maow

Regisztráció dátuma: 2014. június 10.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. június 10.
Bőrprobléma: Vízhiány

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Rich

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Rich
2020. szeptember 26.

Nem volt raktáron a Light változata, de így az ősz közeledtével gondoltam, a Rich verzió is jó lehet a vízhiányos, kombinált bőrömre. Kicsivel "testesebb" a formulája, emiatt lassabban szívódik be, és mintha picit ragacsos maradna utána a bőröm. Ezek miatt a legközelebbi rendelésemnél inkább visszatérek a Light változatához. Természetesen az nem a termék hibája, hogy nem a bőrtípusomnak megfelelő verziót vettem meg, ettől függetlenül szerintem ez egy szuper szérum szuper áron.

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb
2020. szeptember 12.

A T-zónában erősen zsírosodó, kombinált bőröm imádja ezt a szérumot. Egyrészt szabályozza a kifényesedést, mintha kevésbé zsírosodna a bőröm, másrészt pedig kevesebb mitesszerem van, amióta használom, mert valahogy "kitolja" őket a bőrömből, így könnyebb kinyomni őket, és nem is nő vissza annyi. Sajnos a pipetta nem valami stabil, nekem sajnos el is szakadt, pedig vigyáztam rá, így a fele kiömlött a neszeszerembe. :( Ennek ellenére újrarendeltem, mert annyira szeretem.

L'Oreal Paris Infaillible 24H Fresh Wear Foundation

L'Oreal Paris Infaillible 24H Fresh Wear Foundation
2020. szeptember 12.

Egy kis mintám volt belőle még egy újságból valami borzasztóan sötét szoliszínben, és már majdnem el is ajándékoztam, amikor beütött a karantén és a home office, gondoltam, úgyis itthon vagyok, kipróbálom. Milyen jól tettem, meg is lepődtem, mennyire jó ez az alapozó! Egyrészt könnyen el lehetett dolgozni, másrészt annyira könnyed a formulája, hogy szinte nem is érzem, hogy rajtam van, harmadrészt pedig púderrel egész nap tart. Annyira megtetszett, hogy megvettem a saját árnyalatomban. Pozitívum, hogy egész világos színekben is kapható, drogériás viszonylathoz képest egész széles a színskála. A fedése erős közepes-gyenge erős, de rétegezhető, a finise pedig természetes, matt, de nem az a csontszáraz matt, mert marad egy kis fénye a bőrnek. A L'Oréal hajlamos illatosítani a sminkjeit, ennek is van illata, de nem olyan erős, és gyorsan elillan.

L'Oreal Paris Infallible More Than Concealer

L'Oreal Paris Infallible More Than Concealer
2020. szeptember 12.

Szuper korrektor, az új kedvencem! Először is pirospont, amiért világos árnyalatokban is kapható, olyannyira, hogy általában nekem a legvilágosabb árnyalat szokott kelleni, de ebből a 4. legvilágosabb passzol hozzám (327 Cashmere). Mivel erősen fed, elég egy kevés is belőle, illetve szépen eltünteti a szem alatti karikákat, valamint bőrhibákra is kitűnő. Szerencsére könnyen el lehet dolgozni, és nem is szárad meg túl gyorsan, viszont ha megköt, egy kis púderrel fixálva egész nap ott marad. A finise matt, de nem szárítóan matt. Szerencsére nem csak full sminkhez illik, hanem gyengébb fedésű alapozókkal is jól mutat az eldolgozhatósága miatt, így nem nagy a kontraszt a szemkörnyék és az arc között. Van is van egy kis illata, de nem annyira erős, illetve gyorsan el is illan. 15 ml-es kiszerelésű, ami reeeeengeteg ideig elég, de ha egyszer elfogy, újravenném.

Micro Cell Nail Repair Micro Cell Helyreállító Lakk Töredezett és Törékeny Körmökre

2020. szeptember 12.

Tényleg működik! Eleinte vonakodtam ennyit kiadni egy körömlakkért, de az itteni pozitív vélemények, illetve az, hogy a Müllerben akciósan 3500 Ft-ra leakciózták, meggyőzött, és nem bántam meg, Végigcsináltam a csomagoláson javasolt kúrát: első nap egy réteg, második nap egy második réteg, majd a következő napon le kell mosni körömlakklemosóval, újrakenni egy réteget, másnap még egyet, aztán újból lemosni, stb., mindezt 2 vagy 3 héten át. A kúra végére tényleg erősebbek lettek a körmeim, azóta pedig alaplakknak használom színes körömlakk alá, és még mindig tart a hatása. Hozza azt, amit ígér, úgyhogy öt csillag.

