Lorna

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Sun Ozon Naptej SPF 50

Sun Ozon Naptej SPF 50
2020. szeptember 29.

Pozitívum:
Nem égtem le vele.
Kellemes árfekvésű.
Ragadós olyan sose beszívodós, vagyis látom/érzem hova kentem, mit hagytam ki, hova kell még kenni.
Negatívum:
Ragadós olyan sose beszívodós, vagyis miután bekentem magam mindenképpen meg kell törölni a tenyerem mert különben ragad örökké. Az nem elég hogy más testrészre beletörlöm/eldolgozom pl. a könyökömre, mert tényleg nem szívódik fel.
És amiért a leginkább mérges vagyok rá :
Mielőtt elmentünk strandolni nézegettem a szép piros fürdőruhámat és arra gondoltam, de jó hogy van egy ilyen klassz fürdőruhám, ami már 3 éves, de még mindig ugyanolyan jó, és élénkpiros és multifunkci, mert ígyis hordhatom meg úgyis, még legalább 3 évig ezt tervezem hordani, nem is kell nekem más.
Persze nap végére úgy összefogta, a csudipiros fürdőruhámat, hogy egy hónapig foltos maradt.
Miután rájöttem, hogy kell kiszedni gondltam megosztom a bölcsességet. Aki háziasabbb mint én az gondolom ismer már ilyen titkokat az nyugodtan ugorjon.
Ariel közvetlen a foltra mint a reklámba, aztán vagy 20 percig dörzsölni miután már nagyon unjuk/elzsibbadtak az ujjaink valószínűleg jó lesz. Közbe aggódni is kell, hogy azért ne túl nagy elánnal dörzsöljük, mivel ugye a fürdőruha színét megöríznénk. Az aggódás nagyon fontos, anélkül nem fog működni.
Egyébként olvastam itt véleményt, szóval sejtettem, hogy ruhát fog fogni ezért próbáltam direkt elkerülni a fürdőruha szélét de szerintem ahogy bemegy az ember a vízbe minden leoldódik, vízes ruhapánt elmozdul ez kb lehetetlen.
Ezután nem nagyon volt kedvem használni.
És van annál rosszabb tulajdonsága egy naptejnek, hogy arra sarkall, hogy ne használjuk? Mert ugye egy naptej csak akkor működik, ha kenjük bőszen.

Bioderma Sensibio Light Krém

Bioderma Sensibio Light Krém
2020. szeptember 28.

Kombinált, mostanában szárazba hajló bőröm van. Tavasszal nem volt nekem elég, még a nyár nagy részében is kicsit kevés volt a hidratálása. Augusztusban a kánikula a köbön időszakban, amikor mindenkiről lefolyik a smink akkor jól működött. Néha ilyen kiütésszerű apró pattanások voltak az arcomon amíg használtam, de őszintén nem akarom teljesen a számlájára írni, mert lehet az bármitől, fogkrém, hormonok valami gyógyszer, vagy csak olyan napja volt a bőrömnek mert ki tudja.
Kombinált bőrre jó választás lehet. Tetszik, hogy illatanyagmentes, nem csípett, nem irritált.

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF50+ (régi)

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF50+ (régi)
2020. szeptember 4.

