Lorna

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

La Roche-Posay Anthelios XL Mattító Hatású Napvédő Gél-krém SPF50+

La Roche-Posay Anthelios XL Mattító Hatású Napvédő Gél-krém SPF50+
2021. október 15.

Nagyon szaráz, poros finishe van, fehér csíkokat hagy az arcon ha az ember nem nagyon figyel. Minden pereg, kukacosodik alatta. Az ugyanabba a márkába tartozó problémás bőrre való krém (Effaclar duo) vagy érzékeny bőrre való krém (Toleriane Ultra) se fér meg alatta.
A 30-as verzióját használtam régebben annó, nem tudom, hogy csak ott nem tűnt fel de ott semmi problémát nem tapasztaltam az egyik kedvenc fényvédőm volt. Gondoltam ez még jobb lesz, hiszen abban illatanyag volt, ez jobban véd és illatmentes. Azóta igaz, hogy nagyon átment a bőröm szárazba. Nem venném újra, mert alá kell hidratálnom, de semmi hidratálókrémet nem visel el maga alatt, úgyhogy patt helyzet alakult ki.
A fényvédő mivoltát azért nem húznám be, zsíros bőrre szerintem nagyon jó lehet, vagy akinek nem kell hidratáló alá.

La Roche-Posay Anthelios Mattító Hatású Gél-krém SPF30

La Roche-Posay Anthelios Mattító Hatású Gél-krém SPF30
2021. október 15.

Egy tubust használtam el belőle, és nem találok benne hibát. Fehér krém, lehet rá sminkelni, nem kukacosodik, nem okoz pattanást, nem zsírosít, véd a naptól. Kicsit csúnyán mondva észre se vettem, hogy volt, de nem az a legjobb fényvédő végülis, aminek annyira nincs semmi zavaró tulajdonsága, hogy fel se tűnik, hogy van, közben dolgozik az arcomon és véd?
Az illatatanyag az egyetlen negatívuma.

Garnier Fructis Hydra Aloe Hajerősítő Sampon

Garnier Fructis Hydra Aloe Hajerősítő Sampon
2021. október 1.

Az Örök HajGordiuszi Csomót ígéri elvágni: "megfelelően hidratálja a hajat, anélkül, hogy elnehezítené". Spoiler: nem sikerül neki. De felróhatjuk-e neki, ha szinte semmilyen samponnak nem sikerül ez a bűvészmutatvány? Ami alaposan tisztít az szárít rendesen, ami hidratál, az elnehezít. Legalábbis könnyen lelapuló hajjal én ezt tapasztaltam.
Negatívumai, ezek alaján:
-lelapult haj
- könnyen zsírosodó fejbőr
Pozitívum:
+hidratált haj
+szép a flakon. Igen ez fontos. :) Azok az aloék annyira jól vannak befényképezve, hogy csak ránéz a hajam és feltöltődik az aloevel, aztán lelapul.:)
Egy másik jobban tisztító samponnal váltogatva elment, ahhoz képest nem volt drága, viszont, ha magában használtam sokáig a fejbőröm is elkezdett kicsit lázadni viszketés stb. Váltogatva mással nem volt annyira rossz. Talán újravenném, ha nem találok jobbat.

La Roche-Posay Toleriane Ultra Hidratáló Krém

La Roche-Posay Toleriane Ultra Hidratáló Krém
2021. szeptember 26.

