Martu0508

Regisztráció dátuma: 2017. március 21.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2017. március 21.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Vitagyn C Hüvelykrém

Vitagyn C Hüvelykrém
2019. december 11.

Évek óta használom ezt a krémet megelőzésre, anno a nőgyógyászom hüvelyflóra visszaállítására ajánlotta egy kezelés részeként. Azóta igazából nem is volt ilyen jellegű problémám, szóval teljesen elégedett vagyok vele és az ára sem szempont nekem, mert hatásos.

Bione Keratin + Koffein Krémes Hajpakolás

Bione Keratin + Koffein Krémes Hajpakolás
2019. december 9.

CGM hajàpolási rutinba rendeltem ezt a terméket, fehérjepótlásra. Arra tökéletesen megfelel, mellette használok hajban hagyható kondicionálót és göndörìtő krémet is, így én nem tapasztalhatok szárító hatást. Nem kell belőle túl sok, szóval szerintem sokáig ki fog tartani a tégely. Az ára sem volt vészes, 1300 Ft-ért rendeltem.
Nálam nagy hátránya az illata, szerintem konkrétan citromos wc tisztító szaga van, és ez kicsit benne marad a hajban.
Nem csodaszer kategória, de ezért az árért arra amire nekem kell, tökéletes.

Manna Natúr Balzsam Száraz, Normál Hajra

Manna Natúr Balzsam Száraz, Normál Hajra
2019. december 6.

Én ezt a balzsamot imádom, samponos hajmosás után 10 percre teszem fel. Közepes porozitású göndör hajam van, aminek hidratálás és fehérje is kell. Az én hajamnak pont megfelelő arányban is van a termék hatása, eszméletlen szép puhák, de definiáltak a fürtjeim. Próbáltam co-washként is, jó volt úgy is, de valahogy ez így tőlem idegen.

Manna Natúr Sampon Száraz, Normál Hajra

Manna Natúr Sampon Száraz, Normál Hajra
2019. december 6.

Amikor elkezdtem a curly girl method alapján ápolni a hajam, olyan göndörbarát terméket kerestem első körben, ami a drogériákban elérhető. Mivel a manna termékeit tapasztalatból ismerem, ezért inkább efelé hajlottam. Alapvetően teljesen elégedett vagyok a termékkel, már mosás után érzem, hogy nem szárítja annyira a hajam, mint egy átlagos sampon. Ennek ellenére nagyon jól tisztít, nálam sűrű habja is van. Az átlagos samponoktól őrülten viszket a fejem, ettől csak minimálisan (a helyi vízben van valami, ami ezt nálam kiváltja, de egy csodaszer kategóriás sampon ezt is kezeli) , ezért nem kapja meg az öt csillagot. Szívesen újravenném, de magamat ismerve úgyis kipróbálok mást, ha elfogy :D

Bioderma Sébium Night Peel

Bioderma Sébium Night Peel
2019. december 6.

Alapvetően korpás-, szeborreás bőröm van, mitteszerekkel. Túl vagyok az egy hónapos "kúrán" és nem fogyott el a termék, legalább a fele még megvan. Egy-másfél pumpálásnyi termék elég volt nekem a teljes arcra, ha többet tettem rá, akkor "szöszösödni" kezdett. Amíg ép bőrfelületre kentem, nem csípett, sérült felületen (pl. kidörzsölődött orr) is csak pár másodpercig csípett. Amit észrevettem:
- gyengéden hámlasztott, simább, egyenletesebb lett a bőröm,
- a mitteszereim könnyebben kijöttek, láthatóságuk csökkent, a mélyebben gyökerező "kukacokat" is segített kihozni,
- a használatával több faggyút mostam le az arcomról,
- nem tapasztaltam szárító hatást.
Csodaszernek nem mondanám, de összességében elégedett vagyok vele és kúraszerűen folytatni fogom a termék használatát a Bioderma ajánlása szerint.

Cantu Curl Activator Cream

Cantu Curl Activator Cream
2019. november 22.

