maow

Regisztráció dátuma: 2014. június 10.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. június 10.
Bőrprobléma: Vízhiány

Becca Shimmering Skin Perfector

Becca Shimmering Skin Perfector
2020. március 29.

Moonstone árnyalatban volt meg, ami egy csodálatos világos pezsgőszín, világos bőrre tökéletes, de továbbadtam rajta, mert a por állagú verziója sokkal jobban bejön. Ez sem rossz termék, nagyon természetes, de valahogy nem mutat olyan szépen a bőrömön, mint a másik, és kicsit mintha ragacsos lett volna.

Becca Shimmering Skin Perfector Pressed Highlighter

Becca Shimmering Skin Perfector Pressed Highlighter
2020. március 29.

A legjobb highlighterem! Moonstone árnyalatban van meg, ami tökéletesen passzol a világos bőrömhöz (NC13). Próbáltam a legnépszerűbb Champagne Pop és az Opal árnyalatokat is, de azok túl sötétek lettek volna, azok inkább kissé kreolos bőröm mutatnak jól.. A Moonstone egy gyönyörű világos pezsgőárnyalat, szépen egybeolvad a bőrömmel, és csodás, egészséges bőrfényt ad, csillámok nélkül. A tartósságára sincs panaszom, még az ln kombinált bőrömmel is remekül együttműködik. Nagyon szofisztikált, szépen feldobja az arcot, főleg ha matt alapozót/púdert használunk. Tetszik, hogy építhető, már kevés is látszik, de ha többet viszek fel, akkor sem lesz túl sok. Bár por állagú highlighterről beszélünk, mégis nem az a száraz, kemény por, hanem kissé "krémesebb" tapintású. Lassan fogy, szóval évekig elég lesz, de ha egyszer elfogyna, nem kérdés, hogy újravenném.

Smashbox Photo Finish Pore Minimizing Primer

Smashbox Photo Finish Pore Minimizing Primer
2020. március 29.

Vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. Az tény, hogy a pórusokat szépen eltünteti, de hogy a kombinált bőröm olajosodást nem kontrollálja (főleg nem 8 órán át), az tuti. Enyhén színezett, könnyen terül, és az alapozókkal is jól kijön. Nem rossz, nem rossz, de ugyanezt olcsóbb primerek is hozzák, így ennyiért nekem nem éri meg. Szerencsére csak egy 12 ml-es mini kiszerelést vettem, nem venném újra.

Anastasia Beverly Hills Stick Foundation

Anastasia Beverly Hills Stick Foundation
2020. március 29.

Fawn nevű kontúrárnyalatban vettem meg, ami világos bőrrel (NC13) is kompatibilis. A színe hamvas/hideg barna, egyáltalán nincs narancsos/vöröses beütése. A stick kiszerelés nagyon kényelmessé teszi a felvitelt, a krémes állagának köszönhetően pedig könnyen eldolgozható ecsettel, természetes lesz a végeredmény. Már egy húzással is elegendő színt ad le, de építhető, ha valaki erősebb kontúrt szeretne. Nem zsírosít, és egész nap tart. Imádom, ha elfogy újraveszem.

NARS Liquid Blush

NARS Liquid Blush
2020. március 29.

A híres-hírhedt Orgasm árnyalatban van meg, de szerencsére ez a folyékony verzió kevésbé csillámos, mint a púderpirosító, csak minimális mennyiség van benne, ami az arcra felvive szinte alig látszik. Használat előtt fel kell rázni, és még egy fél pumpányit sem kell belőle nyomni, mert nagyon pigmentált. Én először a kezemre nyomok egy icipicit, ott kicsit elkenegetem, és ami az ujjamon marad, azt ütögetem fel óvatosan az orcáimra. Szép egészséges rózsaszín, természetes hatású, szépen beleolvad a bőrbe, és tartós is. A 15 ml évekre elég lesz.

MAC Mineralize Skinfinish Natural Púder

MAC Mineralize Skinfinish Natural Púder
2020. március 28.

Light Plus árnyalatban van meg, ami a fehér bőrömhöz (NC13) tökéletesen illik. Enyhe fedése van, és nem az a durván matt púder, inkább amolyan szatén finisnek mondanám. Sokáig a sminkem fixálására használtam, amit jól teljesített, viszont azt vettem észre, hogy a kombinált bőröm kifényesedését kevésbé tudja kontrollálja, mint Studio Fix Power Plus, úgyhogy bár nagyon szép, jó minőségű ez a púder, váltottam arra, mert az jobban kompatibilisebb a bőrömmel. Ezt inkább normál/száraz bőrre tudnám elképzelni.

MAC Powder Blush Arcpirosító

MAC Powder Blush Arcpirosító
2020. március 28.

