Lorna

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Eucerin Sun Sensitive Protect Extra Könnyű Naptej FF30

Eucerin Sun Sensitive Protect Extra Könnyű Naptej FF30
2021. május 16.

Én is akkor vettem amikor a Sun Oil Coltrol arcra fényvédővel volt egy ajándékcsomagban és kábé utánunk dobták minimális árkülönbséggel.
Jól teljesített. Nem égtem vele le soha. Nem irritált. Arcra nem használnám mindennap, mert nem arra való, de nem mindig viszek strandra külön fényvédőt arcra. Amikor így használtam pár napra arcra nem irritált, vagy okozott pattanást. Ruhafolt elleni védelmet ígér, amit akkor nem értékeltem annyira, amikor használtam, de hogy a mostani hétvége egyik programja az volt, hogy a jelenlegi ( SunOzone 50) fényvédőm által okozott foltokat imádkoztam ki a kedvenc fürdőruhámból, így már utólag értékelem.
Strandra szívesen újravenném. Az illatanyag bár nem zavaró azért kihagyható lett volna.

Update: a többiek jó véleményétől felbátorodva kipróbáltam arcra meg mert épp elfogyott a másik fényvédő és nem akartam újat venni.
A harmada maradt a tubusban azt használtam el az kb olyan 50 ml.
Szóval hasonló lett az eredménye a többiek véleményéhez. Az arcbőrön az alkohol, és parfüm elméletben jobban zavar, gyakorlatban nem éreztem az irritációt. Nem csípett, nem pirosodott ki az arcom. Pattanást, miteszert nem okozott.
Sőt az arcom miteszerügyileg egész jó mostanában (Ordinary Aha-bha hámlasztót, meg Ordinary azelainsavat használok, Hada Labo hialuronsavat, hidratálónak La Roche Posay Toleriane Ultra krém, Toleriane arclemosót. Ezt inkább csak magamnak jegyzem meg, ha kiborul a bőröm a kísérletező lelekemtől tudjam mihez térjek vissza. )
Visszatérve a fényvédőre. Egy ilyen nagy adag fényvédőnél az a jó, hogy nem spórolok vele. Nyakra, fülre, kézre dekoltázsra se sajnálom napi szinten.
Negatívum, hogy pereg és tényleg alá vagy semmit, vagy óirási önuralmat gyakorolva ne érjünk hozzá az arcunkhoz egész nap, mert attól csak rosszabb lesz. Néha önmagában is pereg.
Sima hialutonsavat (teljesen egyszerű formula) se bír el.
Én azt a taktikát használom, hogy megvárom hogy beszívódjon minden alatta, (ha nagyon húzódik reggel a bőröm és muszáj valamit rákenni) és minimális mozdulatokkal sok terméket kevés simogatással viszek fel, aztán megvárom, hogy beszívodjon és nem érek hozzá.
Néha kicsit kellemetlen, egy darabig ragadhat amíg be nem szívódik, egy kicsit zavaróan, nincs az a szép bőrfény, elegáns formula ami egy arcra való fényvédőnlé jobban megvan. De véd a naptól és az a lényeg.
Azért nem olyan rossz, főleg, hogy tényleg nyár végén amikor le szokták árazni csomagban nagyon jól megéri.
Arcra az alkohol és a parfüm miatt, lehet a La Roche Posay meg az Atruist vonalon próbálkozok tovább.

Garnier Fructis Banana Hair Food 3in1 Hajmaszk

Garnier Fructis Banana Hair Food 3in1 Hajmaszk
2021. május 2.

Nem kiöblítendő pakolásként használtam főleg, mert így maradt meg az illata jobban a hajamban és így fogyott kevésbé. Nekem kifésülésben, hidratálásban nem különösebben segített.
Enyhén puhit, de nem hidratál túl mélyen. Azt szerettem benne nem csapta össze a hajam még akkor sem ha elég sokat raktam rá, és egy kicsit puhított. Na meg az illata. Nem szeretem a túl édes túl bogyós gyümölcsös illatokat, de ez elég finom volt szerintem, és meg is marad a hajban.
Az illata miatt újravenném.

