marshmallow

Regisztráció dátuma: 2012. július 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. július 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Balea Sminklemosó Balzsam 2in1

Balea Sminklemosó Balzsam 2in1
2012. december 14.

Csak szemkörnyékre használtam, de nem voltam megelégedve vele. Nagyon kevéssé hozza le a szempillaspirált, pedig nem vízállót használok. Hiába szedtem le többször, így is maradt a szempillámon jócskán.

Balea Sensitive Deo Stick

Balea Sensitive Deo Stick
2012. december 14.

Nem az igazi. Nem hagy foltot, szagügyben egész jól bírja (a jótól azért messze van) és nem ragad. Nem fogom újravenni, kipróbálok valamit mást a natúr deo palettáról.

Alverde Sensitive Dry Deobalsam

Alverde Sensitive Dry Deobalsam
2012. december 14.

Nem vált be, keresek valami mást aminek az összetevőiben nincs semmi durvaság. Krémes, fehér foltot hagy, nehezen szárad, ragad és még csak nem is dezodorál. Nálam néhány órán át tart csak a hatása, egész napra nem elég. Sportolásnál ezek után nem is teszteltem.

Paula's Choice Resist Optimal Results Hidratáló Lemosó

Paula's Choice Resist Optimal Results Hidratáló Lemosó
2012. november 18.

Update: beigazolódott hogy hámlasztással nem sok már ez a lemosó a bőrömnek. Ugyan elgondolkodtam hogy az Earth lemosót rendelem inkább, de az INCI lista alapján ez nyert újra. Sokkal több benne a "hasznos" összetevő. ~3 hónap alatt fogyott el, a sminket én általában 2x mosom le vele.

Kb három hete használom, vegyes benyomásokkal. Nagyon jól tisztít, valóban nem szárít és nem irritál. A kombinált és olykor gyulladt bőrömnek sok is egy kicsit, túl krémes. Nincs meg az a "jajj, de tiszta lett a bőröm" érzés a használata után, annak ellenére hogy jól tisztítja a tartós sminket is. Legközelebb valószínűleg az Earth lemosót fogom rendelni.
Nem használok erősen szárító pattanás elleni kezelést és eddig nem is hámlasztottam intenzíven. Ha a hámlasztás beindul és a téli hónapokban lehet hogy jobban fog esni a bőrömnek.

Paula's Choice Resist Daily Smoothing Treatment with 5% Alpha Hydroxy Acid

Paula's Choice Resist Daily Smoothing Treatment with 5% Alpha Hydroxy Acid
2012. október 5.

2-3 hete használom, nagyon szeretem. Nem szárít, kellemesen hidratál, szemkörnyékre is jó. Általában kicsit csípi a bőröm, de ez nem kellemetlen. Szépen leszedi aminek le kell jönnie, egy kicsit mintha hámosítana is. Heg halványításról sajnos még nem tudok beszámolni, bár mostanában elég sok új is termelődik ezért nehéz megítélni. A ráncok kisimításában segít. Naponta, 2%-os BHA-val felváltva használom (egyiket este, másikat reggel), egyáltalán nem szárítanak, bőven bírja a bőröm.

Paula's Choice Resist Super Antioxidant Concentrate Serum

Paula's Choice Resist Super Antioxidant Concentrate Serum
2012. október 5.

Nagyjából egy hónapja használom. A hosszútávú hatásáról meg vagyok győződve, ami sajnos nem motivál rövidtávon, ezért olykor kimarad a napi rutinomból. Ha elfogy, olyat fogok választani helyette ami rövid távon is segít (mert már van! :)).
Az állaga kellemes, nagyon kevés kell belőle, nagyon enyhe csillogós réteget hagy a bőrömön felkelés után. Olyan mintha nem szívódna be rendesen. Ha rögtön rákenem a hidratálót, akkor azzal kapcsolatban is olyan érzésem van, ezért jobban szeretem 5-10 perc múlva rákenni, addigra teljesen beszívódik. Sajnos ez sem könnyíti a napi rutint, ezért a pontlevonás.

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Lotion Exfoliant

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Lotion Exfoliant
2012. október 5.

Még nem használtam túl gyakran, csak néhány napokig, de máris meggyőző volt. :) Éjszakára használtam szérum és hidratáló alá. 2 nap alatt is csodásan kisimítja a finom kis mimikai ránckezdeményeimet és teljesen sima lett a bőröm. Le vagyok nyűgözve. Egy kicsit mintha a pattanások gyulladását is lehúzná, bár ebben a bisabolol tartalmú hidratálómat nem tudja überelni.
Ki fogom próbálni a gélt is, kíváncsi vagyok melyik működik jobban kombinált bőrön.
Update: 1,5 hónapja naponta használom, többnyire éjszakára. Továbbra is nagyon meg vagyok vele elégedve. Megyőzött arról is hogy a gyulladást is csökkenti. AHA mellett használom, remekül bírja a bőröm, a szemkörnyék is.

Maybelline Colorama Körömlakk

Maybelline Colorama Körömlakk
2012. szeptember 1.

Nagyon jó kis körömlakk, ár/érték-ben pedig főleg! A 16-os (bordó) árnyalat van meg belőle. 1 rétegben elég volt, könnyen, szépen lehet vele dolgozni mert jól eloszlik és gyorsan szárad, tartósságról írok néhány nap múlva. Valószínűleg fogok még venni belőle, gyönyörű színei vannak.
Update: fedőlakk nélkül 4 napig jól bírta, az 5. határesetes volt.

Paula's Choice Earth Sourced Perfectly Natural Cleansing Gel

Paula's Choice Earth Sourced Perfectly Natural Cleansing Gel
2012. augusztus 31.

Csak egy termékmintát használtam el belőle, nagyon pozitív tapasztalatokkal. Remekül leszedi az igen tartós sminkemet is, nem okoz semilyen irritációt, nem szárít, a pattanásos bőrömnek nagyon bejött. Ha elfogy a mostani lemosóm valószínűleg ezt rendelem, hacsak télen vagy a hámlasztástól nem kezd el nagyon száradni a bőröm.

Alverde Szemfestéklemosó Balzsam Körömvirággal (régi)

Alverde Szemfestéklemosó Balzsam Körömvirággal (régi)
2012. augusztus 31.

Nagyon sűrű, krémes szemfestéklemosó, az illata egész jó. Nem szedi le tökéletesen a sminket, pedig nem vízálló szempillaspirált használok. Nem irritálja sem a bőröm, sem a szemem és az összetevőlista is szép ahogy az alverdétől megszoktuk. :)