Mackobunda

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 24.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 24.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Maybelline Superstay Matte Ink Liquid Lipstick

Maybelline Superstay Matte Ink Liquid Lipstick
2019. november 13.

Kezdem azzal, hogy nem szeretem a rúzsokat.
Sok velük a macera, elkenődik, beleragad a haj stb.
DE!
Lányok nézegették az egyik DM-ben és mondom áh legyen beadom a derekam, én is kipróbálom.
Azóta már 4 árnyalatban van meg, annyira megkedveltem.
125 Inspirer a kedvencem mind közül, de meg van a 115 Founder, a 65 Seductress és a 80-as Ruler.

Tapasztalat:
- az applikátorral nagyon egyszerű dolgozni
- 4 órás éjszakai strandolást infra - , és gőzszaunával simán kibír
- evést tökéletesen bírja akár egész napos hordás után is
- a műanyag poharat ivás közben NEM! Szépen leszedegeti a szájról
- reggel felkened még a normál színe van, nap végére viszont sokkal sötétebb lesz
- felkenés után gyorsan szárad, de a szélekben ragacsos marad
- a ragacsosság nem azt jelenti, hogy lejön, ha a kezeddel dörzsölöd
- nagyon tartós
- olajos lemosóval is piszok nehéz leszedni a kisebb ráncokból
- enyhén szárít
- ha sokat kensz fel, akkor darabokban azért képes lejönni, úgyhogy Csínján vele!
- akciósan tuti be kell szerezni

Essence The False Lashes Szempillaspirál Extreme Volume & Curl

Essence The False Lashes Szempillaspirál Extreme Volume & Curl
2019. október 17.

Kipróbáltam.
Szép fekete színe van és én inkább a hosszabbítást és az ívelést tapasztaltam. Két rétegben mutatós, a természetes és a műszempillahatás között van az eredmény. Direkt nem a másik verzióját rendeltem, mert arról kevésbé voltak pozitív tapasztalatok az itt olvasottakkal. Szerintem ennyi pénzért ilyen jó kis spirált megéri megvenni. Bár a drágábbakért szoktam először nyúlni, megfontolandó.

Dove Nourishing Secrets Invigorating Ritual Testápoló Tej

Dove Nourishing Secrets Invigorating Ritual Testápoló Tej
2019. június 21.

Illatra és hatásra sem túl nagy szám. Ennek ellenére egy használat alatt is kb. a negyede/ fele elfogy. Nagyon vizes az állaga, nincs kellemes érzete a bőrön, nagyon "nedves" hatása van. Száradás után tapad. Kiütést nem okoz, ami jó az érzékeny bőrűeknek.
Nekem nem éri meg befektetni a Dove testápolókra. Több reményt fűztem hozzá.
Jó, hogy ajándékba kaptam, így nem én költöttem rá.

Hawaiian Tropic Satin Protection Ultra Radiance Sun Lotion SPF30

Hawaiian Tropic Satin Protection Ultra Radiance Sun Lotion SPF30
2019. június 21.

Árához képest...
Nekem nem volt jó, nagyon világos és érzékeny bőröm van. A hasonló cipőben járóknak nem ajánlanám.
( A tapasztalat, hogy nem mindig jobb az 50 faktoros, sokszor a 30-as jobban teljesít )
Hiába kentem többször is, persze leégtem vele. Az állaga változik minden használat után.
Az illata finom, de a termék nem a "mi" számunkra lett kifejlesztve.

L'Oreal Paris Magic Shampoo

L'Oreal Paris Magic Shampoo
2019. május 28.

Semmit nem ér, hiába rázom percekig csak nagy darabokba ragad bele a hajba. Nem csinál vele semmit max úgy néz ki mintha korpás lenne. Pedig nem tartom olcsónak! Tényleg csak a felhajtás volt nagy! Nem nagyon értékelném csillaggal, de muszáj így 1 csillagot kap.

Nivea Sunshine Love Tusfürdő

Nivea Sunshine Love Tusfürdő
2018. november 4.

Télen is újra fogom venni, sokszor akciózzák és nagyon finom mézes és strandolós illata van.
Bármikor el tudom képzelni, hogy használjam. Lehetne erősebb és tartósabb, de így legalább nem tolakodó.
Az illat közvetlen a bőrön vékony rétegben megmarad, ha közelről szimatolják.

Catrice HD Liquid Coverage Alapozó

Catrice HD Liquid Coverage Alapozó
2018. november 2.

Update:
Elkezdett oxidálódni felvitelkor. Már szóltak nem egyszer, hogy más színű folt van a nyakamon. o.O
Pedig mást nem kentem fel. Még mindig nem természetes a hatása.

Bajban vagyok, amikor ezt az alapozót kell értékelni.
A szín tökéletesen passzol a világos bőrömhöz, de az állaga nem a legmegfelelőbb.
Túlzásba lehet vinni a felvitelét, ugyan építhető, de nagyon maszk hatása van. Erős alapozó és jól fed.
A zsíros részt hiába mattítja jól, ahol szárazabb a bőröd ott nagyon csúnyán ül el, hiába fedi a hibákat is. Nem lesz szép az összhatás és öregebbnek látszik a bőr. Úgyhogy próbálom nagyon minimális rétegben felkenni.
A ruhákat nem fogja össze, ami pozitívum.
Egy fél napot simán kibír átfényesedés nélkül.
3 csillagot kap, de még gondolkozok a végleges pontozáson.

Catrice Eyeliner Pen Waterproof

Catrice Eyeliner Pen Waterproof
2018. november 2.

Nem bír sokat és nem is vízálló.
Már hozzá éréskor is lejön.
A színe és állaga nem lenne rossz.
Szemzugnál hamar elkenődik, darabol.
Nem veszem meg többet.

Bourjois Twist Up The Volume Szempillaspirál

Bourjois Twist Up The Volume Szempillaspirál
2018. szeptember 8.

Három rétegben használom, az egyik oldalon mindig elfekszem a szempilláimat, így azt nehezebb kikennem.
A sima keféje annyira nem vált be (első csavarás) , de mikor összetömöríti és becsavarja (második csavarás) az nagyon jó.
Szép fekete, erős színe van, jól kihangsúlyozza a pillákat. Tust sem kell használni mellé mégis ugyan az a hatás.
Ha a kettőt ötvözöd már nagyon drámai a végeredmény.
Nem vízálló, nem nehezíti meg a tincseket, nem szárad kőkeményre.
Bár száradhatna gyorsabban a festék, mert képes vagyok az elején lepislogni.
Nap végére izzasztó munkanap után képes a szem alá foltosodni.
Vízzel és szappannal közepesen jön le.
Még egy megjegyzés, hogy a jobb szemem bekönnyesedik tőle, szóval az érzékenyeknek nem biztos, hogy ajánlanám.
Másfelől engem nem zavar.
A szem alatti maszatolódástól 4 csillagot kap, ha ez nem lenne számomra tökéletesen megfelelne.
Ár / érték arány megfelelő.

Escada Sorbetto Rosso

Escada Sorbetto Rosso
2018. szeptember 6.

Több parfümöt is nézegetve a barátom miatt ezt a parfümöt vettük meg. Rágógumi és sárgadinnye illata van.
Neki nagyon tetszett. Én inkább a Carolina Herrera / Good Girl Legere-re szavaztam volna.
Az árához képest nem túl tartós. Elfújkáláshoz kicsit drágállom az árát.
A 30 ml volt akciósan 13. 000 Ft

Update: Eddig se szerettem, mert semmit mondó, de most már elfújni sincs kedvem. Nagyon bánom, hogy rávettek.