Lorna

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Eucerin 5% Urea Nappali Arckrém

Eucerin 5% Urea Nappali Arckrém
2015. augusztus 9.

A gyógyszertári francia krémekhez hasonlítanám, csak pénztárcabarátibb megoldás. Nem túl híg, de nem is túl sűrű krém. Télen, amikor szörnyen száraz volt a bőröm egy darabig segített, de inkább nyár, őszre ajánlanám, kombinált, nem retteneten száraz bőrre. Újravenném.

Clarins HydraQuench Cream

Clarins HydraQuench Cream
2015. augusztus 9.

Nem szokott zavarni az enyhe parfüm a hidratálókrémekben, de ezt még én is túl erősnek találom. (A Vichy Idealia volt a másik, amin filóztam egyet, hogy parfümöt vettem-e, vagy hidratálókrémet.) Nem hidratál eléggé az árához képest. Sőt, úgy általánosságban nem hidratál eléggé. Egy 0-val kevesebb lett volna akkor is duzzognék. Na, mindegy, egyszer mindent ki kell próbálni. Kivéve a bungee jumpingot. Az nem nekem való.

Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel

Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel
2015. augusztus 9.

Kisebb verziót próbáltam. Vizes jelleg, a hűvös illata nem tetszett. Csak az árát tartom drámainak.

Clinique Moisture Surge Extended Thirst Relief

Clinique Moisture Surge Extended Thirst Relief
2015. augusztus 9.

Több 5-15 ml üvegcsét használtam el belőle. Nem irritál, kellemes, olyan vizes érzés az arcra felvinni, de amikor télen használtam kevésnek éreztem a hidratálását. Vegyes arcbőrre jó lehet. Az ára azért elég meredek.

Vichy Idealia Normál-Kombinált Bőrre (régi)

Vichy Idealia Normál-Kombinált Bőrre (régi)
2015. augusztus 8.

A Vichy márka habára érzékeny bőrre reklámozza magát, mégis tele van parfümmel, ami nem feltétlen jó az érzékeny bőrnek. Na, ez a krém tökéletes példája ennek. Régen, amikor még ezt használtam, sokkal kevésbé zavart a parfüm a kozmetikumokban. Bár miután végigmaratonoztam több órányi Paula’s Choice livechatet – valakinek túl sok szabadideje van - ez eléggé megváltozott – de még ezelőtt is, amikor semmi gondom nem volt velük úgy gondoltam, hogy na, ez azért sok. Most hidratálókrémet vettem, vagy parfümöt?

La Roche-Posay Hydreane Legere

La Roche-Posay Hydreane Legere
2015. augusztus 8.

A franciák szerintem értenek a bőrápoláshoz. Semmi macera, a legtöbb krémjük egyszerű rövid összetevőkből áll, nem irritál, nem vaxos érzetű krémek, lightosak, jól hidratálnak, érzékeny bőrre van kifejlesztve. Nekem így huszonévesen pont azt nyújtják, amit elvárok a bőrápolástól. Lehet, hogy kicsit egy kaptafára mennek (Sensibio legere/riche, Hydreane legere/rich, Hydrabio legere/riche, az ember egy idő után elveszhet köztük:) Én legjobban a Hydreane Legere-t kedvelem a sok közül, de talán csak mert ez volt az első amit kipróbáltam a gyógyszertári/francia vonalból. Szerintem ezek kifejezetten hasonlítanak egymásra, és hasznosak lehetnek kombinált, vagy száraz bőrre.

Alveola Aloe Vera Eredeti Aloe Vera Gél

Alveola Aloe Vera Eredeti Aloe Vera Gél
2015. augusztus 7.

Az egyik Lost maraton alkalmával tűnt fel, hogy abban a sorozatban mindenre ezt használják. Sun termeszti. Valaki megégett a napon? Aloe vera! Valaki eltalált egy nyílvessző? Aloe vera! Jacknek vakbélgyulladása van…? Na jó, arra azért nem jó. Egy szó, mint száz, úgy gondoltam, ha Katenek, Jacknek, meg Sawyernek bevált, akkor nekem is be fog. Eh… igen, de annyira nem. Valahogy úgy érzem, hogy illene jobban szeretnem, de ez a krém szerintem ragacsos, kellemetlen szagú, nem érzem, hogy különösebben bármit is tenne a bőrömmel, pattanást nem tüntet el, nem hidratál nagyon. Napégésre viszont kivalló, de mivel nem egy lakatlan szigeten lakok, és ha úgy adódik, beugrok a drogériába naptejért ha kell, nincs rá nagyon szükségem.

La Roche-Posay Cicaplast

La Roche-Posay Cicaplast
2015. augusztus 7.

Nagy reményeket fűztem hozzá, amikor megvettem. Úgy gondoltam ez lesz a csodakrém, ami sebeket gyógyít, ami a levett anyajegyeimet segít, pattanás hegeken világosít, lehozza az égről a csillagokat; de legalább egy klassz multifunkcionális krém lesz, amit újra-újra veszek. Arra nem számítottam, hogy paprikavörös lesz a fejem akárhányszor felkenem. Arra végképp nem számítottam, hogy szégyenszemre a Krémmánia leges-leges-legjének- a legjét mezei kézkrémnek fogom használni. Annak egész jó mondjuk. Csak arra meg drága.

Garnier Moisture Match Ragyogást Fokozó Frissítő Arcgél Fakó és Fáradt Bőrre

Garnier Moisture Match Ragyogást Fokozó Frissítő Arcgél Fakó és Fáradt Bőrre
2015. augusztus 7.

Uh, nem. Nagyon nem. Égetett, csípett, de annyira, hogy még kézkrémnek sem bírtam elhasználni. Ragyogni mondjuk ragyogott tőle az arcom csak pirosan. Nem pont ez volt a cél.

L'Oreal Triple Active Fresh Hidratálókrém Normál és Kombinált Bőrre

L'Oreal Triple Active Fresh Hidratálókrém Normál és Kombinált Bőrre
2015. augusztus 7.

Még mindig van egy egész pici belőle, amit nem akaródzok elhasználni. Néha kinyitom és beleszippantok az isteni illatába – ami viszont nem tetszik, hogy érezni rajta az alkoholt, ha felkenem, és ha jól tudom, az nem tesz jót a bőrnek. Amíg még használtam kellemes hűsítő volt nyáron, próbáltam, ahogy sokan írták hűtőbe rakva. Újra nem venném.