Madi

Maddie megmondja
Regisztráció dátuma: 2013. november 24.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Maddie megmondja
Regisztráció dátuma: 2013. november 24.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Omorovicza Éjszakai Ragyogás Maszk

Omorovicza Éjszakai Ragyogás Maszk
2020. március 26.

Nem rossz, de van ennél jobb is.
A multi-maszk kollekció részeként jutottam hozzá kis kiszerelésben. Hiába csak 15ml, meglepően sok alkalomra elég. Én két-három naponta használtam, szerencsére a bőröm szerette, nem okozott irritációt. Az illata is kellemes, kicsit mentolos cukorkára emlékeztet. Néhány rosszabb tapasztalat miatt számítottam rá, hogy a felét beszívja az ágynemű, de szerencsére maradt belőle az arcomon reggelre, amit az utasítás szerint le kell mosni. Nagyon könnyen lejön, még a kómás állapot sem nehezíti meg az eltávolítását. Bár frissebbnek éreztem a bőrömet és kevésbé is tűnt nyúzottnak, a wow-hatás elmaradt. Túl vagyok néhány éjszakai maszk próbáján és ez hiába a jobbak közé tartozik, van, amit sokkal jobban szeretek, ráadásul ennek a töredékébe kerül.

KORA Organics Noni Glow Sleeping Mask

KORA Organics Noni Glow Sleeping Mask
2020. március 26.

Több éjjeli maszkot kipróbáltam már, de ez a kedvencem mind csomagolás, mind textúra, mind hatás szempontjából.
A maszk áttetsző sárgásfehér, gélállagú, könnyen kenhető, a márkától megszokott kissé gyógynövényes, de nagyon enyhe illattal. Felkenés után láthatatlan a bőrön, 2-3 perc alatt megszárad, a hűsítő érzés megszűnik és alig érezni, hogy fent van. Tapintásra nagyon érdekes, ha hozzá érsz, ragadósnak tűnik, de ha utána összeérinted az ujjaidat, nincs rajtuk semmi. Az ágynemű miatt sem kell aggódnod, a maszk úgymond párnabiztos, nem fog mindent összekenni. Reggel, miután lemosom, a bőröm bársonyosan puha és érezhetően rugalmasabb, a hatás pedig hosszú órákon át kitart.

Jeffree Star Jawbreaker Palette

Jeffree Star Jawbreaker Palette
2020. március 26.

A színek textúrája fantasztikus. Nem porolnak (némelyik egyáltalán, mások pedig minimálisan), könnyen satírozhatók, keverhetők és építhetők. Tudom, tudom, a legtöbb paletta pont ugyanezt ígéri, de ennél tényleg teljesülnek az elvárások. Bátran ajánlom kezdőknek is, sőt, főleg nekik, mivel ilyen formulával dolgozni lényegesen könnyebb, mint porolós, alig pigmentált vackokkal, így valószínűleg hamarabb lesz sikerélményük sminkelés terén, mintha drogériás gagyikkal vágnak neki.

Jeffree Star Cosmetics Magic Star Concealer

Jeffree Star Cosmetics Magic Star Concealer
2020. február 21.

A C3-as árnyalatra csaptam le, ez a nálunk kapható legvilágosabb. A kézfejemre kenve szinte tökéletesen beleolvadt a saját bőrszínembe, mégis kételkedtem, hogy jó lesz-e az árnyalat, mivel az egyébként használt concealerem (MAC Pro Longwear NW15) mellé kenve teljesen máshogy nézett ki. Mikor kipróbáltam arcon, szinte semmi különbséget nem láttam közte és az NW15 között. Fedésre szinte tökéletes, a finish matt, de abszolút nem tűnik száraznak, mi több, van egy kis fénye, miközben mégis matt. A formula könnyű, alig érzem, hogy felkentem, a szín pedig 9 óra elteltével sem oxidálódott. Az applikátor klassz, precízen lehet vele dolgozni és egészen sok terméket felvesz, szóval nem kell folyton mártogatni.

Az egyetlen problémám, hogy hiába fixálom púderrel (ugyanúgy és ugyanazzal a púderrel, mint a másikat), a nap végére beül a szem alatti ráncokba. Nem durván, de beül. Ez nem frankó ilyen árkategóriában, mert bár a feljebb említett MAC concealer az amerikai oldalon 3 dollárral drágább, majdnem háromszor annyi mennyiségre is és egész nap a helyén marad. (Egyébként itthon még olcsóbb is, mint a Magic Star.)

Mindent összevetve, ez egy jó concealer, de nem tökéletes, számomra legalább is nem, ennek ellenére pigmentáltsága miatt és mert nem szárítja a bőrt, ajánlom kipróbálni, ha másra nem, bőrhibákra (vagy akár tetoválás elfedésére) jó választás.

