Lorna

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Davines Oi All In One Milk, Multifunkciós Hajápoló Spray

Davines Oi All In One Milk, Multifunkciós Hajápoló Spray
2020. november 22.

Az illata nagyon tömény, édes, kanalas-gyógyszer, nem szeretem. Nem a teljes intenzitásában marad meg a hajban szerencsére, de ahogy felrakom az az illat nekem túl sok.
Gubanc kibontó hatása közepes, jobb mint a semmi, nem jobb mint más olcsóbb drogériás társa. Ápolgat, fényesítget. - Gat, - get. Annyira nem nyűgözött le, nem venném újra.
Most nézem 6 illatanyag van termékben, az összetevőlistán harmadik helyet foglalja el a parfüm, vagyis az a harmadik legnagyobb koncentrációban benne levő összetevő. Na, csoda, hogy nem tetszik, ha az illata nem tetszik. :)

Neutrogena Hydro Boost Creme Gel

Neutrogena Hydro Boost Creme Gel
2020. november 4.

Az - egy dolgod volt, hidratálókrém vagy hát hidratálj! viccet szerintem már elsütöttem egyszer ezen az oldalon, de most így érzem megint szükség van rá.
Szóval most újraolvastam a reklámszöveget, hogy mit ígér a krém és háromszor ígéri, hogy felfrissít, de egyszer azt is úgy hosszantartóan hidratál. Szal... Hát azt nem csinálja. Még rövidentartóan sem.
Felkenem és vakargatom a fejem, hogy most történt valami, mert ugyanúgy húzódik az arcom.
Nyáron se hidratált eléggé. Nyáron! Végül amikor hőhullám volt, beraktam a hűtőbe és akkor felkentem amikor olyan meleg idő volt, hogy a legtöbb ember nem is krémez.
Arra tök jó volt, hogy jéghidegen felfrissített.
Akciósan vettem, de olyan sokat kellett használni belőle, hogy egy hónap alatt elhasználtam.
Vannak akik ezt kvázi szérumnak használják a hialuronsav tartalom miatt, nálam morzsolódik, fölé rakni dolgokat emiatt kellemetlen, és nem működik. De parfümmentes. Yayz!

Uriage Age Protect Intenzív Ráncfeltöltő Szérum

Uriage Age Protect Intenzív Ráncfeltöltő Szérum
2020. november 4.

Szerettem használni. Januárban vettem a kék karácsonyi csomagban ajándéktáskával. A szérumban lévő tejsav piszkálta a fantáziámat. Már régóta szerettem volna kipróbálni olyan krémet ami tartalmazza az összetevőt. Heti egyszer, kétszer hámlasztónak használtam, ha többször használtam úgy éreztem kicsit húzódik az arcom, hogy túl sok neki. Úgy éreztem szebb lett utána az arcom, egységesebb, a miteszereknek is kicsit használ.
Az Uriage Age termékek közül - miután kb mindegyikhez volt szerencsém az ajándékcsomag miatt ez tetszett a második legjobban ( az Age Protect éjszakai peeling krém ami a tégelyben van talán az meg a legjobban, bár abból csak nagyon kicsi mintám volt)
Szép összetevőlista, parfümöt kihagyhatnák belőle.

Bioderma Hydrabio Mask

Bioderma Hydrabio Mask
2020. október 15.

Kellemes fehér krém. Illata nem zavaró, bár jobban örülnék ha illatmentes lenne. 75 milis, legtöbb krém 50 ml, úgyhogy ár érték arányban szerintem előnyös. Kombinált szárazba hajló bőrrel télen nem éreztem elégnek. Nekem személyesen jobban jött pakolásként néha-néha felkenni, - tényleg gyorsan beszívódik nincs mit lemosni-mint mindennapra használni.
Nem hinném, hogy újravenném, van már pár parfümmentes kedvencem, és annyira nem tűnt ki a hidratálókrémek közül, de azon kívül, hogy hideg időre, - tél, tavasz nagy része - nem elég nekem, és hogy a pakolást feleslegesnek tartom - ugyanaz a funkciója mint egy sima hidratálókrémnek- nem tudok nagy hibát felhozni ellene.

