Lucyshyne

Regisztráció dátuma: 2016. január 5.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2016. január 5.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

MAC Oil Control Lotion

MAC Oil Control Lotion
2020. augusztus 7.

Évekkel ezelőtt vettem (Studio Fix Fluid apapozó mellé), de akkor valahogy túlságosan szárított, így abbahagytam a használatát. A mattító hatása nem tart semeddig. Viszont! Jelenleg NARS Sheer Glow alapozót használok, amit már majdnem a kukába hajítottam, annyira ronda foltos/csíkos maradt mindig (Sigma F80-nal applikálom fel, de amúgy hivatalosan a NARS alapozókat úgy tervezték, hogy elvileg kézzel kell felvinni - na ez meg aztán tényleg felejtős), de most nyáron olyan zsíros a T-vonalam, mint még soha senkinek, és eszembe jutott ez a termék, ami ott porosodik a polcomon. Felkentem hát, és láss csodát, azóta csodásan mutat az alapozóm is. Szóval primernek 5-ből 10 csillag, viszont egy órával a használata után totál átfénylik a T-vonalam.

CeraVe SA Bőrsimító Hidratáló Krém

CeraVe SA Bőrsimító Hidratáló Krém
2020. július 1.

Keratosis Pilarisra ajánlják sok helyen, de nekem arra teljesen haszontalan volt. Egy sima testápoló hatásával egyezik meg, csak legalább van egy fura szaga. Engem mondjuk nem zavar, de a párom kivolt tőle. Sajnos nem újravevős.

CeraVe Hydrating Cleanser

CeraVe Hydrating Cleanser
2020. július 1.

Testre és arcra is használom. Tényleg jól hidratál, kíméletesen tisztít. Illata nincs (szerencsére).

The Inkey List Beta Hydroxy Acid

The Inkey List Beta Hydroxy Acid
2020. július 1.

Sajnos az égvilágon semmi hatását nem érzem így közel 2 flakon után. Felváltva használom a TO glikolsavval, és heti kb. 2-szer kerül sor erre a BHA-ra. Mitesszereim ugyanúgy vannak (régiek és újak is). Szóval én feladom a próbálkozást.

NARS Radiant Creamy Concealer

NARS Radiant Creamy Concealer
2020. május 12.

Ez a legrosszabb korrektor, amivel valaha találkoztam!!!! Nagy magabiztosan vettem meg, mivel csak jót olvastam róla, illetve hatalmas a hype-ja. Előtte használtam Estée Lauder Double Wear korrektort, MAC 24H korrektort, és messze ez a legrosszabb a három közül. A fedése átlagos, a nagyon sötét karikákat tökéletesen nem tudja elfedni, de erre egyik másik sem képes, szóval ez nem felróható. Viszont iszonyatosan beleül a legapróbb ráncokba is, olyanokba is, amiket amúgy szabad szemmel nem is lehet látni. Másfél óra alatt úgy 15 évet öregít rajtam, annyira kiadja a ráncokat. Biztos, hogy nem veszem újra, az is csoda, ha elhasználom. 20 éveseknek lehet, hogy bejön, de 30 felett felejtős.

Update: nem is olyan rossz ez, de tudni kell használni. Kevés kell belőle, és jól szét kell teríteni. Ebben az esetben nem ül a ráncokba. Sajnos a sötét karikáimat önmagában nem fedi el.

Purito Comfy Water Sun Block SPF50+ Pa++++ [Unscented]

Purito Comfy Water Sun Block SPF50+ Pa++++ [Unscented]
2020. május 12.