MAC Szájceruza

MAC Szájceruza
2020. február 9.

Minőségi, tartós, jól pigmentált, hegyezésnél nem törik vagy maszatolódik a hegy és nagyon lassan fogy. Hozza, amit egy ilyen árkategóriájú szájceruzától vár az ember.

REN Moroccan Rose Otto Body Lotion

REN Moroccan Rose Otto Body Lotion
2020. február 9.

Ő a harmadik termékem a Moroccan Rose családból és imádom. Az illata egészen valósághű, textúrára kellemes, könnyen és gyorsan beszívódik, nem az a fajta, ami után még hosszú percekig ragacsos vagy. Egy-másfél pumpálás mindkét lábamra elég (mondjuk nem vagyok túl magas, nincsenek csodás, hosszú lábaim).
Annak ellenére, hogy a lábamon elég száraz a bőr és ez a testápoló nem tűnik túl testesnek, meglepően sokáig tart a hatása. Sok testápoló szinte elillan a bőrömről, ami így rövid időn belül újra száraz lesz, de ezzel bőven elég 2-3 naponta krémeznem a lábaimat.

REN Moroccan Rose Otto Tusfürdő

REN Moroccan Rose Otto Tusfürdő
2020. február 9.

Nagyon kedvelem ezt a tusfürdőt, a második flakonnal használok belőle jelenleg. Illatra nagyon hasonlít a fürdőolajhoz, de kevésbé intenzív (rövidebb ideig is érezni fürdés után) és őszintén szólva az olaj egy fokkal "valódibb" rózsaillatú, de persze ez nem azt jelenti, hogy ennek mű rózsaillata van, egyszerűen csak az olaj valósághűbb. Egyébként nagyon elégedett vagyok vele, egyáltalán nem szárítja vagy irritálja a bőrömet. A pumpás kialakításnak köszönhetően sokkal egyszerűbb adagolni, mint az öntősöket, így kb 4 hónapig volt elég egy flakon. Ez ár-érték arányban is nagyszerű, hiszen durván 1600 forint/hónapra jön ki.

Omorovicza Ultramoor Iszap Maszk

Omorovicza Ultramoor Iszap Maszk
2020. február 4.

A maszkos kollekció részeként jutottam hozzá, de nem nyerte el a tetszésemet.
Miután felkentem, hűsítő, minimálisan csípős érzésem volt, ami fokozatosan enyhült. Az illata erős, gyógynövényes, hasonlít a PHYT'S Naturoderm oldatára. Nagyjából 3 perc alatt alatt teljesen megszárad, sötétszürkéből világosszürke lesz és az egész arc húzódni kezd.
Lemosni meglepően könnyű, szinte egy mozdulattal lejön. Utána olyan érzésem volt, mint egy nagyon alapos arctisztítás után. A bőröm olyan fényes volt, mint egy jégpálya és iszonyúan húzódott. Nem tudok jobb szót, mint hogy szomjasnak éreztem a bőrömet. Képtelen lettem volna hidratáló nélkül megmaradni. Másnap teljesen normálisnak tűnt az arcbőröm, irritáció nem lépett fel. A pórustisztító hatást én személy szerint annyira nem érzékelem, a feszesítőt sem igazán, bár kencéktől varázslatot egy ideje nem várok, tudom, hogy egyiktől sem lesz olyan a bőröm, mint 5 éves koromban. A fentieken túl ígér még pórusösszehúzást is, de hogy őszinte legyek, szerintem használat után még jobban látszódnak.
3 csillag, mert elméletem szerint zsíros bőrön akár szuper is lehet, de az én arcomra nem való. Sajnos a weboldalon nincs feltüntetve, hogy milyen bőrtípusra javasolják, feltételezhetnénk, hogy azért, mert mindegyikre, de száraz(abb) bőrrel szerintem kerüljétek.

Omorovicza Tisztító Hab

Omorovicza Tisztító Hab
2020. január 23.

A kis kiszerelés végén járok, meglepően sokáig elég. Állagra valahol a hab és a krém között van, éppen csak picit habzik, leöblíteni egyszerű. Az illata nagyon tetszik, erős, de frissítő. Nem irritál és jól tisztít, a hófehér törölközőmön nyoma sincs sminkmaradéknak, miután megtörlöm az arcom. Bár túlárazott és közel sem helyettesíthetetlen, mégsem tartom kizártnak, hogy megveszem a normál kiszerelést is.

Inglot Sminkecset 38SS

Inglot Sminkecset 38SS
2020. január 21.

Kedvelem ezt az ecsetet, nagyon puha, nem szúrja az arcot, nem hullanak a szálai és több mosás után is tartja a formáját.