malvada

Regisztráció dátuma: 2015. március 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2015. március 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés

27 87 wandervogel EDP

27 87 wandervogel EDP
2020. március 25.

Kifújáskor mojito illatát érzem friss mentával. Amikor leszárad, a menta eltűnik (sajnos elég hamar) és csak az iso e supert (Molecule 01) érzem, azt viszont sokáig. Abszolút uniszex, friss, modern illat, de aki tartós mentaillatra vágyik, ne ezt válassza. Én a nőiesebb illatokat kedvelem, de a maga kategóriájában nem rossz.

L'Oreal True Match Alapozó

L'Oreal True Match Alapozó
2020. február 5.

Mikor a századik reklámja után ismét megláttam tegnap a villamosmegállóban a hirdetését, arra gondoltam, hogy ha igazán jó termék lenne, akkor nem kellene ennyit reklámozni. Nekem nem jött be, de ez csak azután tudatosult igazán bennem, miután kipróbáltam az Infallible 24h Fresh Weart, ami a tökéletes alapozó számomra. A T vonalban zsírosodásra, fényesedésre vagyok hajlamos és a True Matchben lévő csillámok erre még rá is erősítenek. Ha reggel felkenem, délre már diszkógömb az arcom. Nyáron - amikor egyébként is jobban izzad az arc - a hatás még tragikusabb. A nagyon száraz bőrűeknek lehet hogy bejön. De nekem a fedésével is gondom van, mert az nincs neki. Megint csak az infallible-re hivatkoznék, az is egy természetes fedésű alapozó, tehát egyáltalán nem erős a fedése, de így is zongorázni lehet a különbséget. Érdekes, az Infallible hirdetését nem látom sehol :)

Helia-D Botanic Concept Frissítő Arcpermet Szőlővízzel

Helia-D Botanic Concept Frissítő Arcpermet Szőlővízzel
2020. január 15.

Az itteni vélemények hatására vettem meg és mert a Tokaji Aszús nappali krém abszolút kedvenc, de ez sajnos csalódás. A legnagyobb problémám, hogy csípi a szemem, pedig természetesen csukott szemmel szórom az arcomra és így is irritál. És sajnos a fújókája sem tökéletes, egyenetlenül szór, befújás után sokszor csöpög az arcomról, pedig nem sokat fújok. Nem tudom, hogy ez a folyadék, vagy a szóró hibája. Eddig az Alverde bio vadrózsás tonikját használtam arcpermetként és maradok is annál, mert azzal nincs ilyen problémám.

Initio Parfums Oud for Greatness

Initio Parfums Oud for Greatness
2020. január 15.

Érdekes, nekem pont ellentétes a véleményem az előttem szólóval. Szerintem egyértelműen maszkulin, én nőként nem tudom elképzelni magamon. Nem látok semmi hasonlóságot a Baccarat Rouge-zsal, ami az egyik kedvenc parfümöm. Tömjént érzek benne, vagy valamit ami a templomból ismerős. Demi Rawling ajánlására szereztem be belőle egy mintát, de csalódás volt azok után, amilyen szuperlatívuszokban beszélt róla. Félreértés ne essék: hatalmas ez az illat, tényleg királyi, de pont emiatt eléggé távol áll tőlem. Jó szagolgatni, de tényleg csak a kuriózum kedvéért. Egyetlen porcikájában sem nőies, sem szexi, csak a pénz, a hatalom, az előkelőség illatát érzem benne.

Parfums de Marly Carlisle EDP

Parfums de Marly Carlisle EDP
2019. december 27.

Ötvenes-hatvanas kőgazdag (angol?) úriember illata. Bebújós, mamuszra hajazó luxuscipő, mellkasig kigombolt ing, kivillanó mellszőrzet, ritkuló festett haj, lebarnult bőr. Uniszex illatként van hirdetve, de számomra ez abszolút maszkulin, a fent leírt úr illata, vagy aki hasonlítani szeretne rá.

Guerlain Abeille Royale Day Cream

Guerlain Abeille Royale Day Cream
2019. november 14.

