Masnuci

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Felce Azzurra Classico EDT

Felce Azzurra Classico EDT
2018. április 6.

Sok évvel ezelőtt lehetett kapni a Felce Azzura hintőport, amit nagyon szerettem. Olyan igazán tisztaság illata volt. Aztán sajnos bezárt a városunkban egyetlen régimódi illatszer és háztartási bolt, ott volt csak fellelhető. Ezt az Edt-t már régóta szerettem volna kipróbálni, vajon ugyanazt az érzetet váltja-e ki belőlem. Hát igen is meg nem is. Van az elején valami, ami icipicit zavar, de kis idő múlva elillan és ottmarad az az igazi finom púderes tisztaságillat. Egyszerű, hétköznapi, nem feltűnő bőrre símúló illat. Azt hiszem szeretni fogom.

Estée Lauder Pleasures Flower

Estée Lauder Pleasures Flower
2018. március 15.

Kíváncsi természet lévén nem bírom ki, hogy ne próbálgassam újból és újból azokat az illatkategóriákat, amikről tudom, hogy nem jönnek jól ki az én bőrömmel. Ilyenek a virágos illatok is, próbálok velük megbarátkozni mindeddig kevés sikerrel, egy-két kivételtől eltekintve. Lauder asszony régi nagyágyúit amúgy is imádom, hát miért ne lehetne, hogy éppen egy a neve alatt futó virágos illat legyen a következő imádottam? Próbára tettem több alkalommal ezt a parfümöt is. Friss, élénk illat, talán picit karcos is a kezdés a citrusos jegyeknek köszönhetően, majd egy kellemes tavaszi virágillattá alakul, de a frissessége, ropogós jellege mindvégig megmarad. Viszont én kókuszt nem, tömjént meg pláne nem találtam benne. Az, hogy engem nem győzött meg maradéktalanul, nem a parfüm hibája, hanem az én fura ízlésemé. Hiába na, maradok a jól bevált nyanyaillatoknál. :o)

Estée Lauder Estée EDP

Estée Lauder Estée EDP
2018. március 15.

Jaja kérem, bizony vintage illat ez! Olyan éppen nekem való aldehides nyanyaillat, ahogyan Verona5 említette. Hát mit csináljak, ha nekem az ilyen illatok tetszenek, ők azok amik remekelnek a bőrömön. Kicsit sem zavar az eleje, sőt éppen az fog meg engem. Az aldehides nyitány után jön egyfajta kellemes kesernyés, fás jegy, majd nagyon pici virágosság, abból is inkább az írisz, picit a szegfű, gyümölcs rajtam semmi (nem is hiányolom). Tartóssága pazar, hatósugara gyilkos, nem tömegközlekedésre és nem is szűk irodába van tervezve az tuti. Az hogy nekem ennyire tetszik lehet nem véletlen, én is vintage-nak számítok, éppen egyidősek vagyunk :o)

Illamasqua Freak EDP

Illamasqua Freak EDP
2018. február 15.

Na, hát most kicsit gondban vagyok. Tegnap került hozzám ebből a parfümből egy fújós és hát nem erre számítottam. Lehet, hogy az orrom csap be, de nekem ez nagyon-nagyon hasonlít a Mauboussin edp-re. Kifújás után legalábbis egy jó ideig. Néhány óra múlva elkezd kissé felpuhulni az illat, akkor más jelleget ölt, sőt megkockáztatom, hogy púderesebbé válik, de itt nem a puha babahintőporos vagy halvány rózsás púderre kell gondolni. Inkább olyan, mint amikor egy tomboló vadállat ámokfutása után elcsendesedik, de a nyugodtnak tűnő felszín alatt ugyanúgy ott van minden vadsága és feszültsége. Folyamatosan vibrál körülöttem és még a csendesedő állapot után is órákig érezhető. Nem vagyok csalódott kicsit sem, a Mauboussin éppen úgy a kedvenceim közé tartozik, egyszerűen csak más típusú illatot vártam. Már csak azért is mert az összetevőik között még véletlenül sincs egy sem, ami egyezne. Ez persze fikarcnyit sem von le az értékéből, így természetesen maximális csillagot kap.
Update: Jó lenne, ha tudnám, hogy milyen illata van a nadragulyának vagy az oszlopkaktusznak, bár az üröm és a bürök se olyan amit mindennap megszaglászik az ember lánya :o) Sokkal okosabb most se lettem, mint az első két próbánál, de eljutottam odáig, hogy szép csendesen előjött valahonnan a tömjén, amit eddig nem éreztem, pedig nagyon vártam. Ezzel aztán el is illant minden fenntartásom a parfümmel szemben. A tömjénnel engem meg lehet venni kilóra, ha egy parfüm összetevői között megtalálom, akkor annak helye van a polcomon akár női illat akár nem.

