Luiselotte

Regisztráció dátuma: 2017. január 22.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2017. január 22.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Nivea Q10 Plus Bőrfeszesítő Testápoló Normál Bőrre

Nivea Q10 Plus Bőrfeszesítő Testápoló Normál Bőrre
2024. április 15.

Pár hete kenem, de egyszerűen nem tudok neki 2 csillagnál magasabb pontot adni, mert ragad mint a veszedelem.
Teljesen mindegy hogy kenem fel, vastagon, vékonyan, száraz bőrre, vizes bőrre ez bizony ragad és mintha egész nap nem akarna beszívódni, vidáman megül a bőrömön. Esténként tudom csak kenni, mert nappalra ez így büntetés, kis flakonnal van csak belőle, de már alig várom, hogy elfogyjon.
A flakon egyébként jól használható, kézre áll, a krémnek pedig kellemes , kissé citrusos illata van, sajnos ennél több pozitívumot nem tudok róla elmondani.

Raywell Bio Amla Oil Tápláló, Fényesítő, Hajvégápoló Olaj

Raywell Bio Amla Oil Tápláló, Fényesítő, Hajvégápoló Olaj
2024. március 27.

Szőkített kissé száraz, kócolódó saját + 130 gramm póthajat kell rendben tartania és jól teljesít.
Majd egy hete kenegetem napi szinten és teljesen jól karbantartja a hajam, olyan lett tőle mint a selyem, könnyű kibontani , nem kócolódik és szép fényesek a tincsek.
Reggelente oszlatok el 2-2 pumpányit úgy a hajamon, hogy kettéválasztom a loboncom, szétkenem a tenyeremben az anyagot és aztán a fülemtől lefelé indulva simítom bele a tincsekbe. Utána a fésülködés pofon egyszerű lesz, egyáltalán nem nehezíti vagy zsírosítja a hajamat még úgy sem, hogy ennyit használok belőle.
Az üvege jól kézre áll, a pumpa megfelelően adagol, egyedül bajom csak az illatával van ami szerintem erősen hasonlít a Kenzo Jungle Elephant parfümre, aminek én nem vagyok nagy barátja, de emiatt nem vonok le pontot, mert amire vettem arra tökéletes.
Ár / érték arányban is megfelel, az ennél sokkal drágább és újabban nehezen beszerezhető Orofluido olajat cseréltem le erre.

Boucheron Jaipur Bouquet EDP

Boucheron Jaipur Bouquet EDP
2024. március 27.

Először óvatosan csak 5 ml mintát vettem belőle, hogy megnézzem milyen, a Bracelethez már volt szerencsém, de ez a gyönyörű zöld üveg is piszkálta a fantáziámat rendesen. Pár hete kaptam belőle egy nagy üveges példányt és meg kell mondjam, rajongok érte.
Ha a Bracelet a tavasz akkor ez inkább a nyár , mennyei friss fuvallat a citrusos nyitánnyal, egy picit édes lesz aztán a mangótól és a jázmintól, de végig kíséri az egészet egy fás rész ami a leszáradásig jelen van. Tartóssága meglepően jó, ahhoz képest, hogy nem egy nehéz illat, úgy 6 órán át érződik rajtam, a ruhán még tovább is megmarad.
Jelenleg ez a kedvenc itthoni és esti illatom, ezzel szerintem senki sem lesz végzet asszonya, öltözékben illik hozzá egy farmer + fehér ing vagy valamilyen puha anyagú szolid pulcsi esetleg.
Az üvege meseszép, nekem ez A PARFÜMÖS ÜVEG, még gyerekkoromban láttam az arany-kék Jaipur óriás verzióját a menő Váci utcai üzletekben, teljesen beleégett az agyamba a kép , nyilván azt hittem, hogy létezik 10 literes verzió ebből az illatból és az nem egy reklám üveg :D Csóró kisgyerekként ( egyáltalán mi a frászt kerestem én a Váciban, mikor két egyforma forintunk sem volt, nem tudom) el sem tudtam képzelni, hogy én valaha egy ilyen üvegcse közelében legyek, nemhogy ilyen illatom legyen. Most meg itt van az asztalomon a zöld hölgy , ránézek és mosolygok, nagyon örülök neki.
Korosztályt tekintve 15-től 95-ig bárki fújhatja.

