Lujza1104

Regisztráció dátuma: 2012. szeptember 18.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. szeptember 18.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Vízhiány

Rexona Maximum Protection Clean Scent Krémdezodor

Rexona Maximum Protection Clean Scent Krémdezodor
2016. június 13.

A legkisebb mennyiségű stressztől is iszonyatosan penetráns, kellemetlen szagú izzadásom van. Nem csak szerintem, mások is jelezték már felém (köztük párom is). Nem függ össze azzal, hogy milyen anyagú felső van rajtam, de mivel néhány perc után jelentkezik a probléma, ezért a gyakoribb fürdés és felső csere értelemszerűen nem játszik. Mindenféle dezodort próbáltam már, sikertelenül... Véletlenül találtam rá erre (egy videóban említette egy lány, amit szintén csak véletlenül néztem) és bizony, ez nekem valóban egy igazi csodaszer! El sem tudom mondani, milyen jó érzés úgy végig küzdeni egy átlagos napot, hogy nem kísér kellemetlen szag. Nagyon boldog vagyok, sokat dobott a mindennapos közérzetemen.

Yves Rocher Brillance Shine Sampon (régi)

Yves Rocher Brillance Shine Sampon (régi)
2016. május 31.

Akkor volt utoljára ilyen rossz samponom, mikor vmi samponszappant használtam. Azért adok két csillagot, mert a szappan még ennél is rosszabb volt, de ennél a samponnál majdnem minden csak jobb lehetett.
Mi a probléma? Minden! Legalább kétszer akkora mennyiséget kell használjak, mint bármi másból, ami azért is furs, mert sokáig csak szulfát mentes termékeket használtam, azóta is főként általam készített samponokat, csak vizsgaidőszakban sajnos erre nincs időm, ezért vettem boltit. Minden más jobban habzott, mint ez. Mosást követően a hajamnak furcsa, ragacsos tapintata van, ami száradást követően is érezhető. A hajkefémen vmi fehér, krétaszerű maradék látható, mióta ezt a sqmpont használom, hiába tisztítom ki, újra ott lesz. Ezenkívül a ragacsos érzet miatt tele van szöszmöszökkel a hajam, ez is meglátszik a hajkefén. Plusz, logikusan következik, hogy maguka hajszálim is összeragadnak, néha annyira, hogy kifésülni sem lehet. Nagyot csalódtam.
UPDATE
Amúgy a kukában végezte, nem lehetett elhasználni. Tegnap már annyira össze volt ragadva a hajam, hogy kifésülni sem lehetett. És biztos nem velem van a baj, mert párom és lakótársam is szólt, hogy a hajam tele van szöszökkel és olyan, mintha nem mostam volna meg. Botrány, mégiscsak egy csillag, még az is ajándék

Nivea Q10 Plus Ránctalanító Arctisztító Tej

Nivea Q10 Plus Ránctalanító Arctisztító Tej
2016. április 22.

Nagyon csípi a szemem. Soha semmilyen más termékkel nem fordult még elő, se Nivea tejjel, se más márkával.

L'Oreal True Match Alapozó

L'Oreal True Match Alapozó
2016. április 13.

Ott kezdeném, hogy az előző alapozómhoz képest (Avon) ez a termék egy igazi csoda számomra.
Mikor először kipróbáltam itthon nagyon megijedtem, mert sokkal sötétebbnek és rózsaszínebbnek (rose beige) tűnt az alapozó, mint a saját bőrszínem, bár 3x próbáltam ki a DM-ben két különböző üzletben, hogy melyik szín passzol hozzám. Viszont a nevéhez hűen valóban igazodik vmennyire az ember bőréhez, nem üt el, de szép színt ad az arcomnak. Igazából még jól is választottam, mert már most jobb színem van, mint télen volt, pláne nyáron (bár akkor nagyon keveset használok alapozót) és kora ősszel. Kellemes viselni és maszk hatást sem kelt.
Hátránya, hogy nem igazán fed. Van egy kis rózsaszínes folt (heg) az arcomon, alig-alig halványítja... Akinek nem heges, pattanásos a bőre, annak viszont nagyon jó választás.

