maow

Regisztráció dátuma: 2014. június 10.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. június 10.
Bőrprobléma: Vízhiány

Clinique Moisture Surge 72-Hour Auto-Replenishing Hydrator

Clinique Moisture Surge 72-Hour Auto-Replenishing Hydrator
2020. március 28.

Dehidratált, kombinált bőrre tökéletes! Teljesen beszívódik, mélyen és tartósan hidratál, vagyis a hidratáltság nem csak a következő arcmosásig tart, ráadásul egyáltalán semmilyen ragacsos érzést nem hagy maga után, de tényleg semmit. Télre elsőre kevésnek hittem, de mivel használok hidratáló tonikot és szérumot is, egyáltalán nem volt kevés, csak úgy itta a bőröm. Viszont sajnos a belenyúlós, tégelyes kiszerelés nem túl praktikus, egyrészt nem túl higiénikus, másrészt a levegővel érintkezve lebomlanak a hatóanyagok. Nem is értem, hogy Clinique-éknél erre miért nem figyelnek, egy tubusos vagy pumpás csomagolás sokkal jobb lenne. Emiatt, illetve amiatt, hogy a Dramatically Different Moisturizing Gel-jük jobban megéri ár-érték arányban (ráadásul pumpás kiszerelésű), egy csillagot muszáj levonnom, de még így is nagyon szeretem.

Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel

Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel
2020. március 28.

Dehidratált, kombinált bőrre tökéletes! Teljesen beszívódik, mélyen és tartósan hidratál, vagyis a hidratáltság nem csak a következő arcmosásig tart, ráadásul egyáltalán semmilyen ragacsos érzést nem hagy maga után, de tényleg semmit. Télre elsőre kevésnek hittem, de mivel használok hidratáló tonikot és szérumot is, egyáltalán nem volt kevés. A pumpás kiszerelés nagyon kényelmessé teszi a használatát, meg hát sokkal higiénikusabb egy belenyúlós tubusnál. Egy 125 ml-es kiszerelést elhasználtam, de újra fogom venni, annyira szerettem.

Clinique City Block Sheer Oil-Free Daily Face Protector SPF25

Clinique City Block Sheer Oil-Free Daily Face Protector SPF25
2020. március 28.

Nem szerettem meg, több ok miatt. Egyrészt minimum 3 árnyalattal sötétebb a bőrömnél, és ugye a fényvédőből nem szabad spórolni, szóval nem tudom vékony rétegben kenni, hogy ne legyen feltűnő a színkülönbség az arcom és a nyakam között. Másrészt bár olajkontrolálást ígér, mindössze 4 óráig sikerült kordában tartania a kombinált bőrömet, sőt, mintha még zsírosított is volna, alig vártam, hogy lemoshassam magamról munka után. Hogy valami jót is mondjak, nem irritálta a bőrömet. A fényvédő hatásáról nem tudok nyilatkozni, mert csak ősszel/télen használok fizikai fényvédőt, akkor meg ugye nem nagyon tud megkapni a nap. Ennyit nem ér meg, akkor már inkább a Bioderma Photoderm Nude Touch, bár az sem a legjobb fizikai fényvédő, de legalább olcsóbb és több színben kapható. Nem venném újra.

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF50+ (régi)

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF50+ (régi)
2020. március 28.

A Clinique City Block helyett kerestem egy olcsóbb alternatívát (azt sem szerettem 100%-ig, de még ez volt a legelfogadhatóbb, amit eddig próbáltam), így esett a választásom erre. Nagyon nehéz jó fizikai fényvédőt találni, és a Bioderma személyében sem sikerült megtalálnom a tökéleteset, viszont szerintem jobb, mint a Clinique, mert 1. több árnyalatból lehet választani, 2. olcsóbb. Csak emiatt kap három csillagot, mert amúgy egyáltalán nem kedveltem meg.
A Bioderma legvilágosabb árnyalata is picit sötét nekem, de még az elmegy kategóriába esik. A felvitele egy macera, mert nagyon folyós, és sokáig tart eldolgozni, hogy ne legyen csíkos, és hát ugye a nem megfelelő színárnyalatot korrigálni is kell. Bár olajkontrolálást ígér, 4 óránál tovább nem sikerült kordában tartania a kombinált bőröm kifényesedését, sőt, konkrétan alig vártam, hogy lemoshassam, mert inkább zsírosított. Felkenéskor púderes finisű, meglehetősen természetellenes hatást kelt, de ebből a púderes finisből pár óra alatt nem lesz semmi, és napközben a kifényesedés miatt sem egy szép látvány. Érdekes módon baromira ki tudja szárítani a tenyeremet, ahová kiöntöm, győzöm utána hidratálni. Mint bármelyik fizikai fényvédő, ez sem túl tartós, pl. óvatos orrtörlés után rögtön lekopik. Elhasználtam egy tubussal, de nem veszem újra.

Clinique Chubby Stick Moisturizing Lip Colour Balm Hidratáló Rúzs

Clinique Chubby Stick Moisturizing Lip Colour Balm Hidratáló Rúzs
2020. március 28.