Long 4 Lashes Szempilla Növesztő Szérum

Long 4 Lashes Szempilla Növesztő Szérum
2020. szeptember 12.

Tényleg hat! Már 2-3 hetes használat után észrevettem, hogy nőni kezdtek a pilláim, két hónap után pedig gyönyörűek lettek. Ha spirállal kifestem őket, olyan, mintha műszempilla lenne rajtam. Eleinte kicsit mintha viszketett volna tőle a szemem, de kb. egy hét után ez abbamaradt, és azóta nincs ilyen "mellékhatása". Hozza, amit ígér, öt csillag.

Pupa Eyebrow Plumping Gel

Pupa Eyebrow Plumping Gel
2020. szeptember 12.

Először egy sminkes használta rajtam a legvilágosabb árnyalatot, és úgy megtetszett, hogy meg is vettem. Érdekes módon a legvilágosabb árnyalat is elég sötét (még az én aranybarna hajamhoz is, szőkéknek szerintem sok lehet), ezért úgy használom, hogy a tubus szélén lehúzogatom a felesleges festéket. Így egy kis színt ad, és egész nap rögzíti a rakoncátlan szálakat, de nem lesz "kemény" a szemöldököm. Nagyon természetes a végeredmény, mondjuk nekem szerencsére van is szemöldököm, csak egy kis csinosításra vágyom, és azt tökéletesen hozza. Eddig az Essence Make Me Brow színezett szemöldökspirálját használtam, de ezt jobban szeretem, mert az Essence nem rögzíti a szálakat és a végeredmény is valahogy művibb. Szóval áttérek a Pupára. :)

Pupa Made To Last Lip Duo

Pupa Made To Last Lip Duo
2020. szeptember 12.

Az esküvőmre kerestem csókálló rúzst, mivel mindenképpen szerettem volna a kedvenc színemet viselni (vöröset), de természetesen nem akarom összekenni a leendő férjemet. :) A krémmánián való kutakodás után erre esett a választásom, és jelentem, ez a legkényelmesebb és legtartósabb kétfázisú rúzs, amit valaha próbáltam! Egy 30%-os akció keretében vettem kb. 2500 Ft-ért, ami szerintem nagyon korrekt ár egy ilyen minőségű rúzsért. Egyértelműen csókálló (teszteltük :), és egy komplett ebédet is kibírt, csak a szám belső részén kellett kicsit megigazítani. Szerencsére könnyen igazítható, nem kell előbb leszedni az előző réteget, és nem morzsolódik a második - nem úgy, mint a Max Factor Lipfinity-je.. Érdekes módon a topcoat nem balzsam állagú, hanem szájfény. Ebből ha csak picit viszek fel, akkor még mattnak tűnik a rúzs, de nem lesz az a matt rúzsokra tipikusan jellemző kényelmetlen érzésem. Vagy ha valakinek a tükörfényes finis tetszik, akkor értelemszerűen többet kell kenni belőle. A szín felvitele után érdemes amúgy várni pár percet a topcoattal, hogy a színnek legyen ideje rendesen megszáradni.
Summa summarum, az új kedvencem!

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2020. augusztus 28.

Én nem tudom, hogy mi történhetett, két darabot is rendeltem a Cultbeauty-ról, de mindkettő olyan rossz volt, hogy néhány próbálkozás után meg kellett válnom tőlük. Pontosan az ellenkezőjét tapasztaltam mindannak, amit írnak róla: egyáltalán nem könnyű, nem akar beszívódni, és zsíros érzetet hagy.

Tindigo Fresh & Fun Fairy Mist With 5% Niacinamide Arcpermet

Tindigo Fresh & Fun Fairy Mist With 5% Niacinamide Arcpermet
2020. május 24.

Nekem sajnos annyira nem jött be. A mellkasomon és a hátam felső részén kijövő piros kis pattikra vette, és bár valamennyire mintha lehúzta volna a gyulladtabb pattanásokat, de ha elhagytam a rutinomból, nem hiányzott, nagy különbséget nem vettem észre. Egy 200 ml-es kiszerelést használtam el belőle, nem venném újra.