Lorna

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Uriage Bariésun Arckrém SPF 50+

Uriage Bariésun Arckrém SPF 50+
2021. szeptember 26.

Én nem éreztem nagyon rossznak. Egynek elment. Kicsit zsíros néha az igaz, és van benne parfüm, és a szememet is csípte nem elviselhetetlenül, csak kicsit (nem voltam 100%ig biztos benne, hogy ez volt a tettes, de a többi kommentet látva valószínű).
Most egy Eucerin testre való fényvédőt próbálok arcra elhasználni és az sokkal kellemetlenebb viselet arcon.
Pattanást, irritációt nem okozott. Nem volt egész nap kényelmetlen, beszívódott egy idő után. Télen, kora tavasszal kellemesebb volt mint nyár felé kacsintgatva.
Ha egyszer újra venném akkor parfümmentes verziót ha van, hátha az nem csípi a szemet.
Update: amíg használtam elég miteszeres voltam, ez azóta elmúlt. Hosszas Sherlock Holmeskodás után erre és a Bioderma Cicabio fényvédőjére szűkítettem le a gyanusítottak körét. Ezeket használtam akkor felvátogatva, úgyhogy csak úgy magamnak megjegyzem, ha újravenném valaha. A Biodermás mondjuk annyira tetszett, hogy lehet képes volnék még egyszer megpróbálni.
Más is említette, de magamnak is, hogy megjegyezzem ide leírom, hogy az URIAGE BARIÉSUN KID GYERMEK TEJ SPF50 + UVA ULTRA - nak egy az egybe ugyanaz az összetevőlistája, mint ennek, azzal a különbséggel, hogy abból kivették a parfümöt és az 100 ml ez 50ml. Az ára így egy kicsit magasabb, de nem kétszer annyi.

Vichy Minéral 89 Eyes Bőrerősítő Szemkörnyékápoló Booster

Vichy Minéral 89 Eyes Bőrerősítő Szemkörnyékápoló Booster
2021. szeptember 18.

Hát persze, hogy a cukorfalat csomagolása miatt vettem meg. Hát persze. Olyan, mint a nagytesó a Vichy Mineral Sima, csak kisebb ugyanannyiért! Hát egyem a pici szívét, vigyétek a pénzem!
Szóval tetszik az üvege. ;)
Hidratál, szépen, kellemesen, irritáció nélkül, hialuronsavval, stílusosan. Suttogva: szerintem a Hada Labo is ugyanezt csinálná, csak ott 100 milit kapunk, vagy bármilyen hidratálókrém/ hialuronsav szérum.
Egyébként nem volt rossz, semmi panaszom nincs rá, csak kezdem úgy gondolni, hogy a szemkrém az egy túlárazott hidratálókrém incifinci csomagolásban.
Persze ettől még néha veszek egyet-egyet, mert hát olyan kis ellenállhatatlanul édesek. :)

L'Oreal Paris Infallible More Than Concealer

L'Oreal Paris Infallible More Than Concealer
2021. szeptember 15.

Teljes fedés, nekem meszel, falaz, burkol. Természetesen a legvilágosabb szín túl világos a második legvilágosabb kicsit túl sötét.
Nem tudom szem alá elképzelni, ez a száraz, nem mozduló, tömény dolog inkább bőrhibákra előnyös. Egész nap kitart.
A "könnyen eldolgozható" állításán meg csak nevetni tudok. Sose volt kezemben még ilyen nehezen eldolgozható voszont gyorsan megszáradó, aztán nem mozduló arcra való smink. Nem hiszem, hogy könnyű eldolgozni.

The Ordinary Squalane Cleanser

The Ordinary Squalane Cleanser
2021. szeptember 14.

Fehér krémből víz hatására olajjá váló lemosó, nem szárít használat után, nem irritált. Gyengéd, hidratál. Mindent tesz amit ígér, de mégis a szaga miatt nincs kedvem újravenni. Az enyémnek olyan avas olaj szaga van. Persze jobb mintha parfümöznék, de van pár illatmentes krémes lemosó kedvencem ami tényleg illat nélküli:) . (Naturland mosdókenőcs meg a Toleriane lemosó. Naturland árban is veri talán, azért az Ordinary csak 50 ml elég gyorsan fogy )
De ez inkább olyan, hogy már megtaláltam az igazi kedveceimet, nem a lemosó feltétlen rossz.

Balea Pink Blossom Tusolóhab

Balea Pink Blossom Tusolóhab
2021. szeptember 11.

Mostanában elszontyolodott Pikachu arccal járom a drogériákat és konstatálom a szomorú tényt, hogy mindenhonnan eltűntek az Emberiség Legnagyobb Találmányainak Egyike ( a kerék, meg a penicillin után) :a Tusfürdőhabok. Régen volt Nivea Simakék, Nivea Sötétkék, Dove Ilyenillat, Olyanillat, Fa, Balea...
Most egyedül ezt a Baleát találom ebben a Szomorú Armageddonban.
Nos ez a Balea Pink Blossom Tusfürdőhab - a Tusfürdőhabok Hegylakója - teszi a minden tusfürdőhab dolgát, szépen felvert tejszínhab állagra varázsolódik és simogatja a bőrömet fürdés közben.
Az illata annyira nem tetszik, kicsit mű, de nem is merem mondani, mert meghallja és ő is nyugdíjba vonul, és mi lesz velem nélküle, ha ő is eltűnik?

