Lulufej

Regisztráció dátuma: 2014. július 21.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. július 21.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Maybelline Sky High Szempillaspirál

Maybelline Sky High Szempillaspirál
2021. március 18.

Hihető a hype körülötte. Valóban nagyon szép pillákat varázsol. Tartós, nem potyog, pereg és maszatolódik. De! A Maybelline the Falsies Lash Lift spirálja (ezüst, lila kupakkal) semmivel sem rosszabb, sőt talán egy kicsivel dúsabb pillákat csinál. ;)

Too Faced Born This Way Super Coverage Multi-Use Sculpting Concealer

Too Faced Born This Way Super Coverage Multi-Use Sculpting Concealer
2020. szeptember 12.

Van egy igen erős ellenérzésem a Too faced márkával kapcsolatban, de olyan sok jót hallottam erről a termékről, hogy végül hosszas hezitálást követően csak beruháztam egyre... és de jól tettem. Kezdjük ott, hogy iszonyat mennyiségű terméket kapunk és nem kell sok belőle, hogy működjön, szóval elég sokáig ki fog tartani.
Szépen fed és természetesnek érzem a végeredményt, pedig vannak gondok a szemem alatti zónával rendesen. Én egy 217es MAC ecsettel szoktam bedolgozni, majd az ujjaimmal még egy kicsit betapogatom.
Hosszan fenn marad, nem jellemző, hogy mászkálna. Szemüveggel is próbáltam és bár látható volt egy kis kopás az orrnyeregnél, nem hagyott maga után trutyit, valamint az ujjammal egy kicsit eldolgoztam és már észre sem lehetett venni.
Az egyik legszuperebb korrektor, amit valaha próbáltam.

Batiste Dry Shampoo Dark

Batiste Dry Shampoo Dark
2020. április 11.

Mindegyik, drogériában elérhető és hasonló árkategóriában lévő szárazsampont kipróbáltam már és a következőkre jutottam: 1) ez a legeslegjobb 2) vajon egy drágább mit tudhat, amit ez nem.
Rettenetesen gyorsan zsírosodik a hajam, naponta nyilván nem akatom mosni. Ha ezt alkalmazom 1, akár 2 nappal tovább vállalható a frizurám. Különösen azért imádom, mert amikor látványosabb a lenövésem, kiválóan elfedi. Újravevős!!!

Urban Decay Stay Naked Weightless Liquid Foundation

Urban Decay Stay Naked Weightless Liquid Foundation
2020. február 25.

Nagyon felcsillant a szemem, amikor ez az alapozó megjelent. Csillapíthatatlan vágyat éreztem, hogy kipróbáljam, de vakon, egy teljes kiszerelést megvenni nem mertem. Szerencsére egy kedves Krémmániástól sikerült egy kis mennyiséget megvásárolnom, ami színben is nagyjából passzolt, így tudtam vele kísérletezni. És örülök, hogy nem ugrottam bele a vásárlásba... sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet.
A csomagolása szuper, keményebb műanyag, de nem hat olcsónak. Jó a hozzá lévő pumpa. Szuper az is, hogy, rengeteg árnyalat közül lehet bogarászni és viszonylag értelmesen elmondják, hogy hogyan válaszd ki a megfelelő árnyalatot. Tetszik, hogy folyós, könnyed az állaga, de érdemes gyorsan dolgozni vele. Az is pozitívum, hogy érzetre tényleg olyan, mintha nem viselnél semmit az arcodon. Viszont én, amikor egy kis idő után belenéztem a tükörbe, láttam, hogy rajtam van. Itt-ott beleült a pórusokba, belekapott az arcom szárazabb pontjaiba és az orrom környéke szinte azonnal vállalhatatlan volt.
Lehet, hogy jobban működik kicsit zsírosabb bőrön. Sajnálom, hogy nekem nem működik.

Benefit Roller Lash Mascara

Benefit Roller Lash Mascara
2020. január 18.

Folyamatosan más és más szempilla spirált veszek, mert hajt a tudásvágy, hogy vajon van-e jobb, attól, amit már próbáltam. Most épp ezzel kísérletetek. Újravenni nem fogom. Semmi baj nincs vele: ideális méretű a kefe, nem keni össze a szemhéjamat felvitelkor; nap közben sem kenődik le/fel; nem morzsolódik le; ívelt pillát lehet vele építeni, hosszabbít, de nem nagyon dúsít. Talán emiatt érzem, hogy olyan meh... Nem lettem oda érte, és valljuk be, olcsóbban is lehet kapni hasonló tudású spirált. De ha nagyon ki szeretné valaki próbálni, akkor hajrá, tényleg nem rossz!

Anastasia Beverly Hills Sultry Eyeshadow Palette

Anastasia Beverly Hills Sultry Eyeshadow Palette
2019. december 30.

