mariettalajko

Regisztráció dátuma: 2015. március 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. március 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Bourjois Healthy Mix Radiance Reveal Alapozó

Bourjois Healthy Mix Radiance Reveal Alapozó
2018. március 19.

Régebben már használtam ezt az alapozót, az illata miatt nagyon megszerettem. Azóta más termékeket próbáltam ki, legutoljára a catrice alapozóját használtam, ami nagyon bevált. Viszont az utóbbi időben javult a bőröm állapota, ezért gondoltam, hogy váltok egy könnyebb termékre.
Az alapozó fedése nem túl erős, viszont rétegezhető. Színe inkább sárgás bőrtónusra való, ami nekem tökéletesen megfelel. Tartóssága nem a legjobb, viszont egyenletesen kopik. Pár óránként újra fel kell vinni ha szép, egységes bőrt szeretnénk.
A legnagyobb problémám vele az, hogy pár nap használat után előjött néhány pattanás az arcomon. Nem vagyok benne biztos még, hogy emiatt,, úgyhogy tesztelgetem, ha javul a bőröm felpontozom.

L'Oreal Infallible 24-H Matte Matt Alapozó

L'Oreal Infallible 24-H Matte Matt Alapozó
2016. május 19.

glamour napokon vettem, az itteni jó vélemények alapján, ezért elég magas elvárásokkal álltam hozzá, aztán jó nagyot koppantam. először is, nem sikerült eltalálnom a megfelelő színt, túl világos lett a bőrömhöz, a dm-ben egyszerűen annyira gázosak a fényviszonyok, hogy max tippelni tudok, hogy melyik lehetne jó. ez természetesen nem az alapozó hibája, de ez indított el a kiakadásomhoz vezető úton. tehát, az addig oké, hogy matt, de eszméletlenül maszk hatású, nagyon púderesre szárad. ezt ideig-óráig tartja, utána az én bőrömön átfényesedett, mindezek mellett eléggé szárít. nem tudom, hogy honnan ez a kettősség, de frenetikus. ezen felül eszméletlenül kiemeli a pórusokat, beül az én mini ráncaimba is, ha felhúzom a szemöldököm, 15 db csík jelenik meg a homlokomon a ráncolódástól... a fedése viszonylag jó, egy rétegben még nem az igazi, de a problémás helyeken építhető. összességében nem mondanám rá, hogy teljesen kuka, de nekem most nem vált be, talán máskor még újrapróbálkozok vele..

Oriflame The One Tartós Körömlakk

Oriflame The One Tartós Körömlakk
2016. február 10.

Sajnos a körömlakkokkal hadilábon állok, egyszerűen nem találtam még normálisat, ami gyorsan szárad és nem pattogzik le 2 nap után. Hát ez a termék sem egy sikersztori. Amikor megkaptam, nagyon tetszett, bár kicsit más volt a színe, mint a katalógusban. 3 félét is rendeltem, és mindegyikkel így jártam. Az első pár alkalommal szép egyenletesen fel tudtam vinni, gyorsan meg is száradt, és két rétegben azért bírta pár napig. Az Oriflame ígérete, hogy 14 napig fennmarad, nevetséges. Körülbelül 3 napig volt szép, utána elkezdett a köröm végein lekopni. Igazából tartósság szempontjából nem is vártam mást, már ezzel is meg voltam elégedve. Viszont többszöri használat után elkezdett a körömlakk nyúlni, mint a gumi, nem tudtam normálisan felvinni, és ezer évig száradt. Teljes csalódás.

Nature Secrets Kézkrém Mentával És Málnával

Nature Secrets Kézkrém Mentával És Málnával
2016. február 10.

Az illata tetszik, friss, szerintem lehet érezni rajta a málnát is, nem csak a mentát. Gyorsan beszívódik, nem kell órákig várakozni, h ne maradjon meg a ragacsos érzet. Viszont marad egy vékony kis réteg a bőrön, amit le lehet dörzsölni, kis henger alakú kukacok lesznek belőle. A tápláló hatása sem megfelelő, amikor éppen bekenem vele a kezem, akkor hidratálja, de hosszú távon nem látszik az eredménye. Talán annak ajánlanám, akinek csak picit száraz a keze, enyhe hidratálást igényel, mert ez a termék többre sajnos nem képes.

Maybelline Affinitone Alapozó

Maybelline Affinitone Alapozó
2016. február 10.

