Masnuci

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Givenchy Ysatis EDT

Givenchy Ysatis EDT
2016. augusztus 3.

Pontosan azt kaptam amit vártam. Egy igazi különlegességet, egy minden mai divatfogást nélkülöző, nem mindennapi és főleg nem "trendi" illatot. Nem való fiataloknak, ez kifejezetten a középkorúak illata. (de szépen fogalmaztam:o)) Na szóval én a fél évszázadommal már nyugodt szívvel viselem, és kicsit sem zavar, ha a parfümériában dolgozgató diáklányka finnyásan húzza fel az orrát. Biztos lehetek abban, hogy nem fogja az orrom alá dugni az aktuális hullám legkapósabb darabját, hanem óvatosan elsomfordál mellőlem idősebb kolléganőjére bízva :o) Szeretem ezeket a "régimódi" Illatokat, majd minden kedvencem közülük került ki. Erre is csak 5 csillagot adhatok.

Lancôme Trésor

Lancôme Trésor
2016. augusztus 2.

Szerettem volna, de nem megy. Sajnos rajtam furcsán édes, nem virágos és nem gyümölcsös, de még csak nem is vattacukros, nem krémes és nem is vaníliás. Egyszerűen nem tudom megfogalmazni hogy mire emlékeztet az illata. Olyan barackosan főtt kukoricás :o) Az elején icipicit emlékeztet az Organzára, de érdekes módon az az illat tökéletesen passzol a bőrömhöz, a Tresor viszont abszolut nem kompatibilis velem. Egy klasszikussal kevesebb a magánparfümériámban. :o( Kizárólag azért 4 csillag, mert nem ő tehet róla, hogy nem passzolunk.

Estée Lauder White Linen EDP

Estée Lauder White Linen EDP
2016. augusztus 2.

Azt olvastam valahol lejjebb, hogy nem az Estée Lauder színvonalhoz illő parfüm. Ez???? Ez az egyike a nagyasszony remekműveinek! Nem mai orrnak való az igaz, nem tömegillat, de éppen ettől jó!!! Cseles kis jószág ez, indításában ott vannak azok a jegyek, amikre ma azt mondják "öregasszonyos", aztán előjönnek a fás aromák, aztán a "zöldek" és a végén egy tökéletes összhangban együtt muzsikáló isteni nyári illat lesz belőle, amit bevallom nem csak nyáron szeretek. Nincs annyi csillag, amennyit érdemelne!

Chanel Allure

Chanel Allure
2016. augusztus 2.

Chanel. Csak így egyszerűen. Ebben minden benne van. Ez az igazi nő illata, elegáns sőt előkelő, finom de ugyanakkor tiszteletet parancsolóan komoly, mély és tartós illat. Valóban egy örök klasszikus. Az én bőrömön az ilyen illatok működnek tökéletesen. A fiatalabbak viseljék bátran a Chance család tagjait, én maradok ennél és a N19-nél :o)

Chanel Chance EDP

Chanel Chance EDP
2016. augusztus 2.

Annyira sajnálom!! Nekem a Chanel ház Chance családja egyszerűen nem való. Túl könnyed, túl tavasz-nyár, túl lenge, nincs benne mélység, hiányolom belőle azt ami a Chanelt azzá teszi ami. Keveslem az eleganciát, a nőiséget. Már tudom, ez nem az én korosztályomnak készült. Megpróbáltam, nem megy, sajnálom... Persze azért lepontozni nem fogom, az nem az illat hibája, hogy rajtam nem nyerő :o)

Van Cleef & Arpels Oriens

Van Cleef & Arpels Oriens
2016. augusztus 2.

Isteni illata van! Kifújás után kb. 5 percig tart is, legalábbis rajtam. Aztán annyira bőr közelivé válik, hogy csak direkt szaglászva érzem magamon. Ami még nem lenne baj, általában így vagyok a legtöbb parfümmel, kevés kivétel akad, amit intenzíven érzek magamon még órák múlva is, egyébként hamar megszokja az orrom. A baj az, hogy más se érzi rajtam. A lányaimmal nagy parfümfogyasztók és tesztelők vagyunk, de erre ők is ugyanazt mondták amit én. Finom illat, csak sajnos nem sokáig érezni :o( Annyira sajnálom, mert nagyon szeretném....

Gres Lumiere Rose

Gres Lumiere Rose
2016. augusztus 1.

Félve próbáltam ki ezt a parfümöt. Egy ajándékba kapott kis mintácskám van belőle, de miután rajtam a virágos illatok nem működnek (pár kivételtől eltekintve) a rózsásakat meg ki nem állhatom, csak a kiváncsiság vett rá, hogy mégis magamra cseppentsek egy picit belőle. Szappanal a kezemben álltam a fürdőszobai csap előtt, hogy mielőbb levakarhassam, ha már hányingerközeli állapotba kerülök, de felesleges volt rákészülnöm. Jelentem ez az eddigi egyetlen rózsás parfüm, ami tökéletesen működik rajtam!! A rózsát nem is érzem ki külön, csak finoman itt-ott lengedezve, inkább édeskésen fűszeres, picit füstös, de mégis krémes. Remekül sikerült kis kompozíció ez, nekem 5 csillagos!

Oscar De La Renta Volupte

Oscar De La Renta Volupte
2016. július 27.

Ma kaptam kézhez belőle 5 ml-t. Azonnal ki kellett próbálnom, mert nagyon kíváncsi voltam az itt olvasott vélemények után, nekem mennyire fog tetszeni.
Abban a pillanatban ahogy kifújtam tudtam, hogy van valami hasonlóm, ismerős volt az illat. Kb 10 perc múlva belém hasított a felismerés, Lancome Tresor, de rajtam egy az egyben. Ugyanaz a furcsa édeskés, nem is annyira virágos, mint inkább tutti-fruttis illatfelhő, merész indítással, szépen csendesedő folytatással. Sejtelmem sincs honnan jön elő belőle a tutti-frutti hisz az összetevők alapján virágosnak kellene lennie. De ebben lehet az én bőröm a ludas, rajtam sajnos semmilyen virágos illat nem működik :o( Pedig de szerettem volna! Az 5 ml-t elhasználom, mert nem rossz parfüm, csak rajtam nem az igazi, de nagyobb kiszerelésem nem lesz belőle.

Dove Winter Care Testápoló 2014

Dove Winter Care Testápoló 2014
2016. július 5.

Jaj, hogy ennek milyen finom illata van!! Talán csak a pisztáciás jobb nála, vagy az se. Nagyon krémes, lágy az állaga, könnyen felvihető és nekem hamar be is szívódott. Most sok testápolóm van itthon, de ha télre lesz még valahol biztosan veszek belőle :o)

La Perla EDP 2012

La Perla EDP 2012
2016. július 4.

Hát nagyon naiv voltam amikor azt hittem nekem már megvan az abszolut kedvenc illatom (illataim) és azt (azokat) már semmi sem überelheti. Rá kellett jönnöm, hogy DE! Egy 10 ml fújóst sikerült itt cserélnem egy végtelenül kedves mániással és most bőszen kutatom, hol fedezhetek még fel ebből az istennői illatból egy nagyobb kiszerelést. Rengeteg parfümöm van, kisebb-nagyobb kiszerelésben, sokat szeretek közülük, jópárat imádok, és van kb 5 amiért rajongok. Ha azt mondom, hogy a La Perla simán a No1 lett, akkor azt hiszem mindent el is mondtam :o)