Avon Dreams EDP

Avon Dreams EDP
2018. február 15.

Update:
Kedves sztike! Ezt most külön Neked szánom. Cseppet se izgasson a sok negatív vélemény, nem vagyunk egyformák, nem tetszhet mindenkinek ugyanaz, Ha egy parfüm ennyire megosztó az csak jót jelent. Általában a karakteres, és nem egysíkú parfümök azok, amik kivívják maguknak azt, hogy megosztóvá váljanak. Ez ilyen. Rajtam nem finom, de a lányomnak annyira jól áll, hogy hihetetlen! Én is csodálkoztam, bár sejtettem, hogy az ő bőrén fincsi lesz, mert éppen ellentétes a bőrkémiánk. Ami neki jó az rajtam nem, és fordítva, így aztán ritkán lövünk mellé :o) Nem vagyok már kezdő a parfümöket illetően, több száz illatot tettem próbára a bőrömön és nem vagyok sznob az illatok terén. Egy Avonos vagy Oriflames parfüm és éppen úgy fel tud villanyozni mint egy méregdrága niche kategória, ha hozzám passzol és nekem való. Csak azt tudom üzenni Neked így az éteren keresztül, hogy csak az számít amit Te gondolsz egy illatról és amit magadénak érzel. Engem sem zavar ha mélyen lepontozzák az általam nagyon kedvelt, általában öregasszonyos és hasonló jelzőkkel illetett, de nekem nagyon tetsző illatokat, Ma is a legnagyobb lelki nyugalommal viseltem Estée Lauder Youth Dew illatát csak úgy, mert épp ahhoz volt kedvem a napi bevásárlás során :o)

Huhh hát írtatok itt mindent szegényről, pedig nem olyan elvetemült. Férfiasnak semmiképp sem nevezném, de a Bijou hasonlóság sem áll meg szerintem, mert a Bijou nekem kifejezetten szúr, ez pedig már első szippantásra is kellemesen édes. De mint annyiszor itt is kiderül, hogy nem vagyunk egyformák. A szilva finoman érződik benne, de én nem fedeztem fel benne ciprusos aromát. És nem csak idősebbeken lehet kellemes, nekem például a lányom nagyon kedveli és ez végre a barátjának is tetszik, amit eddig kevés parfümről mondhattunk el. Összességében szerintem nem kell szégyenkeznie, nagy illatházak is lőttek már sokkal jobban mellé. Tartóssága sem rossz, és ha a lányom elindul reggel otthonról még sokáig érzem a lakásban otthagyott kellemes lágy "álomillatot"

Aquolina Pink Sugar EDT

Aquolina Pink Sugar EDT
2018. január 30.

Szemtelenül fiatal kis kolléganőm kedvenc illata, sajnos :o( Mindig tudom, ha megérkezett, mert a cukorkafelhő kilométerekkel megelőzi és tele van vele az épület. Ilyenkor csak egyetlen gondolat jár a fejemben: LEVEGŐT! Csak azért nem egy csillag, mert az ő bűbáj természetét társítom az illathoz, az pedig megérdemel plusz egy csillagot.