Kombinált bőröm van, és nagyon hatékonyan működött rajta.
Az adagolója gazdaságos, ha nem húzódik az arcom egy pumpálás elég, ha épp előtte hámlasztottam az Ordinary 30% AHA 2% ütősebb cuccal akkor három-négy.
Színtelen, szagtalan, illatmentes, nem irritáló, nem komedogén, nem okoz miteszert. Tartósítószer nincs benne az adagolója ilyen vákum? Légmentes zárodó technika varázslat? Nem értek a fizikához, de a zacskó légmentesen záródik és egyre kisebb lesz és ettől tudják a tartósítószert lespórolni. Valami ilyesmi.
Van benne csupa csudi antioxidáns, hámlasztó? Nem. Retinol? Nem. Izgi? Nem.
Érzékeny bőrre tök jó válsztás? Igen.
Ha az ember ilyen erősebb retinol vagy hámlasztó businessben utazik ahhoz is jó választás nyugatató, támogató terméknek.
A La Roche Posay Tolerine Ultra krém tulajdonképpen a támogató, meghízható pasi akihez férjezmész, nem a bőrdzsekis motoros srác akivel flörtölsz, hogy Glamour újságból összeszedett sztereotíp metafórákkal jöjjek. ;)
Ahhoz képest, hogy 40ml kicsit drága. Ennél az árnál már szerintem magasabb, ezért esetleg egy csillagot levonok, de egyébként nem találok semmi kivetnivalót benne.
Update: a második flakonnál tartok, úgyhogy elmúltak a mézeshetek és találtam benne egy-két hibát. haha. A fényvédők alatt nem nagyon működik. Merthogy az olcsó Altruist spf30, meg a Garnier fényvédő (Ambre Solaire Sensitive Advanced Cream) alatt nem működik azt elnézem neki. De hogy a La Roche Posay Anthelios Anti-shine 50-el sem? A saját nővérével? Hiszen ugyanabból a kis francia faluból, La Roche Posayből származnak és nem jönnek ki egymással és kukacosodnak? Cö-cö-cö.
De most komolyan La Roche Posay csinálhatna egy Toleriane fizikai alkohol és parfümmentes fényvédőt, milyen jó lenne az már. Álmodozzak még.

Uriage Bariésun Arckrém SPF 50+

Uriage Bariésun Arckrém SPF 50+
2021. szeptember 26.

Én nem éreztem nagyon rossznak. Egynek elment. Kicsit zsíros néha az igaz, és van benne parfüm, és a szememet is csípte nem elviselhetetlenül, csak kicsit (nem voltam 100%ig biztos benne, hogy ez volt a tettes, de a többi kommentet látva valószínű).
Most egy Eucerin testre való fényvédőt próbálok arcra elhasználni és az sokkal kellemetlenebb viselet arcon.
Pattanást, irritációt nem okozott. Nem volt egész nap kényelmetlen, beszívódott egy idő után. Télen, kora tavasszal kellemesebb volt mint nyár felé kacsintgatva.
Ha egyszer újra venném akkor parfümmentes verziót ha van, hátha az nem csípi a szemet.
Update: amíg használtam elég miteszeres voltam, ez azóta elmúlt. Hosszas Sherlock Holmeskodás után erre és a Bioderma Cicabio fényvédőjére szűkítettem le a gyanusítottak körét. Ezeket használtam akkor felvátogatva, úgyhogy csak úgy magamnak megjegyzem, ha újravenném valaha. A Biodermás mondjuk annyira tetszett, hogy lehet képes volnék még egyszer megpróbálni.
Más is említette, de magamnak is, hogy megjegyezzem ide leírom, hogy az URIAGE BARIÉSUN KID GYERMEK TEJ SPF50 + UVA ULTRA - nak egy az egybe ugyanaz az összetevőlistája, mint ennek, azzal a különbséggel, hogy abból kivették a parfümöt és az 100 ml ez 50ml. Az ára így egy kicsit magasabb, de nem kétszer annyi.

Vichy Minéral 89 Eyes Bőrerősítő Szemkörnyékápoló Booster

Vichy Minéral 89 Eyes Bőrerősítő Szemkörnyékápoló Booster
2021. szeptember 18.

