maow

Regisztráció dátuma: 2014. június 10.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. június 10.
Bőrprobléma: Vízhiány

Bourjois Satin Edition 24H Eyeshadow

Bourjois Satin Edition 24H Eyeshadow
2022. január 21.

Vakon megvettem rögtön 3 árnyalatot is kuponos napokon féláron, pedig a zsíros szemhéjam miatt hadilábon állok a krémes szemhéjfestékekkel. Sajnos egyáltalán nem jött be, néhány óra után összeáll a mélyítővonalamban, tehát egyáltalán nem tartós, illetve eldolgozva szinte alig látszik a szín, nem eléggé pigmentált. Pár próbálkozás után leselejteztem.

Paula's Choice Weightless Body Treatment With 2% BHA

Paula's Choice Weightless Body Treatment With 2% BHA
2021. november 5.

A márka folyékony BHA hámlasztója helyett választottam, mert ez egyrészt ár-érték arányban kedvezőbb, másrészt a folyadék sokszor átfolyt az ujjaim között, és így nem szándékosan ugyan, de pazaroltam a hámlasztót.
A vállamon és a mellkasomon lévő pattikat szépen eltüntette és segít megakadályozni az újabbak megjelenését (főleg menstruáció előtt ez baromi jól jön). Ha lustaságból vagy feledékenységből nem kenem pár napig magamat, újra előjönnek, szóval tényleg hat. Arcra is használom napi szinten, ott is eltünteti a pattanásokat, kisimítja, de nem nehezíti el a bőrömet, és mintha a mitesszereim száma is csökkent volna. Van egy kis kemikália szaga, de szerintem nem vészes. Elégedett vagyok vele.

L’Oréal Paris Brilliant Signature Folyékony Rúzs

L’Oréal Paris Brilliant Signature Folyékony Rúzs
2021. november 5.

Ha elém tennék egy vakteszten, tutira valami drága márka termékének hinném. Be outstanding árnyalatban vettem meg, ami egy igazi őszies, mályvás-rózsaszín. Ahhoz képest, hogy fényes finisű rúzs, meglepően tartós (hosszú órákról beszélek), az ivást simán, de még egy óvatosabb evést is kibír, ha pedig megkopik, akkor is egyenletesen teszi, nem foltokban. Az ajkaim barázdáit szépen feltölti, kellően hidratál, és szerencsére nem ragad. Kár, hogy csak pár árnyalat elérhető Magyarországon, ha nagyobb lenne a színskála, biztos vennék még, igazi drogériás kincs.

Estée Lauder Double Wear Stay-In-Place Powder Makeup

Estée Lauder Double Wear Stay-In-Place Powder Makeup
2021. november 5.

A folyékony Double Wear nagy kedvencem, ezen felbuzdulva vettem meg ezt a púder állagú verziót. Cool Bone árnyalatban választottam a fehér bőrömhöz, ki is próbáltam és tökéletesnek tűnt az üzletben (az arcom oldalán, az állkapcsom alsó vonalán át húztam le egészen a nyakamig). VISZONT! Miután hazavittem és elkezdtem rendszeresen használni, azt vettem észre, hogy a bőrömmel tartósan érintkezve elkezdett több árnyalattal besötétedni, de annyira, hogy hordhatatlanná vált, pedig közvetlenül felapplikálás után kellően világos volt. Akárhányszor használtam, mindig így jártam, ezért el kellett adnom. Az utóbbi évek egyik legnagyobb melléfogása, pedig amúgy gyönyörű porcelénbőrt csinált, gyorsan fel lehetett dobni, és a fedése is szuper volt. Kár érte, kiváló ügynök volt.

CeraVe Eye Repair Cream

CeraVe Eye Repair Cream
2021. november 5.

Húszas éveim vége felé járva úgy éreztem, ideje szemkrémet venni, mert azt vettem észre, hogy az utóbbi időben az összes korrektorom elkezdte kiszárítani a szemem környékét, pedig korábban elég volt, ha az arcra való könnyed hidratálómmal bekentem. Ez a krém tökéletesen hidratál, de szerencsére nem zsírosít, könnyen beszívódik, jól lehet rá sminkelni, és a szempillaspirálomat sem maszatolja el (hosszúak a pilláim, és hozzáérnek a bőrömhöz). Csodát nem vártam tőle (nem is lehet), csak azt, hogy hidratáljon, azt pedig tökéletesen teljesíti, szerintem korrekt alap szemkrém.

