Lorna

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Bioderma Photoderm Max Aquafluide SPF50+/UVA24

Bioderma Photoderm Max Aquafluide SPF50+/UVA24
2020. július 14.

Mintám volt csak. Fehér folyós állagú, naptejre emlékeztet a nem létező illata, mert ahogy látom parfüm nincs benne, ami plusz pont. Alkohol sem, aminek szintén örülök.
Két nap alatt nem irritált. A hidratálómmal(Eucerin Aquaporin Active) kukacoskodott kicsit. Fénylett közvetlen utána a bőr, ami engem nem zavar, szeretem a bőrfényű dolgokat. Kellemesen selymes tapintású.
2 nap alatt amíg használtam nem irritált, pattanást nem okozott.
Most nézem az összetevőlistáját, hogy azt a fényvédő tartalmazza ami rossz hatással van a korallzátonyok (és okozhat kontakt dermatitist) .
Régen a korallzátonyos dologgal annyira nem törődtem, (úgyse közvetlenül mellette úszik napi szinten?) de miután kétszer is véletlenül megnézem azt a dokumentumfilmet, hogy merül le a Dávid Attenborough bácsi a korallzátonyok alá a kis Verne Gyulás gömb tengeralattjáróban és milyen iramban pusztulnak, és miket tesznek a tudósok a zátony megmentéséért lehet keresek egy olyat amilyenben nincs ilyen összetevő.

La Roche-Posay Kerium Extra Kímélő Fiziológiás Sampon

La Roche-Posay Kerium Extra Kímélő Fiziológiás Sampon
2020. július 10.

Nagyon szeretem a La Roche Posay arcápolási termékeit, ezért amikor a fejbőrömmel problémáim lettek, akkor úgy gondoltam kirpóbálom rá hátha segít rendbe hozni. Egy pantene sampon után tapasztaltam korpát ami előtte nekem nem nagyon volt. Nizoral samponnal rendbejött, de szerettem volna mást is használni, mert a Nizoral nagyon szárít.
Nagyon nem jött be nekem ez a sampon. A haj szép, ápolt marad, de cserébe de rettenetesen zsírosít, vállalhatatlan maradt a fejbőr. A viszketés és a korpa is visszatért.
Ha háromszor egymás utáni mosáshoz használtam utána mindig eldugtam a szekrény mélyére, hogy nehogy újra használhassam. Még mindig van benne egy kicsi. Talán megmosom vele a hajvégeket vagy tusfürdőnek használom.
Hogy írjak pozitívumot is a flakon kék színe nagyon gyönyörű. Azt szerettem nézegetni.

Naturland Unguentum Hydrophilicum Nonionicum Mosdókenőcs

Naturland Unguentum Hydrophilicum Nonionicum Mosdókenőcs
2020. július 10.

A tökéletes budget arclemosó, amit a Krémmánia nélkül sose találok még. Olcsó, szempillaspirált leszámítva lehozza a sminket.
Fehér kellemes testes krém állaga van. Jó érzés vele arcot mosni. Nekem talán egy cseppet szárít, de ha vízzel megmosom az arcomat nekem attól is húzódik a bőröm. Nagyon száraz mostanában az arcom, gyári hiba, nem hinném, hogy a lemosó hibája.
3 tubussal használtam el, az újabbakat ráadásul egy kék- fehér csíkos cuki tubusba rakták, ami engem az ilyen klassz újító Koreai kozmetikum csomagolásokra emlékeztet.
Egyébként sose felejtem el, hogy a patikában nem mertem kimondani a lemosó nevét, mert... főleg mert UNGUENTUM HYDROPHILICUM NONIONICUM? Úgy értem, oké, egészségedre Latin. :) szóval leírtan egy papírra a nevét és csak odaadtam a gyógyszertárosnak a fecnit ő meg elkezdett velem angolul beszélni, mert miért ne kérném magyarul, ha tudok? :) Én meg persze hagytam, hogy külföldinek nézzen. :)
Egyszer kipróbáltam hajra, ott nem működött egyáltalán, nem tisztított eléggé.

Nivea Creme

Nivea Creme
2020. július 9.

A tavalyi különleges karácsonyi kiadásból tankoltam be 3 darabot. Megvett kilóra hisz Nivea doboz, de Nivea Nyuszival aki korcsolyázik, Nivea Nyuszival aki csillagokat kap el egy csatos üvegbe, és Nivea Nyuszival aki álmosan olvas az ablak előtt.
Hát persze, hogy hármat kellett belőle vennem. Hát persze.
Karantén alatt végül amikor úgy döntöttem nem veszek felesleges kozmetikumokat, inkább elhasználom amit itthon találok, kibobtottam egyet és kézkrémnek el is kentem egy tégellyel. Rengeteg kézmosás - előtte is Mr. Monk-os mániás kézmosó voltam, hát még akkor - és hideg idővel is nagyon szépen megbírkózott.
Vastag nehezen beszívodó fehér testes krém, kellemes régies krém illattal. Éjszakára tökéletes volt.

Tigi Bed Head Hard To Get Matt Hatású Wax

Tigi Bed Head Hard To Get Matt Hatású Wax
2020. július 9.

