzel, reggel effaclar duo-val normalizálódott a helyzet.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2021. december 17.

Jó kis cucc. Vicces, lehet vele ijesztgetni embereket, Halloween van egész évben.
Szép bőrképet eredményez, puha, egyenletes bőr, kisebb pórusok.
Érdekes a pigmentfoltokkal azt tapasztaltam hogy mintha másnap még jobban látszanának aztán ez elmúllik.
Azért csínján kell velem bánni.
Hetente bírtam használni, ha heti kétszer használtam a bőröm elküldött utána a melegebb éghajlatokra.
Azóta elkezdtem retinolozni és azzal együtt plussz száraz bőrrel nekem már túl sok. Ha havonta egyszer használom akkoris csontszáraz lesz az arcom utána legalább egy hétig így kiesik a rutinból. De nem baj, legalább spórolok lol
Bár lehet ha hidratálókrémemet váltok (a la roche posay Cicaplasttal szemezek) adok neki még egy esélyt.
Kicsit féltem kipróbálni az Ordinary termékeit mert elég megosztónak látom őket, és sokan úgy gondolják, hogy megváltoztatta az arcbőrüket, de sok olyan kritikát is olvasni, hogy allergiás reakció, komoly napokig tartó irritáciő egy használattól. De eddig kellemes csalódás volt, jókat fogtam ki tőlük. Azért csinálok patch testet a biztonság kedvéért.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2021. december 17.

Szabályosan folyékony puding állaga van, én nagyon szeretem, a hűtőből kivéve nagyon kellemes.
Nem tudom másnak ez nyilvánvaló vagy sem, de engem nagyon meglepett, hogy hűtőben kell tartani. Itt Kérmmánián egy véleményben olvastam róla először és még arra is gondoltam, hogy lehet a kedves kolléga összekeveri egy másik szérummal amit a hűtőben kell tartani, de aztán begugliztam és a legelső amit erre kidobott, az egy szintén fórumposzt volt, ahol a kérdező: "Tit tudtátok, hogy ezt hűtőben kell tartani kérdésre?" elég sok döbbent: "Tényleg?!" válasz érkezett. Aztán a hivatalos oldalon is megnéztem, és tényleg azt mondja a Deciem hivatalosan, hogy ha hűtőben tárolod 3 hónapig jó felbontás után.
Nekem napi használattal ez nem okozott gondot, szerintem naponta használva 2 és fél hónapig tartott nekem.
Csodaszer pattanásra. Előtte évek óta használgattam retinolszármazékokat, és amikor abbahagytam akkor jöttem rá, hogy valószínűleg az tartotta kordában a pattanásaimat és ahogy leálltam vele egy hónap után elszabadult a pokol lol. Pár napról pár hónapra nőtt a pattanásaim életciklusa aminek nem örültem különösebben, sem a jó kis hegeknek amiket maguk után hagytak.
2 héttel a retinol meg az effaclar duo használata után már visszaállt a régi kerékvágásba az élet, csak hébe-hóba vannak pattanásaim.
Szép volta bőröm összképe, összehúzott pórusok, olyan kisimult arc.
Ami zavart benne, hogy felkenve csipő melegítő érzést éreztem, viszont nem pirosodott ki az arcom, és nem éreztem irritáltnak.
Még talán az lehet benne negatívum, hogy nem teljesen tudományosan bizonyított, hogy ez a származék is hat, csak a cég saját kutatásai állítják, nem függetlenül. De nekem olyan nagy különbséget hozott, hogy nekem ez elég.
Újravenném szívesen. Most a Geek&Grogeous A-gamekkel kísérletezek, ha a 10-es verziója és eközt nem lesz olyan óirási különbség lehet felváltva használgatom őket amihez épp kedvem lesz.
Egyébként, amire ez az egész retinolos dolog megtanított, hogy az ember tényeg nem látja másnapra az eredményt, azóta arra figyelek mire elfogyott a tubus, javult-e a bőröm, nem rögtön másnap várok eredményt, azt mondják a szakik is, hogy bőr ciklusa 6 hét, úgyhogy kb a pattanás ami előjön az emberen az sokszor hetekkel ezelőtt kezdődött/okozta valami.
Most egész hatékonynak érzem a rutinomat, úgyhogy leírom ide magamnak, ha megint elkapna a kísérletező kedv, hogy mihez térjek vissza. Reggel; sima vízzel arclemosás, az államra LRP effaclar duo - >pattanásra, Cremor Aquosus krém, Altruist spf 30 fényvédő. Este: Naturland arclemosó krém, Ordinary Granactive Retinoid emulzió - >pattanás + anti-age, Cremor Aquosus és viszonylag kordában van tartva az akném. Kulcsszó: viszonylag.:)

Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced UV Face Protection Cream 50+

Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced UV Face Protection Cream 50+
2021. október 29.

