Masnuci

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Guerlain La Petite Robe Noire

Guerlain La Petite Robe Noire
2016. október 11.

Nálam eleve két csillagról indul, mert elfogult vagyok a Guerlain illatokkal szemben :o) De persze attól sokkal többet kap majd. Finom, nőies, édeskés cseresznyeillat. Nem tudom mitől lesz krémesen lágy, de nem marad szimpla gyümölcs illat. Én a "vadabb" domináns, erőszakos parfümök híve vagyok, de ez annyira kellemes, nyugodt illat, hogy mindezek ellenére beleszerettem. Hű a nevéhez, nem "nagyestélyis" hanem csak "koktélruhás" illat, (biztosan értitek mire gondolok) de annak tökéletes! És teljesen mindegy neki, hogy nyár van vagy tél, mindig ugyanazt az élményt nyújtja.

J.F. Schwarzlose Berlin Fetisch

J.F. Schwarzlose Berlin Fetisch
2016. október 11.

Még nagyon az elején tartok, párszor fújtam fel és mindannyiszor mást tapasztaltam. Első alkalommal az egekig emelt, bőrös de krémes, határozott, mégis egymásba mosódott összetevőkkel. Másodszorra kivert a víz tőle,semmi mást nem éreztem, csak a bőr illatát. De kőkeményen mint a Monotheme Leather edp-ben, semmi mást csak nagyapám II. világháborús bőrszíjának a "szagát" Nem adtam fel, újabb próba jött, akkor már nem bőr, csak füstös vanília sáfránnyal. Izgat, mert még nem tudom hányadán állunk. Általában rajtam a parfümök egyformán viselkednek, nem szoktak alkalmanként megváltozni. Ez szokatlan számomra és kihívást jelent. Még nem tudom lesz-e belőle teljes üvegem :o)

Carolina Herrera Good Girl EDP

Carolina Herrera Good Girl EDP
2016. október 11.

Hm.. Nem szeretek lehúzni egy parfümöt, akkor inkább nem írok róla véleményt. Amiért most mégis megteszem annak oka az, hogy bosszant. Nagyon bosszant, mert semmit nem érzek benne azokból, amiket felsoroltak az összetevőkben. Próbát tettem többször, több helyen, de akkor sem! Hol van ebben tubarózsa??? Hol a jázmin??? A kakaó??? Elmondom én mit éreztem. Első szippantás: Lancome La vie est belle, utána Paco Rabanne Olympea csak só nélkül. És nálam ennyi. Kifejezetten édes kezdés után nagyon szúrós leszáradás. Sajnos ez nem jött be. Az üveg viszont tetszik, bár épp ellentmond a nevének. Good Girl? Ilyen topánkában?

Calvin Klein Secret Obsession

Calvin Klein Secret Obsession
2016. október 11.

Kedvelem ezt az illatot mint mindent amiben a szilva felbukkan. Annyira finom téli fűszeresen édes finomság! Most jön el az ő ideje a csípős hideg napok beálltával. Ilyenkor bontakozik ki igazán. Nekem ő olyan mint egy fűszeres forralt bor a karácsonyi vásárban:o)

Lolita Lempicka Si Lolita

Lolita Lempicka Si Lolita
2016. október 8.

Na erre azt hittem, hogy nagyon nem. Elsőre bors, másodszorra bors, harmadszorra pedig bors. Gondoltam ennyi volt, nem leszünk barátok. Aztán a bors elkezdett szépen halványodni és átadta a helyet egy isteni krémes. finom púderes, virágos illatfelhőnek. Na ez már valami, ez nagggyon tetszik! De azért a bors nem adja meg magát olyan könnyen, időnként előbújik valahonnan a kis ravasz, de érdekes módon ekkor már egyáltalán nem piszkálja az orrom, sőt nagyon is frissítően hat az édes felhőben. Különleges kis illat, megtetszett és egyre gyakrabban fújom fel. Ez a mostani esős, hűvös idő különösen kedvez neki. Megtartom, épp a 101. illatom:o)

Heeley Parfums Cardinal

Heeley Parfums Cardinal
2016. október 7.

