Masnuci

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Tom Ford Black Orchid EDP

Tom Ford Black Orchid EDP
2016. október 11.

Páratlan élmény ezt a parfümöt viselni! Mit is írhatnék róla? Sötét, édesen keserű, csokiba mártott virágszirmos, fűszeres, keleties, fekete orchideás "minekisnevezzelekmég" illat. De miért a pokol jut eszembe róla???

Montale White Aoud

Montale White Aoud
2016. október 11.

Jajj a rózsa!!! Annyira erős iszonyat töménységben van jelen. Nem is érzek mást elnyomja a tömjént is a fűszereket is. Bár érezném a lentebb említett keleti bazár illatot, vagy egy csepp jázmint legalább, valami füstöt, ámbrát vagy egye fene szantált (pedig azt nem is szeretem) Ez nekem nagyon orrbavágó élmény volt.

Montale Intense Tiare

Montale Intense Tiare
2016. október 11.

Hú galagonyanya! Ha nem említed a Terracotta-t sose jövök rá mire emlékeztet! Totál elvitt volna a La Prairie Life Threads Silver vonalra. Van hasonlóság mindkét parfümmel kapcsolatban, ami azért érdekes, mert a La Prairie-nek teljesen mások az illatjegyei, de összhatásában mégis hasonló. Nekem a Terracotta, az említett La Prairie és az Intense Tiare is olyan meleg, de száraz napsütötte illat. De visszatérve a Tiare-re amellett, hogy a nyár illata egyértelműen, nekem nincs benne Tahiti. Nincs benne trópus, sem óceán, de még kókuszt sem érzek :o( Viszont érzek napsütötte barna bőrt, kevés naptejet és édes virágillatot. Kellemes illat, de a Montale nekem mást jelent, ennél sokkal de sokkal többet.

Robert Piguet Visa 2007

Robert Piguet Visa 2007
2016. október 11.

Az elején leszögezem ebben a parfümben sem gyümölcsöt, sem rózsát nem találtam, És nincs Angel és Wish sem. Viszont van benne hatalmas adag őszi erdei séta illat, téli faházikós füstös kandallóillat, kürtőskalácskemence illat és hogy az összkép teljes legyen egy kis mohás erdei manó illat. Ennyi :o)

L'Artisan Parfumeur Déliria EDP

L'Artisan Parfumeur Déliria EDP
2016. október 11.

Rumos csoki, sport szelet, ha úgy tetszik :o) Ebből az alapból kiindulva azt hihetnénk, hogy egy meleg, téli illathoz lesz szerencsénk. Kezdetben igaz is, sokáig tartja magát a rumos-csokis nyitás, de már az első pár percben érezni valami furcsát, nem parfümbe valót. Ez a fém, amire igazából, csak akkor jöttem rá, hogy mi, amikor alaposabban megnéztem az összetevőit. Szokatlan, egyedi párosítás. Nagyon különleges illat, de annyi más csodás parfüm van még ezen kívül, hogy ezt inkább meghagyom másnak.

Laura Biagiotti Roma

Laura Biagiotti Roma
2016. október 11.

Hogy én Őt mennyire szeretem! Egy igazi klasszikus illat, nőies, buja finoman fűszeres. Antik. Művészettörténet óráimon akkor is ott éreztem az orromban , ha más parfümöt viseltem. Szobrok, domborművek, márványoszlopok, diadalívek, obeliszkek, képzeletbeli ókori utazások jutnak eszembe róla. Hideg, simára koptatott kőlapok, Aquincum és Pompei mozaikjai. Örökre az egyik kedvencem marad!

Guerlain La Petite Robe Noire Couture

Guerlain La Petite Robe Noire Couture
2016. október 11.

Nagy kár, hogy már nem gyártják! Bár én most láttam még a Müllerben aranyárban 50 ml üvegcsében párat és tuti, hogy inkább nem eszem egy hétig de akkor is megveszem, mert egyszerűen nem lehet, hogy éppen ő ne legyen ott a sorozat tagjai közül a polcomon! Egész nyáron nélkülöznöm kellett ezt a finomságot, még a tavasszal elfújkáltam nagy könnyelműen egy egész üveggel belőle. Nekem nagyon tetszik, a ma premier robe után ő áll a második helyen nálam a La petit sorozat tagjai közül.

Guerlain La Petite Robe Noir Ma Premiere Robe EDP

Guerlain La Petite Robe Noir Ma Premiere Robe EDP
2016. október 11.

A La petit sorozat legfinomabb tagja! Sokkal mélyebb, izgalmasabb mint az anyaillat, a mandula is jobban érvényesül benne. A rózsa nekem valahogy kimaradt belőle, de nem is baj, mert azt nem szoktam szeretni a parfümökben, viszont a tea, az nagyon érdekes. Úgy gondolom attól lett az illat valahogy mélyebb "feketébb". Már nem sok van az üvegben, lassan be kellene szereznem egy kis utánpótlást. :o)

Hermès 24 Faubourg EDP

Hermès 24 Faubourg EDP
2016. október 11.

Én nem is értem ezt az illatot! Amikor felfújom olyan nagyon zöld, de nem a harsogó világos, hanem a haragos, szúrós méregzöld. Ez eltart fél percig, aztán meg csak ámulok és bámulok! Ebből a mérges nyitányból semmi sem marad, jön egy mesés virágos-púderes-puha és nagyon elegáns kompozíció. Csakis kivételes alkalmakkor használom, és akkor sem csak őt, mert nagyon sok kivételes parfüm sorakozik alkalomra várva a polcomon, de ha őt választom, akkor arra nagyon odafigyelek, hogy semmi más ne legyen rajtam feltűnő, mert Ő önmagában is bőven elég ahhoz, hogy ne maradjak észrevétlen.

Guerlain La Petite Robe Noire

Guerlain La Petite Robe Noire
2016. október 11.

Nálam eleve két csillagról indul, mert elfogult vagyok a Guerlain illatokkal szemben :o) De persze attól sokkal többet kap majd. Finom, nőies, édeskés cseresznyeillat. Nem tudom mitől lesz krémesen lágy, de nem marad szimpla gyümölcs illat. Én a "vadabb" domináns, erőszakos parfümök híve vagyok, de ez annyira kellemes, nyugodt illat, hogy mindezek ellenére beleszerettem. Hű a nevéhez, nem "nagyestélyis" hanem csak "koktélruhás" illat, (biztosan értitek mire gondolok) de annak tökéletes! És teljesen mindegy neki, hogy nyár van vagy tél, mindig ugyanazt az élményt nyújtja.