Nemrég belekezdtem a curly girl methodba és a magyar csoportban a Cantu termékeket elég széles körben használják. Mivel nem volt még curly approved hajgöndörítő krémem, ezért ellátogattam egy Müllerbe és megvettem ezt. Az első benyomásom nagyon negatív volt, túl nehéznek gondoltam a krémet és nagyon óvatosan bántam vele, nem is lett sok eredménye. Aztán elkezdtem utána nézni a felviteli technikáknak, mennyiségeknek és elkezdtem a gyakorlatban alkalmazni ezeket az információkat. Azt kell mondjam, nagyon szuper kis kence, ha megtanulod használni. Nekem vékony szálú, közepes porozitású, 3a-3c hajam van. Én csöpögő vizes hajra kenem úgy, hogy több részre osztom a hajam. A váll alatti erő hajamra kb három diónyi mennyiséget teszek, a kezemmel belefésülöm a hajamba és utána formázom a loknikat tekeréssel és felfelé nyomkodó mozdulatokkal. A legutóbb kiprobáltam fixálás nélkül is, úgy is tartanak a loknik, nem nehezült el a hajam, nem zsíros hatású.

The Body Shop Drops Of Light Hámlasztó Gél

The Body Shop Drops Of Light Hámlasztó Gél
2019. november 3.

2019.03.24 Ez a második hámlasztó, amit valaha használtam. Én és párom is szeretjük, tényleg szépen lepucolja az arcunkat. Nekem nem heges és nem aknés az arcom, viszont a mitteszereimen mintha segített volna a rendszeres hámlasztás. Párom heges-aknés bőrén látható a változás. Amit nem szeretek benne, hogy olyan furcsa érzetet hagy a bőrömön, illetve hogy nagyon alkoholos.

Update 2019.11. 03
Egyre jobban idegesített már hogy összeszmötyisedik az arcomon és nehéz lemosni. Amióta a Bioderma radírját kiprobáltam, azóta nem nyúlt a ehhez a termékhez.

dr. Organic Snail Gel Csigagél Szemkörnyékápoló Szérum

dr. Organic Snail Gel Csigagél Szemkörnyékápoló Szérum
2019. november 3.

2019.03.05 Nem használom mèg egy hete ezt a kis kencèt, de nekem eddig nagyon bejött! Mostanában elèg stresszes a munkahelyem, keveset ès rossz minősègben aludtam, ès ez a szememen nagyon meglátszott, korrektor nèlkül már nem mertem kimenni a lakásbòl. Ma viszont már igen. Sokkal hidratáltabb a szemem alatti bőr, kezdi feltölteni az apròbb ráncaim, a karikáim szinte eltűntek. Ha a tubus vègènèl járok, ès addig is ìgy fog hatni, biztos ùjraveszem. Majd jövök updatelni.

Update 2019.11. 03
Elfogyott a kence, de a végére már nem volt olyan hatásos, így nem vettem újra, de irritációt nem okozott. Lehet jövőre a zárási időszakban ismét megpróbálkozom vele.

Balea Hornhaut-Entfernersocken Feel Well

Balea Hornhaut-Entfernersocken Feel Well
2019. november 3.

Többféle hámlasztó zokni után még mindig nem ez a kedvencem. Előnye, hogy normális méretű a zokni, nem folyt ki belőle semmi trutyi véletlenül, pedig mozogtam benne. Nekem kb. 5 nap után kezdett el hámlani a lábam, először a vastagabb részek kezdtek el hámlani, ezek viszonylag egyben le is jöttek. Számítottam rá, hogy a többi részt is megszottyasztja, viszont ezek nagyon nehezen, soká, apró darabokban jönnek le és ez az, amiért soha nem fogom újravenni.

Syoss Color Toner Hajszínező

Syoss Color Toner Hajszínező
2019. október 25.

Mivel a tartós festés nagyon károsítja a hajamat és jóval lassabban nő festés mellett, az eredeti hajszínem pedig seszínű (már nem szőke, még nem barna, szürkés fénnyel), ezért egy ideje nem használok tartós festéket. Kezdetben hennát használtam, de mivel nagyon macerás, átálltam a hajszínezőkre. A Syoss vörös színű termékét is kipróbáltam és elégedett vagyok vele. A 8 mosást simán bírja (igaz, én csak hetente egyszer mosok hajat), enged a színéből, de szépen egyenletesen kopik. A hajam állagára sincs hatással. Ha lecsöppen, a textilből szépen ki lehet mosni, a párnámat viszont sosem fogta be. Egy tubus nekem 3 használatra elég, így az elérhető termékek közül ez a leggazdaságosabb. Egy tubust már teljesen elhasználtam, a másikban pedig csak egy adag maradt, és tuti hogy újra fogom venni.

Update: Kitaláltam, hogy kipróbálok egy másik színt és ezt kimosom a hajamból. Két C vitaminos és egy szódabikarbónás pakolás után még mindig vörös vagyok :D