Hát. Olvastam a véleményeket sokat mielőtt megvettem. Hideget és meleget. És kb én is így vagyok vele :hideg és meleg. Néha tudom értékleni a tulajdonságait néha frusztrál, ahogy működik, és ilyeneket gondolok róla : jól néz ki. Jól néz ki, feltéve ha az ember egy sötét szobában sminkel és aztán kerüli a jól megvilágított tükröket. Meg a többi embert. :)
Egy teljesen folyékony állagú krém - a krém nem jó szó rá, teljesen víz állaga van.
Mivel sminkeléskor mindig lusta vagyok ecsettel és szivaccsal bíbelődni, ezért rögtön kézzel estem neki ennek a terméknek, ami a leghatékonyabb technikának bizonyult ehhez a vízes állaghoz. Belecsöpögtetem a tenyerembe, aztán összerakom a tenyerem, végighúzom egymáson, hogy mindenhol egyenletesen legyen a tenyeremen, aztán ahogy egy krémet kenne a kozmetikus olyan masszírozós mozdulatokkal felkenem. Ez kb 3 másodperc, így nincs ideje elgondolkodni azon csíkozzon-e vagy se.
Ettől függetlenül volt olyan, hogy aláhidratáltság hiánya miatt belenéztem a tükörbe és legszívesebben lemostam volna annnyira vállalhatatlanul kiemelete a száraz részeket.
Ez most augusztusban egyre kevésbé fordul elő a meleg idő miatt, de emiatt nem is nagyon tudom elképzelni, hogy más évszakban jól működjön.
Érdekes állaga van olajos érzetű, viszont szárít. Tényleg kiszárítja az ember tenyerét amiről itt olvastam is előtte és úgy gondoltam: á az velem úgyse történik meg, én Mr. Monkosan lépések között is kezet mosok, rögtön kezet mosok. Simán kiszárította a tenyerem.
A bőröm rakoncátlankodik mostanában úgyhogy örültem neki hogy van benne egy kis szalicilsav. Nem okozott irritációt, pattanást.
Maszk hordással viszont abszolút nem kompatibilis. A nagy része a maszkon marad, és utána nagyon nem biztatóan néz ki az a maszk.
Nehéz felvinni megfelelő mennyiséget. Szerintem a negyed teáskanál már nem néz ki túl természetesen.
A színek elnevezése elég csalóka. Nekem a Természetes Szín nevű árnyalat van meg, ami a legvilágosabb árnyalat. A második legvilágosabb árnyalat pedig a Világos Szín nevű árnyalat mert.. logika?
Nem hinném, hogy újravenném, főleg mert amikor reggel ez és egy másik fényvédő között döntök rájöttem, hogy amikor emelett döntök arra szoktam gondolni: most nem megyek sehova, csak kutyát sétáltatok, oda tökéletes lesz.

OGX Biotin & Collagen Shampoo

OGX Biotin & Collagen Shampoo
2020. augusztus 17.

Korpát okozott nálam. Odaadtam Anyumnak, hátha nála nem, de igen. Tusfürdő lett belőle, annak eddig jól működik, nagyon finom az illata, szép lila a színe, de annak azért drága. Sűrű állaga van, úgyhogy akinek nem bántja a fejbőrét jó sokáig elég lesz, mert kevés kép belőle. Nem venném újra. Ha hiányozna az illata akkor max. a kondicionálóját.

Alpecin C1 Koffeines Sampon

Alpecin C1 Koffeines Sampon
2020. augusztus 14.

Szerettem használni. Mostanában minden sampontól viszketett a fejbőröm, úgyhogy egy Nizoral kúra meg egy Krémmánia konzultáció után úgy döntöttem ez a sampon jön velem haza, mivel erre panaszkodtak legkevesebben ilyesmi miatt. És hallelujah: nem viszket a fejbőröm vele, nem korpásított.
Kellemes, hűsítő nyáron, gondolom a menta miatt. Jó tengerkék szín, folyékony, kicsit gyorsabban fogy mint egy átlagsampon. Tartást ad a hajnak. Nagy hajnövekesédst nem vettem észre, a szárító hatása miatt többnek tűnt a hajam tőle. Négy napra simán kitolja a hajmosást. Átlag nálam 2.
Gubancol, szárít, de rájöttem, úgyis jobban szeretem ha a hajam jobban hasonlít egy barlanglakó ősasszonyéra, akinek a hajába éppen beletört a fésű, mint egy Pantene reklám photoshoppolt tüköregyenes hajára.
Legközelebb ha újraveszem azért egy hidratáló samponnal fogom váltogatni, mert néha már nagyon száraznak éreztem tőle a fejbőrömet.

eos Hand Lotion - Cucumber

eos Hand Lotion - Cucumber
2020. július 29.