Givenchy L'interdit Edition Millésime EDP

Givenchy L'interdit Edition Millésime EDP
2024. március 25.

Nagyon szép illat, vakvásárlás volt, a sima EDP-t próbálgattam mintában, aztán adódott egy alkalmi vétel és nem mondtam rá nemet.
Nem bántam meg, végre egy olyan illat ami nem jön szembe, nincs se "vótmá" se "mótvá" érzésem ha megérzem, évek óta vadászni kell az ilyen darabokat. Az utóbbi években csak a Narciso az amiben szinte soha nem csalódtam, a többi márkánál hiába kerestem bármit is, csak a cukor ömlik mindenhonnan.
Kellemes, üde és ennek ellenére a tartósságával sincs semmi gond, a reggeli 3 fújás rajtam még délután is bőven érződik. Sikkes, szerintem ez nem egy leszaladok a boltba illat, inkább kéri a csinos ruhát.
Rajtam legjobban a neroli-tubarózsa kombó jön ki a szívjegyek közül és finom krémes lesz a leszáradása az egésznek.
Az üveget jó kézbe venni a kis gömbölyded formájával, a kupak megfelelően zár és porlasztója is szuperül működik.

Ki kellene próbálni a rouge és az intense verziókat is belőle :)

MAC Strobe Cream

MAC Strobe Cream
2024. március 25.

Pinklite színben vettem meg utazó méretben, évek óta ácsingóztam rá és olvasgattam itt a véleményeket.
Nagyon szeretem , pici pöttyökben viszem fel az arcomra, területenként kenegetem el, alá Shiseido fényvédőt használok, fölé pedig Shiseido BB-t kenek.
Szép fényt ad, picit átsejlik a BB-n, nekem nagyon tetszik ez az "éteri" ragyogás.
Nem tapad, nem ragad, nem mászik el, nem csípi a szemem, ha elfogy akkor meg fogom venni nagy méretben is, bár ez a kicsit sokkal praktikusabb a táskámban hurcolászni.
A MAC-ben a hölgy a Peachlite árnyalatot ajánlotta ezen kívül, abból sajnos nem volt teszter és utazó méretet sem kapni, szóval abszolúte vakvásárlás lett volna és nem mertem bevállalni.
Még levadászom valahol ahol van minta a barackot és aztán kitalálom, hogy melyik legyen.

Ma HO-ban vagyok, addig jutottam eddig a sminkkel, hogy a fényvédő és a Pinklite rajtam van és nagyon tetszik így "natúrban" is .
Kap 4 csillagot , mert még csak 1 hete használom, később még jövök egy updattel, ha elfogyott a kis tubus.

Essence Chilly Vanilly Szem Alatti Krém

Essence Chilly Vanilly Szem Alatti Krém
2024. március 19.

Kedves fórumtárs ajánlására vettem meg és hozza amit ígér.
Gyerekkorom óta karikás a szemem, ovis csoportképen simán úgy néztem ki mint akit vernek, szóval mondhatjuk, hogy genetikailag vagyok ilyen.
Szerettem volna töltetni, de az összes orvos lebeszélt eddig róla, mindenki azt mondta, hogy keressek valami jó kis korrektort, hát köszi.
Elég sok mindent kipróbáltam már, legtovább a Clinique tubusost használtam, aztán volt Givenchy Touche eclat , most pedig egy Shiseido applikátorost nyúzok.
Ez egy kicsike csoda :) nagyon jól fed, úgy 90%-ban eltünteti a karikákat és akárhogy forgatom a fejem és billegtetem a tükröt nincs olyan hatása mint egy korrektornak, ami látszik, hogy fed valamit, ezt konkrétan akárhogy nézem , nem látom, hogy feltettem.
Használtam magában, BB krém fölé és alapozó fölé is, egyikkel sem veszett össze, nap végéig tartja magát , lemosni pedig nagyon könnyű.
Az állaga sűrű és mintha vörös agyag lenne kikeverve, egy icike-picike pötty is elég belőle, én a szemhéjamra is szoktam tenni belőle, ráfér oda is a halványítás.
A kis tubus nagyon praktikus ,könnyű használni és abszolút utazásbarát ez a méret.
Mindenképpen újra fogom venni, sőt életemben először "betárazást" fontolgatok, pedig én a low-buy vonalat képviselem.