Elfogyott az alapozóm, csak gyorsan beszaladtam venni egy másikat, így nem csekkoltam a véleményeket KM-en. Aztán, amikor megláttam, hogy eléggé le van húzva ez a termék, kicsit megijedtem, alig vártam h kipróbálhassam.
És amit tapasztaltam:
Nekem egyáltalán nem volt olyan szörnyű, mint amire a vélemények alapján számítottam. Elég olcsó termék, így csodákat nem is vártam tőle. Színben sikerült eltalálnom a tökéletes árnyalatot, nagyon szépen illeszkedik a bőrömhöz. A fedése elég jó, nem tökéletes, de a bőrhibáim nagy részét elfedi, halványítja. A tartóssága már hagy némi kívánni valót maga után. Pár órát azért kibír, de egy egész nap sok neki. Egyenletesen kezd lekopni. Én szoktam hozzá használni sima mattító púdert, amivel hosszabbítható a fennmaradási ideje, és így nem is igazán fényesedik ki. Enélkül viszont azt hiszem több bajom lenne vele. A maszk hatás nálam is fennáll, beül a pórusokba is. A tubussal nekem egyelőre nincs bajom, mindig felfelé tartom a tubust amikor kinyomom, így nem folyik össze-vissza.
Összességében az árát mindenképp megéri, 2000 Ft-ért azt hiszem megfelelő. Nem rossz alapozó, de nem is lett a kedvencem, nem tudom, hogy újravenném-e. Még próbálgatom,

Essence All About Matt Fixing Kompakt Púder

Essence All About Matt Fixing Kompakt Púder
2016. február 3.

nagyon szeretem ezt a púdert, jó árban van, és teszi a dolgát. jól mattítja a bőröm, és tartósabb is tőle a sminkem. ezen kívül egyenletesebbé is teszi az alapozót, vagy pl.: a pirosítót. a pirosítót nehezen tudom szépen felvinni a bőrömre az egyenetlenségek miatt, de ezzel a kis púderrel szoktam rajta átmenni, és így nagyon szép eredményt kapok. de akár a szemöldökömre is szoktam használni, ha túl hangsúlyosnak érzem a kihúzást, szépen halványítja.
maga a mattító hatás azért nem tart ki egy teljes napig, de az árához képest szerintem tökéletesen funkcionál. illetve hibaként azt tudnám még említeni, hogy eléggé porzik, így gyorsan is fogy, és nekem mindig eltörik a tégelye, de lehet h csak velem van a baj..:D
sokszor vettem már újra, és továbbra is ezt fogom tenni:)

The Body Shop Teafa Olaj

The Body Shop Teafa Olaj
2016. január 21.

már több, mint egy éve megvan, akkoriban nagyon hype-olt termék volt, csodákat ígérve, "bekened vele az arcod, és másnap olyan lesz a bőröd, mint egy újszülötté", úgyhogy gondoltam kipróbálom. a bőröm sokszor pattanásos, egy-kettő mindig van rajtam, de van olyan, hogy több is. ez a termék tulajdonképpen semmit nem csinál velük. ha este bekenem, másnap ugyan úgy ott figyel a pattanás a fejemen, 3-5 nap alatt ugyan elmúlik, de ennyi idő alatt természetes állapotában is elmúlik, akkor is ha nem kenek rá több ezer forintos "csodaolajat". az egyedüli pozitívum az, hogy valóban fertőtlenít, és összehúzza a sebes, kinyomkodott pattanásokat, de semmi egyéb, 3-4 ezer forintért pedig ez édeskevés.

Max Factor Colour Elixir Rúzs

Max Factor Colour Elixir Rúzs
2016. január 7.

Még a Glamour-napokon vettem féláron, így kb 2000 Ft alatt jutottam hozzá, a Ruby Tuesdayt, egy igazi vörös árnyalatot vettem meg. Baromira meg vagyok elégedve vele, tényleg nem szárít egy picit sem, pedig nekem hajlamos kiszáradásra a szám, sőt, valóban inkább táplál. Nagyon jól pigmentált, egy vékony rétegben is egyenletes és gyönyörű a színe. A tartóssága tökéletes, az egyik legjobb rúzsom ebből a szempontból, többszöri ivás, evés után sem jön le. Egy fél napot simán kibír, utána nálam a szám sarkaiban ráfér már az igazítás, de egyszeri alkalomról beszélhetünk kb egész nap. Még fogok vásárolni belőle:)

Bvlgari Rose Essentielle

Bvlgari Rose Essentielle
2016. január 7.

IMÁDOM! Az egyik kedvenc parfümöm. Nagyon szeretem a púderes illatokat, és ez is picit az, de hozzáadódik a virágos rózsaillat, ami annyira fantasztikus, hogy belehalok. Tartóssága is tökéletes, én a hajamra is szoktam belőle fújni, mert ott a legtartósabb minden illat, és sokszor még több nap után is érzem magamon a parfümöt. <3

Gliss Kur Ultimate Repair Elixír Hajolaj

Gliss Kur Ultimate Repair Elixír Hajolaj
2016. január 7.

nagyon szeretem ezt a hajolajat, a hajam közepétől szoktam felkenni a hajvégekig. nekem nagyon száraz a hajam, könnyen töredezik, és ez a termék segít rajta, puha és selymes lesz tőle a hajam. törölközőszáraz hajra szoktam felvinni, hajszárítót ritkán szoktam használni, inkább természetesen szoktam hagyni száradni, és mire teljesen száraz a hajam, a hajolaj is nyomtalanul beszívódik. segít a kifésülésben is. ha többet viszek fel belőle, talán egy kicsit elnehezíti, de nekem egyébként is sűrűn kell mosnom a hajam, mert lelapul, úgyhogy számomra ez nem jelent nagy gondot. az illatát én nem szeretem. ezen kívül összességében elégedett vagyok a termékkel:)