Makkancs

Regisztráció dátuma: 2013. március 18.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. március 18.
Bőrprobléma: Tág pórusok

NYX Eyebrow Marker Szemöldök Filc

NYX Eyebrow Marker Szemöldök Filc
2015. április 24.

Hiányzó szálak berajzolásához vettem, de a színe sajnos nem jó. Megint nem gondoltak a hamvas hajszínűekre (miééééért???? hát mi vagyunk többen...), és ez is teljesen vöröses. Egyébként tartós, a hegye nagyon szép vékony, és könnyedén jön a festék belőle. Tusvonalra fogom elhasználni, bár ahhoz kicsit vékony. Nem pontoznám le, mert a színprobléma egyéni nyűg... Tud valaki sötét hamvas barna filcet, szép vékony heggyel?

NYX Eyebrow Cake Powder

NYX Eyebrow Cake Powder
2015. április 24.

Kettő is van belőle. Az elsővel szemöldökügyileg mellélőttem. Ez a brunette, amit csak vöröses hajúaknak ajánlok. Az én hamvas, közép barna hajamtól nagyon elüt, de szemfestéknek nagyon szép, ezért el fog fogyni. Ami viszont tökéletes, az a blonde doboz sötétebbik barnája. Egy nagyon szép világos hamvas barna szín, könnyű vele dolgozni. A másik szín pedig a szemhéjamon nagyon szép. A wax nekem sem jó, a kis ferde ecset pedig valóban kriminális, ezért egy pont mínusz. Még szívesen kipróbálnám a Taupe/ash árnyalatokat is.

NYX Powder Pirosító

NYX Powder Pirosító
2015. április 24.

Taupe! Végre!!!! Valami eszméletlenül jó :) Mintha nem is lenne rajtam bronzosító, csak egy nagyon természetes, finoman ragyogó, laza nyári barnaság. Életre kel az arcom tőle. Az összes többi narancssárga vackot most dobom a kukába csont nélkül... (bár szívem szerint levonnék egy pontot amiért ilyen nehéz beszerezni)

Yves Rocher Ápoló Ajakbalzsam - Málna

Yves Rocher Ápoló Ajakbalzsam - Málna
2015. április 23.

Kb. két hete van meg. Azzal tisztában voltam, hogy hidratálásban nem csúcs, mert volt már a márkától másik. Én a színe miatt vettem, ami tetszik, jól áll, és természetes hatású rajtam. Azonnal ragyogóbb lesz az egész arcom, ha más smink nincs is rajtam. Nem adok max csillagot, mert amúgy nem ez a termék funkciója, és nem akarok másokat megtéveszteni.

Yves Rocher Luminelle Ápoló Ajakrúzs

Yves Rocher Luminelle Ápoló Ajakrúzs
2015. április 15.

Azért választottam ezt a rúzst, mert a képek alapján a Rose Sorbet árnyalat egy természetes, tompa rózsaszínnek tűnt, egy erősebb árnyalatának a saját szám színének. A leírásban az szerepel, hogy egy rétegben természetes hatású, és a képek alapján volt egy vizes fénye csillámmentesen. Nos a szín persze teljesen más: sokkal élénkebb, és egyáltalán nem természetes. Csak akkor fog jól állni, ha egy kicsit lebarnulok. Egy rétegben felkenve is erősen fed - ami másoknak pozitívum lehet, de nekem itt most nem az - és a finish inkább matt, mint bőrfényű, de csillám szerencsére tényleg nincs. El fog fogyni, de nem úgy, ahogy szerettem volna. Munkába pl. szerintem nem való. Ezek eddig egyéni problémák voltak, de van más is. A szám kis ráncaiba azonnal beleült. Ahhoz, hogy ez ne látszódjon, sokszor át kellett húzni újra, de így már inkább esti sminkhez való. A pohár-teszten egész jól átment - nem maradt erős nyoma ivás után az üvegen -, viszont az evésnél nagyon csúnyán leszerepelt. Konkrétan a szám szélén maradt csak belőle egy kontúrvonal - így lettem francia dámából lepukkant nyanyává-. Szájceruzával sem lett tartósabb. Mondjuk nem is reméltem, hogy egy ilyen árkategóriájú rúzs jó lesz evés közben. Úgy fogom használni, ahogy egy sminkestől tanultam: az ujjammal dörzsölök egy kicsit az előhidratált számra, mert így tényleg tartósabb és természetesebb. Így tetszik, ezért kap 3 csillagot.

Yves Rocher Flawless Lip Liner

Yves Rocher Flawless Lip Liner
2015. április 15.

Azért vettem, mert nagyszerű megoldásnak találtam a rúzsok tartóssá tételére anélkül, hogy változtatnék a színükön. Úgy gondoltam, hogy beruházok erre a ceruzára, és ha működik, akkor vehetek többféle színű olcsóbb rúzst, mert ez majd a helyén tartja őket. Nos hát... nem igazán jött be. Kipróbáltam a márka saját rúzsával (ami kb. 2000 Ft) és az evést ugyanúgy nem bírta ki, mint amikor nélküle próbáltam. A pohár szélén is ugyanaz volt az eredmény. Azt nem tudom, hogy ha csak mosolyognék, akkor hosszabban tartaná-e a színt a számon. Az tény, hogy a szám szélén túlmaszatolódni nem engedte a rúzst. Lehet, hogy kicsit jobb minőségű rúzzsal jobban működik - de akkor az a rúzs érdeme, ami drága lesz - . Azért még próbálgatom, így nem pontoznám le a sárga földig :)

Yves Rocher Automatic Lip Liner

Yves Rocher Automatic Lip Liner
2015. április 15.