Avon Extratartós Folyékony Alapozó

Avon Extratartós Folyékony Alapozó
2016. március 23.

Hát, hát, hát. Én a negatívummal kezdeném, mert sokaknál épp ezen szempontok számítanak, mikor alapozót vesznek. Nekem ez tipikusan az az alapozó, amivel a lehető legjobban érhető el a maszkhatás. Nem kényelmes viselet, érzem, hogy van valami oda nem illő a bőrömön és ami azt illeti, nehézkes is úgy felvinni, hogy ne látszódjék. Magyarán, akinek ehhez nincs türelme, vagy jó technikája, szerintem annak nem való. Na most pont azért, hogy könnyű vele maszkhatást elérni, adódik a következő probléma: nem fed túl jól. Ez utóbbi nekem nem gond, mert nem is emiatt vettem, de hogy a kényelmetlen viseletet elkerüljük, csak egy vékony réteget lehet alkalmazni, ami már látható bőrhibákra édeskevés. Az én rozaceás bőrömre viszont tökéletesen elég fedést nyújt.
Ami pozitívum: végre egy alapozó, ami 5-6 óra múlva is ott van a bőrömön. Ezt reggel felkenem, tutira ott van estig. Régóta kerestem már egy ilyet, de a sorozatos csalódások után nem is számítottam rá, hogy pont egy 1-2ezer forintos Avon termék (általában minőségibb termékeket választok) oldja meg a problémám. A kényelmetlen viselet miatt 3 csillag, de ha kicsit javítanak ezen hibáján egyszer, akkor mindenképpen ötös lesz.

Update:
Akárhogy viszem fel ezt az alapozót (ujjal, ecsettel, szivaccsal), nem fed egyáltalán semmit. Nem cisztás acném van, hanem néha napján pici rózsaszín pöttyök vannak az arcomon, amit egy BB krém is el tudna halványítani... Sajnálom, hogy ezt mondom, de ez az alapozó nem ér puttyony f*ngot se, már elnézést a vulgáris kifejezésért. Mellette viszont maszkhatás van, kényelmetlen viselet van.

Yves Rocher Tisztító Sampon Csalánnal

Yves Rocher Tisztító Sampon Csalánnal
2016. január 18.

Barátnőm ajánlotta nagyon ezt a sampont, állítása szerint édesanyja zsíros hajára csodaszer. Nekem is zsíros hajam van, de a számtalan kudarc után (millió praktikát, terméket kipróbáltam már) nem vártam igazából semmit ettől a sampontól sem, pusztán a kíváncsiság hajtott. Azt kell, hogy mondjam, ez egy teljesen átlagos sampon. Pont ugyanolyan a hajam állapota minden téren, mint bármelyik más bolti terméktől, akármelyik árkategóriából. Nem tudok rá, csak három csillagot adni, ez a középérzék és egy átlag termék ennyit érdemel. Rontani nem rontott a helyzeten egyébként, de így pl nem értem, mi a funkciója a csalánnak benne, mert annyit nem raknak bele, hogy érvényesüljön a hatása, de így meg tényleg értelmetlen.

Maybelline Affinitone Korrektor

Maybelline Affinitone Korrektor
2016. január 18.

Nagyon akartam szeretni ezt a korrektort, elsősorban a kedvező ára miatt, másrészről meg a közelemben sajnos csak Dm és Rossmann van, és hasonló minőségű (Maybelline, Maxfactor stb) folyékony korrektorok közül egyedül ez érhető el... De sajnos nem az igazi. Halvány rozaceával tud mit kezdeni, orr környékére kiváló, de egy szem alatti karikára, egy pattanásra már édes kevés, mintha semmit nem raktam volna fel.

Avon Mark Big and False Lash Dúsító Szempillaspirál

Avon Mark Big and False Lash Dúsító Szempillaspirál
2015. október 19.

