maow

Regisztráció dátuma: 2014. június 10.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. június 10.
Bőrprobléma: Vízhiány

Bioderma Sébium Pore Refiner Pórusösszehúzó Krém

Bioderma Sébium Pore Refiner Pórusösszehúzó Krém
2021. augusztus 29.

Kombinált bőröm van és az orrom meg az állam környékén nagyok a pórusaim, szóval a krém célcsoportja vagyok, de sajnos egyáltalán nem vált be. Semmilyen hatását nem éreztem, a pórusaim méretét nem csökkentette, ellenben a felé kent krém/alapozó kukacosodva lepergett. Amint lehetett, túladtam rajta.

L’Oreal Paris Color Riche Shine Magas Fényű Rúzs

L’Oreal Paris Color Riche Shine Magas Fényű Rúzs
2021. augusztus 28.

Topless árnyalatban vettem meg, ami a netes és az élőben készített swatchok alapján is gyönyörű bézses-pinkes nude árnyalatnak tűnt, majdnem az ajkaim természetes színével megegyezőnek. Amikor viszont otthon felkentem, teljesen megdöbbenve tapasztaltam, hogy van egyfajta jegesfehér beütése, mint ami a kilencvenes/kétezres években volt divat, nekem viszont ez egyáltalán nem tetszik, így kénytelen voltam túladni a rúzson.
Ami a formuláját illeti, könnyen siklik az ajkakon, egy kenésre kevés színt ad, de építhető. Fényes finisű rúzs mivoltából adódóan nem kell extra tartósságra számítani, az evést egyáltalán nem, az ivást és beszédet egy darabig bírja. Amíg az ajkakon van, addig hidratál, de nem éreztem tartósnak ezt a hatást.
Összességében nekem ez a rúzs egy közepes édes kis semmiség: nem rossz, de nem is estem hasra tőle.

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30
2021. augusztus 28.

Az eddigi legjobb színezett fizikai fényvédő, amit valaha használtam, pedig próbáltam a híres Clinique City Blockot és a Bioderma Photoderm Nude Touchot is, de ez klasszisokkal jobb. Elég sokáig vonakodtam kiadni ennyi pénzt rá, de most már értem, miért ekkora kedvenc. Egyrészt egyáltalán nem nehezíti el a bőrömet, és púderrel (napközben újrapúderezve) egész jól bírj egy átlagos napot, pedig T-zónában elég rendesen ki szoktam fényesedni. Másrészt a szín is sokkal szebben beleolvad a bőrbe, könnyebb eloszlatni, és természetes a végeredmény. Egy dolog viszont zavar benne: ha sminkelek rá, nehéz eldolgozni rajta pl. a korrektort, és túlságosan maszkszerű lesz a sminkem.

Neutrogena Hydro Boost Water Gel

Neutrogena Hydro Boost Water Gel
2021. augusztus 5.

Nem rossz, nem rossz, de annyira nem lett a kedvencem, hogy egy másodikat is vegyek belőle. A Clinique DDMG-t szerettem volna lecserélni egy kedvezőbb árú alternatívára, de azt hiszem, visszatérek a Clinique-hez, mert az valahogy hatékonyabban hidratálta a bőrömet. Ez a Neutrogena tényleg nagyon könnyed, vízszerű, szinte csak úgy issza a bőröm, emiatt viszont sokkal gyorsabban fogy, viszont a hidratáló hatását még tavasszal is kevésnek érzem, pedig kombinált bőröm van. A belenyúlkálós kiszerelés és az illatanyag sem éppen mellette szól (bár meg kell hagyni, az illata elég kellemes, friss). Pozitívum, hogy nem nehezítette/zsírosította az arcomat. Egynek jó volt, de nem venném újra.

Alverde Éjszakai Szempillanövesztő Szérum Koffeinnel

Alverde Éjszakai Szempillanövesztő Szérum Koffeinnel
2021. május 20.

A Long 4 Lashes széruma helyett kerestem egy kedvezőbb árú és könnyebben beszerezhető alternatívát, de sajnos mellélőttem. Ártani ugyan nem ártott, talán minimálisan csinált is valamit a szempilláimmal, de sajnos a másik közelébe sem ér. Nem túl nagy lelkesedéssel elhasználom, de újra nem veszem.

Tresemmé Hydrate & Purify Hajbalzsam Zsíros Hajra

Tresemmé Hydrate & Purify Hajbalzsam Zsíros Hajra
2021. május 19.