Elséve Színvédő Sampon

Elséve Színvédő Sampon
2021. április 30.

Úgy érzem ez a majdnem töklétes sampon. Tetszik az illata édes almás, tetszik, hogy nem tejesen híg, nem felvizezett, nem folyik ki a kezeim közül, a hajam szépen áll utána, van tartása, nem zsírosít nagyon, de ha folyamatosan használom elkezd viszketni a fejem közvetlenül hajmosás után, aztán korpásodni.
Úgyhogy csak úgy tudom elhasználni ha váltogatom másik samponnal néha Nizoralt bevetve.
Nincs festve a hajam, úgyhogy a színvédéséről nem tudok sokat mondani.

Geek & Gorgeous 101 aPad

Geek & Gorgeous 101 aPad
2021. április 23.

Karantén alatt minimalista rutint próbáltam kialakítani és gondoltam elhagyom a szérumokat és megpróbálok csak hidratálókrémmel élni (meg fényvédővel.)
Amikor megtörtem és feladtam a projectet akkor vásároltam ezt. És de jó, hogy megtörtem. Nagyon hiányoztak a szérumok, és ez döbbentett rá, vagy emlékeztett miért is szeretem őket annyira.
A Geek&Gorgeous arctonikkal együtt használtam és annyira kellemes volt együtt ez a két kombináció. A húzódó bőrszárazság eltűnt, kevesebb kellett a hidratálókrémemből.
Finom, kellemes könnyen rétegezhető. Érezhető, hogy dolgoztak azon, hogy ne morzsolódjon könnyen működjön más termékkel együtt. (néztem videót ahol Judit beszélt is erről de tényleg ki is érezni)
Úgy éreztem kevesebb pattanásom volt, kicsit gyorsabban múltak el, de a miteszerek maradtak. Nem csípett.
Ordinary azelainsavas krémjével kísérletezek most, mert épp volt a webáruházban és mivel az fehér holló gondoltam érdemes rá lecsapni és kipróbálni.
Az Ordinarys krém kicsit csíp, kicsit jobban szárít talán, termék de nem annyira rossz a textúrája mint féltem. Szépen kenhető azt hittem nehezen kenehető darabos lesz, de nem. Nyílván az egy krém tehát rétegezni kevésbé praktikus.
(abszolút off tetszenek a videók amiket Juditék felraknak abból a számomra teljesen személyes okból, hogy ott van egy női vállalkozó, aki nem az a tipikus sztereotíp kép, ami él egy női vezetőről a fejemben ami a filmekből valami femme fatale, :) hanem csak egy nő, aki ha őszinte vagyok kicsit hasonlít is rám (hasonló a haja vagy a hangja) és olyan mint akármelyikünk és ezt nagyon szimpi látni.)

Bioderma Sensibio Gel Moussant Kíméletesen Tisztító Micellás Habzó Gél Érzékeny Bőrre

2021. április 8.

Természetesen a gyönyörű rózsaszín csomagolása miatt szemeztem vele a gyógyszertárban, amikor még krémekért csak úgy bementem a gyógyszertárba. Össze volt csomagolva egy Sensibio szemkrémmel és egy Sensibio hidratálókrémmel meg ezzel a lemosóval 6000 ft-ról leárazva 3000-re. 3 Bioderma termék 3000 ft-ért, és még szép rózsaszín is. Hát nem hagyhattam ott.
Kicsit féltem tőle hogy szárítja a bőrömet majd mert eléggé megszoktam a tejes, balm állagű lemosókat, de semmi gondot nem okozott.
Nem szárított, nem okozott pattanásokat, nem húzódik utána a bőröm. Elég régóta megvan, mintha nem is fogyna, egy pumpálás nekem elég az egész arcomra.
Azt nem tudom, hogy mit csinál a sminkkel, mert azt a karantén 625-ik napján elhagytam.
Az egyetlen gondom vele, hogy nem olyan kényeztető vele arcot mosni mint egy tejes állaggal, nincs benne olyan alig várom, hogy arcot mossak érzés amit nekem a Clinique Take the day off balmja vagy a La roche-posay Toleriane arttisztító teje vagy akár a budget Naturland mosdókenőcse hoz.