A Prism nevű matt bézses/piszkos rózsaszín árnyalat boldog tulajdonosa vagyok. Sokáig nem voltam oda a pirosítókért, de ez az árnyalat megszeretette velem őket. Nagyon természetes, szofisztikált, visszafogott szín, amivel egy kis életet lehet lehelni az arcunkra, gyönyörűen feldobja a sminkemet. A pigmentáltsága megfelelő, szerencsére nem túl erős, lehet építgetni, amit én sokkal jobban preferálok, semmit hogy ha véletlen megszalad a reggeli kábaságban a kezem, utána alig tudjam eldolgozni. Kifejezetten tartós, még az én kombinált, kifényesedésre meglehetősen hajlamos bőrömön is. És hatalmas mennyiség: nekem másfél éve van meg, és rendszeres használat mellett alig látszik, hogy hiányzik belőle. Egy tipp: mint bármelyik púder állagú sminktermék, ennek is a felső rétegét érdemes óvatosan lekaparni, ha úgy érezzük, hogy alig ad le színt. Tervezek még több árnyalatot is beszerezni, bár ez a Prism szerintem egy életre elég lesz. :)

MAC Studio Conceal and Correct Palette

MAC Studio Conceal and Correct Palette
2020. március 28.

Nekem a Light verzió van meg, amióta megvettem, csak ezt használom, a "single" korrektorokra rá sem tudok nézni. Annyira praktikus ez a kis paletta, hogy több árnyalatot tartalmaz, mert így ki könnyen ki tudom keverni az éppen aktuális árnyalatomat, és minden egy helyen van, nem kell több "single" korrektort nyitogatni. Krémes és erősen fed. A rózsaszínt a szemem alatti kékség, a sárgát pedig a piros pattanások vagy azok után maradó hegek semlegesítésére használom, a bőrszínűekkel pedig pattanásokat fedek el (bár a legsötétebb árnyalat konkrétan kontúrszínnek is tök jó). Ezzel a sárga + bőrszín kombinációval sokkal egyszerűbb eltüntetni a pirosságot, ráadásul a végeredmény természetesebb is. Masszív csomagolásban van, mágnesen záródik, szóval utazáshoz/táskába dobálni is nyugodt szívvel lehet. 1,5 éve van meg, napi szinten használom, és még csak most kezdem elérni az ecsettel az alját, szóval nagyon sokáig elég. Egy tipp: mivel napi szinte nyitogatom, észrevettem, hogy egy idő után már nem olyan krémes, mint szokott. Ilyenkor csak egy zsepivel óvatosan leszedem a felső réteget, ami egy kicsi "megszáradt", és máris olyan, mint újkorában. Egyszerűen imádom!

MAC Lipglass Szájfény

MAC Lipglass Szájfény
2020. március 28.

Sokáig úgy voltam vele, hogy én nem adok ki több pénzt szájfényre, mert úgy gondoltam, nincs nagy különbség szájfény és szájfény között, meg természetüknél fogva nem túl tartósak, és ha állandóan újra kell kenegetni őket, akkor felesleges drágát venni. Aztán kipróbáltam a Lipglasst, és onnantól kezdve kizárólag ezeket használom, a többit leselejteztem. Eredetileg 2 árnyalatban volt meg: Candy Box és Soar. Az előbbi egy halvány rózsaszín, ez sajnos nem állt annyira jól, illetve mivel világos volt, applikálásnál kicsit hajlamos volt csíkozódni, úgyhogy továbbadtam rajta. Na de a Soar, az maga az álom! A gyönyörű sötétebb nude színe, a tükörfénye, hogy nincs benne csillám, és a tartóssága (ez a legtartósabb szájfény, amit valaha kipróbáltam). Még a sminkelésért amúgy nem rajongó barátnőm is megkérdezte, hogy mi van az ajkaimon. Már a fél tubust elhasználtam, gondoltam, lassan újra kellene vásárolni, erre megtudtam (több MAC üzletből is megerősítették), hogy ezt az árnyalatot kivonták a forgalomból! Épp ésszel fel nem foghatom, hogy most, amikor a szájfények reneszánszát éljük, ráadásul a Soar az egyik bestseller árnyalat, mi a fenéért nem gyártják többé. Azt a fél tubust úgy őrizgetem, mint Gollam a gyűrűt. Sajnos a többi árnyalat annyira nem tetszik, várok, hátha lesz egy új árnyalat, ami átveheti Soar helyét.

MAC Szájceruza

MAC Szájceruza
2020. március 28.

Sokáig úgy voltam vele, hogy én nem adok ki több pénzt szájceruzára, mert úgy gondoltam, nincs nagy különbség szájceruza és szájceruza között, meg a hegyezés miatt úgyis a kukában landol egy része. Aztán kipróbáltam a Mac szájceruzáit, és onnantól kezdve kizárólag ezeket használom, a többit leselejteztem. 4 árnyalatban van meg: Dervish, Soar, Ruby Woo és Beet. Eszméletlenül tartósak és pigmentáltak (főleg az élénk színek), nem mászkálnak el, és szerencsére hegyezni sem gyakran kell őket, illetve sosem törtek ki hegyezés közben. A meglévő 4 árnyalat közül 3-at szinte alig érintem az ajkaimhoz, és már siklanak is, egyenletes, élénk színt adva, egyedül a Dervish nevű árnyalat tűnik kicsit keményebbnek és kevésbé pigmentáltnak. Imádom őket!