Guerlain My Insolence

Guerlain My Insolence
2018. január 30.

Atyaég csak fogom a fejem mennyire különböznek az ízlések! Az alábbi két véleményt olvasva majd leestem a székről. Az Insolence család szerintem legfinomabb tagjáról beszélünk most. Az Edt csupa gyümölcs, vagy inkább tutti-frutti rágógumi nem nekem való, az Edp már fincsi, de huzamosabb idő múlva megunom az egyeduralkodó ibolyát benne. Ezt viszont bárhol-bármikor-bármennyit :o) Az egyik legkedvesebb illatom. Ne keresd benne az alap Insolence-t se az Edt, se az Edp formájában mert nincs benne, teljesen más jellegű illat. Édes, de nem csöpögős elegáns és nagggyon finom!! Igazából én az összetevők listájából kihagynám a málnát és a citrusokat, mert egyáltalán nem vélem felfedezni benne, de nem is hiányoznak. (Na jó talán az elején egy icipicit érzem)
Szóval nálam maxipont :o)

Davidoff Good Life Woman EDP

Davidoff Good Life Woman EDP
2018. január 10.

Valóban finom illat, de az orientális-vanília besorolással én sem értek egyet. Engem inkább a Guerlain Samsara edp-re emlékeztet. Már a legelső szippantásnál gyanús volt, így azonnal elő is kaptam a mostanában méltánytalanul háttérbe szorított üvegcsémet és két dologról győződtem meg: 1. Tényleg hasonlít
2. A Samsara nem véletlenül lett a kedvenceim egyike :o) Na ezek után nem tudok semmi okosat kisütni, mert a két parfüm összetevőit elnézegetve csak a jázmin és a rózsa egyezik, viszont azokat meg nem tudom beazonosítani. Egyetlen aprócska fél csillagocskát csak azért vennék el, mert sajnos nem olyan tartós, mint vártam. De persze nem veszem el:o)

Miss Dior Le Parfum

Miss Dior Le Parfum
2018. január 7.

Számomra ő a legfinomabb Dior illat. Sőt továbbmegyek, ebből a számos egyedet tartalmazó dinasztiából mindössze három van, amit egyáltalán elviselek magamon. A Miss Dior Original, a Dune és Ő. Rajtam a többi vagy szúr, vagy harap, vagy ragasztó illatú, vagy csemegekukorica :o) Arra már nem emlékszem, hogy milyen apropóból találkoztam vele, hisz ódzkodom minden parfümtől, amiben a rózsa szerepel itt pedig alap összetevő, de az biztos, hogy meghatározó volt eme találka. Végtelenül elegáns és kifinomult illat és bár jelesebb alkalmakkor szoktam viselni, mostanában azon kapom magam, hogy munkába indulás előtt is Őt szorongatom a kezemben. Rövid de velős parfümmániás ámokfutásom befejeztével azon kevesek egyike lett, akiket nem száműztem a polcomról. Ha végiggondolom mennyi pénzt és időt pazaroltam el eddig a semmitmondó, jellegtelen az aktuális divathullámnak behódoló, pár hónapig uralkodó, csapból is folyó, "ezmostalegmenőbbésnekemilyenkell" szárnypróbálgatásokkal miközben Ő már rég a birtokomban volt!!! Te Jó Ég!

Yves Saint Laurent Opium EDP (2009)

Yves Saint Laurent Opium EDP (2009)
2018. január 6.

Ez a nagybetűs PARFÜM!! Egy legenda, számomra maga a csoda, komoly megvonási tüneteket okoz, ha nincs velem. Erőteljes, komoly illat, ez sem mai orrnak való, konzervatív, elegáns, nagyvonalú. Nagyon tartós, egy fújás épp elég ahhoz, hogy egész nap érezzem magamon. Ő is marad a polcomon, sosem válnék meg tőle.