Korábban ugyanezen márka Keratin Smooth balzsamát használtam, ami ugyan valamennyivel puhábbá, selymesebbé tette a hajamat, viszont el is nehezítette (pedig csak a végére tettem belőle), és emiatt gyorsabban zsírosodott. Ezért váltottam erre a balzsamra. Szerencsére ez nem nehezíti el a hajamat, bár kevésbé puha utána, de azért még így is oké az a hidratálás, amit nyújt. A samponjával együtt használom, zsíros hajra eddig egész jó választásnak tűnik.

Tresemmé Hydrate & Purify Sampon

Tresemmé Hydrate & Purify Sampon
2021. május 19.

Nem sokra vártam tőle, szinte már minden zsíros hajra való sampont kipróbáltam, de egyik sem vált be igazán, viszont ez kellemes meglepetés volt. Nagyon jól tisztít, szinte "nyikorgósra", nem nehezíti el a hajamat, és kellemes illata van. Ami miatt számomra kiemelkedik a többi társa közül, az az, hogy mintha kevésbé gyorsan zsírosodna a hajam, kitolja a hajmosások közötti időt. Eddig 2 naponta muszáj volt hajat mosnom, most viszont még a 3. napon is viszonylag vállalható (feltűzve és száraz samponnal persze).

Natasha Denona Glam Eyeshadow Palette

Natasha Denona Glam Eyeshadow Palette
2021. május 19.

Évek óta ez az első paletta, ami felkeltette a figyelmemet, mert ez végre nem a szokásos narancsos-vöröses, meleg barna árnyalatokból álló paletta, hanem többnyire inkább neutrális-hidegebb tónusok vannak benne. A minősége kiemelkedő, zongorázni lehet a különbséget a Too Faced Chocolate Bar palettámhoz képest: a szemhéjpúderek pigmentáltabbak, sokkal könnyebben satírozhatóak, ráadásul ebben a palettában nincsenek olyan árnyalatok, amik gyengébben muzsikálnának, illetve az is szuper, hogy minden árnyalatot ki tudok használni, nincs olyan szín, amit még elképzelni sem tudnék magamon. Akár visszafogottabb, természetes sminket, akár füstösebb, alkalmibbat is lehet vele készíteni. A tartósságára sem lehet panasz, bár én mindig használok primert, mert elég zsíros a szemhéjam, és enélkül minden festék összeül néhány óra után a mélyítővonalamban. Egyetlen negatív dolgot tudok felhozni, az pedig az, hogy valamennyire potyog, ezért ha ez a palettát használom, akkor előbb a szemsminkemet csinálom meg, és csak utána alapozok/korrektorozok, de számomra ez nem probléma. Még egy jó tanács: a csillámos árnyalatokat érdemes ujjal felvinni, mert úgy eszméletlen pigmentáltak. Amióta megvan, más palettához nem nyúlok, számomra abszolút megérte a borsos ára ellenére, a legnagyobb kedvencem.

Maybelline Lip Lifter Gloss

Maybelline Lip Lifter Gloss
2021. május 19.

Topaz árnyalatban vettem meg, ami nagyon természetes, diszkrét szín ad az ajkaimnak, pont annyit, hogy kicsit definiáltabbak legyenek. Ugyan ebben az árnyalatban vannak pici csillámok, amiket amúgy nem annyira kedvelek szájra való sminkcuccokban, de szerencsére felvíve ebből semmi sem látszódik. A tartóssága átlagos, egy szájfénytől természetéből adódóan ilyen téren sokat nem lehet várni. Édes, vaníliás illata van és jó nagy, bumszli applikátora. Ami személy szerint nekem nagyon tetszik benne, az a hidratáló hatása: valahogy felpuhítja a keményebb bőrdarabokat a számon, amiket aztán könnyen el lehet távolítani (kicsit hasonlít ebben a Laneige Lip Sleeping Mask-hez). Csodaszernek nem nevezném, de tény, hogy kiemelkedő a drogériás szájfények közül.

Geek & Gorgeous 101 Jelly Joker

Geek & Gorgeous 101 Jelly Joker
2021. május 19.

A CeraVe hidratáló lemosóját váltottam le erre, és milyen jól tettem! Tényleg kíméletes, de mégis hatékonyabbnak érzem, valahogy a bőröm frissebbnek és tisztábbnak érződik, mint a CeraVe használata után. Hétköznapokra, gyenge sminkre tökéletes, azért a tartósabb, erősebb sminkek lemosására szerintem kevés, viszont double cleansing második lépéseként már megállja a helyét. Tényleg gélszerű állaga van, és nem habzik, illetve van egy pici "kemikália" szaga, de nem vészes. Újravevős.