Hermès Un Jardin Sur La Lagune EDT

Hermès Un Jardin Sur La Lagune EDT
2024. március 6.

Gyári mintát próbálgattam több napon keresztül és egyszerűen elbűvöl ez a parfüm.
Rajtam ez nem kert, meg víz hanem egy tiszta "most jöttem a zuhany alól" érzés ami lecsengésében átmegy púder illatba ami egész nap megmarad. Fejben valahogy így képzeltem el Villoresi Teint de niege illatát :)
Most szereztem be a tavaszi illataimat , de biztos, hogy üveges maradékot fogok belőle venni, annyira tetszik.

Mugler Alien Goddess Intense EDP

Mugler Alien Goddess Intense EDP
2024. március 1.

Azoknak ajánlom akik szeretnének egész nap Hawaiian Tropic naptej illatúak lenni.
Semmi köze az eredeti Alienhez, nyugodtan kiadhatták volna más néven, de nem, ez egy idegen istennő illata... Ja... biztos... :D

IPL-Bőrkezelés

IPL-Bőrkezelés
2024. február 19.

Napimádatomnak köszönhetően 36 évesen már megjelent rajtam egy-két pigmentfolt ami zavar. Mindenki szerint aranyosak a foltocskáim, de én rühellem őket.
Utána olvastam a dolognak és a szalonban ahová IPL kezelésre járok, nem csak szőrtelenítésre használják a gépet, hanem arcot is kezelnek, így rászoktam, hogy tél végétől- nyár elejéig havonta 1 x végigvillantatom a pöttyöket és el is tűnnek nyárra.
Aztán nyár végén megyek újra:D
Kb. 2000Ft -ra jön ki az a 4 db villantás ami a foltokra kell, eljátszogatok így , nagyon szép eredményt érek el vele, csak ajánlani tudom.

Upd: Bevállaltam az egész arcos kezelést, jelenleg két alkalmon vagyok túl, szintén Tóth doktornőnél jártam ahogy 6világ kollegina is.
Nagyon hatásos , már az első kezelés is látványos eredményt hozott, tavaszig még egyszer fogok visszamenni, ősszel majd meglátjuk, remélem sikerül a nyarat kalap és sapka alatt kihúznom 50 faktoros krémmel a fejemen.
A kezelés elég kellemetlen volt , másodjára mikor emelt a gép intenzitásán akkor kifejezetten fájt és nagyon nehezen bírtam ki, de örülök, hogy bevállaltam.
Első alkalom után piros pöttyös lettem, amire kaptam egy mini Vichy szérumot azzal kenegettem , mikor elfogyott áttértem a Fenistil gél+alo krém kombinációra. Kb. 10 nap után tisztult le az arcom , a foltok van ahol már szinte el is tűntek, van egy nagyobb makacs a homlokomon az is sokat halványodott.
Második alkalom után alig lett pöttyöm, a homlokom pedig tovább halványodott, pedig arra számítottam, hogy mivel nagyobb volt a kínzás így nehezebb lesz a gyógyulási folyamat is.
Sminkkel már másnap bőven vállalható az arc, fényvédelem kötelező mellé.
A kezelést még mindig ajánlom, akinek foltjai vannak érdemes kipróbálnia, akár egy alkalom is szép eredményt adhat.

Missoni EDP

Missoni EDP
2024. február 18.

Ez egy LVEB klón, csak szebb az üvege.
Ragadós , nehézkes, túlzóan édes és bitang tartós.
Nem lóg ki abból a trendből ami màr legalább 10 éve tartja magát, nem is értem, hogy nem unják még a parfümházak és a vásárlók ezt a cukortengert.