Egy karácsonyi szett részeként jutottam hozzá deluxe size méretben, "Whole Lotta Honey" árnyalatban, ami egy nagyon természetes bézses/piszkos rózsaszín. Multifunkciós termék, mert fényes, mint egy szájfény,színt is ad, mint egy rúzs, és hidratáló, mint egy ajakbalzsam. Viszont mivel mind a három akar lenni egyszerre, pont ezért lesz az én szememben egy édes kis semmiség. A fényessége nem olyan intenzív, mint egy szájfényé, ráadásul az a kicsi is gyorsan lekopik; akárcsak az a minimális szín, amit ad, és a hidratáló hatása sem túl erős. Gyakran újra kell kenni, ezért gyorsan fogy. Ennek ellenére szívesen elhasználtam, értem, miért ennyire népszerű, és örülök, hogy kipróbálhattam, de nem fogom újravenni, inkább egy kedvezőbb árú alternatívát keresek helyette.

Bioderma Hydrabio Gel-Créme

Bioderma Hydrabio Gel-Créme
2020. március 28.

A Clinique Moisture Surge, illetve a Dramitically Different Moisturizing Gel helyett próbáltam egy olcsóbb alternatívát keresni, de sajnos nem vált be. Túl sok volt a dehidratált, kombinált bőrömnek. Csak este tudtam feltenni, és akkor is csak szérum nélkül, különben kipattogtam. Nem tudott rendesen beszívódni, csak "ült" a bőrömön, és a hidratáló hatás addig tartott, amíg reggel arcot nem mostam sima vízzel, utána a bőröm húzódott, ugyanolyan dehidratált volt. Továbbá azt sem szerettem benne, hogy nehezen lehet kenni, sokszor azon kaptam magamat, hogy húzom a bőrömet, miközben próbálom az arcomon egyenletesen elteríteni (pedig előtte a két kezemet összedörzsölve "előkészítettem"). A pumpa elég szeszélyes, ha volt kedve, rendesen adagolt, ha nem volt kedve, alig lehetett kisajtolni a krémet. Elhasználtam, de többet biztosan nem veszem újra. Nekem még mindig a Clinique a befutó.

Yves Rocher Első Hópelyhek Testápoló

Yves Rocher Első Hópelyhek Testápoló
2020. március 28.

Kis semmiség, nem tud teljesen beszívódni, hanem egyfajta réteget képez a bőrömön. A gyenge hidratáló hatása addig tart, amíg le nem mosom, és utána ugyanolyan száraz a bőröm. Ajándékba kaptam, elhasználom, de nagyon örülök, hogy csak mini kiszerelés. Magamtól biztos nem vettem volna meg. Felejtős.

Yves Rocher Mangó-Koriander Testápoló

Yves Rocher Mangó-Koriander Testápoló
2020. március 28.

Imádom a "felnőttes" mangóillatát! Ez az első mangós kencefice, aminek nem émelyítően édes, tolakodó műmangó illata van, hanem frissítő-édes (lehet, hogy a koriander miatt). Az illat tartóssága amúgy közepes. Amit még nagyon szeretek benne, hogy egyáltalán nem hagy ragacsos érzetet maga után, gyorsan beszívódik (és tényleg beszívódik, nem csak addig tart a hatása, amíg le nem mosom), szóval az esti krémezés után pár perc múlva már az ágyban lehetek. A bőrömet puhává varázsolja, de azért a nagyon száraz bőrre ez kevés lesz. A pumpa hatalmas plusz, sokkal kényelmesebb vele az adagolás. Akciósan vettem meg, a kis kiszerelés áráért nagyot kaptam. Ha egyszer elfogy, újraveszem.

Yves Rocher Plaisirs Nature Mangó-Koriander Hab- és Tusfürdő

Yves Rocher Plaisirs Nature Mangó-Koriander Hab- és Tusfürdő
2020. március 28.

Imádom a "felnőttes" mangóillatát, élmény vele a zuhanyzás! Ez az első mangós kencefice, aminek nem émelyítően édes, tolakodó műmangó illata van, hanem frissítő-édes (lehet, hogy a koriander miatt). Az illat tartóssága közepes, tusfürdő létére egész sokáig érződik. Én is csak megerősíteni tudom, hogy könnyen habzik, kevés is elég belőle, és nem szárít. Akciósan vettem meg, a kis kiszerelés áráért nagyot kaptam. Ha egyszer elfogy, újraveszem.

Yves Rocher Hab-és Tusfürdő Őszibarack-Csillagánizs

Yves Rocher Hab-és Tusfürdő Őszibarack-Csillagánizs
2020. március 28.

A legélethűbb sárgabarackillat, amit valaha is szagoltam, nem émelyítően édes, nem tolakodó. Imádok vele zuhanyozni! Az illat tartóssága közepes, tusfürdő létére egész sokáig érződik. Én is csak megerősíteni tudom, hogy könnyen habzik, kevés is elég belőle, és nem szárít. Akciósan vettem meg, a kis kiszerelés áráért nagyot kaptam. Ha egyszer elfogy, újraveszem.