Sensodyne Pronamel Fogkrém

Sensodyne Pronamel Fogkrém
2021. szeptember 10.

Legjobabb.:) finom az íze, szép vidám a színe a kupaknak, a tubus jó kis formás, cuki, aranyos. Aquafresht használtam előtte, mert spórolni akartam meg háromcsíkos gyerekkor nosztalgiázni attól mintha a szám körül kicsi pattanások lettek, miután Sensodyne-ozok ezek elmúltak. Talán az SLS miatt? vagy ki tudja. A fogkém íze ami miatt újraveszem, nem túl erősen mentolos, finom, enyhe mentolos talán egy kicsi édes beütéssel. Nem tudom, hogyan segítene megvédeni az eróziótól a fogamat, azt inkább a - ne mossunk sütizés/evés után félórával fogat - dolog védi szerintem. Pár havonta akciózzák megpróbálom akkor levadászni. Szeretem azt is, hogy nem habzik annyira.

Kerastase Densifique Bain Sampon

Kerastase Densifique Bain Sampon
2021. szeptember 10.

Egyik barátnőmtől kaptam ajándékba akinek nem jött be. Ő hajhullásra vette, neki azon nem segített.
A sampon illata iiisteni, parfümöt belőle a népnek! Vagy legalábbis nekem. Ha Allure, vagy J'Adore, vagy hasonló francia szavakat írnának rá az ebből készült parfümös üvegre és beraknák a férfi ismerősöm által Női Bűnökként emlegetett boltba - a Douglasről beszélünk lol - akkor nem lennék meglepve. Ezzel azt akartam mondani, hogy kifinomult, drága nőies parfüm illata van. Nagyon tetszik az illata.
Na de tud mást is azon kívül, hogy jól illatozik? Ha-ha-ha.
Nem.
Kétnaponta kell hajat mosnom vele, az gyakoribb mint az átlagom. Lehet, hogy kevésbé fogy mert sűrű -ezt tényleg aláírom nagyon kevés elég belőle, egy ötforintosnyi, max tízforintosnyi:) szépen felhabzik, így alig fogy. Bár ha többször mosok vele hajat, mint a másik samponokkal, akkor lehet ugyanott vagyok végül. Néha nagyon vállalhatatlanul zsíros lesz vele a fejem, elég hamar, néha szinte másnap/aznap mostanában már elkezdett utána viszketni is a fejem. Szóval szomorú lennék, ha teljes árat adtam volna ki érte.
Hajhullásmérséklés? Tömegsürűség növekvés akármi? Á, lelapult, zsíros haj, drogériás sampon is tudja ezt.
Barátnőmmel közben mindketten attértünk az Alpecinre. Neki azért, mert úgy érzi segít a hajhulláson, nekem meg mert szeretem, hogy a nyári kánikulában a menta hűti a fejemet. :)
De a Kerastase dobozát megtartom, mert szép lesz a fürdőszobámba dísznek, és mélyen illatolok majd belőle. :)

Geek & Gorgeous 101 Jelly Joker

Geek & Gorgeous 101 Jelly Joker
2021. szeptember 6.

Nagyon kellemes selymes állaga van, szeretek többet - talán túl sokat használni belőle, majdnem száraz bőrre, akkor jön elő milyen kellemes érzés. Gyöngyházfényű zselés lemosó, pénztárcabarát. Nem tudom eldönteni, hogy jobba szárítja a bőröm mint a nagy kedvenceim -a Toleraine a LA Roche Posaytől, vagy csak a zselés állag miatt már eleve úgy gondolom, hogy jobban fog szárítani, és valami pszichológiai trükk-e a dolog. -A legkedvencebb arclemosó állagom nekem inkább a krém, de ha zseléset szeretnék újravenni akkor lehet adok neki még esélyt.

Nivea Men Creme

Nivea Men Creme
2021. augusztus 28.

Bevallom azért vettem mert úgy gondoltam a pici verzió fémdoboza tök jól néz ki. Úgyhogy nem volt nagy elvárásom vele szemben, azt meg könnyű teljesíteni. Lábápolónak használtam annak jól működött, egy-két napig szépen puhította a sarkamon a bőrt, hébe-hóba kézkrémnek használtam annak se volt rossz, hidratált. Az eredeti kéktégelyes NIVEA illata nekem személy szerint jobban tetszik, ezt kicsit aftershave-esnek érzem, bár ugye ígéri is, hogy friss férfias illat.

Bioderma Sensibio Szemkörnyék Ápoló Gél

Bioderma Sensibio Szemkörnyék Ápoló Gél
2021. augusztus 1.

Érdekes, hogy még nem volt érzékeny bőrre való szemkörnyékápolóm, eddig csak "sima" szemkrémeket használtam, amik nem csíptek sose, de ez az érzényeny bőrre valóeg csípett néha. Inkább akkor ha túl sokat vittem fel.
Hidratált, könnyed állaga volt, én egy 3 az 1-ben sensibio csomagban vettem ahol ez kb ajándék volt.
Nem hinném, hogy megvenném teljes áron meg kezdek leszokni a szemkrémkről, kezdem én is azt a filozófiát vallani, hogy ha ugyanazok az összetevők vannak benne mint a sima krémben, ami a legtöbben ugyanaz, akkor minek másikat venni?