Geek & Gorgeous 101 Liquid Hydration

Geek & Gorgeous 101 Liquid Hydration
2021. április 4.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire bejön majd. A hialuronsav a kedvenc bőrápoló drogom amire rá vagyok kattanva és mivel ebbe nem volt, nem hittem volna, hogy annyira szeretni fogom.
Kellemes, feltölt érzem a különbséget ha nem használom, nagyszerűen hidratál kevesebb fogy a hidratálókrémemből. Jó hialuronsavas szérum (hada labo) alá is.
(a Geek Gorgeous Apadjával használgattam még azzal is kitűnően műkődik, kellemesek)
Nekem a csomagolása se zavar, nagyon szeretem hogy két háromszor belerázom a tenyerembe az üvegből és fellötyintem az arcomra és a nyakamra, és jól eláztatja a bőröm és utána nyomom a szérumot vagy a hidratálókrémemet vagy a fényvédőt.
Több miteszerem volt amíg használtam de a bőröm már 3 éve nem csinálja amit kellene vagy 30 éve attól függ honnét nézzük úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy az ő számlájára kéne írnom. Lassan elfogy ha aztán hirtelen teljesen kitisztulna a bőröm valami csoda folytán akkor update-elek de kétlem, hogy ez lenne a ludas.
Újravenném szívesen.

Bioderma Cicabio Nyugtató Regeneráló Fényvédő Krém SPF50

Bioderma Cicabio Nyugtató Regeneráló Fényvédő Krém SPF50
2021. március 7.

Zöld színű, sűrű zsíros érzetű krém. 5 millit használtam. Volt olyan nap, hogy imádtam, volt, hogy túl soknak éreztem, de akkor valószínűleg elkövetettem azt a hibát, hogy egy testesebb krémmel aláhidratáltam és így nem szívta be a bőröm nap végére se. Télre, amikor nagyon száraz a bőröm a fűtéstől és a csípős hidegtől valószínű adok neki egy esélyt teljes verzióban. El tudnám képzelni, hogy akkor jobban működne a bőrömön, mint a júliusi kánikulában. :)

Update: január-februári időszakban elhasználtam egy tubussal. Nagyon bejött. Ilyenkor mindig csontszáraz a bőröm és a sűrű zsírosabb állaga miatt néha nem is kellett aláhidratálnom, elég volt csak ezt felrakni. Nyáron meg biztosan megspórolja a hidratálókrémet. Mondjuk kicsit drága mivel csak 30 milli van benne, a legtöbb fényvédő azért 50 millis.
Teljesen felszínes dolog de a csomagolása olyan kis kreatív a legtöbb napvédővel szemben. A kis vidám lila kupak és a krém vicces zöld színe mindig feldobott reggelente. Szerettem a az illatát is. (illatanyagmnetes, de van valami illata attól még az összetevőknek, ami csak akkor érződik ha az ember nagyon szagolgatja.)
Szívesen használtam és ugye azt mondják, hogy az a legjobb napvédő amit szívesen használunk, mert akkor működik a napfédő ha használjuk.
Ha leárazzák vagy télre újravenném (vagy esetleg nyárra kísérletnek).

Schauma Silver Reflex Hamvas Csillogás Sampon

Schauma Silver Reflex Hamvas Csillogás Sampon
2021. február 10.