Én nem utáltam annyira? Egyébként én is az "Ó, megtaláltam a fluid verziót, most azt veszem, nem a krémet, mi, krém verzió is létezik? Hoppá, ez nem úgy néz ki kibontva itthon, mint a neten láttam. ja, hogy nem is azt vettem" csapdába sétáltam bele, mint ahogy sok kolléga itt. :) legalább rajzolnának rá egy kis flakon verziót, akkor könnyebben meg lehetne különböztetni. Na. mindegy.
A bőröm: száraz és aknés éppen egyszerre a legjobb kombó, nagyon örülök is neki. Mostanában mindentől húzódik az arcom, úgyhogy nekem tök kellemes volt felkenni jó kiadós, tipikus fényvédő, ahogy írják, tapad meg minden, hidratál. Érzem, hogy valami van az arcomon.
Nem okozott pattanást, nem okozott miteszert.
Nézegettem is itt a véleményeket mennyire nem szeretik, mondom nem is tudom, szerintem nem is olyan rossz, nem is annyira fénylik
Aztán ma bekentem Anyum arcát, nagy Project, hogy rávegyem, hogy legalább fényvédőt használjon, jelentem a project nem megy túl sikeresen, de ma én kentem rá az arcára, úgyhogy kivételesen a kellő mennyiség került rá, neki nagyon szaráz alapból a bőre. Aztán 20 perc múlva ránéztem és igazi diszkó gömb volt az arca. Erre kerestem egy tükröt én is belenéztem, nevettem egy jót magamon, hogy aha ez annyira nem is fénylik? miközben ugyanolyan zsírosbödön nézett vissza rám.
Szal. Ha az ember itthon van egész nap és csontszáraz az arca tök jó. Ha az embernek csontszáraz az arca és nem zavarja, hogy csak pár óra múlva szívja be teljesen és addig a Glass Skin trend nemcsak, hogy követője, hanem valódi nagykövete akkor is jó. - ez az én verzióm. A ragacsosság meg a zsíros érzet nekem pár óra múlva elmúlik, nem tart egész nap. Végül szépen beszívja a bőröm.
Ha az ember szeretne rá sminkelni - amit nem tudok elképzelni, hát, sok szerencsét? Ha nem szereti az ember a csillogó arcbőrt, akkor nem biztos, hogy a legjobb ötlet. (arra inkább az Eucerin Oil Control vagy a La Roche Posay Anti-Shine vonala lehet jó, az kicsit már árkategória bár nyár végén kell fényvédőt venni, akkor minden fényvédőt leáraznak a patikában, úgy talán kevésbé fáj. )
Vagyis visszatérve értem már a kritikákat itt.
Egyébként ennek létezik egy Garnier Ambre Solaire Anti-Age verziója is, amibe nincs alkohol, de van niacinamid, eddig csak a Müllerben láttam, szerintem legközelebb kipróbálom azt, ha már zsírosbödön az arcom legalább alkohol ne legyen benne alapon.

Bioderma Cicabio Krém

Bioderma Cicabio Krém
2021. október 15.

Száraz pattanásra hajlamos bőrre vettem. Úgy gondoltam, hogy úgyis állandóan dúl valami forradalom az arcomon, egy nyugtató, sebregeneráló krém tök jó lesz hidratálónak. Évekkel ezelőtt hallottam azt a tanácsot, hogy a pattanásos bőr az egy gyulladásos folyamat, érzékeny bőrként kezelni jó ötlet, egy olyan krém, ami nyugtatja a bőrt és ami fokozza a bőrvédő rétegét az úgy gondoltam, jól jöhet. Meg hát nagyon sok jó vélemény van róla. Szóval.
Pozitívum: úgy érzem, hogy a pattanás utáni foltok szépen, gyorsabban halványulnak. Mély tíz éves heggel úgyse fog mit kezdeni, azt nem is várom el tőle.
Tetszenek az összetevők, az ázsiai gázló, a cink,
Nem irritált, szépen nyugtatta a bőrt.
Negatívum: naagyon gyorsan fogy nekem. Egy hónap alatt elhasználtam. Tudom, hogy negyven milliliter, de az előtte lévő krémem is 40 milliliter volt, és az jó 4 hónapig kitartott.
Engem nem hidratál eléggé. Nagyon sokat használok belőle, akkor reggel nem húzódik annyira az arcom, de egy kicsit azért húzódik.
Ha sokat használok belőle eléggé ragacsos érzés.
Lehet mondani, hogy ez inkább egy sebregeneráló krém, és nem hidratálókrém, és nem rendeltetésszerűen használtam, és igaz is, ezért nem is pontozom le mert annak aminek árulják - sebregeneráló - azt tökéletesen tartja.
Hidratálókrémnek nem venném újra mert annak nekem nem elég (viszont nekem most tényleg nagyon száraz a bőröm), de esetleg egy sebregenerálókrémnek újravenném, ha szeretnék olyat esetleg.