Hát persze, hogy a cukorfalat csomagolása miatt vettem meg. Hát persze. Olyan, mint a nagytesó a Vichy Mineral Sima, csak kisebb ugyanannyiért! Hát egyem a pici szívét, vigyétek a pénzem!
Szóval tetszik az üvege. ;)
Hidratál, szépen, kellemesen, irritáció nélkül, hialuronsavval, stílusosan. Suttogva: szerintem a Hada Labo is ugyanezt csinálná, csak ott 100 milit kapunk, vagy bármilyen hidratálókrém/ hialuronsav szérum.
Egyébként nem volt rossz, semmi panaszom nincs rá, csak kezdem úgy gondolni, hogy a szemkrém az egy túlárazott hidratálókrém incifinci csomagolásban.
Persze ettől még néha veszek egyet-egyet, mert hát olyan kis ellenállhatatlanul édesek. :)

L'Oreal Paris Infallible More Than Concealer

L'Oreal Paris Infallible More Than Concealer
2021. szeptember 15.

Teljes fedés, nekem meszel, falaz, burkol. Természetesen a legvilágosabb szín túl világos a második legvilágosabb kicsit túl sötét.
Nem tudom szem alá elképzelni, ez a száraz, nem mozduló, tömény dolog inkább bőrhibákra előnyös. Egész nap kitart.
A "könnyen eldolgozható" állításán meg csak nevetni tudok. Sose volt kezemben még ilyen nehezen eldolgozható voszont gyorsan megszáradó, aztán nem mozduló arcra való smink. Nem hiszem, hogy könnyű eldolgozni.

The Ordinary Squalane Cleanser

The Ordinary Squalane Cleanser
2021. szeptember 14.

Fehér krémből víz hatására olajjá váló lemosó, nem szárít használat után, nem irritált. Gyengéd, hidratál. Mindent tesz amit ígér, de mégis a szaga miatt nincs kedvem újravenni. Az enyémnek olyan avas olaj szaga van. Persze jobb mintha parfümöznék, de van pár illatmentes krémes lemosó kedvencem ami tényleg illat nélküli:) . (Naturland mosdókenőcs meg a Toleriane lemosó. Naturland árban is veri talán, azért az Ordinary csak 50 ml elég gyorsan fogy )
De ez inkább olyan, hogy már megtaláltam az igazi kedveceimet, nem a lemosó feltétlen rossz.

Balea Pink Blossom Tusolóhab

Balea Pink Blossom Tusolóhab
2021. szeptember 11.

Mostanában elszontyolodott Pikachu arccal járom a drogériákat és konstatálom a szomorú tényt, hogy mindenhonnan eltűntek az Emberiség Legnagyobb Találmányainak Egyike ( a kerék, meg a penicillin után) :a Tusfürdőhabok. Régen volt Nivea Simakék, Nivea Sötétkék, Dove Ilyenillat, Olyanillat, Fa, Balea...
Most egyedül ezt a Baleát találom ebben a Szomorú Armageddonban.
Nos ez a Balea Pink Blossom Tusfürdőhab - a Tusfürdőhabok Hegylakója - teszi a minden tusfürdőhab dolgát, szépen felvert tejszínhab állagra varázsolódik és simogatja a bőrömet fürdés közben.
Az illata annyira nem tetszik, kicsit mű, de nem is merem mondani, mert meghallja és ő is nyugdíjba vonul, és mi lesz velem nélküle, ha ő is eltűnik?

Sensodyne Pronamel Fogkrém

Sensodyne Pronamel Fogkrém
2021. szeptember 10.

Legjobabb.:) finom az íze, szép vidám a színe a kupaknak, a tubus jó kis formás, cuki, aranyos. Aquafresht használtam előtte, mert spórolni akartam meg háromcsíkos gyerekkor nosztalgiázni attól mintha a szám körül kicsi pattanások lettek, miután Sensodyne-ozok ezek elmúltak. Talán az SLS miatt? vagy ki tudja. A fogkém íze ami miatt újraveszem, nem túl erősen mentolos, finom, enyhe mentolos talán egy kicsi édes beütéssel. Nem tudom, hogyan segítene megvédeni az eróziótól a fogamat, azt inkább a - ne mossunk sütizés/evés után félórával fogat - dolog védi szerintem. Pár havonta akciózzák megpróbálom akkor levadászni. Szeretem azt is, hogy nem habzik annyira.