Pont annyira volt jó mint az Eos ajakápoló - jó volt nézegetni, hogy milyen szép. :) Uborka illatú, amivel nem sikerült nagyon megbarátkoznom, pedig én választottam. Táskábadobálós, jó arra, hogy óránként újrakenjem - arra elmegy, de nem választanám újra főleg az illata és a gyenge hidratálóhatása miatt. Vártam, hogy elfogyjon.

Balea After Sun Tusfürdő

Balea After Sun Tusfürdő
2020. július 27.

Nem vagyok nagyon oda a kókuszos illatokért, de annyira jókat olvastam róla, hogy adtam neki egy esélyt. Hát megbántam. Tanulság :ha tudod hogy nem szeretsz valamit ami mindenki szeretsz, ne próbáld meg ráerőltetni magadra. Ússz a gyenge műkókusz árral szemben. Carpe diem. Felmosásra fogom elhasználni.

Maybelline Great Lash Blackest Black Szempillaspirál

Maybelline Great Lash Blackest Black Szempillaspirál
2020. július 25.

Meglepően kicsi a keféje. Ezért kétszer annyi időbe tellik kifesteni a pillákat vele. Pénztácabarát, de ha már a kategóriában vagyunk a Lovely Curling szempillaspirálja ezerszer jobban bejött.
Nem nagyon emel, göndörít bár ahogy olvasom a reklámszöveget nem is ígéri.
Nagyon pepecselősséggel lehet csak erősebb drámaibb hatást elérni, aminél könnyen tapasztja a pillákat. Egy rétegben meg elég láthatatlan a szemen.
Pozitív, hogy nem irritált a a szememet, nem potyogott, nem kenődött.
Nem venném újra, inkább a Lovely Curlinget választanám akkor.

Nizoral 20 mg/g Sampon Korpásodás Ellen

Nizoral 20 mg/g Sampon Korpásodás Ellen
2020. július 25.

Életmentő. Egy gonosz Pantene sampon télen korpát okozott nálam, aztán a következő négy! sampon amivel próbálkoztam mind mellényúlásnak bizonyult vagy irritált vagy zsírosított vagy visszahozta a korpát. Ha jó nap volt akkor egyszerre több bűnt is elkövedtek.
Hónapig heti kétszer-háromszor használtam aztán fenntartásra hetente, aztán kéthetente. 4 percig kell a fején hagyni. Ketaconazole az aktív összetevője. Egy barátnőm és Dr. Dray is ajánlotta. :)
Rózsaszín színű, tényleg borsós, (100ml 3500 Ft körül van) , de ha az embernek viszket a fejbőre akkor ez nem érdekli nagyon. Megszüntette a viszketés, a korpát, a haj kevésbé volt zsíros, adott egy kis tartást a hajamnak (ezzel együtt szárította is) , kitolta a haj mosás napját is. Kábé megtaláltam a tökéletes sampont.
Leszámítva, hogy pár pattanás megjelent a hajam vonala mellett amíg használtam amit nem vagyok benne biztos hogy az ő számlájára írok, alapból elég hisztis volt az arcbőröm abban az időszakban.
Nagyon nehéz volt viszont visszaállni egy átlagos samponra ami nem irritál. Végül miután konzultáltam a Krémmániával arra jutottam, hogy az Alpecin koffeines samponjára találtam kábé zéró véleményt, ami korpára panaszkodik, és kevés olaj vagy ápoló összetevővel rendelkezik ami etetné a korpát úgyhogy most azt használom és kopp kopp nem viszket a fejbőröm.
Ezt csak azért írom hátha másnak is nehézség visszatérni egy átlagsamponra vagy keres egy Nizorallal váltogatós samponra.

Bioderma Photoderm Max SPF 50+ UVA33 Spray

Bioderma Photoderm Max SPF 50+ UVA33 Spray
2020. július 24.

Tavaly használtam el. Folyékony állagú, kézbe célszerű spriccelni. Szorófejét kicsit macera használni. Testre használtam, én sem égtem le vele soha. Nem emlékszem, hogy összefogta volna a ruhát, de persze azért figyeltem rá, hogy ne menjen nagyon rá. Szorófejét kicsit macera használni.