Mintát kaptam belőle. Jó, jó, hidratál, puhítja a bőrt, lehet rá sminkelni, de ugyanezt tudja az 1500.-Ft-os Helia-D nappali krémem. Az árát semmiképpen sem éri meg, viszont ha valakinek hiányzik egy kis luxus az életéből és megengedheti magának, akkor egy működő, jó minőségű terméket kap.

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP
2019. november 12.

Update2: hogy mennyire meg tud változni az ember véleménye az első benyomás után... Ez a parfüm előlépett egyik legkedvencebb illatommá. A legtartósabb is. Komolyan, még hetekkel később is érzem a kabátomon úgy, hogy nem is azt fújtam be, csak érintkezett a befújt bőrömmel!
Az illat pedig maga a szex. Ennyi.

Update1: az első benyomás után időnként szagolgattam a szórófejet otthon és egyre jobban a bűvkörébe kerültem, elvarázsolt. Ennek az illatnak olyan szintű szexuális kisugárzása van, hogy az már állatias.
Ma vettem a bátorságot először, hogy magamra fújjam nappal. A ruhámról folyamatosan érzem, és már eldöntöttem: KELL nekem!

Első benyomás: egyet fújtam a csuklómra, de alig éreztem valamit. Fújtam még kettőt, ugyanez. Azt azért lehet sejteni az enyhe illatból is, hogy egy nagyon komolyan veendő parfümről van szó. Ezt tudni kell viselni. Van benne valami állatias. Állandóan szaglásznom kellett a karomat, hogy érezzem, tehát a "hatósugara" -legalábbis rajtam- nem nagy, viszont annyira tartós, hogy még másnap reggel, zuhanyozás után is éreztem! Nem az én illatom, de elismerem a nagyságát. Van benne valamilyen állatias összetevő, ami taszít (és egyben vonz is?), ami fiatalabb koromból ismerős. Fogom még próbálgatni, de nekem ez túl fullasztó, nehéz.

Alexandre.J The Collector Black Muscs EDP

Alexandre.J The Collector Black Muscs EDP
2019. augusztus 2.

Na, ezt nevezem én rózsaillatnak! Ebben a parfümben számomra abszolút a rózsa dominál, ami engem nagyon boldoggá tesz! A citrusos fejjegyet nem is éreztem, egyből a rózsa ugrott be és maradt is. Nagyon vágytam már egy rózsa parfümre, imádom! Tartóssága előtt is le a kalappal. Az üveg designjáról meg nem is beszélve. Mondjuk eléggé a Marly design koppintása ez a lovas téma (vagy fordítva?), de a szép az szép.

Bond No. 9 Coney Island Unisex

Bond No. 9 Coney Island Unisex
2019. június 28.

Maszkulin felé hajló citrusos uniszex illat, aminek kifejezetten örülök, mostanában kísérletezem az uniszex illatokkal. Egyértelműen a nyári forróságban érdemes viselni. Ahhoz képest, hogy friss illat, eléggé tartós. Több férfiparfümre is emlékeztet, pl Sculpture (ugyanaz a parfümőr készítette) és L'eau D'Issey. Kiérzem belőle a limeot. Az árát nem éri meg, de egy kánikula illatnak elmegy.
Update: tegnap délután megállított egy anyuka az oviban, hogy azonnal mondjam meg milyen illat van rajtam, mert ez annnnyira jó!

Juicy Couture Viva La Juicy Gold Couture EDP

Juicy Couture Viva La Juicy Gold Couture EDP
2019. június 6.

Annyira de annyira kíváncsi voltam rá, miután Jeremy Fragrance egyik videójában áhítattal kijelentette, hogy szexelni akar ezzel az illattal. Egyszerűen be kellett szereznem. Egyáltalán nem rossz, de azért túlzás ez a reakció. Férjemen is többször "teszteltem" (ezzel fújtam be magam, mikor együtt mentünk valahova), de jelentem, semmi állati reakciót nem váltott ki belőle (sajnos :) . Még csak megjegyzést sem tett rá. Elég nehéz az üvege, mindig félek, hogy elejtem. Ezen kívül kifejezetten bosszant, hogy nem tudom, mennyi van az üvegben. Ha valaki tud erre jó megoldást, szóljon! Egy szó, mint száz, nem rossz illat, füstös, különleges, nekem legalábbis nem volt még ilyen. De szexuálisan lehengerlő hatást sajnos nem tapasztaltam.