A csomagolás az nagyon gyönyörű. A Tigi designerei nagyon tudják, hogy kell olyan csomagolás készíteni, hogy nincs is szükségem a termékek nagy részére, de mégis szeretném, hogy a fürdőszobás polcáról nézzenek vissza ezek a vagány színek, feliratok és formák.
A termékről: Hosszabb hajra próbáltam használni. Este befontam a hajamat, és a reggelre keletkezett hullámot szerettem volna vele rögzíteni. Nagyon nem tartotta a hajat.
Más is próbálkozott vele a családból rövid hajjal, rendeltetésszerűbben használta és szintén nem rögzítette a frizurát neki se.
Tényleg matt. Hamar ki is száradt. Nem igazán jött be. A Got2be Beach Boyról váltottam, pedig az sokkal jobb volt, és pénztárcabarátibb.

Sally Hansen Big Shiny Top Coat

Sally Hansen Big Shiny Top Coat
2020. május 26.

Félév után besűrűsödött használhatatlanra. Amíg tartott addig nem volt gondom vele. Szép fényes volt. Adott egy zselés körmös kinézetű csillogást a lakknak.
Egy darabig próbálgattam körömlakk higítóval higítgatni, de minden alkalommal nagyon sokat kellett újra és újra beleöntenem a higítóból, mert hiába raktam bele, két hét után megint besűrűsödött. Többi lakkal amit sűrűsödés után higítottam ez nem fordult elő. Ott egyszer elég volt, és utána működött a lakk. Kár, mert jó lett volna de így nem veszem újra, mert elég drága ahhoz, hogy használhatatlan legyen.

Paula's Choice Resist Skin Brightening Treatment

Paula's Choice Resist Skin Brightening Treatment
2020. május 25.

Mintám volt belőle pár éve akkor igazán lenyűgözött, hogy pihi-puha, könnyű szó szerint selymes érzés volt használni. Januárban beruháztam egy nagyobb verzióra, egy bőrgyógyász ajánlotta, a niacinamid miatt - és most még kevésbé nyűgöz le így. Olyan mint egy sűrű szilikonos primer. A kellemes érzés hiányzik. Nem érzem, hogy hidratálná eléggé a bőrt, mintha hiányozna a kis vízes érzés belőle. Januárjában elraktam tavaszra, mert nem hidratált elégge, most tavasszal újra elővettem a szekrényből és most se érzem elégnek.
Lehet velem is van a gond, mostanában sose érzek hidratálókrémet elégnek. Foltokat nem halványítja, egyszer amikor kicsit többet vittem fel hátha jobban hidratál annyira csípett, hogy végül lemostam.
A legapróbb, legfelszínesebb bajom vele, hogy átrakták másik színű ilyen csúnyszürke-fekete tubusba, ami olyan kis semmilyen.
Párszor már megfogadtam, higy hidratálókrémre ne adjak naagyon sokat, ezután is megerősítést nyert ez az érzés.

Phyto 7 Daily Hydrating Botanical Cream

Phyto 7 Daily Hydrating Botanical Cream
2020. május 20.

Én nagyon szerettem mert hidratált, és puha lett a hajam, de mégsem nehezítette el a vékonyszálú, csak ránézek és lelapul hajamat. A leave-in kondicionálókkal mindig az volt a gondom, hogy gyorsan összecsapja a frizurámat.
Én is egyetértek a két másik véleményezővel, hogy ez egy könnyű hidratáló, gyorsan beszívódik, akinek vastagszálú a haja, vagy szereti az erősebb hidratálást annak nem biztos ez lesz az ideális.
Aki azzal küzd viszont, hogy megtalálja az egyensúlyt a hidratálás, és a könnyen lelapuló haj között, annak tökéletes lehet.
Érdekes kicsit gyógynövény és krém illata volt. Nem zavaró.
A kép szerintem régi, most már aranyszínű tubusban van.
Én egyébként vitapack patikából rendeltem, és megdobtak legalább 5 kis tubusos mintával gyógyszertári krémekből, aminek nagyon örültem.

Nivea Silk Mousse Vanilla & Caramel Tusfürdőhab

Nivea Silk Mousse Vanilla & Caramel Tusfürdőhab
2020. május 9.

A tusfürdőhab, mint találmány számomra, ha a top 10-es legnagyszerűbb emberi találmányba nem is fér el - ott gondolom a penicilin, a kézmosás, meg a fontosabb dolgok szerepelnek, de azért egy top tízezres lista aljára lehet betenném. Ah, imádom, hogy pihi-puhi, és vicces, és kellemes, és jó kedvre derít.
Az illata kellemes, meleg édes-vaníliás.
Upd. : az apricot marshmallowra vonatkozik a véleményem. Elnéztem a címkét.

Lush Goddess Fürdőbomba

Lush Goddess Fürdőbomba
2020. április 6.

Mint egy halvány lila álomban úsznék olyan gyönyörű az a púderlila árnyalat, amire színezi a vízet.
Sokáig tart amíg eloszlik a fürdőbomba, és csillámot is lök ki magából. Kicsit olajos a víz, de nem zavaróan.
Az illata tényleg nem túl erős, én rendelni szoktam Lusht mert nincs bolt a városban, és úgy sokszor olyan illatút kapok, amit magamtól nem választananék. Megkönnyebbülés volt, hogy nem volt olyan erős illata.
Biztos újravenném, engem nagyon levert a lábamról.