Nekem eddig ez A Fényvédő. Csak fizikai fényvédőket használok. A Clinique Mineral Sunscreen Fluidot váltottam le erre a termékre. Azon túlmenően, hogy fele áron kétszer annyi terméket kapok, még az is elmondható, hogy fényévekkel jobb a Purito. Az arcápolási rutinom végén, a hidratáló (Cerave Moisturizing Lotion PM) után használom. Állaga könnyedebb, mint egy hidratáló krémé. Nagyon egyszerű eloszlatni az arcon. A Nars Sheer Glow alapozóval pedig tökéletesen kijönnek.
Plusz pont, hogy kisgyerekeken is használható. Aki próbált már bekenni gyerek naptejjel egy kisgyereket, az tudja, hogy mekkora kínszenvedés elolszlatni azt a sűrű krémet a kis arcocskákon. De ez a termék megoldja ezt a problémát hiszen tényleg egy pillanat alatt eloszlatható a bőrön. Az INCI-je gyönyörű, van illatmentes verziója, és nem hagy sem fehér nyomot, sem fényes bőrfelületet. Szó szerint, mint ha ott sem lenne. Egy hibája van, hogy egy pillanat alatt elfogy a webshopból. Szerencsére elsőre kettőt vettem.

Laura Mercier Translucent Loose Setting Powder Glow

Laura Mercier Translucent Loose Setting Powder Glow
2020. március 15.

Egy mintát kaptam belőle a vásárlásom után a Lookfantastictól. Gondoltam, egy ilyen ikonikus termék csak jó lehet. Igen ám, de ez a GLOW változat. A szemem alá akartam feltenni, mivel a szintén ikonikus NARS Radinat Creamy Concealert akartam vele fixálni, ami úgyszint életem legnagyobb csalódása volt, úgy beleül a legmikroszkopikusabb ráncokba is. Hiába a translucent árnyalat, ez totál arany színű, és úgy csillog-villog, mint egy highlighter, holott kb. 3 porszemet applikáltam föl belőle. Púdernek semmiképp nem javaslom.

Catrice Demi Matt Ajakrúzs

Catrice Demi Matt Ajakrúzs
2020. január 14.

Nagyon szuper! Az első drogériás rúzsom, és nem bántam meg, hogy rögtön 4 árnyalatban vettem meg. Nagyon tetszik az állaga, mert hihetetlenül könnyű felkenni. Nincs az az érzése az embernek, hogy annyira erősen kell az ajkára nyomni ahhoz, hogy fogjon, hogy majd kettétörik a rúzs. Emellett a tartósságára sem panaszkodok, lehet vele enni, inni, és akkor sem tűnik el nyomtalanul. Szépen, egyenletesen kopik. Kellemes viselet, nem is érezni, hogy van valami a számon. Egy pár óra után nyilván kicsit elkezdi szárítani az ajkakat, de ne legyünk naívak, a lelke mélyén mindenki tudja, hogy nem született meg még az a matt rúzs, ami nem szárít. Hogy őszinte legyek, én nem érzek különbséget a MAC rúzsaim és eközött.

The Ordinary Mineral UV Filters SPF30 with Antioxidants

The Ordinary Mineral UV Filters SPF30 with Antioxidants
2019. szeptember 10.

Ez egy tragédia. Hatásában OK, na de ezt az arcodra kened, és láthatóan ott is marad. Persze, ha a ruhára csöppen, rögtön színt vált, és "bőrszínű" lesz, viszont nem jön ki a ruhából. Olcsó, de azt tekintve, hogy kb. a 2. használat után feladtam, pénzkidobásnak tekinthető. Imádom a márkát, de ez nagyon nem jön be :(

Giovanni Frizz Be Gone Hajegyenesítő Hajvégápoló Szérum

Giovanni Frizz Be Gone Hajegyenesítő Hajvégápoló Szérum
2019. augusztus 31.

Imádom! Isteni az illata, és olyan puha, sima lesz tőle a hajam, hogy csak tapogatom egész nap :D még a szanaszét töredezett, tök száraz hajvégeim is puhák tőle. Mondjuk a szanaszét álló babahajakkal ez sem tud mit kezdeni :( ezt leszámítva viszont csillagos ötös! És hihetetlen, hogy csak ennyibe kerül!