Mandy05

Regisztráció dátuma: 2018. március 19.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. március 19.
Bőrprobléma: Vízhiány

Lancôme Visionnaire Nuit Beauty Sleep Perfector

Lancôme Visionnaire Nuit Beauty Sleep Perfector
2019. július 13.

Update: felemeltem 4 pontra, mivel mégiscsak megvettem ismét (amior elfogyott, látványosan csúnyább lett a bőröm). Most lassan másfél éve használom a termékcsalád szérumjával együtt, és gyönyörű lesz reggelre mindig a bőröm, nem száraz, nem zsíros, egységes és puha.
45 éves vagyok, de egy ráncom sincs.

--------------------
Ez a krém felkenve olyan, mintha gyakorlatilag egy zsíros bödönbe mártanám a fejemet, vagy folyékony szilikont kennék rá.
Nagyon kevés kell belőle a fentiek miatt, vékony filmréteg képez (alá rakható valamilyen szérum, de vigyázni kell vele, hogy milyen, mert a filmréteg és levegőtlenség miatt a pórusok eltömődnek, pattanások alakulhatnak ki!).
A hatása igazából a glicerin bőrpuhító hatására alapoz, valóban szép puha lesz tőle reggelre a bőr, de ezt más, jóval konszolidáltabb árú krém is tudja, ill. annyit tudok még megemlíteni, hogy kicsit hűsít, mint a mentol vagy a menta.

Az illata nekem tetszik, én kifejezetten szeretem, ha egy krémnek jó és tartós illata van, bár ennek illatvilága inkább fanyarabb, fenyősebb, mintsem nőies.
Nem gondolom, hogy újra fogom venni, a frenetikus hatás nálam elmaradt.

Lancôme Visionnaire

Lancôme Visionnaire
2019. július 13.

UPDATE: A 4 pontot felemeltem 5-re. Több, mint 1 éve használom, a másik, zselés éjszakai krémmel együtt. Csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni. Már nem is használok mást, csak ezeket a krémeket, ill. a yeux light pearl szemápoló szérumot.
A többi, bármilyen edidig használt kérm, ideértve a Lancome többi drága termékét is, fasorban sincs hozzájuk képest.

--------------
A mi kapcsolatunk abszolut bipoláris: egyszer csodaszer és imádjuk egymást, máskor katasztrófa és azonnali válóok barátságunk.

Ahogy időközben sikerült kitapasztalnom: a szérum egyfajta katalizátorként funkcionál, minden hatást felnagyít. Ha épp jó szériában van a bőröm, akkor ráerősít, és mi ketten együtt tündöklünk, ha viszont épp rossz passzban van, pl száraz, fénytelen, akkor ez rátesz egy lapáttal, és még szörnyűbb lesz másnapra.

Nem szabad együtt használni tretionos, retin-A tartalmú krémekkel, vagy valamilyen hámlasztás, esetleg túlhámlasztás közben/után, mert nemhogy táplálná közben a bőrt, hanem szinte marja, ráncosítja. Amúgy is hajlamos csípni egy picit az alkohol miatt.

Kevésbé kompatibilis egyéb szépészeti szérumokkal, krémekkel (pattanást idézhet elő, vagy ragacsos lesz a bőr), az ő műfaja igazából a szólózás. Szólózáshoz viszont akkor jó, ha eleve nem vízhiányos a bőr, mert azt sem pótol (így a hatása nem is lesz az igazi), más krémekkel közösködni nálam viszont nem szeret.

Amennyiben a fentiek kiküszöbölésre kerülnek, és a bőr min. átlagos állapotba kerül, hát akkor tényleg valami csodaszer. Este használom, mert fura fehér, ragacsos, olajos az állaga, de én szépen bedolgozom, és másnapra rugalmas, egységes, ránctalan, sugárzó arcot kapok.

Amikor látom, hogy a bőrömnek megint kellene egyéb kezelés pl hámlasztás, akkor félreteszem egy darabig. Hámlasztás biztosan kell tartósabb használat során, mert ez a szérum is vékony filmréteget képez, amely egy kis idő elteltével ragacsossá teszi a bőrt. (Kábé olyan, mint amikor a használt zsír lerakódik a tűzhelyre.)

Még gondolkodom rajta, hogy újraveszem-e.

Versace Bright Crystal EDT

Versace Bright Crystal EDT
2018. május 3.

Nagyon kellemes, elegáns, letisztult illat, sárga testvérével, a yellow diamnond-dal együtt vettem meg, de rajtam kb 5 percig (se) tart, könnyen felejthető.

Bvlgari Rose Goldea

Bvlgari Rose Goldea
2018. május 3.

Szokásos menetrend szerint vásároltam: kicsi fújás, némi szaglászás, és persze jajj de finom, vegyük meg! Otthon bővebb locsolás, majd hűha, ez too much. Az első finom, bazsarózsás friss illatfelhő után maradandóan rózsaOLAJ szaga van. (Amilyen illatosítót régebben az idős nénik hordtak a kistáskájukban, kissé templomi.)
Ráadásul jó nagy kiszerelésben vásároltam meg, így kínomban már lakás légfrissítőnek is használtam, hogy fogyjon.

Aztán történt egy elég vicces eset: ruhát próbálgattam az egyik plázában, amikor megcsapott egy rendkívül kellemes, nagyon nőies, kifinomult, mondhatni kecses illat. De isteni! - gondoltam magamban, valaki előttem a fülkében milyen szuper parfümöt használt...vagy lehet, hogy ez a mellettem lévő fülkében öltöző hölgyé? Ha kimegyek, szégyen - nem szégyen, de megkérdezem, mi ez a finom illat. Öltözgettem, hajolgattam, egyszer csak azt vettem észre, hogy ez nem is másvalakitől jön..álljunk csak meg! Ez én vagyok! :) Elég komoly nagyjelenet volt, amint magamat szaglászgattam utána a fülkében, hogy jéé...ez a parfüm ilyet is tud? A kis csendes gyilkos, szépen lapít (mert valóban nem tűnik tartósnak), majd amikor kell, akkor Bumm!.. és ledobja az atombombát! :)

A rózsaolajos szagnak se híre, se hamva, helyette kellemes nőies finom illat jön vissza melegben.