A képen látható mályva színben vettem meg. Tényleg szépen körbe lehet rajzolni vele az ajkakat, a színe is szép. A márka saját rúzsát viszont nem sikerült tartósabbá tennie, így ezért én csak az esztétikai hatása miatt ajánlom. Még nem volt ilyen ceruzám, ezért nem tudom hogy ezzel együtt az ára megéri-e.

Coastal Scents Classic Angled Liner Small Natural

Coastal Scents Classic Angled Liner Small Natural
2015. március 22.

Nos hát :) nekem szemöldökre is bevált, és arra is, hogy közvetlenül a szempillák alatt/fölött füstösítsek vele. Puha, és nem hullik a szőre, szépen van vágva. Ennyi pénzért meg főleg jó :)

Clinique Even Better Korrektor SPF15

Clinique Even Better Korrektor SPF15
2015. február 21.

Nos... egy újabb clinique termék, amihez nagy reményeket fűztem, de kár volt. Pattanásokra és régi hegekre vettem, de erre egyáltalán nem jó. Egyrészt nem olvad bele a bőrbe, hanem egy száraz foltban a tetején marad. Másrészt egy rétegben nem fed, kettőben már természetellenes, és elüt a bőrszíntől. Főleg mivel nem igazán gondoltak a világos bőrűekre... télen biztos sötét lesz nekem a legvilágosabb árnyalat. Ennyi pénzért nem ezt vártam... nagyon nem. A Catrice camouflage alternatívájaként vettem, mert bár az tökletes lenne, de nekem iszonyatos mértékben gyártja a pattanásokat... Tud valaki egy harmadik alternatívát világos, sárgás bőrre??

Update: lassan egy éve van meg, és csak azért jöttem vissza, hogy hangsúlyozzam, mennyire úúútálom. Szem alá borzasztó, mert száraz, és szét kell nyúzni a szem körüli finom bőrt, hogy eloszlassam. Na ez nagyon nem kellemes, és még öregedni is segít. Az már csak bónusz, hogy kettőt pislogok, és máris beleült azokba a ráncokba, amikről eddig nem is tudtam, hogy vannak. Köszi. Ahogy arra számítottam is, a téli bőrömön túl sötét, és túl rózsaszín, de világosabb nincs belőle. A hatás, amit a pattanásokon és hegeken el tudok vele érni, az az eltakarás helyett a figyelemfelkeltés. Mert magát a hibát nem fedi el, viszont lesz egy sötétebb rózsaszín keret körülöttük a bőrömön, ami csak úgy virít, hogy idenézzetek! Itt látható egy pattanás! Tehát úúútálom, számomra kidobott pénz volt - jó sok - és még alig fogyott belőle, de annak is a fele a körmöm alatt landolt, hála a praktikus csomagolásnak...

Coastal Scents Revealed Palette

Coastal Scents Revealed Palette
2015. február 21.

Régóta nézegettem a természetes barnákat és bézseket összesítő palettákat, hogy melyik lenne jó ár-érték arányban, és melyikben van a legtöbb szín, amit ki tudok használni. Képek, blogok és youtube-os tesztek alapján erre szavaztam. Hát, jó is, meg nem is. Ami TETSZIK: a színek fele tényleg változatos, és a festékek jó minőségűek. A fényesekben a csillámok nagyon szép apróra vannak őrölve, nem diszkógömbösek. Nem hullik. Nekem szemhéjalap nélkül is jól bírja. Tetszik a könnyű, vékony, mégis stabil doboz, és hogy nem tettek bele olcsó, használhatatlan ecseteket, amik csak nagyobbá teszik a palettát, de semmire sem jók. Szépen eldolgozhatók, füstös sminkekhez is jók, nappalra is, estére is. Én tusvonalat is tudok húzni a sötétebb színekkel. Jó a pigmentáltság. Ami NEM TETSZIK: a színek másik fele, főleg a sötétek. Nagyon sok van köztük amiket első ránézésre meg sem lehet egymástól különböztetni, mert annyira hasonlóak. Jó lett volna kicsit több matt, hidegebb, világos szín, amit nappal lehet használni, mert az én világos bőrömmel a legtöbb szín inkább esti sminkhez jó, akkor viszont nincs jelentősége, hogy a sötétbarnák között van egy leheletnyi különbség, mert félhomályban úgysem látszik. Jobban kihasználhatták volna ezt a palettát eltérőbb színekkel. A 20 szín igazából nem tűnik 20-nak. ÖSSZESSÉGÉBEN: jó kis paletta ez minőségre, az árát ilyen szempontból megéri, és nem hiszem, hogy bármelyik drágább többet tud, vagy hogy azokban mindegyik szín jó lenne mindenkinek. De nagyon világos bőrűeknek, akiknek nincsenek nagy kontrasztok a megjelenésükben (nyár és tavasz típusok) a legtöbb szín túl sötét és túl meleg. Szomorú vagyok, amiért a színek felét nem tudom rendesen használni, de örülök, hogy ezt nem egy drágább palettával kapcsolatban kell elmondani. El fog fogyni... de nem venném újra ezt a palettát. Más termékeket viszont ki fogok próbálni ettől a márkától.