Sun Ozon Naptej SPF 50

Sun Ozon Naptej SPF 50
2020. szeptember 29.

Pozitívum:
Nem égtem le vele.
Kellemes árfekvésű.
Ragadós olyan sose beszívodós, vagyis látom/érzem hova kentem, mit hagytam ki, hova kell még kenni.
Negatívum:
Ragadós olyan sose beszívodós, vagyis miután bekentem magam mindenképpen meg kell törölni a tenyerem mert különben ragad örökké. Az nem elég hogy más testrészre beletörlöm/eldolgozom pl. a könyökömre, mert tényleg nem szívódik fel.
És amiért a leginkább mérges vagyok rá :
Mielőtt elmentünk strandolni nézegettem a szép piros fürdőruhámat és arra gondoltam, de jó hogy van egy ilyen klassz fürdőruhám, ami már 3 éves, de még mindig ugyanolyan jó, és élénkpiros és multifunkci, mert ígyis hordhatom meg úgyis, még legalább 3 évig ezt tervezem hordani, nem is kell nekem más.
Persze nap végére úgy összefogta, a csudipiros fürdőruhámat, hogy egy hónapig foltos maradt.
Miután rájöttem, hogy kell kiszedni gondltam megosztom a bölcsességet. Aki háziasabbb mint én az gondolom ismer már ilyen titkokat az nyugodtan ugorjon.
Ariel közvetlen a foltra mint a reklámba, aztán vagy 20 percig dörzsölni miután már nagyon unjuk/elzsibbadtak az ujjaink valószínűleg jó lesz. Közbe aggódni is kell, hogy azért ne túl nagy elánnal dörzsöljük, mivel ugye a fürdőruha színét megöríznénk. Az aggódás nagyon fontos, anélkül nem fog működni.
Egyébként olvastam itt véleményt, szóval sejtettem, hogy ruhát fog fogni ezért próbáltam direkt elkerülni a fürdőruha szélét de szerintem ahogy bemegy az ember a vízbe minden leoldódik, vízes ruhapánt elmozdul ez kb lehetetlen.
Ezután nem nagyon volt kedvem használni.
És van annál rosszabb tulajdonsága egy naptejnek, hogy arra sarkall, hogy ne használjuk? Mert ugye egy naptej csak akkor működik, ha kenjük bőszen.

Bioderma Sensibio Light Krém

Bioderma Sensibio Light Krém
2020. szeptember 28.

Kombinált, mostanában szárazba hajló bőröm van. Tavasszal nem volt nekem elég, még a nyár nagy részében is kicsit kevés volt a hidratálása. Augusztusban a kánikula a köbön időszakban, amikor mindenkiről lefolyik a smink akkor jól működött. Néha ilyen kiütésszerű apró pattanások voltak az arcomon amíg használtam, de őszintén nem akarom teljesen a számlájára írni, mert lehet az bármitől, fogkrém, hormonok valami gyógyszer, vagy csak olyan napja volt a bőrömnek mert ki tudja.
Kombinált bőrre jó választás lehet. Tetszik, hogy illatanyagmentes, nem csípett, nem irritált.

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF50+ (régi)

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF50+ (régi)
2020. szeptember 4.