Balea Med Ultra Sensitive Waschgel

Balea Med Ultra Sensitive Waschgel
2021. november 5.

Több mint 700 vélemény után valószínűleg nem tudok újat mondani, így inkább összehasonlítom a Geek&Gorgeous Jelly Jokerével, mert ehelyett kerestem kedvezőbb árú és könnyebben beszerezhető alternatívát. Úgy érzem, megtaláltam. Ez jobban felhabzik, folyósabb állaga van és hatékonyabban lemossa a sminkemet, mint a Jelly Joker, viszont egy nagyon picit jobban szárít, de egyáltalán nem vészesen. Szerintem maradok ennél, olcsó és jó lemosó szuper áron. :)

Altruist Dermatologist Moisturising Hidratáló Fluid

Altruist Dermatologist Moisturising Hidratáló Fluid
2021. november 5.

Úgy tűnik, én leszek az, aki lehúzza a jó értékeléseket, sajnos nekem egyáltalán nem vált be. Tapintatra könnyű krémnek tűnik, jól is terül, de nappalra nem tudom használni a kombinált bőrömre, mert elnehezíti és zsírossá teszi, csúnyán csillogok tőle. Estére elhasználgatom, de nem szívesen, mert ha véletlen megszalad a kezem és túl sokat kenek, hajlamos befulladni a bőröm és apró pattanások keletkeznek tőle. A vízhiányommal sem tud mit kezdeni. Nem venném újra.

Kosé Cosmeport Softymo Speedy Cleansing Oil

Kosé Cosmeport Softymo Speedy Cleansing Oil
2021. augusztus 29.

Először tartottam attól, hogy olajos marad a bőröm és kipattogok tőle, de imádja a kombinált, vízhiányos bőröm. Enyhén nedves vagy teljesen száraz bőrbe 2-3 pumpányi lemosót masszírozok bele, teljesen feloldja még a tartós sminket is, és nagyjából le is jön sima vízzel. Utána egy kíméletes lemosót használok (pl. Geek & Gorgeous vagy Cerave Hydrating Cleanser), amivel el lehet távolítani a maradék olajat/sminket. Két hátránya van: mivel elég folyékony, gyorsan fogy, főleg úgy, hogy hajlamos lefolyni az ujjaim közül, illetve nehézkes a beszerzése, de ennek ellenére már a második flakonnál tartok.

Eucerin Sun Oil Control Dry Touch Napozó Testre SPF50+

Eucerin Sun Oil Control Dry Touch Napozó Testre SPF50+
2021. augusztus 29.

Az arcra való verziót nagyon kedvelem, azon felbuzdulva azonnal megvettem, amikor piacra került. Ez is könnyen beszívódik, nem ragad, nem hagy fehér réteget maga után, nem nehezíti el a bőrömet, és leégés ellen is szuperül véd. Visszafogott, kellemes illata van. A Hawaiian Tropic 50-es napteje mellett ez a másik nagy kedvencem, újravenném.

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF50+

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF50+
2021. augusztus 29.

A legjobb mattosító kémiai fényvédő, amit eddig próbáltam. Miután beissza a bőröm, nagyon enyhe púderes érzetet hagy maga után, egyáltalán nem csillog, nem nehezít el, nem pattogok ki tőle, napközben is egész jól kontrollálja az arcom kifényesedését, és még sminkelni is szépen lehet rá. Egyetlen negatívuma a benne található alkohol, de mivel csak a 7. helyen van az INCI-n, illetve mivel ennél még nem találtam jobb fényvédőt zsíros/kombinált bőrre, eltekintek ettől. Ha nagy ritkán belekerül a szemembe, pl. izzadás vagy szemdörzsölés miatt, hajlamos vagyok könnyezni tőle, de szerencsére ez nem gyakran fordult elő. Az ára is korrekt, de érdemes online megrendelni, mert úgy még kedvezőbb. Már a második tubust használom, és ha elfogy, biztos újraveszem.