Szerintem tartós az illat, csak mi nem érezzük, mert hozzászokik az orrunk.

Az 5 helyett 4 csillag csak a kezdeti/időnkénti olajos illat miatt jár, az továbbra sem a kedvenc részem belőle.

Lancôme Génifique Bőrfiatalító Koncentrátum

Lancôme Génifique Bőrfiatalító Koncentrátum
2018. május 2.

Használom, használgatom... de az is felmerült bennem, hogy minek? Olyan "se íze se bűze" termék. Nálam semmilyen hatása nincs, néha egy-két apróbb pattanást kihoz, de kábé ennyi a történet. Illata szintén nincs, talán picit alkoholos. Pedig én a drágább, huszonezres kiszerelésűt vettem meg.

Annyit hozzátennék az objektiv véleményezés jogán, hogy nekem rendszeresen karbantartott bőröm van, különböző esztétikai kezeléseket is igénybe szoktam venni, így elképzelhető, hogy nem én vagyok a célpiaca ennek a szérumnak.

Lancôme Génifique Yeux Light-Pearl Szemkörnyékápoló

Lancôme Génifique Yeux Light-Pearl Szemkörnyékápoló
2018. május 2.

Adnék erre a kis szemkörnyék ápolócskára egy szolíd 4 pontot. Igazából csak az ára és a tartóssága miatt nem 5 pont.

Ez az első olyan termék, amelynek valóban látható a hatása: a szem körüli sötét karikák azonnal csökkennek, felfrissül a bőr környéke, némileg feszesedik is. Napjában többször kell használni, mert a hatása sajnos nem tartós, hamar elillan, illetve télen kell rá valamilyen krém is (nekem), mert nem elegendő a nedvességpótló vagy tápláló hatása.

Viszont tényleg sokat javít -átmenetileg- a kinézeten, én újra fogom venni.

ui: Megfordult a fejemben, hogy a sötét karikákat azért is látom fehérebbnek, mert fehéres színű, alig látható apró csillámok vannak benne, és talán optikailag tűnik világosabbnak a visszaverődő fény miatt.

Carolina Herrera Good Girl EDP

Carolina Herrera Good Girl EDP
2018. április 1.

Egy drogériában szaglásztam meg, kicsit fújtam a csuklómra, és el voltam ájulva tőle.
Sokáig gondolkoztam rajta, hogy megrendeljem-e, mert a Lancome-tól és a virágillatoktól nehezen tudok elszakadni. Végül mégis megvettem, de meg is bántam.
Rajtam kb fél-1 óra után -miután elszáll a friss parfüm illata- végtelenül büdös, öreges, olcsó piaci szag marad, ami ráadásul tartós, levakarhatatlan és elviselhetetlen. Minél jobban izzadok, vagy csak szimplán melegem van, ez annál fullasztóbb, töményebb, dohosabb, árasztóbb. Volt régen a 90-es években egy szocialista-utánérzetű spray*, nem jut az eszembe a neve, és annak volt ugyanilyen bódító szaga.
Ez az első olyan parfüm, ami ennyire büdösen marad meg rajtam, valahogy mi ketten sehogy sem passzolunk.

*update: Heuréka! Megvan a szocialista spray neve! :) Apró örömök az életben! :) Madlene deo wonder (a rózsaszín). Rajtam ezt az illatformációt veszi fel a Good Girl parfüm. Főleg tesióra után a lányöltözőben terjengett ez a szag, amelytől már a 80-as években is rosszul voltam.

Chloe Narcisse

Chloe Narcisse
2018. március 23.

Hölgyeim! Ez az a parfüm, amely bár iszonyú régi -van vagy 30 éves- soha nem megy ki a divatból! Nosztalgia miatt vettem újra, érdekes, hogy másmilyen illatra emlékeztem, finomabbra. Nagyon rózsás, nagyon virágos, iszonyú tartós, erősen fullasztó, DE! 10-ből 10 pasi
a) azonnal megjegyezte, hogy milyen finom illatom van
b) azonnal felfigyelt rám, mint nőre.

Próbáljátok ki!

u.i: elég erőteljes illata van, akár kellemetlennek is érezhető első fújásra, viszont a férfiakra gyakorolt hatása egészen elképesztő! Mint vmi feromon szer. Csak alkalmakra ajánlott, nem hétköznapi viselet!

Chloe See By Chloe Eau Fraiche

Chloe See By Chloe Eau Fraiche
2018. március 19.

Kellemes virágos-édes illat, egészen tartós is. Csodát nem szabad várni tőle, nem az a bikavadító dögös-szexi illat, inkább kifinomultabb hölgyeknek való.
Csendben teszi a dolgát, épp annyit, amennyit ígért.
Én szeretem ezt a parfümöt, az állandó kollekcióm része.

Lancôme La Vie Est Belle L'eau De Toilette Florale

Lancôme La Vie Est Belle L'eau De Toilette Florale
2018. március 19.

Nagyon szeretem, ez a másik kedvenc illatom. Tartós, nőies, édes-virágos. Érdekességképpen leírom, hogy az edp-jét nem szerettem annyira, ebből jobb az edt-s változat (ami ugyanolyan tartós, viszont kevésbé tolakodó).