Pici mintát kaptam ebből a különlegességből. Elsőre megfogott, most az üres fiolát szaglászom amíg megérkezik egy kis utánpótlás belőle. Gyermekkoromban nagymamámmal kötelező volt templomba járni, ma már nem kötelező mégis megteszem. Én ott tudok megpihenni lelkileg. Nem vagyok mélyen vallásos, de kell egy "lélegzet" egy kis magamba nézés, összegzés, hogy jó úton járok-e. Amikor hozzám került ez a kis tömjénes csoda visszarepített a múltba, emlékszem mennyire szerettem a templomi füstölő illatát. Olyan megnyugtató, lelket simogató, melengető érzés ezt a parfümöt viselni. Az eleje erős, tömény, de hamar elcsendesedik, már-már azt hiszem, hogy el is illant, de akkor újból megsimogat, jelzi, hogy "minden rendben itt vagyok, nem hagytalak magadra" Hamarosan érkezik hozzám 10 ml, aztán remélem majd több is. A télen biztosan ez melenget majd és a másik nagy kedvencem a Montale Sweet Oriental Dream.

Emporio Armani She EDP

Emporio Armani She EDP
2016. október 6.

Szeretem. Kellemes, nőies komfort illat. Ez a bármikor-bárhová viselhető parfümöm. Nem kérkedő, de csendben és biztosan ölel körbe. Nagy eseményekre nem őt választom, de jöhet munkába, hétköznapra vagy csak úgy mert épp ahhoz van kedvem:o) Viszont az én bőrömön hasonlít az egyik kedvenc illatomra mégpedig az YSL Manifesto L' Elixir edp-re. Enyhébb, púderesebb és csendesebb mint a Manifesto, de maga az illat nagyon hasonló.Ezért külön plusz egy csillag :o)

Ralph Lauren Midnight Romance

Ralph Lauren Midnight Romance
2016. szeptember 7.

Igazat adok az előttem szólónak abban, hogy Tresor, de nem a Midnight Rose, hanem a la Nuit. Legalábbis az én orrom ezt érzi. Mindkettőben ott van az a dögös füstös édesség, én gyümölcsöt nem is érzek. Meleg, finom illat, ölelős-bújós, mosolygós. Téli parfümnek tökéletes, szerintem a nyári melegben nem érvényesül éppen a füstössége miatt. Leszáradásakor a vanília dominál rajtam. Összességében egy nagyon jó parfüm, nekem csak azért nem 100%-os, mert a Tresorom mellett elhalványul.

Chanel No.19 Poudre

Chanel No.19 Poudre
2016. augusztus 12.

Kevés Chanel illat van, ami tetszik nekem és szépen is alakul a bőrömön. Igazából csak kettő. Az egyik az Allure, a másik pedig ez. Amikor először próbálkoztam vele kicsit elbizonytalanított az első pillanatban előretörő harsány zöld nyitány. De amilyen hirtelenséggel jött, olyan gyorsan "el is fogyott" és ami ottmaradt az valami hihetetlen gyönyörű. Finom és elegáns, nem tolakodó, de végig jelen van. Ő az egyike azon keveseknek is amiket végig érzek magamon, nem szokja meg az orrom, a felfújás pillanatától az esti zuhanyig minden pillanatban érzem. Erre csak kevés parfüm képes, általában hamar megszokom az illatot és magamon nem fedezem már fel, míg mások még bőven érzékelik. Lassan ( de tényleg nagyon lassan) összeáll az én saját parfümtáram a legekkel, amiben ennek a csodának örökös helye van.

Mauboussin by Mauboussin EDP

Mauboussin by Mauboussin EDP
2016. augusztus 8.

Hát én még nem vagyok "nagyvadszelídítő", mert engem bizony letaglózott, de rendesen. Ez valami hihetetlen jó! Fogalmam sincs mi van benne, ami ennyire lenyűgözött! Az illatfelhője óriási, a tartóssága tesztelés alatt, de az biztos, hogy bevonul a legeslegek táborába! Amíg írom e sorokat is azon rágódom, hogy mihez hasonlítsam, de egyszerűen nincs mihez! Annyira teljes, annyira összetett és annyira egyedi, hogy nem tudok egyetlen általam ismert és kipróbált parfümöt sem ideállítani, hogy " na igen ez olyan, erre hasonlít"