Most kaptam karácsonyra és azóta természetesen minden nap próbálgatom. Mondom mi a jó: nagyon szép a csomagolása, jó benne a tükör és az ecset is használható, amit a palettába raknak hozzá. Imádom a színeket benne. Nehéz manapság hűvös/hűvös-semleges árnyalatokban gazdag palettát találni. Nekem nem állnak jól a meleg tónusú színek és - bár, szeretek színekkel is kísérletezni- a mostanában menű unikornis/szivárvány árnyalatokat úgy hétköznapra nem biztos, hogy használnám. Ez pont tökéletes!
De! És itt jön a negatívum: iszonyatosan porol. Hát, egy lehelletnyire érek hozzá az ecsettel a matt színekhet és egy tonna azonnal kimorzsolódik belőle. Nem viccelek. Aztán, hiába ütögetem le az ecsetről a felesleges festéket, bőven kerül így is a szem alá. Tudom, ez az ára pigmentáltságnak, de ez azért vicc. Meg sem próbálom először az arcomat kifesteni és után elkészíteni a sminket... felesleges. Ez azért sokat levon az élvezeti értékéből.
Nyilván fogom használni, de azért ennyi pénzért van ok a morgolódásra.

Eyeko Black Magic Mascara Drama & Curl

Eyeko Black Magic Mascara Drama & Curl
2019. november 27.

UPDATE: Én visszaadok neki egy csillagot, mert mióta kicsit besűrűsödött a festékanyag sokkal jobb az eredmény! Egyrészt felvitelkor nem maszatol, másrészt a pilláim is dúsabbak így. Azon kapom magam, hogy többször nyúlok hozzá.

Hát, valamiért nagy reményeket fűztem hozzá és az utazó méretet megvásároltam...de semmi extra sajnos. Megemeli ugyan a pillákat, de nekem nem dúsít, sőt kicsit összetapadnak a szálak és így kevesebbnek tűnik. Egyébként tartós, nem potyog és maszatolódik a nap folyamán, de felvitelnél nem árt az óvatosság.

IT Cosmetics Confidence In A Gel Lotion

IT Cosmetics Confidence In A Gel Lotion
2019. szeptember 26.

UPDATE: Sajnos hosszútávon nem hozta a tőle várt eredményt... nagyon hamar átfényesedik vele a a zsírosodásra hajlamos bőröm. Éjszakára használgatom ezért. Talán jobb választás lehet normál, vagy szárazabb bőrre.

Néhány hete használom ezt a hidratáló krémet és eddig nagyon szeretem. Könnyű és szinte azonnal beszívódik. Teszi a dolgát. Van ára, de viszonylag sok a termék, illetve külön köszönet a pumpás csomagolásért.

MAC 170 Synthetic Rounded Slant Brush

MAC 170 Synthetic Rounded Slant Brush
2019. szeptember 12.

Egy éve van meg nekem ez az ecset. Amikor megláttam azonnal beleszerettem, mert csodaszép a kidolgozása, majd mikor a kezembe fogtam, akkor elhatároztam, hogy ez kell nekem, mert kézre esik és pihe-puha. Sokáig használtam a MAC Studio Fix Fluidjával, de... Jajj, nagyon gyorsan megszívja magát az alapozóval és számomra rémálom a tisztítása. Más fórumon olvastam mindenféle tanácsokat (babaolaj-sampon, mosogató folyadék... stb.), de sajnos nekem egyik sem vált be. Megkeményedtek a szőrszálak, már nem is tudok szépen dolgozni vele... Annyira sajnálom. Ha valakinek van jó tippje a tisztítására, azt szívesen fogadom. Viszont nekem így csak 3 csillagot ér.

NARS Sheer Glow Alapozó

NARS Sheer Glow Alapozó
2019. szeptember 3.

Ez egy kultikus alapozó, sokat hallottam róla, ezért szerettem volna kipróbálni. Hetek óta használom, egyelőre nem csalódtam.
Nagyon jól terül az arcomon, 1-1,5 pumpányi adaggal majdnem közepes fedést tudok elérni. Legjobban a Real techniques sminkszivacsával tetszik az eredmény. Szép egységes bőrképet ad, a finise szatén. Extrém melegben is próbálgattam, akkor olyan 6+ óra után éreztem, hogy jó lenne púderezni kicsit. Nem használok primert, és így is tetszik az eredmény.
Én a nevéből arra következtettem, hogy enyhe lesz a fedés és szinte láthatatlan, de ez nem igaz, nekem inkább közepesnek tűnik a fedése. Bár semmiképpen sem maszkos a hatása, annyira kisimítja és ragyogóvá teszi az arcbőrt, hogy kilóg a lóláb, hogy alapozó van rajtam. De ez egyébként nem baj.
Negatívum talán annyi, hogy külön kell hozzá pumpát venni... én ezt az amúgy is borsos árú alapozóknál (pl. az EL Double Wear még) sosem értettem, de szerencsére 20%-kall olcsóbban tudtam megvenni, így beruhaztam a pumpára és így kényelmes.
Száraz, normál és kombinált bőrűeknek jó választás lehet, ha kevés a bőrhiba.