Hát. Olvastam a véleményeket sokat mielőtt megvettem. Hideget és meleget. És kb én is így vagyok vele :hideg és meleg. Néha tudom értékleni a tulajdonságait néha frusztrál, ahogy működik, és ilyeneket gondolok róla : jól néz ki. Jól néz ki, feltéve ha az ember egy sötét szobában sminkel és aztán kerüli a jól megvilágított tükröket. Meg a többi embert. :)
Egy teljesen folyékony állagú krém - a krém nem jó szó rá, teljesen víz állaga van.
Mivel sminkeléskor mindig lusta vagyok ecsettel és szivaccsal bíbelődni, ezért rögtön kézzel estem neki ennek a terméknek, ami a leghatékonyabb technikának bizonyult ehhez a vízes állaghoz. Belecsöpögtetem a tenyerembe, aztán összerakom a tenyerem, végighúzom egymáson, hogy mindenhol egyenletesen legyen a tenyeremen, aztán ahogy egy krémet kenne a kozmetikus olyan masszírozós mozdulatokkal felkenem. Ez kb 3 másodperc, így nincs ideje elgondolkodni azon csíkozzon-e vagy se.
Ettől függetlenül volt olyan, hogy aláhidratáltság hiánya miatt belenéztem a tükörbe és legszívesebben lemostam volna annnyira vállalhatatlanul kiemelete a száraz részeket.
Ez most augusztusban egyre kevésbé fordul elő a meleg idő miatt, de emiatt nem is nagyon tudom elképzelni, hogy más évszakban jól működjön.
Érdekes állaga van olajos érzetű, viszont szárít. Tényleg kiszárítja az ember tenyerét amiről itt olvastam is előtte és úgy gondoltam: á az velem úgyse történik meg, én Mr. Monkosan lépések között is kezet mosok, rögtön kezet mosok. Simán kiszárította a tenyerem.
A bőröm rakoncátlankodik mostanában úgyhogy örültem neki hogy van benne egy kis szalicilsav. Nem okozott irritációt, pattanást.
Maszk hordással viszont abszolút nem kompatibilis. A nagy része a maszkon marad, és utána nagyon nem biztatóan néz ki az a maszk.
Nehéz felvinni megfelelő mennyiséget. Szerintem a negyed teáskanál már nem néz ki túl természetesen.
A színek elnevezése elég csalóka. Nekem a Természetes Szín nevű árnyalat van meg, ami a legvilágosabb árnyalat. A második legvilágosabb árnyalat pedig a Világos Szín nevű árnyalat mert.. logika?
Nem hinném, hogy újravenném, főleg mert amikor reggel ez és egy másik fényvédő között döntök rájöttem, hogy amikor emelett döntök arra szoktam gondolni: most nem megyek sehova, csak kutyát sétáltatok, oda tökéletes lesz.

OGX Biotin & Collagen Shampoo

OGX Biotin & Collagen Shampoo
2020. augusztus 17.

Korpát okozott nálam. Odaadtam Anyumnak, hátha nála nem, de igen. Tusfürdő lett belőle, annak eddig jól működik, nagyon finom az illata, szép lila a színe, de annak azért drága. Sűrű állaga van, úgyhogy akinek nem bántja a fejbőrét jó sokáig elég lesz, mert kevés kép belőle. Nem venném újra. Ha hiányozna az illata akkor max. a kondicionálóját.

Alpecin C1 Koffeines Sampon

Alpecin C1 Koffeines Sampon
2020. augusztus 14.

Szerettem használni. Mostanában minden sampontól viszketett a fejbőröm, úgyhogy egy Nizoral kúra meg egy Krémmánia konzultáció után úgy döntöttem ez a sampon jön velem haza, mivel erre panaszkodtak legkevesebben ilyesmi miatt. És hallelujah: nem viszket a fejbőröm vele, nem korpásított.
Kellemes, hűsítő nyáron, gondolom a menta miatt. Jó tengerkék szín, folyékony, kicsit gyorsabban fogy mint egy átlagsampon. Tartást ad a hajnak. Nagy hajnövekesédst nem vettem észre, a szárító hatása miatt többnek tűnt a hajam tőle. Négy napra simán kitolja a hajmosást. Átlag nálam 2.
Gubancol, szárít, de rájöttem, úgyis jobban szeretem ha a hajam jobban hasonlít egy barlanglakó ősasszonyéra, akinek a hajába éppen beletört a fésű, mint egy Pantene reklám photoshoppolt tüköregyenes hajára.
Legközelebb ha újraveszem azért egy hidratáló samponnal fogom váltogatni, mert néha már nagyon száraznak éreztem tőle a fejbőrömet.

eos Hand Lotion - Cucumber

eos Hand Lotion - Cucumber
2020. július 29.

Pont annyira volt jó mint az Eos ajakápoló - jó volt nézegetni, hogy milyen szép. :) Uborka illatú, amivel nem sikerült nagyon megbarátkoznom, pedig én választottam. Táskábadobálós, jó arra, hogy óránként újrakenjem - arra elmegy, de nem választanám újra főleg az illata és a gyenge hidratálóhatása miatt. Vártam, hogy elfogyjon.