Érdekes, hogy sokan azt említik, hogy kiszárad tőle a haj. Nekem mintha éppen egy kicsit túl gyorsan zsírosította a fejbőrömet. A körmöt tényleg elszínezi lilára, meg a kádat - bár csak ideiglenesen. Korpásítani nem korpásított, nem viszketett tőle a fejem. A végére már nem éreztem a túl gyorsan zsírosító hatását, se úgyhogy egészen megbarátkoztunk a végére. Kicsit gyorsan fogy, olyan eléggé felvizezett verzió 400 ml nekem 2 hónap alatt fogyott el. Általában egy 400 ml sampon nekem négy hónapig szokott tartani. Azért nem volt rossz, lehet egyszer újravenném. Volt pár pattanásom a haj vonalában amikor ezt használtam de már egy éve rakoncátlankodik a bőröm, úgyhogy teljesen lehet véletlen egybeesés is a dolog.

La Roche-Posay Cicaplast Levres

La Roche-Posay Cicaplast Levres
2020. december 4.

Érdekes, nyáron meg amikor más ajakápolóval váltogatva használtam tök harmónikus kapcsolatban éltünk egymással. Aztán eljött a Tél, mint a Trónok Harcában és se nem használ különösebben, de ami igazán fejvakargatós, hogy most honnét jött ez, az az, hogy ha vastagon bekenem a számat vele akkor csíp is. Nincs annyira érzékeny bőröm, a számon meg főleg nem. Ilyen még sose volt velem. Úgyhogy 3 csillagot adok csak neki.

La Roche-Posay Redermic R Dermatological Corrective Concentrate

La Roche-Posay Redermic R Dermatological Corrective Concentrate
2020. november 22.

0,3 % retinol van benne a La Roche Posay oldala szerint. Két tubussal is próbálkoztam. Az elsővel csak úgy immel-ámmal mert úgy éreztem apró pattanásokat okoz, de lehet az valami más miatt volt, hiszen hajlamos rá a bőröm.
A retinol pedig elméletileg pattanásos bőrre is jó. Épp azért vettem mert néztem egy bőrgyógyász videóját aki problémás bőrre az este retinol, reggel azelainsav kombinációját ajánlatta, és amikor ezeket az össztevőket Paula's Choice kombinációjában kipróbáltam, úgy éreztem egész jól viselkedik a bőröm. Aztán úgy gondoltam két legyet egy csapással, - anti-aging meg valamit a kombinált bőrömre, jó lesz ez a retinolos krém-szérum.
Nem tudom, nem tűntek el a pattanásaim, anti-aging terén nem éreztem olyan nagy különbséget közte mint másik mezei krém között, de még viszonylag fiatal vagyok.
A második tubus amit használtam jó sokáig elég volt, talán egy fél évig is - mivel elég csak este használni, jól terül. Átlátszós (talán kicsit fehéres) tradicionális krémnél folyékonyabb állaggal. Nem csípett, nem szárított. Azt hallottam egyébként, hogy a retinol nem is fényérzékenyít, hanem maga a molekula fényérzékeny, azért kell este használni, mert napfénnyel éri hatástalanná válik.
Off: A poén sztori, amit hallottam az, hogy úgy jöttek rá, hogy anti-aging a retinol, mint összetevő, hogy egy bőrgyógyász mindig kente az egyik kézfejére, hogy megmutassa mekkora adagot használjon a páciens, akkoriban csak pattanásos bőrre használták, aztán a bőrgyógyász észrevette, hogy lám az egyik keze 20 év múlva sokkal fiatalosabb volt, mint a másik. :) Lehet türelmetlen vagyok, nekem is várnom kell 20 évet az eredményre.
Remélem megvárom. Akárhányszor leírom, az anti-aging szót mindig eszembe jut a Caroline Hirons aranybölcsessége, hogy az öregedés az egy kiváltság, ami nem mindenkinek adatik meg. Főleg úgy hogy van egy autoimmun betegségem. Na, de azért megvettem, hiúság, haha. Kipróbálom én is a Geek&gorgeous retinolját, az kicsit pénztárcabarátibb.