Akciósan vettem 1000 ft-ért ezt a spirált, aminek így utólag azért is örülök, mert ennél többet nem nagyon ér...
Ami tetszett: bár én vékony kefékhez szoktam, ez sem olyan túl nagy, könnyű vele bánni, szépen festi a pillákat. Ezenkívül a végeredmény is rendben van, egy rétegben tökéletesen fed, nem tapasztja össze a szálakat és nem is pereg le néhány óra után. Ez kifejezetten tetszett, majdnem minden spirálnál problémás a tartósság.
Ami nem tetszett: egy hónap után kuka. Ilyen beszáradt darabkák vannak benne, elég nagyok, kb fél centisek. Nálam a szempillaspirál rendszeresen fogyó eszköz, 2-3 havonta mindenképp kell újat vennem, de azért havonta kiadni rá, hát azt túlzásnak tartom. Használom még, de minden sminkelés után azzal töltök pár percet, hogy a fél centis gumókat halászom ki a szememből. Ez bizony von le az értékéből, pláne ha azt veszem, hogy az eredeti ár 2ezer forint... 1000 forintot ér, de ennél többet nem, az eredeti áráért különb termékek is vannak drogériákban. Nem fogom újra venni.

Bourjois Volume Glamour Max Definition Szempillaspirál

Bourjois Volume Glamour Max Definition Szempillaspirál
2015. február 17.

Nem tudok jó véleményt írni erről a spirálról, pedig a Bourjois márkát egyéb sminktermékekben nagyon szeretem. 1. Képtelenség lemosni. N+1 spirálom volt már mindenféle márkából, volt vízálló is, de egyiknél sem tapasztaltam azt, hogy sokadig dörzsölésre sem jön le. Ugyanazt az arclemosó tejet használom évek óta. Van, hogy este 3-4x átmosom a szemem tejjel (ezt úgy kell érteni, hogy lemosom amennyirre csak lehet, majd vízzel leöblítem, megint lemosom megint öblítem stb), aztán micellás vízzel és még reggel is ott van a szememen. Miért? 2. Minekután ilyen tortúra lemosni, ezért nem meglepő, hogy a szempilláim száma napról napra kevesebb. Kinek kéne ilyen spirál? Ezenkívül ezért az eredményért drágállom is. Azért 2 csillag, mert cserébe viszont tartós, nincs a szemem alatt az egész fél nap múlva, de nekem ilyen áron ez az eredmény nem kell. Várom, hogy elfogyjon már.

Alverde Aqua 24H Balance Cremegel Meeresalge

Alverde Aqua 24H Balance Cremegel Meeresalge
2014. október 25.

Megmondom őszintén, hogy csalódtam ebben a krémben, bár lehet a hiba bennem van. A helyzet ugyanis az, hogy nekem van tökéletes, hiperszuper nappali hidratálókrémem, amit semmire le nem cserélnék, örök szerelem. Viszont eléggé drága, kellett vmi, amit este tudok használni olcsóbban. Erre esett a választásom, a vélemények alapján vettem meg. A hiba ott lehet bennem, hogy mindenhogyan az álom hidratálókrémemhez hasonlítom.
Az állaga: nekem túl folyékony. A naptejekre emlékeztet, azokat sem szeretem. Értem ,hogy vízalapú, meg könnyű meg minden, de a másik hidratálókrémem is az, mégsem ennyire laza textúrájú, sokkal kellemesebb felvinni.
Beszívódása: gyors is meg nem is. Mikor felkenek egy adagot azt érzem, hogy a nagyja szinte azonnal eltűnik, aztán percekkel később még egy jó arabig ilyen ragacsos, kellemetlen érzet marad utána. Nem tudom máshogy megfogalmazni, mikor érzed, hogy valami van a bőrödön. Zavar.
Az illata: büdös. Nincs mit ragozni ezen. A másiknak nagyon kellemes, púderes illata van, ez meg az a tipikus büdös Alverde illat, nem örülök, hogy órákon át érezni rajtam
Egyebek: kicsit olyan, mintha csípné a bőröm. Amúgy nem, nem is pirosodok ki, de enyhén mintha lenne ilyen érzetem. Nem tudom megfogalmazni.
Összességében el fogom használni, mert kidobni sajnálnám, de nem fogom újra venni. Nézelődök tovább. Viszont azt is szeretném kihangsúlyozni, hogy én tényleg megtaláltam A hidratálókrémet, nem is hiszem ,hogy valaha kapok a kezembe hozzá hasonlót, de ennek annyira sok a negatívuma, hogy nem szeretném hosszútávon használni.